#301 2019-04-30 22:55:05

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Czwarty odcinek Isekai Quartet dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler NOWY TREND W ANIME!!! Noszenie na księcia
Jf8lNHB.png

Parodia isekaia dostępna! Co do tego odcinka:
Postanowiłem, że Tanya w rozmowie z Ainsem po wzajemnym odkryciu swoich tożsamości będzie w podczas ich spotkań w cztery oczy, podobnie jak w przypadku wewnętrznych monologów określać siebie jako mężczyznę ( bo poprzednie wcielenie).
Co do samej serii:
Otrzymałem dzisiaj zgodę od Nauti Subs na wykorzystanie ich openingu oraz endingu. W zamian mam podkreślić, że swoją wersję oparłem na efektach ich pracy. Rozsądna propozycja, więc informacje o tej grupie zamieszczę w kolejnym poście informującym o dodaniu przekładu piosenek oraz w nieinwazyjnym miejscu podczas którejś z nutek (albo przy obu). Przybliżony termin publikacji? 3-4 maj.
Kamiyana uspokajam, bo jeśli efekt się nie spodoba, zawsze może je sobie z pliku usunąć ( o ile ogląda isekaia z napisami mojego autorstwa)

Short idolek ma już sporą bo dwuodcinkową obsuwę. Widzów tejże serii zapewniam:
Mamo, tato, odcinki wydam jutro albo pojutrze. Liczę na to, że i tym razem to pobierzecie, żeby poprawić mi humor, bo jak nie wy to kto? smutny

W trakcie tego długiego weekendu postaram się złapać jakieś subki do nutek z Midary (o ile są).

Offline

#302 2019-05-01 13:55:13

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [Bufallo] Projekty

Konkurencja dostała info, więc dam i tutaj, coby było sprawiedliwie.
Oficjalne napisy do wyuzdanej Ao to dno i kilometr mułu; przykładowo:
https://twitter.com/omgodbless/status/1 … 1746721793

[Commie] zrobiło TLC i wydało te wszystkie odcinki:

Commie napisał:

Translator: Sentai
TLC: Melancholy
Editor/Timer/Typesetter: skiddiks
Encoder/QC: torchlight

Miłego poprawiania.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#303 2019-05-01 20:44:27

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Witam czytelników tegoż tematu. Mam nadzieję, że majóweczka zaczęła się dobrze. Dziś realizowałem się w swojej drugiej pasji oprócz anime, czyli produkcji wina. Oczywiście na użytek własny... no i rodziny smile

@Kamiyan3991
Za informacje dziękuję, jednak subki też już wyłapałem w sieci smile
Napisałem na ich discorda tj. Commie z prośbą o pozwolenie na wykorzystanie ich tekstów piosenek. Zgodę otrzymałem i jak tylko ogarnę sobie zaległe odcinki shorta idolek oraz nutki do isekaia, biorę się również za Midarę.

Jeśli o kwestię poprawiania wydań subków do Midary chodzi, to wersja Commie służyć będzie mi tylko do opracowania openingu i endingu. Reszta standardowo będzie tłumaczona z wersji HorribleSubs. Nie jest to oczywiście podyktowane poziomem jakości napisów, a po prostu krótkim czasem oczekiwania na wydanie napisów. Konkurencja nie śpi, a jakieś nieścisłości przy wersji horibelków postaram się ratować smile

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-05-01 20:44:50)

Offline

#304 2019-05-02 21:00:48

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Czterdziesty trzeci odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Stand-Up
nmgB6qa.png

Czterdziesty czwarty odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Lato coraz bliżej - dziewczyny, przemyślcie to
81cik0w.png

Do tego do odcinka 36 dodana została wersja WEB. Mamo, tato, cieszycie się? smile

Newsy z pozostałych projektów [#LanieWody]:

- jutro mam zamiar zająć się nutkami do parodii isekaia;
- zostałem dziś poproszony by "w trybie pilnym zjawić się w sobotę w pracy" -,- #WyzyskPracownika #ChybaCzasNaZmianePracy
Możliwe, że się zgodzę ( bo już i tak mamy obsuwę z zamówieniami), co może (ale nie musi) przełożyć się na opóźnienia przy publikacji Midary. Jeśli nie wydam jej przed północą, to pewnie dopiero w sobotę popołudniu/wieczorem.

Miłego oglądania.

Offline

#305 2019-05-03 16:57:10

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Szybki news:

Dodałem opening i ending do parodii isekaia. Zaraz pojawi się to na stronie. Mam nadzieję, że nic mi nie umknęło, bo musiałem przeskalować rozdzielczości i pozycjonowanie w każdym odcinku, żeby pasowało pod 1080p.

O ile się uda spróbuję ogarnąć jeszcze dziś nutki do Midary, jednak priorytetem będzie wydanie wydanie odcinka piątego.

EDIT: O najważniejszym zapomniałem! Doszła nowa czcionka: MiniForma2. Zaraz zaktualizuję również link do czcionek.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-05-03 16:58:58)

Offline

#306 2019-05-03 23:24:09

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Piąty odcinek Midara na Ao-chan wa Benkyou ga Dekinai dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Ao-sensei!!!
vicqVoD.png

Nie sądziłem, że tak szybko mi pójdzie. Nutki do parodii isekaia, 5 odc Midary, a do tego:
Opening i ending do naszej zboczonej Ao!!!

Teraz formalności:
Dziękuję [NautiSubs] za udzielenie zgody na wykorzystanie efektów ich pracy przy nutkach do serii "Isekai Quartet". Sporo efektów dodatkowych, ale było to wszystko całkiem czytelne. Oczywiście nie wykorzystałem wszystkiego, bo jak dla mnie reszta była już taką typową sztuką dla sztuki.

Dziękuję [Commie] za udostępnienie swojego przekładu do OP oraz ED dla serii "Midara na Ao-chan wa Benkyou ga Dekinai". Tutaj wykorzystałem praktycznie samo tłumaczenie bez dodania efektów. Jakoś mi nadmiar tych bajerów nie pasował do koncepcji (tekst przesycony romantyzmem w moim mniemaniu powinien być prosty).

Miłego oglądania i słuchania smile

Młodszy tłumacz odmeldowuje się. Pobudka o 4:30 i do pracy smutny

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-05-03 23:25:17)

Offline

#307 2019-05-07 22:17:48

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Piąty odcinek Isekai Quartet dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Quiz wiedzy o isekaiach. Pytanie:
Co robi Megumin?YXXTETM.png
A. Pranie
B. Ogląda nowy odcinek Tarczownika
C. Blokuje onlajny
D. Wiadomo, rozpierduchę!!! #ExplosionTeam

Bach! Odcinek dostępny w PL! Poprawiłem kolorek przy wyświetlaniu tytułu. Efekt "biedorozmycia" zostawiłem, bo nie jest zły smile

Zastanawiałem się czy nie zacytować Megumin od któregoś z tłumaczy KonoSuby, ale jak można usłyszeć w pewnej piosence muzyka pochodzącego z geograficznie bliskich mi stron:

"Nie, nie, nie!
Nie wszystko można zerżnąć!
To niemożliwe, uwierz mi!"

więc stworzyłem własnego potworka smile

Miłego oglądania!

Offline

#308 2019-05-11 01:13:54

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Szósty odcinek Midara na Ao-chan wa Benkyou ga Dekinai dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Sprawdzony sposób na podryw
xPwBE4d.png

Kolejne napisy w bazie. Bardzo możliwe, że jesteśmy w połowie sezonu (nie wiadomo na bank ile to ma mieć odcinków).

Short idolek zapewne w sobotę/niedzielę.

Miłego oglądania.

Offline

#309 2019-05-12 14:12:49

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Czterdziesty piąty odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Mem stary, ale jary
ZeGzj8t.png

Tak jak obiecałem, kolejny odcinek shorta idolek. O dziwo fajnie się go oglądało, bo parodia stylizowana na trailer filmu akcji to dobry sposób na odskocznie od standardowego klimatu serii. Warto się z tym odcinkiem zapoznać, bo nie trzeba nawet wiedzieć co było w poprzednich (jak przy każdym wcześniejszym swoja drogą smile ).

Moje myśli jako tłumacz powoli wybiegają do sezonu letniego. Tam czeka na nas 2 sezon "Karakai Jouzu no Takagi-san", który na 99% będę tłumaczył niezależnie od tego, czy ktoś jeszcze zdecyduje się za to brać. Czy zabiorę się za coś jeszcze? Niewykluczone, ale jeśli tak, to będzie to raczej jakiś shorcik. Kilka potencjalnych kandydatur już jest, ale ciśnienia na to nie ma, więc zapewne zdecyduję o tym ostatecznie już po emisji pierwszych odcinków, a i tak tylko w przypadku gdy nikt serii nie ruszy.

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-05-12 14:14:21)

Offline

#310 2019-05-14 21:48:39

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Szósty odcinek Isekai Quartet dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Albedo cieszy się z nowego odcinka. Nie bądź głupi, bądź jak Albedo
TFOGjF5.png

Suby są? Są! Od Horriblów? Dokładnie! W jakiej rozdzielczości? To i tak nieważne!
I więcej nie trzeba.

Miłego oglądania.

Offline

#311 2019-05-17 23:52:15

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Siódmy odcinek Midara na Ao-chan wa Benkyou ga Dekinai dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler FREEDOM!!!
092kkLJ.png

Standardowo, idolki jutro lub w niedzielę.

Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do ostatnich subków isekaia nie będzie takich głupich baboli ;/

Miłego oglądania

Offline

#312 2019-05-19 13:22:42

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Czterdziesty szósty odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler I jak tu odmówić?
8OVsZ6y.png

Dodatkowo 37 odcinek doczekał się wersji Web. Uprzedzam jednak, że Horibelki coś spieprzyły i ending na końcu tej wersji to gwarantowany rak uszu smutny

Ostatnio coś nie mam nic specjalnego o czym mógłbym tu napisać, dlatego ponownie zachęcę do składania propozycji przekładu jakiś starszych serii, bo co mi szkodzi smile
Pamiętajmy jednak, że nie ma sensu pisać z prośbą o tłumaczenie tytułów, które mają już swoje napisy w PL (bazę onlajnów również biorę pod uwagę). Kto wie, może się zgodzę?

Miłego oglądania.

Offline

#313 2019-05-21 22:01:25

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Siódmy odcinek Isekai Quartet dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Ten czuć gdy Kawaii > Rozum
DUSk1Nz.png

Odcinek poszedł w świat, poleciały zatem i subki ode mnie. Będę zaskoczony, jeśli w kolejnym odcinku okaże się, że

Pokaż spoiler
na tej wycieczce nie będzie testu odwagi

Standardowo dla parodii isekaia: subki niby w 1080p, ale synchro i tak podaję w zwykłym HD smile

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-05-21 22:01:55)

Offline

#314 2019-05-24 23:53:41

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Ósmy odcinek Midara na Ao-chan wa Benkyou ga Dekinai dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Co tu się, to ja nawet nie wiem smile
uMAujB0.png

Dodatkowo:
Czterdziesty siódmy odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Pomarzyć zawsze można
U1s9Kzg.png

Nie wiem, czy subki lepsze od konkurencji, ale na pewno szybciej wydane smile Pracy Oromisa póki co nie oglądam, bo nie chcę się potem sugerować jego interpretacją.

Co do przyszłego tygodnia:
Isekai wyjdzie raczej jak zawsze, idolki na pewno najpóźniej w weekend, a Midara... Możliwe, że będzie lekka obsuwa, ale to zależy.

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-05-24 23:54:34)

Offline

#315 2019-05-28 22:06:45

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Ósmy odcinek Isekai Quartet dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler FULL POWER!!!
zeGXeXL.png

EDIT: Do tego drugi obrazek, bo wpadłem na pomysł suchara po publikacji posta:

Pokaż spoiler Zerżnięte z Dragon Balla
ehkFQaH.png

Łapcie suba! Tak jak myślałem, to co zawarłem w spoilerze w poście z odcinkiem siódmym było łatwe do przewidzenia. Jeszcze 4 odcinki, a ja coraz bardziej czuję 2 sezon smile

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-05-28 22:11:31)

Offline

#316 2019-05-31 23:54:22

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dziewiąty odcinek Midara na Ao-chan wa Benkyou ga Dekinai dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Neko na propsie
2x1Hfe3.png

Nowości brak, więc pozostaje tylko oglądać.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-05-31 23:54:31)

Offline

#317 2019-06-02 15:02:30

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Czterdziesty ósmy odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Nie miałem pomysłu, więc dałem zrzut z endingu
0xD78Gc.png

Dodatkowo 38 odcinek doczekał się wersji Web.

Ostatnio napisał do mnie jeden z widzów, a nasza rozmowa dotyczyła tematów związanych z tym jakim cudem aktualnie wydawane serie mają pozwolenia u jakiegokolwiek onlajna (lista pozwoleń w pierwszym poście tego tematu), skoro część z dotychczasowych stron zainteresowanych moimi subami nigdy o pozwolenie nie pytała, a inne zmieniły swoją politykę idąc w ślady wspomnianych "podbieraczy".
Nie będę zdradzał szczegółów sytuacji w jakiej pozwolenie zostało udzielone, ale faktem jest, że prośba została przez tamtejszą administrację wystosowana, a skoro jest to mój jedyny warunek udzielenia zgody, to dlaczego miałbym się nie zgodzić?
Nie napisałbym o tym publicznie, ale kwestia ta ( w trakcie wspomnianej rozmowy) zaczęła powoli nabierać kształt oskarżeń w moją stronę "bo pewnie za hajsiwo się dogadałem, zgodę dałem i siedzę cicho" oraz zapewnień o przyjrzeniu się sprawie przez odpowiednie osoby. Nie wiem na czym to "przyglądanie się" miałoby polegać oraz kto miałby takową czynność wykonywać, ale zapewnić mogę, że żadnych korzyści majątkowych z tego tytułu tj. tłumaczeń anime nigdy nie otrzymałem.
Zapewne była to swojego rodzaju forma prowokacji, bo komuś nudziło się i nie miał co robić, więc mam to mówiąc prostym językiem "w tyłku". Wybór mojej skromnej osoby był trafny, bo jak nie trudno się domyślić nawet jeśli sytuację wyśmieję, to i tak ją potem publicznie przytoczę ( co właśnie robię), żeby tylko ferment poleciał w świat. Ciesz się i napawaj dziełem swoje zniszczenia (bo ktokolwiek się tym przejmie smile )

Trochę pozostawia to jednak niesmak, a do głowy przyjśc mogą myśli sugerujące odpuszczenie sobie tej "lukratywnej" posady tłumacza-wolontariusza, więc prosiłbym, by takich "pierdół" nie pisać, bo naprawdę nie ma czego zazdrościć, a miejsca dla nowych tłumaczy jest sporo smile Porzucić przekładu anime póki co nie mam zamiaru, przynajmniej do zakończenia drugiego sezonu Takagi, więc trzeba się będzie jeszcze w moimi "rakami" pomęczyć... albo oglądać inne wersje tłumaczeń PL, a może nawet po angielsku... że o wersji RAW nie wspomnę smile

Temat wyczerpałem i zakończyłem. Lecimy dalej, bo we wtorek parodia isekaia.

Miłego oglądania.

Offline

#318 2019-06-04 21:24:06

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dziewiąty odcinek Isekai Quartet dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Jest Pompa! Nie ma lipy!
vfZ7Daf.png

I poszło! Mam nadzieję, że tłumaczenie się spodoba, bo o odcinek jestem spokojny smile

Miłego oglądania.

Offline

#319 2019-06-09 14:15:20

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dziesiąty odcinek Midara na Ao-chan wa Benkyou ga Dekinai dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler On jeszcze nie wie...
hmhD8y3.png

Czterdziesty dziewiąty odcinek Cinderella Girls Gekijou dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Nowy trend wśród pokojówek
aw3K8Lm.png

Pościk informujący o wydaniu nowego odcinka shorta idolek łączony z wydaniem Midary, bo nie chciało mi się wtedy przy wydaniu odcinka 10 myśleć nad tym, co by tu napisać.
O czym by tu jeszcze... A tak! Jeśli ktoś pamięta, w 5 odcinku Isekai Quartet mamy inny ending przygrywający nam podczas reakcji postaci na magię Ainsa. W wersji od NautiSubs mamy tego tłumaczenie, jednak podkreślam, że niepełne (4 linijki im wyszły). W wolnej chwili dodam to do pliku, więc jeśli ktoś chciałby zapoznać się z tym niezbyt istotnym szczegółem, niech poczeka, bo wyjdzie to najpóźniej 23 czerwca (bo taki dłuższy weekend z Bożym Ciałem będzie, więc czas na tyle tekstu powinien się znaleźć).

To tyle.

Miłego oglądania.

Offline

#320 2019-06-11 22:03:56

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dziesiąty odcinek Isekai Quartet dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Nowe dziewczynki!!!
iXfFj4L.png

Bach! Leci odcinek. Jeszcze po 2 odcinki isekaia i Midary oraz 5 (3 TV + 2 Web) shorta idolek (chyba, że coś zmienią względem poprzednich sezonów) i koniec tłumaczeń.

Nie ma co przedłużać:

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-06-11 22:08:29)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024