#441 2020-04-19 10:59:55

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Odcinki 13-16 Wakaokami wa Shougakusei! dostępne na ANSI.

Pokaż spoiler Takie tam z Tajwanu
0208ssm.png

Pokaż spoiler Podoba mi się to ujęcie
uf1CtuY.png

Pokaż spoiler Friendship Is Magic!
6l0w0L5.png

Nareszcie!!!
Zajęło mi to jakieś 2,5 miesiąca, ale w końcu udało się kolejną paczkę ogarnąć. Tym razem Okko była na Tajwanie, a następnie poznała swoją rówieśniczkę, która okazała się kimś znanym. Mamy też nowy ending w formie o jakiej zdecydowaliście wy, widzowie (z ok. 30kB dla poprzednich paczek zrobiło się 80, więc skok jest). W moim przypadku nutka nawet w ucho wpadła.

Sprawy pozostałe:
Jeśli ktoś z was jeszcze nie wie, ale z powodu koronawirusa "Houkago Teibou Nisshi" po emisji 4 odcinka będzie mieć przerwę. Tuaj link do tweeta Funimation:

Ćwir, ćwir

Co to oznacza w kontekście moich tłumaczeń? Nie licząc Wakaokami nie będę miał czego ogarniać. Dlatego zdecydowałem się na to, co następuje:
- jadę z wędkowaniem do 4 odcinka;
- podkręcam tempo tłumaczenia Wakaokami;
- gdy skończę małą gospodynię (lub sporo ją podgonię) oraz jeśli przerwa Klubu Wędkarskiego będzie dłuższa, przemyślę sprawę przygarnięcia głosu z radia.

O dziwo (z tego co widzę po onlajnach itp.) nikt jeszcze tego nie przygarnął. Chyba że ktoś tłumaczy sobie do szafy HDD-ka. Jakoś pozostawienie tej serii bez wersji PL nie daje mi spokoju.

To chyba tyle na dziś.

Miłego oglądania.

EDIT:
Zapomniałem się w sumie pochwalić. Jakiś czas temu pyknęło mi 300 wydanych napisów (Brawo ja) oraz 30 000 odnotowanych pobrań (Brawo wy). Nie są to może w porównaniu do innych tłumaczy jakieś powalające liczby, ale miło patrzeć jak projekt translacji, który prowadzę już ponad 3 lata nadal trwa i ma się całkiem dobrze. Z początku zakładałem, że pociągnę z rok i poddam się po pierwszej dłuższej serii, a tu taka niespodzianka smile Zobaczymy jak daleko to jeszcze zajedzie.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2020-04-19 11:08:40)

Offline

#442 2020-04-21 22:36:56

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzeci odcinek Houkago Teibou Nisshi dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Niby nic, ale dwie laski na taką brykę wyrwała
xS10A3j.png

Suby są? Są. Stwierdzam, że coś mi się dzieje z klawiaturą, więc pozjadanych przecinków i małych liter zamiast dużych może być więcej, niż ma to miejsce zazwyczaj. W weekend trzeba jej czyszczenie zrobić, a jak nie, to zrobić pa, pa (i tak sprzęt za 30 zł, który służy mi z 5-6 lat).

Jeszcze jeden odcinek i przerwa w emisji. Szkoda, bo zacząłem się w serię mocniej już wkręcać smutny

Miłego oglądania.

P.S. Możliwe, że odcinek 4 wyjdzie dopiero w środę

Offline

#443 2020-04-28 16:44:42

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Ekhem, małe sprostowanie dotyczące wiadomości z ostatniego ( i przedostatniego) postu:

Wędkujące dziewczyny nie miały mieć przestoju "po 4 odcinku", a "zaczynając od 4 odcinka". Zauważyłem to w tamtą środę, ale już nie chciałem już tak wam sto razy na każdy temat pisać bez większego powodu. Przyznam jednak, że przez chwilę mojej nieuwagi, mogłem komuś zniszczyć marzenia. No cóż, trudno.

W ramach zadośćuczynienia za tę wtopę mam dla was małą rekompensatę:
Dziewczyny doczekały się openingu oraz endingu. Wiadomo, jakichś dodatkowych efektów tu nie uraczycie. No, może nie żadnych, ale stopniowe pojawianie się i znikanie napisów, czyli jak zawsze - komenda " \fad " poszła u ruch. Zaktualizowane wersje zaraz wrzucę do bazy.

Z tego co widzę, Wtas zajął się głosem z radia. Cieszę się, że ktoś dał tej serii szansę i wziął ją na warsztat. Życzę mu powodzenia w pracy nad tym projektem.

W takim razie zostaje nam 8, a raczej 7,5 odcinka Wakaokami do ogarnięcia i wyjdę n prostą z projektami. Jeszcze tylko w końcu zabrać się za wypiskę od widza, który znalazł kilka dodatkowych błędów w 2 sezonie Isekai Quartet. Spodziewać tego możecie się w tym tygodniu, ponieważ aktualnie mam urlop ( w końcu dali mi zaległy z tamtego roku wykorzystać, to chyba jedyna dobra strona koronawirusa), więc po ogarnięciu swoich spraw, mam dość dużo wolnego czasu.

Co potem? Pożyjemy, zobaczymy. Najpierw mała gospodyni.

Offline

#444 2020-06-07 18:31:28

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Odcinki 17-20 Wakaokami wa Shougakusei! dostępne na ANSI.

Pokaż spoiler Codzienność w Harunoyi
28z1nW0.png

Pokaż spoiler Uribou-ów 2-óch
K5FczV7.png

Dawno nie pisałem w tym temacie.

Mamy kolejną, przedostatnią paczkę małej gospodyni. Jeszcze tylko 4 odcinki i kończymy. Widzów mogę tylko przeprosić za to, że tak długo. Niby miałem się sprężać, bo dziewczyny z wędkami zostały zastopowane, a w pracy przez pandemię i tak jestem ostatnio "tylko" 8 godzin. Niestety, wyszło jak wyszło. Ostatnio ciężko mi się zabrać do tłumaczeń. Kilka razy złapałem się nawet na tym, że zamiast robić przekład do Wakaokami, robiłem cokolwiek np. oceniałem nominacje do Pokestopów, byleby tłumaczenie nie szło do przodu. Na dobrą sprawę podbijam już pod 250 recenzji na Wayfarerze, a możliwość głosowania mam od jakichś 2-3 tygodni smile

Spróbuję się na ostatnią prostą jakoś zmotywować. Urlop znowu wrzucony. Z tamtego roku nie zostało mi już nic, więc już tak chętnie dawać go nie będą smile

Tyle ode mnie.

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2020-06-07 18:35:37)

Offline

#445 2020-07-03 21:22:48

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dawno żadnych wieści nie było, a zbliża się kolejny sezon, więc wypadałoby się do tego jako tłumacz odnieść.

Houkago Teibou Nisshi

Tak, będę kontynuował serię. Z informacji, które są w sieci, można dowiedzieć się, że anime zaliczy restart od 1 odcinka (emisja w nadchodzący wtorek). Mamy już ogarnięte odcinki 1-3, więc z prostych wyliczeń można wywnioskować, że następny odcinek do ogarnięcia będzie 28 lipca. Tu zastrzegam sobie możliwość obsuwy do końca weekendu (tj. 2 sierpnia). Wypada mi wtedy urlop i choć nie planuję wyjazdu, to jak prawdziwy Janusz pomyślałem, że warto byłoby w swojej małej twierdzy zrobić mały remont. Ile czasu to pochłonie? Nie wiem, ale wolę się zabezpieczyć przed wybuchem paniki wśród tych tłumów z moich subów korzystających. Może i pomysł remontu niezbyt inteligentny zważywszy na to, że to może być ostatni rok w domu rodzinnym, ale jak to w życiu bywa, niczego do końca nie wiadomo, a nawet jak się uda, to warto byłoby zostawić pokoik we względnym stanie smile

Kurczę, ja tu miałem o tłumaczeniach anime, a nie o swojej biografii...

Wakaokami wa Shougakusei!

O masz... Jak ta końcówka mi się ciągnie... Aktualnie jestem w połowie 22 odcinka. Sądzę, że jeśli nie dam sobie twardego terminu na zakończenie, to seria może czekać i do jesieni. Deadline ostateczny wyznaczam sobie na ten sam dzień, co dzień wydania 4 odcinka wędkujących dziewczyn (czyli max 2 sierpnia). Seria sama w sobie jest nawet ciekawa, ale nie mogę znaleźć weny, żeby się za to zabrać. Tutaj muszę przeprosić tych, którzy mieli nadzieję na kinówkę, ale muszę powiedzieć, że odpuszczam. Nie dam rady się za to zabrać.

Cinderella Girls Gekijou: Extra Stage

Zostałem zapytany o plany na tę serię "bo poprzednie sezony tłumaczyłeś". 4 sezony wersji TV oraz 5 sezonów web'owych dodatków to faktycznie sporo. Jeśli o tę serię chodzi, powiem tak: Choć popularność tego jest niemal zerowa, nie mówię "nie". Zobaczymy jak to będzie wyglądać, kiedy już wyjdzie. Teoretycznie miało to już w marcu wyjść, ale wiadomo, co się w świecie dzieje. Jeśli jednak już miałbym się zdecydować, to nie będziemy zasyfiać bazy danych pojedynczymi odcinkami, tylko zrobi się paczkę.

Coś jeszcze?

Prawdopodobnie nie. Ewentualnie jakiegoś shorcika złapię na weekendy, ale niczego nie obiecuję smile

Tyle ode mnie.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2020-07-03 21:24:13)

Offline

#446 2020-07-27 16:35:38

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Odcinki 21-24 Wakaokami wa Shougakusei! dostępne na ANSI. Seria zakończona.

Pokaż spoiler Piżama party z duchami
B3Ln7Jo.png

Pokaż spoiler Bo czasami mocno suszy
8yE82qw.png

Pokaż spoiler Romantic!
qmn1IQk.png

BUMMM! Skończyłem małą gospodynię! I to przed datą ostatecznego deadline'u. Dałoby radę wcześniej, bo ostatnie 1,5 tygodnia byłem na chorobowym, ale była to dolegliwość na tyle poważna, że dłuższe posiedzenia przed klawiaturą nie były możliwe (choć w międzyczasie udało mi się niezłą gafę strzelić w jednym z tematów na forum, ale to już wina mojego zatwardzenia umysłowego smile ). Na szczęście leki się skończyły, Bufcio jest już wykurowany, zaczyna mi się urlop, więc możemy ruszać z...

No właśnie nie z tłumaczeniami. Ostrzegałem wcześniej, że emitowany jutro odcinek 4 wędkujących dziewczyn może mieć obsuwę. To jak dużą okaże się w trakcie tego tygodnia, jednak postaram się, by najpóźniej suby pojawiły się w niedzielę. Może być też tak, że uda się wydać je wcześniej, ale to zależy jak realizowana będzie robota.

Wracając do gospodyni, bo trzeba jakoś podsumować serię:
Bajucha raczej z luźną fabułą i skierowana do młodszych widzów, ale kto powiedział, że dorośli nie mogą takich rzeczy oglądać? Główny morał jaki niesie ta produkcja? Staraj się, wkładaj w pracę całe swoje serce, a efekty przerosną twoje oczekiwania... czyli jak z prawie każdego anime smile

Miłego oglądania.

Offline

#447 2020-08-02 18:41:28

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Czwarty odcinek Houkago Teibou Nisshi dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Fanki wędkarstwa nie mają lekko
1qBIozf.png

Bach! Zgodnie z obietnicą, wyrobiłem się do końca weekendu. Konkurencja już swoją wersję wydała, ba z ciekawości po przełtumaczeniu nawet sprawdziłem to w kilku miejscach i mam do widzów pewne pytanie:
Jako człowiek w wędkarstwie niezbyt obeznany, chciałbym dowiedzieć się, czy przypon, to tylko fragment zaczepiony między główną żyłką, a przynętą, czy tak jak w interpretacji konkurencji odnosi się to jako określenia zaczepienia ze sobą wspomnianych części w całość? Niby ogarnąłem to pod interpretacje z sieci (Przypon), ale wiadomo jak to z wikipedią bywa. Nigdy nie wiesz, czy inne artykuły nie popełniają tego samego błędu, bo znalazłem również filmiki zatytułowane "jak zrobić przypon".

Postaram się, by kolejne odcinki były tłumaczone jak to mam w zwyczaju z emitowanymi seriami: jak najszybciej z uwzględnieniem tego, by jakoś się to logicznie trzymało.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2020-08-02 18:42:51)

Offline

#448 2020-08-04 23:46:09

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Piąty odcinek Houkago Teibou Nisshi dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Ważne, że się udało
iEwN7fY.png

Uff, zdążyłem jeszcze przed północą. Trzeba złapać szybsze tempo, bo dziś jakąś godzinkę zmarnowałem na przerwy z YT i innymi pierdołami. Dziś nie było szukania po google za dużo, do tego mamy nową postać. Nie ma co przedłużać, zwlłąszcza, że odcinek wrzuciłem, zanim zacząłem to pisać, więc kończmy post.

Miłego oglądania.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2020