#1 2009-04-26 14:36:07

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

[NNH] Rekrutacja (otwarta)

Rekrutacja do naszej grupy jest otwarta oczkod
Potrzebujemy:
- korektora
- osoby od QC
- Typessettera (+efekty + karaoke)
- Tłumacza

Więcej info znajdziecie tutaj -> KLIK

Offline

#2 2009-04-26 15:03:54

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

Aż bym się zgłosił, ale już u Was byłem incognito, a teraz i tak jestem gdzie indziej.

to type to również do efektów i karaoke, tak?


wladza1.png

Offline

#3 2009-04-26 15:27:30

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

bodzio napisał:

Aż bym się zgłosił, ale już u Was byłem incognito, a teraz i tak jestem gdzie indziej.

to type to również do efektów i karaoke, tak?


Byłeś, jako kto? smile_big
Pamiętam, ze do korekty zgłaszała się pewna osoba - Katsura, teścik ładnie przeszła smile_big, ale potem nie było już z nia żadnego kontaku ^^

Jesli chodzi o TS, to niekoniecznie musi byc jedna osoba, która zajmowałaby się zarówno TS jak i karaoke i efektami- samo TS by wystarczyło, ale imo, nawet osota od samego TS, powinna umieć spolszczać fonty smile_big

ps.
Dla tych co nie umieją, mam przygotowany poradnik w formie video (cos około 6 min), jak spolszczac fonty, ale musze go jeszcze dorobic jezor

Offline

#4 2009-04-26 15:31:41

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

tymek88 napisał:

Byłeś, jako kto? smile_big
Pamiętam, ze do korekty zgłaszała się pewna osoba - Katsura, teścik ładnie przeszła smile_big, ale potem nie było już z nia żadnego kontaku ^^

Bingo. Komp mi się wtedy popsuł, a że nie miałem danych o numerze gg dla Katsury, mailu itd. to wyszło jak wyszło. Za to było ciekawie oczkod


wladza1.png

Offline

#5 2009-04-26 17:54:05

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

Numer gg jeszcze mam jakby co smile_big
13643836

Obecnie potrzebujemy Typesettera do takich projektow jak np.
- Asu no Yoichi! (7 odcinkow po korekcie czekan na TS smile_big)
- Minami-ke Okaeri (3ci odcinek w korekcie i tez czekają wszystkie na TS smile_big)

Korekty:
- Higurashi no Naku Koro ni Rei (odcinek gotowy- takze czeka na korektę jezor)



;>

Offline

#6 2009-04-26 18:10:52

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

tymek88 napisał:

- Asu no Yoichi! (7 odcinkow po korekcie czekan na TS smile_big)

Nie obraź się, ale jaki jest sens robić napisy do serii, która została już przetłumaczona dwukrotnie, a co więcej przynajmniej jedno z tłumaczeń (od lb333) jest niemal idealne jezor?

Offline

#7 2009-04-26 18:13:02

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

A jaki jest sens robienia napisów, skoro każdy może nauczyć się japońskiego?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#8 2009-04-26 18:16:44

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

Nie no, po prostu przynajmniej ja wychodzę z założenia, że jakbym miał robić suby ("jakbym", bo w sumie niewiele ich zrobiłem jezor) to raczej do serii, która albo jeszcze nie została przetłumaczona, albo istniejące napisy do niej są cienkie.

Offline

#9 2009-04-26 18:31:48

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

zergadis0 napisał:
tymek88 napisał:

- Asu no Yoichi! (7 odcinkow po korekcie czekan na TS smile_big)

Nie obraź się, ale jaki jest sens robić napisy do serii, która została już przetłumaczona dwukrotnie, a co więcej przynajmniej jedno z tłumaczeń (od lb333) jest niemal idealne jezor?


Wiem, ze seria jest juz przetłumaczona i ze lb333 bardzo fajnie to wyszło oczkod
Ale składa się tak, ze zaczęliśmy ten projekt w podobnym czasie (jak wychodziły pierwsze odcinki) i tak po trochu przybywalo napisow, a nie miał kto TS zrobić, a teraz szkoda by było tego nie skonczyc, kiedy jest juz ponad połowa zrobiona na gotowo, a został tylko ten nieszczęsny TS jezor

Offline

#10 2009-05-01 00:12:45

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

Mała aktualizacja ;>

Przydałby nam się jeszcze jeden TŁUMACZ, wiec jesli są jacyś chętni, to zapraszam oczkod

Offline

#11 2009-05-01 01:07:02

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

Nie ma co szukać, teraz to zostały albo same zieleńce, albo ci dobzi są już w jakiś grupach, albo to wolni strzelcy.

Offline

#12 2009-05-01 10:42:13

Hitsuga
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-02

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

Nie ma czegoś takiego jak "teraz". Osoby zajmujące się tym ciągle się zmieniają, ale jeśli ktoś jest nowy, nie oznacza że nie może konkurować ze starszymi suberami. Ponadto część z nas (jak na przykład ja) robi sobie krótsze lub dłuższe przerwy związane z brakiem czasu lub chęci.
Drugą sprawą jest to, że spora część osób podchodzi do tego następująco: "Dosyć znana grupa, czyli nie mam po co się nawet zgłaszać, bo nie mam stażu xx lat i setek przetłumaczonych serii." jezor
Ale chyba mały off-top wyszedł ^^

Offline

#13 2009-05-09 15:00:13

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

"Dosyć znana grupa, czyli nie mam po co się nawet zgłaszać, bo nie mam stażu xx lat i setek przetłumaczonych serii."

Hmm, ja tam nie wiem czy tak jest, bo sam sie nigdy nei zgłąszałem do zadnej znanej grupy smile_big
Ale jesli chodzi o nas, to nie ma się co bac oczkod Doświadczenie jest ważne, nie ukrywam, ale waże są takze umiejętności. A w nabraniu doświadczenia, zawsze pomożemy oczkod

Chciałbym tym postem powitać także dwie nowe osoby w naszym gronie smile_big Są to:
Mirelevendel, oraz Tenshi oczkod

Jeśli chodzi o rekrutację, jest ona nadal otwarta, w szczegolności dla korektorów smile

Offline

#14 2009-07-29 21:24:35

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

Szukamy typesettera z doświadczeniem, który mogłby dołączyc do naszej grupy.
TS potrzeby jest głownie do dwoch serii:
- Bakemonogatari
- Asu no Yoichi!

(nie ma kto tego robić a serie stoją ;p)

Offline

#15 2009-08-01 00:28:47

rafcio_21
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-04-03

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

Mógłbym pomóc w synchronizacji timingu do innych wersji oraz korekcie - ortografia, interpunkcja i większe błędy stylistyczne. Znam się też na AegiSub - tworzyłem własne style, pozycjonowałem napisy.

Jeśli chodzi o doświadczenie - mam jakieś, ale nie jest to doświadczenie na forum ogólnym, tylko we własnym zakresie, często miałem sytuację, że jakieś napisy mi nie pasują lub są w formacie klatkowym (czego nie lubię osobiście, bo często nie pasują) i musiałem we własnym zakresie poprawiać timing i przerabiać na czasówkę (srt, później ass). Muxowałem również często obraz z napisami, aby wszystko było w 1 pliku mkv, raz czy dwa wyciągałem ASS, bo timing się nie zgadzał. Style, pozycjonowanie w ASS nie są mi obce. Jedyna rzeczą, której nie ruszałem jest chyba tylko karaoke.

Czasu mam aż nadto - aktualnie mam wakacje i nie mam co robić. Liczyłbym na ew. pomoc na początku w razie jakiś trudności - nigdy nie byłem członkiem grupy fansuberskiej.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez rafcio_21 (2009-08-01 00:40:11)


userbar2.png

Offline

#16 2009-08-06 03:10:48

Matipax
Użytkownik
Dołączył: 2009-06-30

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

Rozbudujcie sobie poradnik na temat typsettingu, w którym będą wszystkie informacje dla zielonych co się z czym je, jakiś tutorial to napewno się znajdzie paru zapaleńców którze się tego szybko nauczą, zróbcie jakiś tur i za jakiś czas zniknie wam problem z głowy. smile Nie zawsze jest łatwo o ludzi z doświadczeniem:P a tak propo o co chodzi dokładniej z tym typsettingiem, rzucie jakiś fajny link wyjasniający wszystko związane z tym zagadnieniem bo chiałbym się troszkę z tego podszkolić:)

Offline

#17 2009-08-06 08:33:07

rafcio_21
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-04-03

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)


userbar2.png

Offline

#18 2009-08-06 09:22:44

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

Matipax napisał:

Rozbudujcie sobie poradnik na temat typsettingu, w którym będą wszystkie informacje dla zielonych co się z czym je, jakiś tutorial to napewno się znajdzie paru zapaleńców którze się tego szybko nauczą, zróbcie jakiś tur i za jakiś czas zniknie wam problem z głowy. smile Nie zawsze jest łatwo o ludzi z doświadczeniem:P a tak propo o co chodzi dokładniej z tym typsettingiem, rzucie jakiś fajny link wyjasniający wszystko związane z tym zagadnieniem bo chiałbym się troszkę z tego podszkolić:)


Tak jak posał rafcio_21, tam masz chyba wszystko.

Do tego jest jeszcze moj poradnik w formie video:
http://www.nnh.na7.pl/www/viewpage.php?page_id=144

Offline

#19 2009-08-06 18:41:46

Matipax
Użytkownik
Dołączył: 2009-06-30

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

rafcio_21 - Dzieki wielkie, własnie tego szukałem.

Tymek ten twój trial też jest niezły, ale troszkę mało, tam tylko jest operwonie na stylach zauwazyłem, jak byś zrobiłe, jeszcze dwa takie, z zastosowaniem innych bajerów to już wogóle była by bajka:D

Offline

#20 2009-08-06 22:44:40

Matipax
Użytkownik
Dołączył: 2009-06-30

Odp: [NNH] Rekrutacja (otwarta)

Tak propo dalej szukacie tłumacza?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024