#1 2020-09-26 16:58:45

Mizuki5.5
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-12

szukam kompana do przetłumaczenia Oniisama e...

Yo, szukam kogoś do pomocy z serią Oniisama e..., jest względnie długa (39 ep) i ciężka w tematyce.
Chętnie wezmę się za nią z kimś kto już coś tłumaczył.

Fajnie jakby powstało quality tłumaczenie bo seria jest ciekawa, dobra ale mało popularna.
Jak jesteś zainteresowany/a to napisz, można ze sobą popisać przez discorda i ustalić szczegóły

O anime:
seria jest z 1991 roku, podobna do Shoujo Kakumei Utena w tematyce i stylu, jak ktoś lubi tak jak ja Utenę to tym bardziej zapraszam

Opis z MALa:

Pokaż spoiler
When 16-year-old Nanako Misonoo enters the prestigious all-girls Seiran Academy, she believes a bright future awaits her. Instead, the unlucky girl finds herself dragged into a web of deceit, misery, and jealousy. On top of that, she is chosen as the newest inductee of the Sorority, an elite group whose members are the envy of the entire school. Having none of the grace, wealth, or talent of the other members, Nanako quickly draws the ire of her jealous classmates—especially the fierce Aya Misaki.

To cope with her increasingly difficult school life, Nanako recalls her days through letters to her former teacher, Takehiko Henmi, whom she affectionately calls "onii-sama" (big brother). She also finds comfort with her four closest friends: her childhood friend Tomoko Arikura, the sociable but erratic Mariko Shinobu, the troubled musician Rei Asaka, and the athletic tomboy Kaoru Orihara.

An impassioned drama about the hardships of bullying, Oniisama e... chronicles a young girl's harsh life at her new school, as she endures cruel rumours, heartless classmates, and countless social trials.

Ostatnio edytowany przez Mizuki5.5 (2020-09-26 16:59:46)

Offline

#2 2020-09-26 18:13:54

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: szukam kompana do przetłumaczenia Oniisama e...

Ale wiesz, że już jest przetłumaczona, rozumiem? Po prostu nie podoba się tłumaczenie/uważasz, że zrobisz lepsze/chcesz ja przetłumaczyć dla fanu? Pytam, bo sam jestem fanem starych serii i generalnie takie akcje popieram i pomagam, ale zawsze lepiej coś nowego robić, bo takich serii nie brakuje. Nawet znam podobną bez PL subów smile


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3 2020-09-26 18:59:36

Mizuki5.5
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-12

Odp: szukam kompana do przetłumaczenia Oniisama e...

Jak szukałam na animesub to nie było pl subów, w takim razie jak jest przetłumaczona to daj znać gdzie, dzięki za informację!

Offline

#4 2020-09-26 19:02:56

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: szukam kompana do przetłumaczenia Oniisama e...

Mizuki5.5 napisał:

Jak szukałam na animesub to nie było pl subów, w takim razie jak jest przetłumaczona to daj znać gdzie, dzięki za informację!

Proszę oczkod

Offline

#5 2020-09-26 19:10:22

Mizuki5.5
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-12

Odp: szukam kompana do przetłumaczenia Oniisama e...

A dobra, znalazłam, w takim razie fajnie jakby ktoś zedytował tytuł bo:
szukam jako Oniisama e... (e, nie E) i nic nie wyskakuje
szukam jako Oniisama i nadal nic

Dopiero jak wpisałam Oniisama zaznaczając tytuł alternatywny to pokazały się wyniki, myślę, że warto poprawić tytuły gdzie główny tj Oniisama e... zamiast  Onii-sama e...
alternatywny Onii-sama e zamiast Oniisama E

choć przyznaję, że jest niezły bałagan w tym tłumaczeniu (romaji), chyba, że serwer nie rozróżnia małych i wielkich liter to wtedy bez problemu


Edit: dziękuję!

Ostatnio edytowany przez Mizuki5.5 (2020-09-26 19:10:45)

Offline

#6 2020-09-26 19:16:17

Szedar
Użytkownik
Dołączył: 2019-12-01

Odp: szukam kompana do przetłumaczenia Oniisama e...

Mizuki5.5 napisał:

A dobra, znalazłam, w takim razie fajnie jakby ktoś zedytował tytuł bo:
szukam jako Oniisama e... (e, nie E) i nic nie wyskakuje
szukam jako Oniisama i nadal nic

Warto czasem użyć katalaogu alfabetycznego bo sama wyszukiwarka czasem sobie nie radzi.

Ostatnio edytowany przez Szedar (2020-09-26 19:17:08)

Offline

#7 2020-09-26 19:32:58

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: szukam kompana do przetłumaczenia Oniisama e...

Ale Glass Mask już niestety nie ma, a szkoda smile


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#8 2020-09-26 19:36:00

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: szukam kompana do przetłumaczenia Oniisama e...

Szedar napisał:
Mizuki5.5 napisał:

A dobra, znalazłam, w takim razie fajnie jakby ktoś zedytował tytuł bo:
szukam jako Oniisama e... (e, nie E) i nic nie wyskakuje
szukam jako Oniisama i nadal nic

Warto czasem użyć katalaogu alfabetycznego bo sama wyszukiwarka czasem sobie nie radzi.

Nie czasem a prawie zawsze.  smile

Offline

#9 2020-09-26 19:59:51

Mizuki5.5
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-12

Odp: szukam kompana do przetłumaczenia Oniisama e...

No, faktycznie wyszukiwarka jest dość problematyczna. Lepiej byłoby jakby wyszukiwało tytuł w całej bazie niezależnie od rodzaju (czy alternatywny, czy angielski) lub jakby stworzono możliwość dodania kilku tytułów alternatywnych. Ale no nic, dzięki bardzo za podpowiedzi. Od teraz będę wyszukiwać w ten sposób. smile_big

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024