#1 2015-10-26 21:44:26

Cher
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-26

Wycinane napisów z Aegisub

Witam, chciałabym zacząć tłumaczyć anime. Problem w tym, że nie mam pojęcia skąd wziąć tylko plik z angielskimi napisami do interesującego mnie anime, więc postanowiłam znaleźć inny sposób i w taki sposób natrafiłam na aegisub. No dobra fajny program, tylko czy można w nim wyciąć napisy z anime? Od dwóch dni próbuję ogarnąć wycinanie napisów, ale nic. Kiedy włączam w programie odcinek anime i daję plik---->zapisz napisy---->[miejsce zapisu]---->ok  to w pliku, który zapisałam nie ma żadnych napisów. A opcja otwórz napisy z wideo mam zablokowaną -_-

Ostatnio edytowany przez Cher (2015-10-26 21:46:19)

Offline

#2 2015-10-26 21:48:28

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Wycinane napisów z Aegisub

Pominę, że taki temat jest na forum.
Nie chce mi się szukać linku lub tłumaczyć, więc wersja dla leniwych.
https://animetosho.org/view/ib-mirai-ni … kv.n358841
Masz od razu plik z wyciągniętymi napisami.


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#3 2015-10-26 21:54:48

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Wycinane napisów z Aegisub

Otwierasz aegi -> klikasz otwórz napisy -> wybierasz odcinek -> po chwili masz wyciągnięte napisy (o ile nie są wtopione).

Otwórz napisy z video działa, jak wczytasz plik video.

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2015-10-26 21:55:58)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#4 2015-10-26 21:59:49

sabaton
Użytkownik
Skąd: Czyżeśpiwoszynióskol
Dołączył: 2008-07-21

Odp: Wycinane napisów z Aegisub

Cher napisał:

Witam, chciałabym zacząć tłumaczyć anime. Problem w tym, że nie mam pojęcia skąd wziąć tylko plik z angielskimi napisami do interesującego mnie anime, więc postanowiłam znaleźć inny sposób i w taki sposób natrafiłam na aegisub. No dobra fajny program, tylko czy można w nim wyciąć napisy z anime? Od dwóch dni próbuję ogarnąć wycinanie napisów, ale nic. Kiedy włączam w programie odcinek anime i daję plik---->zapisz napisy---->[miejsce zapisu]---->ok  to w pliku, który zapisałam nie ma żadnych napisów. A opcja otwórz napisy z wideo mam zablokowaną -_-

Włączasz sobie aegisub, wciskasz ctrl + o i wskazujesz plik mkv, powinny otworzyć się napisy nie całe animu, jeśli program się zapyta czy otworzyć powiązany plik daj nie.
Ctrl + Shift + S i zapisujesz plik z napisami, jeśli nie działa, to masz coś nie tak.

Kolejny sposób to instalacja:
MKVToolNix (służy do muksowania, czyli składania do kupy kontenera / pliku mkv) + MKVExtractGUI2 (służy do wyciągania z pliku / kontenera mkv np. napisów lub ścieżki dźwiękowej)


BhQSDPk.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024