#1 2004-05-09 15:40:40

Totumfacky
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: przed 2004-07-25

Berserk!

W koncu obejrzalem ostatni odcinek serii tj. 25. i z tego wzgledu mam
pytanie: czemu seria tak beznadziejnie sie konczy ? prosze pominac
odpowiedzi w stylu: wynika to ze slow wypowiadanych na poczatku kazdego
odcinka oraz z przepowiedni jaka Gatz otrzyma od... itd smile
wolalbym sie dowiedziec od kogos kto czytal mange smile co jest z tym
Berserkiem a moze jest jeszcze druga seria albo jakis film czy oavki ?
W sumie seria byla nudnawa ale ciekawa, intrygi i przygody ktore
spotykaly Bande Jastrzebia zapowiadaly cos bardziej interesujacego
niz ten koncowy efekt jaki oferuje 25 odcinek.

Offline

#2 2004-05-09 21:58:34

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Berserk!

O ile wiem to nie koniec Berserka, manga ciągnie się dalej,
BTW ciekaw jestem czy i kiedy zrobią resztę jako Anime jezor
Ma ktoś może jakieś dane na ten temat??


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#3 2004-05-09 22:25:21

WiCheR
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Berserk!

Tak manga zaczyna się tam gdzie kończy anime. Guts łazi po kraju i niszczy demony piekieł . Manga rządzi i mam nadzieję że ją z ekranizują !!!

Offline

#4 2004-05-09 23:25:02

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Berserk!

Jako że czytałem wszystkie obecnie dostępne tomy mangi (27 + 1 rozdział 28) może wyjaśnie pewne nieścisłości które tutaj zostały przedstawione.
W 1 ep macie przedstawione co było po eclipse, kiedy to guts podróżował sobie po świecie poszukując sług apostołów. Tak samo jest w mandze. Czyli najpierw przedstawiana jest historia odległa, a potem cofamy się do odległej przeszłości i poznajemy historię kryjąca się za tą ciemną postacią (Guts oczkod). Jednak tomy 1-13 generalnie pokrywają się z treścią mangi, z tą różnicą, że są znaaaacznie bardziej rozbudowane. W anime zrezygnowano z paru postaci, przez co stało się mniej krwawe, mniej śmieszne (co prawda czarny humor, ale zawsze smile_big), postacie są płytsze. Powiem wam że pomimo obejrzenia całego anime (1-25 w jednej sesji) jakoś nie mogłem się oderwać od mangi (całe szczęście nad ranem już bolą oczy i łzy z wysiłku, napływające do oczu zmuszały mnie do pójścia spać smile_big).

Dobra dość tych ogólników, pora przejść do:

[size=15]SPOJLER[/size]
W anime nie ma kluczowej postaci. Skull Knight. Chociaż w mandze występuje dosyć często, i zaczyna odgrywać coraz większą role, w anime zostaje całkowicie pominięty. On to w momencie w którym się kończy 25 ep anime, wpada do wymiaru w którym jest eclipse i wyciąga z tamtąd Gutsa i Caske. Jednak Caska z powodu gwałtu traci zdrowe zmysły i potem jest "zdrowo szurnięta" oczkod. Guts po takim szoku wyrusza by zabić Grifitha, jednak nie wiedząc jak do niego dotrzeć, eliminuje po koleji sługi ciemności (czyli 5-u apostołów). Jednego z takich sług widzimy na początku 1 ep. A jeszcze w anime na początku 1 ep Guts nie ratuje dziewczynki, tylko elfa - Puka. Postać niezwykle humorystyczna, od tamtego momentu czasami nie idzie wyrobić ze śmiechu. Później pojawiają się kolejni bohaterowie, przez co unika się schematu - polazł gdzieś, znalazł kolesia, zaczął z nim walczyć, dostał baty a potem go pokonał smile_big. Nie będę zdradzał reszty fabuły (czyli powyżej tomu 13 smile_big) bo naprawdę warto ją poznać.

Tak przy okazji, polecam wersje od Hawksów, ponieważ trzymają najwyższą jakość scanowania i tłumaczenia (przynajmniej z tych wersji co widziałem). Nie zamieszczam linka do torentów z mangą "Berserk" ponieważ nie jestem pewien czy to nie narusza regulaminu. Jak by co, to piszcie maila oczkod. Jednak u hawksów są tylko 4-26 tomy, reszte z emule mam (niestety gorsza jakość zly).

Offline

#5 2004-05-12 19:59:42

Bal
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Berserk!

Nie narusza, mozesz spokojnie podac linka w dziale "O mandze > Skąd wziąć?" smile.
Wracajac do tematu, anime Berserk jest swietne, ale jak to czesto bywa nie dorownuje mandze. Jest to jedna z niewielu serii, która trzyma swoj mroczny klimat od pierwszego do ostatniego epizodu. Nie mamy tu zadnych wstawek humorystycznych i bardzo dobrze, dzieki temu serial trzyma poziom. Oczywiscie nie mam nic do Puka, w mandze jest on jak najbardziej potrzebny, bez niego komiks byl by strasznie ciezszki, czyli zbyt brutalny, krwawy i mroczny a taki elfik rozladowuje troszke napiecie.

Offline

#6 2004-05-13 17:27:33

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Berserk!

No jak nie ma problemu, to może podam tutaj smile_big
http://www.thehawks.org/hawks/bt/index. … %2FBerserk
Tutaj macie tomy 4-26 (polecam ten hq 26 smile_big). Co do pozostałych, to trzeba samemu poszukać.
A jeśli szukacie czego innego, to z tego linka tylko o jeden poziom wyżej i tam można znaleźć sporo kolejnych, ciekawych rzeczy.

A że Puke jest potrzebny to widać, chociażby w jednym dialogu z Gutsem, gdzie gadają o tym, że od tego by ten "komiks" miał swoich czytelników, zależy ich dalszy byt (nie podam dokładnie, bo nie chce mi się teraz przeglać tych wszystkich tomów by znaleźć tą scenkę smile_big).
Anime jest prostrze, łatwiejsze w odbiorze i mroczne, jednak kończy się tam gdzie manga zaczyna się robić bardziej urozmaicona. Jednak w anime za bardzo ludzko jest, bo nikt poza ludzmi i demonami nie wystepuje, a w mandze to cała gama postaci z świata fanasy. No i anime jest mniej szkodliwe. Bo przez nie straciłem tylko jedną noc, a przez mangę kilka (jak już zaczniesz, to nie możesz przerwać smile_big).

Offline

#7 2004-08-10 15:52:23

Guts
Użytkownik
Skąd: Malbork
Dołączył: 2004-08-03

Odp: Berserk!

Właśnie zassałem sobie wszystkie części mangi i pochłaniam je wszystkie jak szybko tylko moge:D Macie racje tego nie można zatrzymać:P czeka mnie jeszcze kilka nieprzespanych nocy:) Pozdro dla wszystkich fanów Berserka!!!

Offline

#8 2004-08-10 19:52:39

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Berserk!

Spokojnie. To nie jest takie groźne. Dostępne jest tylko 27 tomów, więc licząc po 1 tomie na godzinke wychodzi co najwyżej 27 godzin smile_big. Niestety tempo wychodzenia nowych tomów nie jest zbyt oszałamiające i pewnie z rok poczekamy na nastepny zly

Offline

#9 2009-08-25 19:05:09

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Berserk!

Z ułożenia gwiazd na niebie, kretowin w mym ogródku oraz przebiegu pęknięcia jakie dziś rano powstało na mej pięknej, porcelanowej muszli, wychodzi mi, że należałoby obejrzeć teraz właśnie to anime.

I tu pojawia się majestatyczne me pytanie:
relase której grupy* uwzniośliłby mi me oglądanie? smile_big
_______________________________________________________________________________________________________
* - TkOm_Anime-Stop | Real-Anime Xtreme | AnimeCorpX | Dream-Anime | AnimeSkyScraper | AnimeXPlosion | Bakaneko no Litterbox
_______________________________________________________________________________________________________

TkOm ma niby wyższą rozdziałkę, ale np Dream-Anime ma wszystkie dodatki i max gwiazdek w "Qual", jezor więc pochwalicie się ludzie, co Wy macie, a co polecacie.

Offline

#10 2009-08-25 19:34:24

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Berserk!

Osobiście oglądałem wersję od AXP, i właśnie ją polecam, obraz i dźwięk nawet nawet, co do tego release nie mam żadnych zastrzeżeń.  A jakbyś chciał coś polskiego to Kami Squad wydało hardka, lecz niestety obraz ssie.

Czekam i czekam na kolejną serię, a tu nic – szkoda. Są jakieś informację na temat nowej wersji?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#11 2009-08-25 19:47:33

FTS
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-08

Odp: Berserk!

nic nowego chyba nie ma, podobno weźmie się za to Studio 4°C. kilka splotów na neciie jest jak to będzie wyglądać, podobno ma być to OVA - mama nadzieje tylko że to nie głupie plotki smile
na stronie studio4c nic nie znalazłem

Offline

#12 2009-08-25 19:47:35

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Berserk!

Na niemal każdej stronie/forum zw. z tematyką anime - wszędzie ta sama podpucha...

Offline

#13 2009-08-25 20:36:21

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Berserk!

Sądzę, że to jednak był autentyk, według tego typa co te cztery zdjęcia zapodał mają one ponad rok. To był prawdopodobnie teaser mający zachęcić firmy z branży do wyłożenia kasy na OVA (żadna kontynuacja TV w tym przypadku nie powinna mieć miejsca, wszystko trzeba by zrobić od nowa). Biorąc jednak pod uwagę, kiedy to zostało niby zrobione można uznać że projekt zdechł lub w najlepszym wypadku dalej się łudzą, że będzie jakiś sponsor.

Offline

#14 2009-08-27 01:14:35

Vampirlord
Użytkownik
Skąd: Lubuskie
Dołączył: 2007-02-15

Odp: Berserk!

Jak by zrobili anime na podstawie mangi to by był hit światowy ludzie nie są na to gotowi jeszcze zostaje delektować się Mangą smile_big

Offline

#15 2010-09-27 16:07:03

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Berserk!

Stało się, kontynuacja Berserka zapowiedziana!!
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 … -launching


tumblr_static_bug.gif

Offline

#16 2010-09-27 16:10:19

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Berserk!

Wiadomość całkiem ciekawa. Tylko ciekawe jak z adaptacją mangi będzie teraz. Ale pozycja obowiązkowa będzie  u mnie.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#17 2010-09-27 16:58:08

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Berserk!

ŁI, ŁA, ŁOŁ! wow Najlepsza wiadomość w naszym świadku m&a, jaką mnie uraczono od czasów, gdy po raz pierwszy na moim ekranie monitora zagościł Berserk. Nasuwa się pytanie, czy to nie fake? A jeśli nie, to na kiedy są plany wydania tego i w jakiej formie ma ujrzeć światło dzienne (ova, tv)?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#18 2010-09-27 17:20:48

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Berserk!

Ja tam zachowuję dystans, to najbardziej wyczekiwana adaptacja mangi u mnie. Jeśli się okaże, że to nie będzie seria OVA trzymającą się wiernie mangi, a za produkcją nie stoi jakieś dobre studio (czytaj ludzie pokroju Madhouse lub Studio 4°C) z pokaźnym budżetem to w sumie wolę iść skosić trawę. oczkod

Offline

#19 2010-09-27 20:47:50

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Berserk!

Pozostaje czekać na bardziej konkretne info. Jeszcze gdyby tak zmusili pana Miure do roboty...


WoodenJesus.png

Offline

#20 2010-09-28 00:37:49

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Berserk!

Zajebista wiadomość, Berserka oglądałem non stop 25 odcinków, tak mnie wciągneło te anime. Tylko, żeby tego nie spieprzyli, bo ich......


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024