#7581 2020-05-21 17:26:48

Abyss
Użytkownik
Skąd: Leszno
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

KasjanTV napisał:

a myślałem ze główne nastolatki oglądają anime, ale jak dostaje wpłaty to już naciągać ja gościowi z wbijam nie życie źle narzekanie na wbijam jest moim zdaniem bez sensu bo dostaje wpłaty

Myślałem, że głównie nastolatki oglądają anime, a jak ktoś już jest dorosły i zarabia przelewa część gościowi z wbijam.
Nie życzę mu źle, ale narzekanie na wbijam jest moim zdaniem bez sensu, bo koleś się ustawił i za nic ma darmowy hajs.

(Przypuszczalne tłumaczenie)

Ostatnio edytowany przez Abyss (2020-05-21 17:30:30)


"Late jest nasz"

Offline

#7582 2020-05-21 17:38:12

KasjanTV
Użytkownik
Dołączył: 2020-04-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

nie o to mi chodziło

Offline

#7583 2020-05-21 17:49:59

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kilgur napisał:
ipos napisał:
Kilgur napisał:

RE: 0 Jeśli dobrze pamiętam tłumaczyli na bieżąco więc dodanie kolejnej wersji nie dziwi mnie wcale. Yaiba to seria zastępcza, a biorąc pod uwagę jaki typ bajek tłumaczą wybór wcale mnie nie dziwi, szczególnie że pewnie preferowane były serie skończone.

Z tego co pamiętam RE: 0 na bieżąco tłumaczył jankiel a wbijam się za to wzięło jeszcze przed wstrzymaniem op itd.

Upload pierwszego epka pierwszej serii Re:0 na wbijam pokrywa się z datą emisji pierwszego epka wg. anidb smile więc moja wersja jest mojsza smile_big

Wbijam podaje datę emisji u japońców a nie datę wrzucenia na stronę. Re: 0 na wbijam jest od października 2019.

Offline

#7584 2020-05-21 21:50:32

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ta wiem miałem zgon po pracy i zatraciłem chwilowo zdolności poznawcze smile


ara ara...

Offline

#7585 2020-05-25 09:19:04

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Z jednej strony narzekamy, że napisów coraz mniej, a tak z drugiej... to raczej nie chcielibyście mieć tutaj napisów Fumetsu.
PS: to są tylko dwa pierwsze zdania odcinka.

L3u7OgK.png
LfYaEh1.png

Pokaż spoiler To samo z mangi, gdyby ktoś miał wątpliwość
unknown.png

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2020-05-25 09:28:10)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7586 2020-05-25 11:12:02

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

To chyba nawet translator by tak nie przetłumaczył. hehe

Offline

#7587 2020-05-25 14:28:54

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ktoś zaczął dyskusję na ten temat na prywatnej grupie Facebookowej: https://www.facebook.com/groups/czzaim/ … 460302896/
Pyta o zdanie inne osoby smile_big


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#7588 2020-05-25 15:35:08

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

"Bycie Otaku jest piękne"... no chyba nie smile_big


wladza1.png

Offline

#7589 2020-05-25 19:33:03

animawka.pl
Użytkownik
Dołączył: 2018-01-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

W sumie, te Fumetsu tak jedzie po wszystkich grupach, a sami dążą do poziomu anbu subs  kombinuje
Wydaje mi się, ze to serio najgorsza z najgorszych grup złożona z ósmoklasistów.

Ostatnio edytowany przez animawka.pl (2020-05-25 19:33:43)

Offline

#7590 2020-05-26 00:20:12

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

animawka.pl napisał:

W sumie, te Fumetsu tak jedzie po wszystkich grupach, a sami dążą do poziomu anbu subs  kombinuje
Wydaje mi się, ze to serio najgorsza z najgorszych grup złożona z ósmoklasistów.

Z tego, co wiem, to nawet w gronie tych fejsbukowych/onlajnowych grupek uchodzą za synonim kiepskich tłumaczeń.
A ta grupa jest chyba dość duża (największa?), bo widać ~5k obserwujących.

Na disie było kiedyś postowane coś takiego:
cnX5Fri.png

"wild game" – w sensie podtekst seksualny.
No ale słownik to daje na "dzikie zwierzę".


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7591 2020-05-26 18:20:32

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Najgorsze, że łonlajny mają gdzieś, że takie zdania w ogóle nie mają sensu.

Offline

#7592 2020-05-26 19:28:39

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Akurat sprawianie, że wszystko pachnie jak dziczyzna wygląda jak kolejna bezużyteczna umiejętność w konosubie, co ma nawet jakiś sens. oczkod


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#7593 2020-05-26 19:33:26

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Mnie zawsze w tych grupach zadziwiało, że nie wstyd im pchać do tego typu napisów te swoje loga w róg wideo.

Offline

#7594 2020-05-28 01:01:15

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

SoheiMajin napisał:

Mnie zawsze w tych grupach zadziwiało, że nie wstyd im pchać do tego typu napisów te swoje loga w róg wideo.

To jeszcze nic w porównaniu do Okami (tej grupy od Gamedora).

Pokaż spoiler Logo większe jak HBO w TV
YuRkIjT.png

Tragiczną jakość video już pominę. ^


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7595 2020-05-28 13:59:04

animawka.pl
Użytkownik
Dołączył: 2018-01-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:
SoheiMajin napisał:

Mnie zawsze w tych grupach zadziwiało, że nie wstyd im pchać do tego typu napisów te swoje loga w róg wideo.

To jeszcze nic w porównaniu do Okami (tej grupy od Gamedora).

Pokaż spoiler Logo większe jak HBO w TV

Tragiczną jakość video już pominę. ^

No ci to są najgorsi z jakością i gigantycznym logo :/ Może robią napisy dla starszej widowni 50-80 co już niedowidzą  szpan

Offline

#7596 2020-05-28 15:10:09

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

animawka.pl napisał:

No ci to są najgorsi z jakością i gigantycznym logo :/ Może robią napisy dla starszej widowni 50-80 co już niedowidzą  szpan

ej Ich target to gimbusy, bo im do szczęścia wystarczy to że bajka jest po polskawu jezor a jakość może być  kupa


ara ara...

Offline

#7597 2020-05-28 17:18:16

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Powiem tak:
Słabe, bo słabe, ale ważne, że robią je sami. Internet jest ogromny i miejsca starczy tu dla każdego. Są tzw. foliarze, jest Melonpan, to czemu by nie grupy subberskie onlajnów?
Tak, wiem, że ten temat służy temu, by móc sobie wiadro pomyj wylać na onlajny (nawiasem mówiąc na to również w tych internetach jest sporo miejsca, więc nikt tu tego nie broni nikomu) i większość zarzutów tutaj wysuwanych jest przynajmniej częściowo uzasadniona. Pytanie jednak rodzi się tu takie:

Skoro nas to razi, to czy lepsze jest pisanie o tym w miejscu, gdzie wspomniani tłumacze albo nie wchodzą, albo w te opinie ma wywalone, czy też użycie konstruktywnej krytyki, która odpowiednio napisana (uprzemy język, kilka rad lub sugestii itp.) MOŻE dać im do myślenia?

Możemy pisać sobie tu dalej we własnym kółku wzajemnej adoracji, w końcu ANSI to miejsce, w które dość trudno się wpasować nowym użytkownikom, ale czy coś nam to da? Większość oglądaczy anime preferuje obcować z tymi produkcjami z sposób inny niż ANSI. Dla znających język angielski jest Crunchyroll, czy Netflix, a jeśli komuś szkoda kasy to torrentami/zagranicznymi onlajnami nie pogardzi. Ci, którzy potrzebują naszego języka na ogół wybierają zoniaki, A-O, czy inne shindeny, bo tam wystarczy "wejść, kliknąć i oglądać". Że zdaniem niektórych tutaj obecnych to wcale nie jest lepsze rozwiązanie (bo słaba jakość, bo torrenty da radę prosto ogarnąć itp)? A co takiego gościa to obchodzi. Ludzie nie lubią wychodzić poza strefę swojego komfortu, więc są niechętni do tego, by te proste alternatywy ogarnąć. Tam wystarczy kliknąć (no i oczywiście wyłączyć reklamę) i tyle. Tutaj przerazić może nawet to, w jaki sposób odtworzyć wideo z dobranymi napisami. Niby to wydaje się śmieszne, ale wiedzę dotyczącą nawet tak prostych spraw trzeba gdzieś zdobyć, a skoro taki delikwent ma do wyboru parę kliknięć i reklam lub ogarnianie nieznanych mu dotychczas zagadnień, to do której opcji będzie korzystniej nastawiony?

Fakt, mamy tu na forum fajnie opisany poradnik obsługi torrentów, czy playerów, ale komu by się chciało teraz w to wchodzić i czytać? Ktoś się tam czasem znajdzie, ale w dzisiejszych czasach jest wiele atrakcyjniejszych form przekazania wiedzy.

Dobra, rozpisałem się, jak to mam w swoim zwyczaju, więc teraz wersja dla tych, którzy nie przepadają za moimi monologami:

Zamiast narzekać, nie lepiej doradzić i pomóc? Z pierwszej opcji i tak nic dobrego nie przyjdzie nikomu, a z tej drugiej może ktoś skorzysta.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2020-05-28 17:19:42)

Offline

#7598 2020-05-28 17:22:43

animawka.pl
Użytkownik
Dołączył: 2018-01-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kilgur napisał:
animawka.pl napisał:

No ci to są najgorsi z jakością i gigantycznym logo :/ Może robią napisy dla starszej widowni 50-80 co już niedowidzą  szpan

ej Ich target to gimbusy, bo im do szczęścia wystarczy to że bajka jest po polskawu jezor a jakość może być  kupa

Do tego tłumaczą za hajsy, inaczej nie podejmują się serii  brecht
A ta cała Sasna czy Sosna trzyma swoich piesełków ostro na smyczy  baka

Bufallo napisał:

Skoro nas to razi, to czy lepsze jest pisanie o tym w miejscu, gdzie wspomniani tłumacze albo nie wchodzą, albo w te opinie ma wywalone, czy też użycie konstruktywnej krytyki, która odpowiednio napisana (uprzemy język, kilka rad lub sugestii itp.) MOŻE dać im do myślenia?

Fumetsu na swym discordzie ma kanał od zgłaszania im błędów, powodzenia w użeraniu się...

Ostatnio edytowany przez animawka.pl (2020-05-28 17:23:36)

Offline

#7599 2020-05-28 18:05:49

wtas
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wielkopolski / Poznań
Dołączył: 2011-09-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Bufallo napisał:

[...]

Zamiast narzekać, nie lepiej doradzić i pomóc? Z pierwszej opcji i tak nic dobrego nie przyjdzie nikomu, a z tej drugiej może ktoś skorzysta.

Próbowałem. Z marnym skutkiem
- nie mam miejsca na dysku, by pobierać,
- ja i tak nie widzę różnicy
- za trudne to
- nie chcę mi się
- torrenty są niebezpieczne, bo jakiś wirus się ściągnie.
- mam za wolny internet na pobieranie

i moje ulubione
- przecież onlajny polepszają jakość, bo nawet stare bajki mają w fullHD

Offline

#7600 2020-05-28 18:14:14

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

animawka.pl napisał:
Bufallo napisał:

Skoro nas to razi, to czy lepsze jest pisanie o tym w miejscu, gdzie wspomniani tłumacze albo nie wchodzą, albo w te opinie ma wywalone, czy też użycie konstruktywnej krytyki, która odpowiednio napisana (uprzemy język, kilka rad lub sugestii itp.) MOŻE dać im do myślenia?

Fumetsu na swym discordzie ma kanał od zgłaszania im błędów, powodzenia w użeraniu się...

OK, fajnie. Problem w tym, że nie do końca załapałeś kontekst mojej wypowiedzi. Pisząc "nas" miałem na myśli ANSI jako ogół. Każdy miał tutaj sobie sam na to pytanie odpowiedzieć i zrobić to, co uważa za słuszne. Sam wypowiedziałem się na początku poprzedniego posta, że osobiście nie mam nic do tego, że ktoś tam sobie robi jakieś tłumaczenia. Nie mam chęci ani czasu, by ich efekty pracy oglądać. Wyjątkiem jest pobieżne przeglądanie serii, które sam tłumaczę, jak choćby w przypadku Fumetsu taki "Isekai Quartet". Nieskromnie przyznam, że w oparciu o te fragmenty, swoją wersję uważam za lepszą, choć na pewno znalazłby się ktoś, kto i w mojej wersji mógłby sporo rzeczy do poprawy wyłapać.

Dlaczego zatem do nich niczego nie napisałem? Bo mnie to nie obchodziło. Porównałem z ciekawości kilka kwestii na odcinek, ich wersję uznałem za słabszą, ale jakiegoś bólu tyłka o to nie miałem. Nie interesuje mnie jaki poziom tłumaczeń reprezentują, więc nie widzę sensu, by specjalnie oglądać cały odcinek i każdy zauważony błąd wytykać. Nie przejmuję się tym, że walną czasem babola. Oni mają swoją wersję, ja swoją. Zadecyduje widz.

Apel skierowany był do ludzi, u których błędy tychże grup subberskich budzą emocje, bo taki człowiek zapewne będzie w stanie się w to jakoś zaangażować i swój potencjał wykorzystać. Nikomu nie kazałem zmieniać swoich przekonań, a jedynie zastanowić się, czy mają one sens, skoro są wyrażane w takiej, a nie innej formie. O reszcie każdy decyduje sobie już sam.

EDIT: Odpowiedź na post wtasa:

wtas napisał:
Bufallo napisał:

[...]

Zamiast narzekać, nie lepiej doradzić i pomóc? Z pierwszej opcji i tak nic dobrego nie przyjdzie nikomu, a z tej drugiej może ktoś skorzysta.

Próbowałem. Z marnym skutkiem
- nie mam miejsca na dysku, by pobierać,
- ja i tak nie widzę różnicy
- za trudne to
- nie chcę mi się
- torrenty są niebezpieczne, bo jakiś wirus się ściągnie.
- mam za wolny internet na pobieranie

i moje ulubione
- przecież onlajny polepszają jakość, bo nawet stare bajki mają w fullHD

Cóż, nikt nie zapewniał, że to jakiś efekt przyniesie. Chodziło mi tu bardziej o to, że dawanie tego typu rad daje większe prawdopodobieństwo, że ktoś się nad nimi pochyli, a co za tym idzie, poświęcenie twojego czasu może dać jakiś pozytywny efekt. Tak jak pisałem, ludziom ciężko wyjść ze strefy własnego komfortu. Możliwe, że nieodpowiednio dobrałeś słowa do swoich argumentów, może jednak zawiniło coś innego? Nie wiadomo. Ważne jednak jest to, że jeśli czułeś, że musisz coś z tym zrobić, to chciałeś komuś pomóc. Warto teraz tylko ( o ile nadal masz chęci), by sposób przedstawiania swoich argumentów przełożyć innym w prostszej do zrozumienia formie, ale kiedyś może to zaprocentować (choć nikt nie mówi, że tak będzie).

Pamiętam, że sam byłem niechętny do przeskoczenia z onlajnów na torrenty, ale ostatecznie przekonały mnie 2 czynniki:
- chęć spróbowania swoich sił jako tłumacz;
- nadmiar reklam na onlajnach.
Mam jednak świadomość tego, że ktoś może nie być w stanie się przemóc i pozostać przy tym "prostszym" rozwiązaniu. Mimo wszystko warto próbować.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2020-05-28 18:29:52)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024