#21 2020-06-06 00:11:27

Szedar
Użytkownik
Dołączył: 2019-12-01

Odp: Czytanie napisów na telewizorze

Dragmaru napisał:

Doszedł dzisiaj mój telewizor (Samsung Q80R). Sprawdziłem na szybko jak wygląda sprawa z czytaniem filmów i napisów. I jak na razie zauważyłem, że nie czyta plików .mkv (ale tylko tych anime, inne filmy w tym formacie czyta normalnie). Wychodzi więc na to, że będę musiał przed seansem łączyć napisy z odcinkiem i zmienić format. Mógłby ktoś polecić dobry program do tego?

Pewnie jest tak jak już pisałem i samsung dalej tego nie poprawił. Jak w folderze z filmem znajdują się też napisy o takiej samie nazwie pliku (bądź są wkodowane w mkv) to telewizor chce je automatycznie wczytać. Jeśli to będą napisy ass z efektami to telewizor głupieje i zamiast pokazać że nie potrafi wczytać napisów to twierdzi że nie może wczytać wideo. Spróbuj odtworzyć sam plik bez napisów i zobaczy czy działa. Ewentualnie napisy przekonwertować do srt, ale to chyba mija się z celem.

Do wtapiania napisów polecam 'ffmpeg', aplikacja konsolowa, według mnie bardzo wygodna. Tak na szybko to ja robię to tak:

Umieszczam napisy i wideo w jednym folderze, uruchamiam konsolę (cmd), przechodzę do tego folderu i wpisuję:

ffmpeg -i "nazwa_pliku_wideo.mkv" -vf "ass='nazwa_liku_napisow.ass'" -c:v libx264 -pix_fmt yuv420p -crf 18 -c:a copy -sn "nazwa_przekodowanego_odcinka.mkv"

a jeżeli napisy są wkodowane w plik mkv to:

ffmpeg -i "nazwa_pliku_wideo.mkv" -vf "subtitles='nazwa_pliku_wideo.mkv'" -c:v libx264 -pix_fmt yuv420p -crf 18 -c:a copy -sn "nazwa_przekodowanego_odcinka.mkv"

gdzieś tutaj na forum był też poradnik jak używać ffmpeg w inny sposób.

Poradnik z forum

Ostatnio edytowany przez Szedar (2020-06-06 00:13:29)

Offline

#22 2020-06-17 23:22:32

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Czytanie napisów na telewizorze

Oglądam od jakiegoś czasu odcinki anime na tv i zauważyłem, że czasem gubi się dźwięk. Średnio po 4-5 razy na 20-minutowy odcinek. Jedyna opcja to przeskoczenie momentu, w którym dźwięk znika. Na kompie nie mam tego problemu. Spotkał się ktoś z czymś takim? Z czego to wynika?

Offline

#23 2020-06-22 14:11:30

sabaton
Użytkownik
Skąd: Czyżeśpiwoszynióskol
Dołączył: 2008-07-21

Odp: Czytanie napisów na telewizorze

Dragmaru napisał:

Oglądam od jakiegoś czasu odcinki anime na tv i zauważyłem, że czasem gubi się dźwięk. Średnio po 4-5 razy na 20-minutowy odcinek. Jedyna opcja to przeskoczenie momentu, w którym dźwięk znika. Na kompie nie mam tego problemu. Spotkał się ktoś z czymś takim? Z czego to wynika?

Ja miałem problemy jedynie:
- uszkodzony plik, sprawdź CRC pliku.
- plik pobrany z łonlajnów, tam miałem problem z niektórymi anime (albo problemy z odtwarzaniem, albo brak możliwości "przewinięcia")

może coś z tego?
Mogę ewentualnie podesłać coś co sobie skonwertowałem, żebyś sprawdził u siebie czy masz problemy z dźwiękiem.


BhQSDPk.png

Offline

#24 2020-08-29 13:09:25

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Czytanie napisów na telewizorze

Zauważyłem, że jak pobieram odcinki z CDA to mam ten problem, więc staram się unikać tego serwisu.

Ostatnio edytowany przez Dragmaru (2020-08-29 13:09:56)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024