#21 2006-05-13 21:50:32

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Polityka i okolice

tom_21 napisał:

Teraz tak gadacie ,że nie lubicie PISU ,a jak przyjdzie do wyborów to połowa z was zagłosuje na PIS.

Co ci każe tak myśleć?

tom_21 napisał:

Lepiej poczekajcie jeszcze 3 lata i zobaczycie jak lepper i giertych dobrze rządzą  [...]

Dlaczego tak sądzisz?

Podaj jakieś konkrety. Spróbuj nas przekonać. Bo my nie widzimy nic dobrego w dotychczasowych działaniach PiSu i jego koalcjantów. Dlatego przydałyby się nam jakieś wyjaśnienia.

Ostatnio edytowany przez Wanderer (2006-05-13 21:51:08)


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#22 2006-05-13 21:51:30

Zeus
Użytkownik
Skąd: Augustów..Obecnie Warszawa WAT
Dołączył: 2005-07-29

Odp: Polityka i okolice

Ludzie, moze skonczymy tą debate, bo ile ludzi tyle zdań, zostawmy to  w spokoju.[okej]

Offline

#23 2006-05-13 21:55:26

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: Polityka i okolice

Ja tyle samo wiem czy za dwa lata będzie lepiej co wy wiecie ,że za dwa lata będzie gorzej.

Offline

#24 2006-05-13 21:56:53

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Polityka i okolice

tom_21 napisał:

Ja tyle samo wiem czy za dwa lata będzie lepiej co wy wiecie ,że za dwa lata będzie gorzej.

Czyli nie dowiedzieliśmy się nic. Sorry, ale rozmowa z tobą nie ma sensu.


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#25 2006-05-13 21:57:54

Wersus
Użytkownik
Skąd: Wilkowice
Dołączył: 2005-12-30

Odp: Polityka i okolice

kubik napisał:

powiem tylko tyle, że w 100% zgadzam się z ~Wersus[respekt]

Dzięki:). A tak swoją drogą to tak naprawde to nie ma na kogo głosować w wyborach[fuj][shithappens]. A jednak ostatnio głosowałem. Na PO i Tuska bo uważam, że to jest szansa dla Polski na rozpędzenie gospodarki(bo mi się naprawde nie chce mi się wyjeżdżać stąd;)). Polsce jest potrzebna silna partia i silny prezydent, a nie jakieś pie[cenzura] koalicje.

~tom_21... ~Wanderer ma racje. Podaj jakieś konkrety. Za coś musisz wielbić PiS.

Offline

#26 2006-05-13 22:06:13

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: Polityka i okolice

To zagłosujcie wszyscy na PIS to może samodzielnie zdobędą większość ( może nawet konstytucyjną).

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do PISU.
Mam nadzieję że kiedyś zmądrzejecie(przy następnych wyborach).

Ostatnio edytowany przez tom_21 (2006-05-13 22:06:59)

Offline

#27 2006-05-13 22:11:12

live_evil
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-09-17

Odp: Polityka i okolice

tom_21 napisał:

To zagłosujcie wszyscy na PIS to może samodzielnie zdobędą większość ( może nawet konstytucyjną).

Wtedy to już nawet Czechy brzmią kusząco hehe
Oby za mojego żywota (a zamierzam jeszcze trochę pożyć) nigdy do tego nie doszło.

tom_21 napisał:

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do PISU.

Bo w sensowny sposób się nie da jezor

tom_21 napisał:

Mam nadzieję że kiedyś zmądrzejecie(przy następnych wyborach).

Jak tak dalej będzie jak jest teraz to do wyborów pójdzie 25-30% ludności, zwycięży komuna i będzie powtórka z rozrywki...
...oczywiście PiS powie, że to wina PO.[szalony]

Pozdrawiam trzeźwo myślących live

Offline

#28 2006-05-13 22:11:17

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Polityka i okolice

Hmm... dyskusja... smile
Po części popieram ~tom_21. smile Faktycznie media i spora część społeczeństwa strasznie narzeka na PiS, na braci Kaczyńskich itd. Jest powód - koalicja z politykami populistami, którzy zasłynęli z wypowiedzi o homoseksualizmie i z blokad dróg. Obecnie ten drugi zmienia swój wizerunek. smile Nie ma co jednak zaprzeczać, że media od początku nie sprzyjały partii Kaczyńskich. Ostatnio widziałem, jak w drastyczny sposób naśmiewali się z naszej obecnej pierwszej damy. Bynajmniej ja mam odczucia takiej medialnej nagonki na PiS, jednak mogę się mylić.
Sprawa druga. Wątpię w to, że gdyby ktoś inny sięgnął po zwycięstwo w wyborach byłoby lepiej. Sam głosowałem na Tuska i PO (obecnie mój głos poszedłby gdzie indziej, ale nie do partii z koalicji). W ogóle jakoś nie chce mi się wierzyć w jakąkolwiek partię w Polsce. Od 89 roku miotamy się między postkomunistami i postsolidarnością i jakoś ani jedni, ani drudzy nic praktycznie nie zrobili. Może czas już ruszyć z miejsca. Czesi, Bułgarzy, Litwini wszyscy powoli dają sobie radę, a my...
Sprawa trzecia. Ktoś napisał o koalicji centrowej partii z prawicową. W Polsce nie ma partii, które można by bez problemu przydzielić do lewicy, prawicy, czy centrum. "Lewicowcy" boją się przeciwstawić Kościołowi, by nie stracić elektoratu, a "prawicowcy" jakoś też nie stronią czasami od bardzo socjalnych programów gospodarczych.
Reasumując, pragnę, by w następnych wyborach można by było wrzucić do urny pustą kartkę, a głos byłby ważny. Dodawałoby się go do grupy pustych, czyli głosów oddanych na nikogo. Może to by dało coś politykom do zrozumienia. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#29 2006-05-13 22:12:17

ninussa
Użytkownik
Skąd: Nibylandia
Dołączył: 2005-08-30

Odp: Polityka i okolice

Koalicja? Z czego tu się cieszyć? A jak tak to dlaczego po 7 miesiącach dopiero? Mamy te miesiące w plery i politycy o tym dobrze wiedzą. Kultura polityczna rządzących i ich przeciwników pozostawia dużo do życzenia... Swoja droga nie krytykuje jak ktos glosował na PiS czy na PO, jego wybór, byle świadomy, bo leczą mnie hasła, kedy przeciętny Polak (takie są, niesety, badania statystyczne) twierdzi, że nie poszedł bo i tak by to nic nie dało, a potem podpisuje wyżej zamieszczone deklaracje, bo "on" protestuje, nie chce takiego, czy owego. Jeżeli protestuje, bo ta osoba jest z przeciwnego bloku, a wcześniej brał udział w wyborach i jego kandydat przegrał, ok. Rozumie czym jest demokracja. Poszedł, zaglosował, jego partia nie otrzymała wystarczającego poparcia społeczeństwa. Jak głosujemy, to chyba wiemy na kogo, wiemy z kim bardziej lub mniej bedzie potem sympatyzował. Prawdą jest to, że polska polityka jrest nieprzewidywalna, przykład: obecna właśnie koalicja, i czy ona przetrwa? Zobaczymy ... My wybieramy prezydenta, tazkie mamy prawo, politycy tylko w takim momencie sa zainteresowani naszym zdaniem ale potem? Ministrów społeczenstwo nie wybiera. Jak wybralismy takiego prezydenta, to mamy takich ministrów.

Offline

#30 2006-05-13 22:14:24

phenix
Użytkownik
Skąd: K-ce/Krk
Dołączył: 2005-12-04

Odp: Polityka i okolice

lol, jakbym czytał wątek sprzed paru miesięcy. Dokładnie te same głupie odzywki toma21 i ten sam wzruszający brak argumentów. Nawet się ludzie nie rozpisujcie, bo i tak nie usłyszycie od niego żadnych sensownych słów.[papa]

Edit: O, dokładnie ten wątek

Ostatnio edytowany przez phenix (2006-05-13 22:26:24)

Offline

#31 2006-05-13 22:23:21

pa3cja
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-01-17

Odp: Polityka i okolice

http://polityczna-sytuacja.blog.onet.pl - blog mojego kolegi

EDIT:
ah.. i jeszcze chomiksy

Ostatnio edytowany przez pa3cja (2006-05-13 22:24:32)

Offline

#32 2006-05-13 22:25:34

Zeus
Użytkownik
Skąd: Augustów..Obecnie Warszawa WAT
Dołączył: 2005-07-29

Odp: Polityka i okolice

Porponowałbym politykom podniesienie progu wyborczego z 5 procent na 10, to by wyeleminowalo partie, małe , potencjalny smród kolalcyjny i dawało wiekszosc bez koniecznosci szukania koalicji, a najlepszy w polsce byłby system 2 partyjny i zeby kazda partia miała tyle samo głosów, wtedy czy chca czy nie byłaby współpraca i moze byłoby dobrze[madrala]

Chomiksy...GIT:)

Ostatnio edytowany przez Zeus (2006-05-13 22:27:44)

Offline

#33 2006-05-13 22:30:44

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: Polityka i okolice

~phenix to ja raczej odpisuje na głupie odzywki.
I już mówiłem nie piszę żeby przekonywać do jakiejś partii bo to nie o to chodzi.
Piszę żeby tylko uświadomić wam że krytyka zawczasu jest śmieszna i żałosna.
Najlepiej powinno się zmienić prawo i karać ludzi za naśmiewanie się z prezydenta i pisu.

Offline

#34 2006-05-13 22:33:12

Zeus
Użytkownik
Skąd: Augustów..Obecnie Warszawa WAT
Dołączył: 2005-07-29

Odp: Polityka i okolice

[cytuj]Najlepiej powinno się zmienić prawo i karać ludzi za naśmiewanie się z prezydenta i pisu. [/quote]

To nazywa się cenzura i juz dawno znikneło, ale z powtsaniem takiego rządu mozne powrócić"Komuno mówimy dzieńdobry":)

Offline

#35 2006-05-13 22:33:16

pa3cja
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-01-17

Odp: Polityka i okolice

tom_21 napisał:

Najlepiej powinno się zmienić prawo i karać ludzi za naśmiewanie się z prezydenta i pisu.

a za nasmiewanie sie z innych partii to juz nie? jezor

Offline

#36 2006-05-13 22:37:40

phenix
Użytkownik
Skąd: K-ce/Krk
Dołączył: 2005-12-04

Odp: Polityka i okolice

W kamasze ich! Do więzień!
A z poprzedniego prezydenta można się było naśmiewać? Z innych partii można się naśmiewać?
Prawdziwie genialny pomysł.

Edit: Trochę czasu zajęła mi autocenzura posta i mnie inni ubiegli.:P

Ostatnio edytowany przez phenix (2006-05-13 22:38:38)

Offline

#37 2006-05-13 22:41:59

Vanaheim
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2005-08-18

Odp: Polityka i okolice

tom_21 napisał:

Piszę żeby tylko uświadomić wam że krytyka zawczasu jest śmieszna i żałosna.

Nie mozna krytykować tego co PiS zrobił do tej pory i tego co chce zrobić?

A chce zrobić dużo!

Offline

#38 2006-05-13 22:59:46

Eragon
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2005-12-09

Odp: Polityka i okolice

Nie ludzie ten temat jest "cudny". Nie wiedziałem ze zajdę duszę na tym forum co mże pis popierać jednak stało się coś niesamowitego. Tom_21 nie będę cię przekonywal do innych partii bo jak jużpisaleś to nie ma sensu. Nas nie przekonasz do Pisu a my ciebie do reszty. Twojawola i twój wybór ze popierasz PiS ale nie chciałbym sieteraz przenieść w 3 lata do przodu by zobaczyć kto na tym wyjdzie lepiej. Narazie moge powiedzieć tylko jedno "Ciemność, widzę Ciemność"

Offline

#39 2006-05-13 23:03:10

ninussa
Użytkownik
Skąd: Nibylandia
Dołączył: 2005-08-30

Odp: Polityka i okolice

tom_21 napisał:

~phenix to ja raczej odpisuje na głupie odzywki.

Najlepiej powinno się zmienić prawo i karać ludzi za naśmiewanie się z prezydenta i pisu.

Ja cię nie mam zamiaru krytykować za twoje przekonania polityczne, ale jak nazwiesz rząd, w którym wiceminicter jest przestępcą? Bo przestępca to czlowiek, który ma wyrok sądowy, a taki wyrok ma Lepper, i jak tu hmmm stać po stronie PiSu, które w przed wyborami głosił hasło koniec z przestępczością, korupcją itd. a obecnie w rzadzie mamy kogo mamy smile. Ot taka mała niekonsenkwencja i cóż, politykom i tak nikt nie wierzy smile.
W Polsce mamy wolność słowa, w naszym kraju nie można karać za wyrażanie swoich opini, chyba że jest to ewidentne szyderstwo, oskarżanie bezpodstawne.

Ostatnio edytowany przez ninussa (2006-05-13 23:06:09)

Offline

#40 2006-05-13 23:03:27

blackhayate
Użytkownik
Skąd: Świnoujście/Poznań
Dołączył: 2006-02-11

Odp: Polityka i okolice

Ale się porobiło. A ja tylko dałem jednego linka, a tu jeszcze trochę i dojdzie do rękoczynów jezor Według mnie jedyna dobrą rzeczą zrobioną przez PiS a dokładnie to przez Marcinkiewicza było skrócenie roku szkolnego o tydzień. Jestem w 2 klasie LO i naprawdę powiem każdy dzień bez szkoły to dzień szczęśliwy. A reszta rzeczy, które zrobił i chce zrobić PiS nie uważam za najlepsze. Chyba wyjadę z tego kraju, tak jak proponuje mi ojciec jezor A tak jeszcze nie obrażając nikogo, czy Kaczyńscy nie mają czasami jakiegoś kompleksu niższości??:P

Ale zawsze bende duchem z wami:D
Lepiej obejrzyjcie to na poprawę humoru

Ostatnio edytowany przez blackhayate (2006-05-13 23:13:40)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024