#121 2008-12-18 00:53:46

Skowyt
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-10-23

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Może ktoś się orientuje czy jakieś wydawnictwo wydaje bądź ma zamiar wydawać Claymore ? Bo coś tam widziałem ale po ang tylko jak się nie mylę .

Offline

#122 2008-12-18 16:43:09

rafaelpl
Użytkownik
Skąd: Pszczyna
Dołączył: 2007-08-24

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Skowyt napisał:

Może ktoś się orientuje czy jakieś wydawnictwo wydaje bądź ma zamiar wydawać Claymore ? Bo coś tam widziałem ale po ang tylko jak się nie mylę .

Najprawdopodobniej w przyszłym roku wyda ją JPF http://jpf.com.pl/ oczkod

Offline

#123 2008-12-20 02:31:35

Skowyt
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-10-23

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Dobrze wiedzieć smile Bo już zastanawiałem się czy tej po angielsku nie kupować. A tak to poczekam thx smile

Offline

#124 2008-12-20 15:27:34

rafaelpl
Użytkownik
Skąd: Pszczyna
Dołączył: 2007-08-24

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Skowyt napisał:

Dobrze wiedzieć smile Bo już zastanawiałem się czy tej po angielsku nie kupować. A tak to poczekam thx smile

Pamiętaj jednak, że nie ma stuprocentowej pewności, że ją wydają oczkod
Na następny rok mają zapowiedziane trzy nowości. Jedną z nich na pewno będzie Bleach, a dwie następne będą z tego przedziału: Claymore, Vampire Knight, Ouran High School Host Club i jeszcze bodajże Nana wchodziła w grę oczkod
Bliższe informacje zostaną pewnie podane za 2/3 miesiące, więc do tego czasu radzę Ci się wstrzymać z zakupem angielskiego wydania smile

Offline

#125 2009-06-05 22:36:23

gorczaker
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-30

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Tiaaa, co do najnowszego chaptera:

Pokaż spoiler
Nagły powerup w postaci przepompowania (?) mocy. Niezbyt orgyinalny i ciekawy pomysł...

Offline

#126 2010-07-04 11:08:08

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Ktoś może wie dlajeczemu na żadnej większej stronce "reading online" ciągle jeszcze nie ma 104 czapa, podczas gdy na animesuki zdążyli już przeanalizować nawet skład cząsteczkowy atramentu, którym były rysowane poszczególne sceny? cojest

Offline

#127 2010-07-04 11:11:57

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Bo pewnie nie chce im się wstawić. A raczej pewnie wydało tylko Mangastream, a oni raczej nie chcą aby gdzieś indziej umieszczać ich rozdziały.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#128 2010-07-04 12:37:14

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Dzięki za pomoc w osiągnięciu iluminacji. oczkod

A żeby nie było pusto, to pohejteruję tu trochę, bo już mnie tak sakramencko wpienia ta sytuacja, że aż noszenia dostaję. Praktycznie przez ostatnie 20 rozdziałów NIC "ciekawego" się nie dzieje, a mając na uwadze, że jeden rozdział jest ekwiwalentem miesięcznego czasu oczekiwania, to mamy praktycznie - tak pi razy drzwi od stodoły - dwa zmarnowane lata! A ta cała akcja, co tam teraz odchodzi, to normalnie jakiś meksyk, i to w dodatku pośrodku samego sajgonu. Puścili to wszystko na siebie i chyba stwierdzili, że niech się dzieje wola nieba. Każdy z każdym się naparza, wszyscy giną, a i tak ktoś tam jeszcze żyje. To już tam tak epickie WTF wykreowali, że już by mnie teraz nawet nie zdziwiło, jakbym w najnowszej Pani Domu znalazł przepis na sernik z truskawek i orzechami, a zaraz na następnej stronie poradnik domowy z cyklu "budujemy własny zderzacz hadronów i uczymy się wzbogacać pluton". Noż I demand an explanation for this crap!

Offline

#129 2010-08-05 01:19:40

przemoc
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-07-13

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

MasterPLASTER napisał:

Ktoś może wie dlajeczemu na żadnej większej stronce "reading online" ciągle jeszcze nie ma 104 czapa, podczas gdy na animesuki zdążyli już przeanalizować nawet skład cząsteczkowy atramentu, którym były rysowane poszczególne sceny? cojest

smile Tak, animesuki to chyba jedno z bardziej płodnych miejsc poruszających tematy claymore'owe, ale zasady AS powodują, że, w wiadomych celach, warto też zaglądać np. na mangahelpers. Jeżeli chodzi o czytanie on-line to obecnie w grę wchodzą raczej tylko: mangareader, haven-reader i inaruto. Niedawno wyszedł 106 rozdział, który zostawia chwilowo kwestię niezwyciężonej Priscilli. (Z nią już chyba nawet Mystic Gohan nie dałby rady, że się posłużę nawiązaniem do innej mangi.) No więc jak ktoś zapomniał jak wygląda Miria, będzie mógł sobie przypomnieć. Yagi lubi się pobawić z czytelnikami...

Offline

#130 2010-09-13 14:11:54

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

No i stało się, w końcu Widmowa Maria zginęła,  a mówi w końcu bo nigdy jej nie lubiłem, gdyż tylko miejsce zabierała. I coś dożo się zjawiło tych wojowniczek aby ja wykończyć, wszak 1 by wystarczyła ;d

Więc w kolejnym chapterku nie pozostaje nic innego jak powrócić do walki z Priscillą, która pewnie przegra, albo ucieknie, bo nie widzę innego rozwiązania, jak i uzyskania power upa przez Claire.
A patrząc wstecz na kilka wcześniejszych chapterów nachodzi mnie myśl, że ostatecznym przeciwnikiem Claire będzie  nie kto inny jak Raki (czy nie byłoby to epickie, poznali się w 1 chapterze, a w ostatnim stoczyć między sobą walkę?)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#131 2010-09-13 14:44:55

Trips
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-14

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Cały rozdział był idiotyczny. Laski  kitrały  się na jakimś zadupiu przez ileś tam lat, a potem jedna poszła popełnić samobójstwo. Jaką trzeba być idiotką, żeby przez tyle czasu stworzyć tak "misterny" i "trudny do odgadnięcia" plan...

Szczytem była pseudo dramatyczna hipnoza. Nie trawię tanich i żenujących chwytów.

Ostatnio edytowany przez Trips (2010-09-13 14:46:31)

Offline

#132 2010-09-13 14:55:33

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Trips napisał:

Cały rozdział był idiotyczny. Laski  kitrały  się na jakimś zadupiu przez ileś tam lat, a potem jedna poszła popełnić samobójstwo. Jaką trzeba być idiotką, żeby przez tyle czasu stworzyć tak "misterny" i "trudny do odgadnięcia" plan...

No wiesz wybrała moment w którym najsilniejszych wojowniczek nie było w organizacji co było dobrą srzeczą, jednak pomimo tego, nie chciała zabić innych co umarzam za wielką durnotę  z jej strony (idziesz zniszczyć organizacje, to co nie zabijesz tych co chcą cię zabić, bo nie powinno się zabijać osób postronnych? Takie rozumowanie jest durnotą...),  także to że poszła sama też było głupotą...
Szczytem była pseudo dramatyczna hipnoza. Nie trawię tanich i żenujących chwytów.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#133 2011-06-13 18:34:33

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Echh, ten Claymore... minęło juz 9 miechów, a fabuła wlecze się bardziej niż w Naruto. xD

Cóż, czytając ostatnie rozdziały, to niezłe rozczarowanie.
Liczyłem na to, że Organizacja zrobi z Rakiego głównego badbossa, silniejszego od wszystkiego co dotychcasz stworzyli... Ale wychodzi na to, że stworzyli jakieś pseudo wojowniczki, które zapewne zostaną pokonane przez Clare,choć jakoś sobie nie wyobrażam , aby one miały byc ostateczną bronią i ostatnim przeciwnikiem w mandze, jakoś mi takie rozwiązanie mało pasuje... a może to autor idzie na łatwiznę.
Poszedł już na nią gdy w failowy sposób uśmiercił Isleya, który miał predyspozycje  jak i budował klimat na jednego z głównych złych.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#134 2011-06-13 18:46:15

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Ja czekam na wskrzeszenie Teresy.

Offline

#135 2011-06-13 18:47:58

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

To się nie doczekasz ;p Bo to nierealne z tego powodu, że ona istnieje wewnątrz Clare.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#136 2011-06-13 20:13:14

Rudy102
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-13

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Ja tam mangi nie czytam, obejrzałem jedynie anime. Te dwa ostatnie epy fillerowe były do kitu, żeby tak to zepsuć?

Może mi ktoś powiedzieć, co było po bitwie w Piecie?


Rudy102.png

Offline

#137 2011-06-13 21:27:23

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Rudy102 napisał:

Ja tam mangi nie czytam, obejrzałem jedynie anime. Te dwa ostatnie epy fillerowe były do kitu, żeby tak to zepsuć?

Może mi ktoś powiedzieć, co było po bitwie w Piecie?

Pokaż spoiler

W mandze to wygląda tak, że po pokonaniu tego lwopodobnego demona wojowniczki i tak giną przez armię demonów, paru z nich udało się przeżyć i ci, co przetrwali po timeskipie mszczą się na organizacji z nowymi wojowniczkami. Przed timeskipem jest jeszcze event z numerami 1, 2 i 3 oraz piątki z jedną z wielkiej trójki. Generalnie ciąg dalszy trzyma poziom wydarzeń, które były ukazane w anime, gorąco polecam przeczytanie. Te ostatnie epki anime spartolili jak nic, mogli by spokojnie zakończyć zaraz po pokazaniu numeru 1 i 2, zostawiając furtkę do kontynuacji. Widocznie mocno chcieli pokazać, że kontynuacji nie będzie.

Ja sam wstrzymałem się od czytania mangi od rozdziału, w którym

Pokaż spoiler
tak bestialsko zabita została Miria. Rozumiem, zabić jedną z głównych bohaterek, ale w takim stylu... Średnio mi się też mi się podobało posprzątanie całego bajzlu przez były numer 2. Drugi Aizen normalnie.

Tak czy inaczej, próbując dojść do siebie, czekam aż trochę mi się rozdziałów nazbiera, średnio mi się podoba czytanie 30 stron co miesiąc.

Ostatnio edytowany przez Thebassa (2011-06-13 21:28:08)


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#138 2011-06-13 21:56:26

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

@up
Jeżeli przerwałeś z powodu śmierci Mirii to radzę czytać dalej oczkod

W każdym razie teraz fajnie jest w mandze, chociaż przy każdym nowym chapie czytam dodatkowo dwa w tył, bo kręcą. Albo po prostu to ja czegoś nie rozumiem. Nadal nie wiem o co chodziło w akcji z tym

Pokaż spoiler
wielkim czymś co wchłonęło Clare

W ogóle nie kapuję co się w tamtych chapach działo ;/

Teraz jest całkiem ok, chociaż mogliby trochę powyjaśniać zamiast dawać głupich uśmieszków tych chorych gości z organizacji.

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-06-13 21:56:45)


flzQwEU.jpg

Offline

#139 2011-06-13 22:24:31

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

Zapomniałem już gdzie skończyłem to czytać... dawne dzieje.
Niech ktoś skrobnie kto jest teraz głównym złym i czy wojowniczki osiągnęły już "Super Saiyan" (w tym momencie powinny tak szybko machać, że te miecze by się topiły).

Jak mnie odpowiedź zaciekawi to spróbuję tego poszukać ściągając rozdziały GANTZ z kilku miesięcy.

Jestem na bieżąco tylko z Berserkiem, bo wychodzi tak często, że zawsze zdążę przeczytać. oczkod

Offline

#140 2011-06-13 22:25:50

pawello86
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2006-02-14

Odp: Claymore - Manga Dyskusje

A z tą Teresą nie jest tak, że w Clare jest tylko materiał z głowy? W anime było tak, że ona się zgłosiła do Organizacji z jej głową w rękach. Więc może się okazać że do ciała Teresy przeszczepią głowę jakiejś Yomy.
Mangę czytam od momentu gdzie skończyło się anime więc mogę coś pomylić.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024