#1 2020-10-15 20:56:32

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Ukrywanie linków / treści na forum

Cześć,

ostatnimi czasy coraz częściej zdarza się, że właściciele praw autorskich (albo raczej instytucje ich reprezentujące) zmuszają mnie (poprzez hostingodawcę) do usuwania linków z forum.
Często są to zgłoszenia bezzasadne - widzą tytuł + link == na pewno download filmu, a to często są tylko softsuby.

Moje pytanie - czy chcemy dać temu opór i opracować sposób chowania takich linków przed "osobami z zewnątrz" czy dura lex, sed lex i każde sensowne zgłoszenie (link, pod którym można pobrać film do którego ktoś, gdzieś ma prawa autorskie) usuwać?

Sam uważam, że jeśli anime ma w Polsce wydawcę (da się je obejrzeć po polsku) i da się je legalnie kupić to linki powinny być od razu usuwane (w dniu premiery wydania). Ale w innych przypadkach mam wątpliwości.
Jakie jest wasze zdanie?


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#2 2020-10-15 21:05:44

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

Zgaduję, że w większości przypadków rozbija się to o pozycje od Netflix. Bo w sumie więcej opcji z anime w Polsce legalnie/prawa autorskie nie ma? W tym przypadku możesz sprawdzić, jak wyglądają te zgłoszone tytuły? Czy jest to schemat: tytuł + link na MEGA/GD z czymkolwiek (softy) czy odcinki w postaci hardków. Jeśli hardki, możemy zabronić dystrybucji na forum hardów pozycji od Netflix i już w sumie. Myślę, że nie spotka się to z oburzeniem i ma sporo sensu. Gorzej, jeśli już wyłapuje dowolny link - do samych subów na stronie głównej...


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3 2020-10-15 21:19:16

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

Dziś czyściłem te tematy:
http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=254064 - linki do video

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=259422 - link do strony z martwymi linami do video

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=196730 - linki do video


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#4 2020-10-15 21:20:26

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

Na warezach normą jest, że link daje się w tag [c.ode][/c.ode] i niezalogowani użytkownicy go nie widzą.

Ostatnio edytowany przez Shaft (2020-10-15 21:21:15)

Offline

#5 2020-10-15 21:45:10

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

Ja swoje wydania wywalałem, jeśli coś wyszło w Polsce i dało się to kupić (post zostawał, ale zamiast linków była notatka o licencji).
Z Netflixowych serii nie brałem nic, co było już dostępne (chyba), ale nie usuwałem linków, gdy dodali to później.

W razie czego prosiłbym o informację na pw/w moim temacie, gdybym padło na usunięcie wszystkiego, co jest oficjalnie dostępne.

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2020-10-15 21:45:53)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#6 2020-10-15 21:49:04

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

Dragon Ball, to można gdzieś to obejrzeć? I dziwne, że do online się nie dowalają.


tumblr_static_bug.gif

Offline

#7 2020-10-15 23:25:02

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

Osobiście skłaniałbym się do rozwiązania łączonego. Ukryć linki przed osoba z zewnątrz (Linki widoczne tylko dla zalogowanych), a to co oficjalnie dostępne na Netflix/Anime Eden, które to jeszcze w jakiejś formie dycha, a co egzystuje u nas w formie linku do pobrania hardsuba usunąć.

Tobie Kane powinno ograniczyć to przyrost wiadomości, a nas w jakimś stopniu powinno chronić.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#8 2020-10-16 10:10:45

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

KieR napisał:

... I dziwne, że do online się nie dowalają.

Mnie raczej nie dziwi, bo "ktoś" robi tu wrogą robotą.
Na przykład strona animeSub jest w sieci zgłaszana przez kogoś, jako niezaufana i potencjalnie niebezpieczna,
mogąca służyć do wyciągania kasy.
Windows nie raz mi blokował otwarcie strony, po próbie wyjaśnienia dlaczego? dostałem wiadomość, że jakieś osoby
to zgłaszały.
Może te ktosie i do instytucji uprzejmie zgłaszają smile

Ostatnio edytowany przez darko (2020-10-16 10:13:24)

Offline

#9 2020-10-16 14:16:58

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

Pewnie chodzi o to, że strona nie jest szyfrowana, obecnie chyba każda strona bez https jest zgłaszana jako potencjalnie niezaufana

Offline

#10 2020-10-16 14:54:13

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

matiasmovie napisał:

Pewnie chodzi o to, że strona nie jest szyfrowana, obecnie chyba każda strona bez https jest zgłaszana jako potencjalnie niezaufana

Tak.

Ukryć, co trzeba. Usuwać, co należy.  oczkod


wladza1.png

Offline

#11 2020-10-16 19:13:23

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

bodzio napisał:

Ukryć, co trzeba. Usuwać, co należy.  oczkod

Słuchajcie przecinka, bo mądry.  szalony


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#12 2020-10-16 20:24:42

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

Oin napisał:
bodzio napisał:

Ukryć, co trzeba. Usuwać, co należy.  oczkod

Słuchajcie przecinka, bo mądry.  szalony

A zwłoki zakopać.  jezor


wladza1.png

Offline

#13 2020-10-17 01:15:57

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Ukrywanie linków / treści na forum

matiasmovie napisał:

Pewnie chodzi o to, że strona nie jest szyfrowana, obecnie chyba każda strona bez https jest zgłaszana jako potencjalnie niezaufana

Nie, to z szyfrowaniem to swoją drogą, mnie odpisali, że są osoby które zgłaszają jako stronę nieuczciwą i dlatego jest na liście.
Jeszcze wysłali zapytanie czy strona jest uczciwa skoro chcę ją dodać do wyjątków.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024