#21 2020-04-29 17:57:22

Ognisty321
Użytkownik
Dołączył: 2017-10-07

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

Pobierasz taki dodatek do przeglądarki i się nie przejmujesz https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … unblocker/
Pozdrawiam

Pokaż spoiler
Odpowiedź na twoje pytanie:
CR has obligations to not allow streaming of shows in countries where they have not managed to obtain legal licensing from the publisher distributing the shows. ... To even ask questions about doing an end-around here on Crunchyroll to disguise your country of origin violates the terms of service here.
https://www.crunchyroll.com/forumtopic- … ur-country

Ostatnio edytowany przez Ognisty321 (2020-04-29 17:59:10)

Offline

#22 2020-04-29 18:20:56

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

Shodimaru23 napisał:

VPN i nie ma blokady.

Z tym VPN do Crunchyroll, to radzę uważać, bo nie każdy będzie działać. Zamiast wejść na stronę, to ujrzycie soczysty komunikat "Error 1005 ‘Access Denied’". Nic się z tym nie zrobi, taką mają politykę. Na szczęście nyaa takiej nie ma. hehe


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#23 2020-04-29 18:23:00

Camizi
Użytkownik
Skąd: z co 5. Kinder niespodzianki.
Dołączył: 2012-02-01

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

Mammoth napisał:

Czemu mam się bawić w VPN? Płacę to wymagam, dlatego pytam o powód ów blokad.

Warunki zakupionej licencji na daną serię. Nie wiem, jak to dokładnie wygląda, ale za każdy kraj płaci się chyba osobno (choć pewnie to kwestia ceny i jest opcja kupna licencji globalnej). I jak masz bulić za licencję na jakiś kraj, z którego subskrybentów policzysz na palcach, to się niezbyt opyla.

I jest to powszechne w serwisach streamingowych. Tutaj masz mapkę ilości dostępnych filmów/seriali na Netflixie w danym państwie. Polska wypada bardzo ubogo.

https://www.finder.com/global-netflix-library-totals

Offline

#24 2020-04-29 18:24:38

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

Dzięki. Nie znam się, ale zakładam, że to nie wina Crunchy, a wydawców, więc zostanę przy aktywnym koncie premium. Jak już pisałem i tak nie zamierzam oglądać streamów, a pytanie o blokady dotyczyło po prostu zasad bycia fair.


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#25 2020-04-29 19:43:30

v1r00z
Użytkownik
Dołączył: 2016-02-08

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

W jaki sposób kupowanie abonamentu do amerykańskiej strony pomaga twórcom anime?

Offline

#26 2020-04-29 20:51:15

Animek4007
Użytkownik
Skąd: Skraj końca na skraju końca
Dołączył: 2019-02-04

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

v1r00z napisał:

W jaki sposób kupowanie abonamentu do amerykańskiej strony pomaga twórcom anime?

Co prawda ja się tam nie znam, ale czy im większy budżet ma ta amerykańska strona, tym może pozwolić sobie na większą ilość tytułów? Licencji na striming nie dostaje się na ładne oczy, tylko trzeba ją od kokoś kupić (Ciekawe kogo?). Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Taka tam sobie moja luźna myśl. Oczywiście nie musi tak być. W końcu jak już wspominałem na początku, ja się tam nie znam.

Offline

#27 2020-04-29 20:54:05

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

v1r00z napisał:

W jaki sposób kupowanie abonamentu do amerykańskiej strony pomaga twórcom anime?

Kupując premium, amerykańska strona ma kasę na więcej licencji. Każda licencja jest zakupowana w Japonii od firm, które tworzą te animacje, co przenosi się na ich zyski. Tak, w ten sposób im pomaga. Może ta pomoc nie jest bardzo wyraźna, ale jednak. Co zabawne, samo oglądanie anime czy tworzenie fansubów też pomaga twórcom... w dłuższym okresie czasu. Czy bardziej... Może pomóc, jeśli od tego się zacznie i przejdzie do kolejnego etapu - nabywania jakichś koszulek/figurek/anime itd. Inna sprawa, że często kończy się na tym pierwszym.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#28 2020-04-29 21:40:46

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

Swoją drogą rok temu na Pyrkonie była jakaś przedstawicielka Crunchyrolla i zapowiedziała wejście na polski rynek (albo chodziło o polskie napisy) i chyba coś temat ucichł? oczkod

Offline

#29 2020-04-29 21:53:46

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

Camizi napisał:
Mammoth napisał:

Czemu mam się bawić w VPN? Płacę to wymagam, dlatego pytam o powód ów blokad.

Warunki zakupionej licencji na daną serię. Nie wiem, jak to dokładnie wygląda, ale za każdy kraj płaci się chyba osobno (choć pewnie to kwestia ceny i jest opcja kupna licencji globalnej). I jak masz bulić za licencję na jakiś kraj, z którego subskrybentów policzysz na palcach, to się niezbyt opyla.

I jest to powszechne w serwisach streamingowych. Tutaj masz mapkę ilości dostępnych filmów/seriali na Netflixie w danym państwie. Polska wypada bardzo ubogo.

https://www.finder.com/global-netflix-library-totals

Ubogo to mało powiedziane. U nas jest oferta na poziomie Kenii, RPA czy Etiopii no trzeci świat po prostu, w takim Kazachstanie czy Turkmenistanie mają więcej.


wizard2000.jpg

Offline

#30 2020-04-29 22:13:28

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

Dennoss napisał:

Swoją drogą rok temu na Pyrkonie była jakaś przedstawicielka Crunchyrolla i zapowiedziała wejście na polski rynek (albo chodziło o polskie napisy) i chyba coś temat ucichł? oczkod

Może Netflix ich ubiegł smile


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#31 2020-04-30 22:25:34

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

Ale była faktycznie czy ktoś sobie coś dopowiedział? Bo Crunchyroll jest dostępny w Polsce z angielskimi napisami i jak widać wszystkim to wystarcza, sam polskich napisów unikam kiedy mogę (niestety Netflix mnie w GITSie do tego zmusił).

Offline

#32 2020-04-30 23:37:22

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

AtoMan napisał:

Ale była faktycznie czy ktoś sobie coś dopowiedział? Bo Crunchyroll jest dostępny w Polsce z angielskimi napisami i jak widać wszystkim to wystarcza, sam polskich napisów unikam kiedy mogę (niestety Netflix mnie w GITSie do tego zmusił).

Nie żeby angielskie napisy Netflixa były na wyższym poziomie.
Toaru ma takie same głupoty i w polskim, i w angielskim tłumaczeniu na Netflixie.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#33 2020-05-01 01:22:44

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

Polskie powstają na ich podstawie, więc trudno, żeby się drastycznie różniły xD

Offline

#34 2020-08-28 12:42:17

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Crunchyroll sponsoruje świeżą dawkę raka

Mammoth napisał:

dlatego pytam o powód ów blokad.

Strzelam że cena licencji zależy też od ilości krajów które obejmuje licencja.
Dlatego najprawdopodobniej CR wykupuje licencje tylko na "główne" kraje (np. USA, UK) a jeśli dostaną "gratis" całą EU zamiast poszczególne kraje np. UK/DE/FR to Polska też dostanie, w przeciwnym wypadku uznają że dodatkowe opłaty się nie zwrócą.

Mają dane ile osób i z jakich krajów płaci abonament więc są w stanie ocenić czy się to opłaca.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024