#1301 2020-08-02 01:24:54

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Maku napisał:

Dlatego, że licencja OEM jest przypisana do urządzenia. Licencje OEM możesz sprzedać tylko razem z urządzaniem i nie możesz jej użyć na innym komputerze. To, że ją aktywujesz przez serwery MS nic nie znaczy.

Masz nie aktualną wiedzę, obecnie to tak nie funkcjonuje. Kupując win10 z licencją OEM masz ją przypisaną do konta a nie do urządzania i możesz ją przeinstalować na inne urządzenie.


wizard2000.jpg

Offline

#1302 2020-08-02 03:57:53

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Do tego prawo EU stoi ponad EULA, a to prawo pozwala na odsprzedanie wersji OEM, byl tam kiedys wyrok w brukseli smile


ara ara...

Offline

#1303 2020-08-02 10:12:49

Maku
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-02

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Kilgur napisał:

Do tego prawo EU stoi ponad EULA, a to prawo pozwala na odsprzedanie wersji OEM, byl tam kiedys wyrok w brukseli smile

Wyrok dotyczył licencji wieczystych "pudełkowych", a w zasadzie odsprzedaży ich z nieoryginalnym nośnikiem, nie kluczy elektronicznych. To, że na alledrogo wszyscy naciągacze sprzedający licencje ze złomowanych komputerów się na ten wyrok powołują nie oznacza, że jest to prawda.

Kilgur napisał:

Masz nie aktualną wiedzę, obecnie to tak nie funkcjonuje. Kupując win10 z licencją OEM masz ją przypisaną do konta a nie do urządzania i możesz ją przeinstalować na inne urządzenie.:)

Inne własne urządzenia. W zasadzie da się sprzedać takie konto ale w całości, nie ma tak, że wydobędziesz klucz aktywacji takiego Windowsa i go wystawisz na allegro.

Offline

#1304 2020-08-02 10:24:29

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

wizard2000 napisał:

Masz nie aktualną wiedzę, obecnie to tak nie funkcjonuje. Kupując win10 z licencją OEM masz ją przypisaną do konta a nie do urządzania i możesz ją przeinstalować na inne urządzenie.

Masz kilka rodzajów licencji OEM w zależności od produktu i kraju pochodzenia. Rzekomo. Więc kolega mógł mieć rację.

Kilgur napisał:

Do tego prawo EU stoi ponad EULA, a to prawo pozwala na odsprzedanie wersji OEM, byl tam kiedys wyrok w brukseli smile

Tu nie chodzi o możliwość sprzedaży. Bo to zawsze mogłeś robić. Poza tym, to że nie łamiesz prawa europejskiego nie wyklucza tego, że łamiesz warunki licencji.
I generalnie róbcie jak tutaj napisano:

Shodimaru23 napisał:

Lepiej crackować niż zapłacić te 20zł. Oba wyjścia nie będą legalne. Wyjdzie na to samo, a nie trzeba płacić.

Sam próbowałem przycebulić na alledrogo i odradzam. Najczęściej produkty nowe, nie aktywowane, ale "aktywacja" na moim urządzeniu jedynie poprzez telefon. rotfl A jest to po prostu przeniesie licencji. Więc jeżeli nawet nie zgadzacie się ze zdaniem M$ w kwestii łamania warunków licencji... To i tak nie dawajcie zarabiać naciągaczom i ściągnijcie aktywator. Do czego nawet zachęcali na profilu na FB, gdy była poruszana ta kwestia.
/po edycie
W sumie jak nie możesz aktywować online produktu to już powinna się zapalić lampka ostrzegawcza, że coś śliskie jest.

Ostatnio edytowany przez Eftar (2020-08-02 10:27:11)

Offline

#1305 2020-08-08 10:04:24

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Zaczęło brakować mi miejsca. Jakie dyski o dużej pojemności są teraz w modzie?

Offline

#1306 2020-08-08 13:27:17

Ziemowit
Użytkownik
Dołączył: 2019-06-09

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Dyski WD są modne, bo wypuścili wersje BLACK dla graczy.

Offline

#1307 2020-08-08 19:54:26

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Eftar napisał:

Tu nie chodzi o możliwość sprzedaży. Bo to zawsze mogłeś robić. Poza tym, to że nie łamiesz prawa europejskiego nie wyklucza tego, że łamiesz warunki licencji.

Sprzedac system w wersji OEM mogles tylko i wylacznie ze sprzetem do niego przypisanym, od paru lat mozna odsprzedawac sam system, dlatego pelno teraz kluczy ze zlomowanych sprzetow.


ara ara...

Offline

#1308 2020-08-08 21:56:09

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Kilgur napisał:
Eftar napisał:

Tu nie chodzi o możliwość sprzedaży. Bo to zawsze mogłeś robić. Poza tym, to że nie łamiesz prawa europejskiego nie wyklucza tego, że łamiesz warunki licencji.

Sprzedac system w wersji OEM mogles tylko i wylacznie ze sprzetem do niego przypisanym, od paru lat mozna odsprzedawac sam system, dlatego pelno teraz kluczy ze zlomowanych sprzetow.

beznadzieja Mogłeś sprzedać swoją windę ze sprzętem wcześniej, teraz możesz bez. Możliwość sprzedaży pozostała taka sama.

Offline

#1309 2020-08-09 12:18:41

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Eftar napisał:

beznadzieja Mogłeś sprzedać swoją windę ze sprzętem wcześniej, teraz możesz bez. Możliwość sprzedaży pozostała taka sama.

Ta tylko kiedys jak ci sie sprzet popsul to mogles windowsa wyj.... do smieci jezor Co do lamania warunkow licencji to one stoja ponizej prawa panujacego na danym obaszarze. Jesli EULA jest sprzeczna z lokalnymi przepisami to przestaje obowiazywac, wiec nie jest to lamanie licencji.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2020-08-09 12:20:56)


ara ara...

Offline

#1310 2020-08-13 20:16:25

elektromaniek
Użytkownik
Dołączył: 2016-06-27

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Czy warto kupić outletowy fotel( mała dziura na boku oparcia)
by zaoszczędzić 300 złotych cebul?
Opis
•Uszkodzone opakowanie fabryczne.

•Posiada uszkodzenia kosmetyczne: ślady montażu,dziurka na tapicerce oparcia.

•Towar sprawny technicznie.

•Produkt profesjonalnie zapakowany i zabezpieczony na czas transportu.

Ostatnio edytowany przez elektromaniek (2020-08-13 20:19:46)

Offline

#1311 2020-08-13 21:39:07

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Wróżki i szamani mają wolne, jakiś link?

Offline

#1312 2020-08-13 21:42:53

elektromaniek
Użytkownik
Dołączył: 2016-06-27

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

ipos napisał:

Wróżki i szamani mają wolne, jakiś link?

https://allegro.pl/oferta/outlet-czarny … 9569534664

Offline

#1313 2020-08-13 21:49:09

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Jak mam być szczery to osobiście czekałbym na dobrą promocję na nowy fotel. Tak się zastanawiam czy przy tym uszkodzeniu nie zaczęła by schodzić ta pseudo skóra.

Offline

#1314 2020-08-13 22:07:46

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Co prawda uszkodzenie jest w miejscu, gdzie nie będą na niego oddziaływać duże siły, kiedy bedziesz na nim siedział, ale skóra z tego co widzę została przebita, a to może powodować potem jej dalszą degradację. Teoretycznie można to zaszyć "na Janusza" jakimś kawałkiem eko skóry w podobnym kolorze jako łata na uszkodzone miejsce i jego okolice, a i to trzeba byłoby to dobrze podszyć, żeby tylko sobie potem problemów większych nie narobić. Są jeszcze takie preparaty jak coś w stylu płynnej skóry, które służą do naprawiania mniejszych dziur, jednak nie miałem z nimi osobiście nigdy styczności i nie wiem, czy to uszkodzenie by się kwalifikowało (skoro sprzedawca sprzedaje to w takim stanie to chyba nie).

Osobiście bym to brał, gdybym potrzebował coś na szybko sobie wykombinować, ale jeśli pod ścianą nie jesteś, to lepiej odpuścić.

Offline

#1315 2020-08-13 22:08:09

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

ipos napisał:

Jak mam być szczery to osobiście czekałbym na dobrą promocję na nowy fotel. Tak się zastanawiam czy przy tym uszkodzeniu nie zaczęła by schodzić ta pseudo skóra.

Ja mam jakiś fotel za 6 stów i skóra zaczęła sama odłazić po niecałych 2 latach.
Chyba się tego nie uniknie. Co jakiś czas zbieram z dywanu.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2020-08-13 22:08:33)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#1316 2020-08-13 22:31:40

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Kamiyan3991 napisał:
ipos napisał:

Jak mam być szczery to osobiście czekałbym na dobrą promocję na nowy fotel. Tak się zastanawiam czy przy tym uszkodzeniu nie zaczęła by schodzić ta pseudo skóra.

Ja mam jakiś fotel za 6 stów i skóra zaczęła sama odłazić po niecałych 2 latach.
Chyba się tego nie uniknie. Co jakiś czas zbieram z dywanu.

Dlatego ja ze swojego sam zrywam bo mi się do mojej szanownej przykleja.  smile_big

Offline

#1317 2020-08-13 22:36:19

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Kamiyan3991 napisał:

Ja mam jakiś fotel za 6 stów i skóra zaczęła sama odłazić po niecałych 2 latach.
Chyba się tego nie uniknie. Co jakiś czas zbieram z dywanu.

Istnieją środki do pielęgnacji takich powłok, ale jeśli fotel używany jest często, ekoskóra niskiej jakości, a podczas siedzenia na nim często zdarza ci się poprawiać swoją pozycję, wtedy skóra szybko się niszczy, a wspomniane środki pomogą tylko na jakiś czas. Swoje robi też pot, który przy letnich posiadówkach na takim fotelu wieńczy dzieła.

Ja swój mam już około 3 lat, kupiony budżetowiec za 250 zł. Skóra zaczęła z niego schodzić po jakimś 1,5 roku głównie na brzegu siedziska. Moim zdaniem i tak długo wytrzymała biorąc pod uwagę fakt, że nie używałem żadnych specjalnych środków do jej czyszczenia. Jednak czuję, że zbliża się jego koniec, więc też będzie trzeba poszukać czegoś, a takie outlety to często fajne okazje o ile masz pasujące cześci zamienne np. śrubki, kółka, podstawa itp.

Offline

#1318 2020-08-13 22:47:12

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Kamiyan3991 napisał:

Ja mam jakiś fotel za 6 stów i skóra zaczęła sama odłazić po niecałych 2 latach.
Chyba się tego nie uniknie. Co jakiś czas zbieram z dywanu.

Ta skóra to na bank eko skórą jezor Naturalna skóra może popękać, ale jeszcze nie widziałem żeby odłaziła, co jest normalne przy eko skórze, wszak to tworzywo sztuczne napylane na materiał.


ara ara...

Offline

#1319 2020-08-14 05:15:41

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Posiadam dwa fotele od Diablo, w jednym po roku zeszła mi cała skóra z siedzenia, reklamacja jest 2 lata, więc oczywiście oddałem na reklamację, napisali, że nie muszę odsyłać fotela, więc zabrałem do tapicera i jak nowy, tylko zrobiłem materiałowe siedzenie. Drugi dopiero co przyjechał, nie produkują już tych modeli, który miałem, więc dali mi fotel dwa razy droższy i muszę przyznać, że jakość skóry jest jakieś 3 ligi w górę, jak i sam fotel, stabilniejszy, lepsze materiały, porównując do poprzedniego. Fajnie też podchodzą do klienta.

Jednak gdyby nie dali mi tego drugiego fotela, to ten z reklamacji nówkę oddałbym bratu, a sam kupiłbym Markusa z Ikei, tak też polecam zrobić, fotele "gamingowe" są meh.


Moja lista anime: klik

Offline

#1320 2020-08-14 07:00:23

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Jeśli dbacie o własne zdrowie to wyłącznie Unique Wau. Wciąż mnie kręgosłup napie... po dłuższych sesjach, ale nie tak turbo, jak po siedzeniu na klonie Markusa czy innym badziewiu oczkod


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024