#21 2020-11-28 18:38:58

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

@Szedar
Jakie są szanse na realizację strony głównej na wzór przykładu załączonego wyżej (pod względem programistycznym, posiadanego przez Ciebie czasu i chęci do tego oraz opinii innych)? Pytam z ciekawości.  smile_lol


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#22 2020-11-28 18:45:28

Szedar
Użytkownik
Dołączył: 2019-12-01

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

OtsukareSama napisał:

@Szedar
Jakie są szanse na realizację strony głównej na wzór przykładu załączonego wyżej (pod względem programistycznym, posiadanego przez Ciebie czasu i chęci do tego oraz opinii innych)? Pytam z ciekawości.  smile_lol

Muszę zapytać @Kane bo on jest osobą decyzyjną. Jeśli ludzie będą chcieli (już się pojawiła prośba poszerzenia tabelki z napisami) i będzie zgoda na taki wygląd to mogę nad tym popracować. Oczywiście jeśli nie okaże się że trzeba będzie dużo przebudowywać, zorientuję się w tym i dam znać.

@FAiM jeśli chodzi o local storage to na razie nie wiem, może opcja częściowo zostanie przesunięta do ustawień profilu (jeśli chodzi o preferencje), jeśli będzie problem to zwiększy się czas ciasteczka, jak nie pomoże to wrzuci się w local storage.

Ostatnio edytowany przez Szedar (2020-11-28 18:46:06)

Offline

#23 2020-11-28 19:07:07

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Szedar napisał:

P.S. @FAiM nie zrobiłem to starannie, ale wrzuciłem ten kod co napisałeś na testowy serwer. Nie wiem czemu ale wpisy są ukrywane, ale już nie przesuwane i w efekcie wygląda to tak że zostaje puste pole na 40 wpisów.

Hm... moje drobne przeoczenie, bo <br> też muszą zostać wciągnięte w <span></span>. Bo w tym momencie ukrywa ci spany, ale zostają entery - stąd ta przerwa  oczkod.
Czyli powinno to wyglądać tak:

<span class="subNew">- <a href="/szukaj.php?ID=71986" class="MBNN" title="Autor: ROKER">Tensei shitara Slime Datta Ken OVA ep05 </a><br></span>
<span class="subNew">- <a href="/szukaj.php?ID=71987" class="MBNN" title="Autor: AniTranslators">Enen no Shouboutai: Ni no Shou ep22 </a><br>
</span>

albo można całkowicie zrezygnować z tych <br> tylko dać w css:

.subNew, .subUpdate { 
  display: block; 
}

   

Szedar napisał:

@FAiM jeśli chodzi o local storage to na razie nie wiem, może opcja częściowo zostanie przesunięta do ustawień profilu (jeśli chodzi o preferencje), jeśli będzie problem to zwiększy się czas ciasteczka, jak nie pomoże to wrzuci się w local storage.

W sumie nie sądzę by była konieczność wcielania w tego w ustawienia profilu - a w szczególności ukrywania tego ze strony głównej... ktoś zapomni, że coś tam ustawił (np. tylko aktualizacje bez pokazywania indeksów) i później będą głupie pytania na forum dlaczego nie wyświetlają się mu nowe napisy.
A zapisywanie ostatniego ustawienia w profilu - żeby nam się synchronizowało na innej przeglądarce - to w tym przypadku raczej zbędny bajer...
Jakby co gotowca na localStorage masz w moim skrypcie...

Szedar napisał:

Jak uda mi się wygenerować inne zapytanie do bazy to pewnie to poprawię.

Jakbym miał dostęp do kodu strony i struktury bazy danych, to może bym coś poradził.

Ostatnio edytowany przez FAiM (2020-11-28 19:22:11)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#24 2020-11-28 21:13:44

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Szok. Po tylu latach zmiana... i to na dobre! Dzięki za włożoną pracę.  respekt

bodzio napisał:

Jedna uwaga, chociaż nie wiem, czy pisać o niej w tym wątku... w skórce 'zielony' informacja 'nowe' jest w kolorze żółtym... na białym tle, więc wygląda to dziwnie (w stylu 'nowoczesny' jest dobrze). Może trzeba by zmienić to na czerwony dla kontrastu?

Nawet nie wiedziałem, że istnieje inny motyw str. głównej.  szalony (tho wygląda masakrycznie)


sygna.png

Offline

#25 2020-11-28 22:02:38

manieku
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-01-12

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Kiedy ten żółty napis "nowe" znika?
Wszedłem w kilka napisów, wyłączyłem i włączyłem przeglądarkę i nadal przy wszystkich jest napis "nowe".
To nie powinno zniknąć po odświetleniu napisów?

Offline

#26 2020-11-28 22:12:26

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

manieku napisał:

Kiedy ten żółty napis "nowe" znika?
Wszedłem w kilka napisów, wyłączyłem i włączyłem przeglądarkę i nadal przy wszystkich jest napis "nowe".
To nie powinno zniknąć po odświetleniu napisów?

Było wyjaśnione posty wcześniej i chyba działa tak samo, jak wtedy, gdy się rejestrowałeś na stronie  jezor2 Po 24h.

Wróć, skąd więc 'nowe' przy napisach sprzed kilku dni?

Ostatnio edytowany przez bodzio (2020-11-28 22:15:02)


wladza1.png

Offline

#27 2020-11-28 22:37:56

Szedar
Użytkownik
Dołączył: 2019-12-01

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Nie, nie, nie. Nowe oznacz że dane napisy zastały wrzucone tylko raz, nie miały nakładane żadnych zmian, jeśli ktoś aktualizował to jest informacja Akt... (nie dotyczy aktualizacja w mniej niż 24h). Znaczniki są do wszystkich pozycji na liście, nidy nie znikają, dlatego jest checkbox jak kogoś to denerwuje.

Ostatnio edytowany przez Szedar (2020-11-28 22:39:18)

Offline

#28 2020-11-28 23:16:35

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Tak po prawdzie "nowe" można by usunąć, bo domyślnie wszystkie napisy są nowe, a zostawić tylko dopisek informujący, że to aktualizacja. Obecnie to trochę zaciemnia obraz. Gdy przy napisach nie będzie "AKT", to wiadomo, że to nowe, bo jakie inne.

Offline

#29 2020-11-29 14:25:35

wyvernblue
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-12

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

SoheiMajin napisał:

Tak po prawdzie "nowe" można by usunąć, bo domyślnie wszystkie napisy są nowe, a zostawić tylko dopisek informujący, że to aktualizacja. Obecnie to trochę zaciemnia obraz. Gdy przy napisach nie będzie "AKT", to wiadomo, że to nowe, bo jakie inne.

dobrze prawi, polać mu

Offline

#30 2020-11-29 16:37:00

Wąski
Użytkownik
Dołączył: 2020-02-10

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

A ja bym proponował w zakładce Mój profil dodać tabelkę z diskordem a tę  z tlenem albo zostawić lub usnąć bo mi się ,wydaje że mało kto z tego kożysta smile


Cziki briki i v damke/Чики брики и в дамки
https://www.youtube.com/watch?v=BnTW6fZz-1E
---------------------------------------------------------------------------
http://animesub.info/osoba.php?id=97163

Offline

#31 2020-11-29 17:08:21

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Wąski napisał:

A ja bym proponował w zakładce Mój profil dodać tabelkę z diskordem a tę  z tlenem albo zostawić lub usnąć bo mi się ,wydaje że mało kto z tego kożysta smile

Tlen jest już od wielu lat nieaktualizowany = powinno trafić do kosza.


sygna.png

Offline

#32 2020-11-30 00:36:55

PaganMuffin
Użytkownik
Dołączył: 2020-04-18

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Szedar napisał:
FAiM napisał:
Szedar napisał:

Generowane są trzy tabelki, więc z poziomu html'a masz 120 wpisów dublujących się i w zależności od opcji są ukrywane.

Wiem jak to obecnie działa oczkod. W mojej wersji wystarczy jedna tabelka z 80 wpisami - resztą zajmuje się już przeglądarka.

Wiem o co ci chodzi, pierwotnie miałem podobne założenie. Chciałem zrobić listę 80 wpisów i w zależności od opcji ukrywać lub je pokazywać. Tylko nie udało mi się ułożyć takiego zapytania do bazy aby otrzymać posortowane wpisy od daty dlatego zmieniłem koncepcje. Jeśli chodzi o bazę to dostaję listę 80 napisów, ale jest to lista 40 nowych (sort od daty) + 40 update (sort od daty). Generowana wtedy lista wyglądała że było 40 napisów nowych, a pod nimi 40 napisów aktualizowanych. Sortowanie tego dodatkowo trochę komplikowałoby kod.
Miało być jeszcze tak że opcja "Wszystkie" wyświetlała 40 nowych, a pod nimi 40 aktualizacji. Wtedy było tylko 80 wpisów w kodzie, ale chciałem zachować też pierwotną koncepcję, dlatego jest dodatkowa tabelka z 40 wpisami. Generowanie 80 wpisów vs 120, myślę że serwer od tego nie umrze  smile_big . Jak uda mi się wygenerować inne zapytanie do bazy to pewnie to poprawię.

Jeśli komuś to potrzebne to można dodać 4 opcję "Dwie tabele", wyświetlałaby 40 nowych, a pod nimi 40 aktualizacji.

P.S. @FAiM nie zrobiłem to starannie, ale wrzuciłem ten kod co napisałeś na testowy serwer. Nie wiem czemu ale wpisy są ukrywane, ale już nie przesuwane i w efekcie wygląda to tak że zostaje puste pole na 40 wpisów.

Nie lepiej zapytania po stronie serwera warunkować przekazywanymi ciasteczkami?
Brak ciasteczka -> Pokazuje się 40 ostatnich napisów ogólnie (SELECT * FROM napisy ORDER BY date DESC)
Ciasteczka, że nowe -> Pokazuje się 40 ostatnich nowych napisów (SELECT * FROM napisy WHERE update="false" ORDER BY date DESC)
Ciasteczka, że zaktualizowane -> Pokazuje się 40 ostatnich zaktualizowanych napisów  (SELECT * FROM napisy WHERE update="true" ORDER BY date DESC)

Przecież ta baza nie może być, aż tak źle zrobiona, że tych 3 wyjątków nie da się zrobić skoro do tej pory normalnie wyświetlała 40 ostatnich napisów sortowanych po dacie dodania widać które mają status zaktualizowanych.

No i w tym wypadku jak ktoś zmieni status w menu to zmienia się ciasteczko i dodać dodatkowy przycisk do zatwierdzenia który przeładowuje stronę, bo wątpię by się komuś chciało robić dodatkowy endpoint i po prostu fetchem go pobierać i modyfikować kod w JS.
Wtedy zamiast 2req/user będzie 1req/user. Przy 200 użytkownikach którzy wejdą na główną to może 50 zmieni opcje wyświetlania co da 250 zapytań na 200 użytkowników zamiast 400 zapytań na 200 użytkowników.


//EDIT
Dobra... To o zapytaniach nie ma sensu bo są jeszcze zapytania o: Ostatnie posty na forum, Ostatnie komentarze i posty od Kane.
Więc po zmianach wychodziłoby 800 zapytań na 200 użytkowników zamiast 1000 zapytań na 200 użytkowników, ale jakby te 50 zmieniło to by było też tysiąc zapytań.

Ostatnio edytowany przez PaganMuffin (2020-11-30 00:50:38)

Offline

#33 2020-11-30 00:47:17

Szedar
Użytkownik
Dołączył: 2019-12-01

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

@PaganMuffin

Mogłoby tak być, ale chodziło mi żeby była możliwość dynamicznej zmiany tzn. że jakby ktoś chciał na 20 sekund rzucić okiem na aktualizacje i nie musiał przez to wchodzić w archiwum bądź profil i zmieniać.

P.S. Może niedługą będą jeszcze jakieś zmiany (myślę nad tym) to sprawa się rozjaśni.

Ostatnio edytowany przez Szedar (2020-11-30 00:48:23)

Offline

#34 2020-11-30 01:50:28

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

To może zamiast rozwijanej listy dać zakładki?? i jak będzie zakładka Wszystkie to przy napisach zaktualizowanych dać napis "Akt.." (jak ktoś już pisał, przy nowych nie ma sensu bo wiadomo, ze są nowe), w innych zakładkach podpisy nie są konieczne

Pokaż spoiler
GGnzEb6.png

Offline

#35 2020-12-05 19:35:53

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Szedar, czy jest możliwość, żebyś objął każdą kolumnę napisów w oddzielny blok bez pierwszego i ostatniego br? Blok może być nawet z pustą klasą. Niestety, ale zmieniłeś kolumnę napisów w taki sposób, że nie będę mógł tego naprawić w mojej skórce aby wyglądało jak reszta kolumn.

Konkretnie mam na myśli coś takiego:

   <div id="subMix">
      <br>
      <div class="jakaś_klasa">
         <div class="NewData"></div>
         <br>
         <a class="MBNN"></a>
         <br>
         <a class="MBNN"></a>
         <br>
         <a class="MBNN"></a>
      </div> # koniec klasy "jakaś_klasa"
      <br>
      <br>
      <div class="jakaś_klasa">
         <div class="NewData"></div>
         <br>
         <a class="MBNN"></a>
         <br>
         <a class="MBNN"></a>
         <br>
         <a class="MBNN"></a>
      </div> # koniec klasy "jakaś_klasa"
   <div id="subMix"> # koniec klasy "subMix"

Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#36 2020-12-05 21:30:23

Szedar
Użytkownik
Dołączył: 2019-12-01

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

@kostek00 jutro, albo w poniedziałek na to zerknę

Offline

#37 2020-12-11 21:16:18

Maku
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-02

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Jak się dwa razy z rzędu zaktualizuje napisy pojawiają się one jako nowe.

Offline

#38 2020-12-11 23:59:53

Szedar
Użytkownik
Dołączył: 2019-12-01

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Niewykluczone że tak może być, zobaczę jak to wygląda od strony kodu.

Offline

#39 2021-01-03 14:16:08

Szedar
Użytkownik
Dołączył: 2019-12-01

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Wleciała mała aktualizacja:

1. Styl indeksów przy napisach na stronie głównej został przesunięty do CSS (jest osobny dla skórki jasnej i ciemnej).
2. Został usunięty indeks "NOWE", jak stwierdzili użytkownicy informacja o aktualizacji jest wystarczająca. Teraz indeks pojawia się tylko w zakładce "Wszystkie" w pozostałych zakładkach nie ma indeksów (dla "Wszystkie" nadal można wyłączyć indeksy checkboxem).
3. Zmiany w układzie kontenerów 'div' ostatnich napisów na stronie głównej. Powinno to pomóc w indywidualnych skórkach strony głównej. @kostek00 tak to wyszło, mam nadzieję że jest ok.

Jak komuś coś nie działa (biały kolor indeksu, niedziałające przełączanie trybu) to należy wyczyścić cache w przeglądarce dla ANSI. Kilka nazw w skryptach i stylach uległo zmianom, więc muszą być załadowane ponownie.

Offline

#40 2021-01-03 16:26:42

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Nowa drobna zmiana na ANSI

Ansi 1.5  smile_big


sygna.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024