#1 2019-10-11 20:42:18

martinru
Użytkownik

[~martinru][hardek] Assassins Pride

k2P6s3z.jpg
Świat pogrążony w nieskończonej ciemności. Ludzkość żyje w specjalnych kloszach, w których jest oświetlenie. Zaś w mroku czają się nocne potwory zwane likantropami. Urodzona szlachetnie Melida Anioł chce zostać członkinią elitarnego Legionu Herbowego, który broni ludzkość przed potworami. Jednakże nie posiada many, mocy, która daje użytkownikowi różne nadzwyczajne talenty i podnosi jego fizyczne możliwości ponad przeciętne. Dlatego zatrudniony zostaje zabójca Kufa Wampir, którego zadaniem jest szkolić Melidę i obudzić w niej manę lub...

Tytuł: Assassins Pride / Duma zabójców
Kraj i rok produkcji: Japonia, 2019
Typ i czas trwania: Serial TV, 12 odcinków po 24 minuty
Gatunek: fantasy, super moce

Tłumaczenie i opracowanie napisów: ~martinru

Hardki, dane techniczne:
Wideo: www 1920x1080 HEVC x265
Dźwięk: AAC / Opus 2.0 (patrz w opisie pliku)

Odcinki:
- Odcinek 1: Łaska zabójcy
- Odcinek 2v2: Gdy zmienia się świat dziewczyny
- Odcinek 3: Poza punktem krytycznym
- Odcinek 4: Dwie młode damy w odciętym zamku
- Odcinek 5: Złota księżniczka i srebrna księżniczka
- Odcinek 6: Szara Wiedźma

UWAGA! Linki tylko dla użytkowników animesub.info!
Proszę ich nie rozpowszechniać bez mojej wiedzy i zgody!
Dziękuję.

Napisy:
- Odcinki 1-4

Do wydań:
- HorribleSubs,
- Erai-Raws,
- Blackjaxx,
- DulE,
- Judas.
Czyli do wydań, które w danym momencie najszybciej mi się ściągnęły smile .

Wykorzystane czcionki:
- GandhiSansPL-Bold,
- Arial.

Czcionka dialogowa:
https://chomikuj.pl/martinru/Dokumenty - plik: Gandhi - PL.zip

Pokaż spoiler
d0eFqFp.jpg

Przyjemnego oglądania! smile_big

#2 2019-10-19 10:49:56

martinru
Użytkownik

Odp: [~martinru][hardek] Assassins Pride

I zapraszam do ściągnięcia 2. odcinka Dumy Zabójcówsmile

Pokaż spoiler
DTTVR89.jpg

#3 2019-10-19 11:50:05

OtsukareSama
Użytkownik

Parę spostrzeżeń z mojej strony:

Pokaż spoiler
1. Błąd logiczny zdania w czasie 2:05 drugiego odcinka. "Nie przeszkadza ci to, że jesteś dziewczyną." --> "Nie przeszkadza ci to w ogóle, że jestem dziewczyną, czyż nie?"
2. Staraj się rozdzielać linie, aby zdania nie były za długie (w czasie) na ekranie. Na przykład: "-Coś tam coś tam. -Aha no tak, coś tam." --> "Coś tam coś tam." "Aha no tak, coś tam."
3. Zmniejszyłbym wielkość głównej czcionki i ustawił pomiędzy 58-70 (w zależności od typu) do rozdzielczości skryptu 1920x1080. Dzięki temu zyskasz miejsce na ekranie i lepiej będzie to się prezentować, a także linie nie będą miały parę słów, a pełne zdanie. Także zmniejszyłbym prawy i lewy margines i usunął wszelkie \N, aby było zautomatyzowane.

Ogólnie, dziękuję za włożoną pracę i oczekuję kolejnych.
GANBAREgi_qsqwsaq.gif

【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

#4 2019-10-19 12:29:31

martinru
Użytkownik

Dzięki za uwagi.

Błąd w zdaniu poprawiony. Skutki powrotu do domu z roboty o 2:00 w nocy szalony . Nowa wersja hardka do pobrania: POBIERZ.

Co do wielkości czcionki, to długo ją ustawiałem, żeby była akurat (kiedyś i tak robiłem znacznie większą hehe ). Starość nie radość i z wiekiem człowiekowi wzrok się niestety nie poprawia smutny .

Automatyczne łamani linii to najgorsze, co może być. Czasem takie dziwolągi wychodzą, że czytać się nie da (widziałem). Wolę sam łamać linie, żeby (w moim odczuciu), napisy jak najlepiej prezentowały się na ekranie (a wierz mi, proste to nie jest). Poza tym mam takie małe zboczenie, że nie przekraczam 43 znaków w linii, więcej to już dla mnie za dużo i niewygodnie się czyta. 40-42 znaki w linii max to standard dla DVD i BD oraz DCP, tak zostałem nauczony i tego się trzymam.

Co do łączenia wypowiedzi, robię to tylko wtedy, gdy dużo i szybko mówią albo kilka osób na raz, jedna przez drugą. Nie lubię, gdy napisy migają mi na ekranie jak w kalejdoskopie i nie nadążam z czytaniem. Poza tym zostało to z mojej dawnej pracy, gdzie tłoczyliśmy napisy na taśmach filmowych 35 mm do kin i trzeba było rozstawić napisy do filmu tak, by jak najwięcej treści upchnąć w jednym napisie, a do dyspozycji miało się max 40 znaków w linii (dość zawiłe wymogi techniczne), bo inaczej program do tłoczenia się krzaczył.

Cóż... Anime mnie zainteresowało, więc na pewno dociągnę je do końca. A tłumaczenie takich serii jak ta (gdzie nie ma dodatkowych opisów lub jest ich mało) to czysta przyjemność.

#5 2019-10-19 12:38:10

OtsukareSama
Użytkownik

martinru napisał:

Co do łączenia wypowiedzi, robię to tylko wtedy, gdy dużo i szybko mówią albo kilka osób na raz, jedna przez drugą. Nie lubię, gdy napisy migają mi na ekranie jak w kalejdoskopie i nie nadążam z czytaniem. Poza tym zostało to z mojej dawnej pracy, gdzie tłoczyliśmy napisy na taśmach filmowych 35 mm do kin i trzeba było rozstawić napisy do filmu tak, by jak najwięcej treści upchnąć w jednym napisie, a do dyspozycji miało się max 40 znaków w linii (dość zawiłe wymogi techniczne), bo inaczej program do tłoczenia się krzaczył.

Cóż, ciekawą anegdotę opowiedziałeś.  smile_lol

【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

#6 2019-11-11 15:48:18

martinru
Użytkownik

I w końcu 3. odcinek do pobrania smile .

Pokaż spoiler
zLzaNbO.jpg

#7 2019-11-13 23:04:07

martinru
Użytkownik

I łapcie Odcinek 4 smile .

Pokaż spoiler
FWkllxu.jpg

Napisy 1-4

#8 2019-11-14 20:56:36

martinru
Użytkownik

I łapajcie 5. odcinek smile .

Pokaż spoiler
qE7B4p8.jpg
wyaSeNY.jpg

#9 2019-11-16 21:44:18

martinru
Użytkownik

I łąpajcie 6. odcinek Dumnych Zabójców smile .

Pokaż spoiler
fnhxP9X.jpg
yqcqLR2.jpg

Jak na razie dla mnie najlepszy odcinek serii smile .

Stopka forum

© Animesub.info 2019