#21 2021-03-01 14:15:57

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

OtsukareSama napisał:

@wizard2000
Wybierzesz co będziesz chciał. Wszystkie wskazówki ci dałem. Dam tylko jeszcze jedną dobrą radę. Jak się się zdecydujesz, to nie kupuj bezpośrednio w sklepie stacjonarnym. Zamów przez internet z odbiorem w salonie. Dzięki temu, w razie czego zwrócisz towar bez podania przyczyny do dwóch tygodni. W przeciwnym razie, będzie to zależeć tylko od dobrej woli kierownika danego obiektu.

No z jednej strony jest masz racje i jest ta możliwość zwrotu ale z drugiej kupując w stacjonarnym sklepie mam możliwość zbicia ceny.


wizard2000.jpg

Offline

#22 2021-03-01 15:08:22

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

wizard2000 napisał:
OtsukareSama napisał:

@wizard2000
Wybierzesz co będziesz chciał. Wszystkie wskazówki ci dałem. Dam tylko jeszcze jedną dobrą radę. Jak się się zdecydujesz, to nie kupuj bezpośrednio w sklepie stacjonarnym. Zamów przez internet z odbiorem w salonie. Dzięki temu, w razie czego zwrócisz towar bez podania przyczyny do dwóch tygodni. W przeciwnym razie, będzie to zależeć tylko od dobrej woli kierownika danego obiektu.

No z jednej strony jest masz racje i jest ta możliwość zwrotu ale z drugiej kupując w stacjonarnym sklepie mam możliwość zbicia ceny.

Kup przez neta, przetestuj, oddaj, kup stacjonarnie negocjując lepszą cenę smile_big

Offline

#23 2021-03-02 19:21:18

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

wizard2000 napisał:
senami napisał:

https://allegro.pl/oferta/telewizor-led … 9588290458
Kupiłem ze względu na ambilighta. Jest taki, jak miał być i działa, jak ma działać. Dla mnie 10/10, ale pewnie zaraz ktoś mnie opr.  smile_big
Edit: Używam do grania kanapowego, netfliksa i oglądania amino z pc. (hdmi)

Można to ambilight włączyć/wyłączyć??? Jaki masz kolor z tyłu ściany i czy to jakoś wpływa na odbiór??? Pytam bo ja niedawno malowałem i naszło mnie na paski szaro/granatowe i ciekawi mnie jak to by współgrało

Na pilocie jest wielki przycisk, którym możesz od razu wyłączyć/włączyć ambilighta. Ścianę mam koloru szarego (jasny), więc w ustawieniach tv wybrałem kolor biały. Ambilight dostosowuje barwę, jaka ma padać na ścianę, na podstawie koloru ściany, jaki wybierzesz w konfiguracji.
Ambi ma duży wpływ na odbiór, jak na razie bardzo pozytywny dla wszystkich, którzy oglądali na tym film. Jeżeli nigdy nic nie oglądałeś na tv z ambilightem, to na początku będziesz się gapić na te kolorki, zamiast na film. smile_big

PS: Ambilight3 = kolory są emitowane od strony lewej, prawej oraz od góry. Ambi4 = wiadomo.

Ostatnio edytowany przez senami (2021-03-02 19:25:14)


sygna.png

Offline

#24 2021-03-02 19:46:48

michal2008
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-07

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

Dobry wieczór
A kalibracje parametrów obrazu to warto brać czy nie qleda?

Offline

#25 2021-03-14 19:42:29

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem PHILIPS 50PUS8535/12, jak na razie jestem zadowolony, choć przesiadka z 32cali na 50 z początku była dziwna. Musze przyznać że ten Ambilight to fajny bajer jak się ogląda jakiś film albo jak się włączy jakiś kanał muzyczny i wtedy ustawi się pod rytm. Ciekawym bajerem jest też pilot który posiada zarówno klawiaturę jak i mikrofon. Jedynymi takimi niedogodnościami jakie na razie zauważyłem to brak jakieś przeglądarki na Android TV typu Opera czy Chrome oraz że po wyłączeniu nie zostaje na HDMI tylko przełącza się na zwykły kabel, jest to trochę upierdliwe. Jeszcze jedną niedogodnością jest że czasem zdarzyło się przy nocnym niebie że kolory płynnie nie przechodziły tylko było widać takie paski odcieni, ale to myślę że moja wina z powodu złego ustawienia obrazu.


wizard2000.jpg

Offline

#26 2021-03-14 20:04:31

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

Najlepsze piloty to chyba ma LG.

Offline

#27 2021-03-15 00:00:59

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

ipos napisał:

Najlepsze piloty to chyba ma LG.

Czy ja wiem, ten Lg pilot jak pilot z tego co widzę na fotkach w necie. Kształt tylko inny a ten jest dwu stronny z pełną klawiaturą dlatego pisze że ciekawy.

Takie pytanko co do wcześniejszego posta, co odpowiada w obrazie że czasem na czerni nie widać płynnego przejścia kolorów tylko widać paski odcieni czerni?? Kolor? Kontrast? Ostrość? Jasność?


wizard2000.jpg

Offline

#28 2021-03-15 00:23:42

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

wizard2000 napisał:
ipos napisał:

Najlepsze piloty to chyba ma LG.

Czy ja wiem, ten Lg pilot jak pilot z tego co widzę na fotkach w necie. Kształt tylko inny a ten jest dwu stronny z pełną klawiaturą dlatego pisze że ciekawy.

Takie pytanko co do wcześniejszego posta, co odpowiada w obrazie że czasem na czerni nie widać płynnego przejścia kolorów tylko widać paski odcieni czerni?? Kolor? Kontrast? Ostrość? Jasność?

Spróbuj z jasnością pogmerać. Koledze wyżej chodziło o to, że piloty LG są "kierowane", czyli wskazujesz pilotem w dane miejsce i tam też leci kursor. Moim zdaniem również jest to najlepszy typ pilota.


sygna.png

Offline

#29 2021-03-15 00:32:10

pcela
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-12-05

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

wizard2000 napisał:

Jedynymi takimi niedogodnościami jakie na razie zauważyłem to brak jakieś przeglądarki na Android TV typu Opera czy Chrome oraz że po wyłączeniu nie zostaje na HDMI tylko przełącza się na zwykły kabel, jest to trochę upierdliwe..

Poszukaj czegoś takiego jak HDMI-CEC (niektórzy producenci stosują własne nazwy) (będziesz mógł też obsługiwać część funkcji jednym pilotem) w TV i urządzeniu zewnętrznym. Ogólnie to urządzenie zewnętrzne musi wysłać odpowiedni sygnał do TV, przełączanie się na wejście TV jest to normalne zachowanie każdego TV.

W Philipsach CEC nazywa się Easylink.


userbar.png
pcela.png

Offline

#30 2021-03-15 02:05:16

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

wizard2000 napisał:

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem PHILIPS 50PUS8535/12, jak na razie jestem zadowolony, choć przesiadka z 32cali na 50 z początku była dziwna. Musze przyznać że ten Ambilight to fajny bajer jak się ogląda jakiś film albo jak się włączy jakiś kanał muzyczny i wtedy ustawi się pod rytm. Ciekawym bajerem jest też pilot który posiada zarówno klawiaturę jak i mikrofon. Jedynymi takimi niedogodnościami jakie na razie zauważyłem to brak jakieś przeglądarki na Android TV typu Opera czy Chrome oraz że po wyłączeniu nie zostaje na HDMI tylko przełącza się na zwykły kabel, jest to trochę upierdliwe. Jeszcze jedną niedogodnością jest że czasem zdarzyło się przy nocnym niebie że kolory płynnie nie przechodziły tylko było widać takie paski odcieni, ale to myślę że moja wina z powodu złego ustawienia obrazu.

Niech Ci służy długo.

Jeśli chodzi o poświatę za ruchem, to odpowiedź jest prosta. Taka jest jakość matrycy w tym TV, czyli nijaka. W końcu, to tani panel VA 60 Hz, więc dysproporcje kolorów lub "clouding" to nie rzadkość. Tak jak pisałem:

[...] W praktyce z tego co obserwuję, ich telewizory mają ogromny problem z jakością, ale nie awaryjnością. Możesz poczytać o tym na forach, jest masę tematów na ten temat. W szczególności z nierównomiernym podświetleniem matrycy i niską jasnością. W wyższych modelach pewnie tego nie ma, ale z tego powodu podwójnie uważałbym na ich średnie-niższe serie.

TUTAJ masz jeszcze wątek o tym na forum. Ale uwaga, ludzie tam piszący są prawdziwi łącznie z ich problemami, lecz odpisujący jegomość "specjalista", to oszust reklamujący usługę "kalibracji" lub telewizory, których chce się pozbyć ze stanu magazynowego. Więc potraktuj to tylko jako ciekawostkę. Dlatego też proponowałem nieco droższy model od innego producenta. Nie z reklamy czy chciwości, tylko z własnych doświadczeń, by nie tracić czasu na takie nerwy, gdyż owe zaproponowane przeze mnie egzemplarze są dopiero pierwszymi w kolejności do bycia wart uwagi. To też zależy od osoby. Dla starej babci lub wujaszka, co pół życia używał kineskop, to będzie szał ciał. Ale osoba z trochę bardziej wymagającym okiem, zauważy takie mankamenty. Posprawdzaj jeszcze w ustawieniach, może da się to jakoś wyeliminować poprzez cyfrową redukcję drgań itp., oczywiście jeśli producent dodał taki parametr.


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#31 2021-04-20 11:33:00

krycho12
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2021-04-20

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

JA ostatnio zakupiłem sobie smarta od LG - bardzo fajny telewizor, prosty w obsłudze i intuicyjny. Pilot Magic Control robi robotę smile

Offline

#32 2021-06-18 19:11:27

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

krycho12 tv od LG są dobre póki interpolacja się nie zjebie, no chyba że w ogóle jej nie ma. Bez niej animu ma dodatkowe szarpnięcia w porównaniu do monitora prawdopodobnie przez to że 50hz i dodatkowo jeszcze 4k to skoki dwukrotnie większe. W przyszłości chcę go wymienić na sony 100hz, który z opisu ma porządną interpolację byle tylko ją miał na hdmi a nie na samym sygnale z tv które nie jest 4k, bo o tym nie ma żadnej wzmianki.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024