#1801 2010-11-15 19:29:40

gex2
Użytkownik
Skąd: serce lasu na Dolnym śląsku
Dołączył: 2006-07-20

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Beelzebub to wymiotka  niech tego nie zepsują < modli się> i będzie coś fajnego po co warto żyć :>


słuchawki: AKG 550 /superluxy mk2 EVO/pchełki od s2 samsunga [lepsze od aurora^^]
;] serie 1300+ na liczniku

Offline

#1802 2010-11-16 00:19:58

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

JanuszQ właśnie skończyłem to, co wydali na obecną chwile.
Kilka rozdziałów Belzebuba sobie zepsułem przez programu do komiksów... Numeracja stron jest (brak zera przed pierwszą stroną itp...) walnięta jak się zorientowałem weszła inna grupa.

Ciekawe jak zanimują babyla smile_big dadzą cenzure czy jakiś fatałaszek.

Offline

#1803 2010-11-16 00:50:08

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Japończycy nie przywiązują zbytnio wagi do takich podliczeń oglądalności. Polecam zapoznać się odpowiednią częścią książki "Anime Encyclopedia".


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#1804 2010-11-16 00:54:52

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dochody liczą się na pewno, ale dużo bardziej zależą one od sprzedaży różnych gadżetów, mangi, na podstawie której jest seria, kinówek, DVD itp. Wersja TV służy jedynie do wypromowania.

Offline

#1805 2010-12-04 18:35:24

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai ep 9.
Tym razem nie opiszę sam odcinka. Zapraszam jednak do przeczytania tego posta na forum Tanuki. W stu procentach pokrywa się on z moją opinią o najnowszym odcinku.

Ostatnio edytowany przez lipa3000 (2010-12-04 18:36:07)


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#1806 2010-12-04 19:09:00

Wakabayashi
Użytkownik
Skąd: opolszczyzna
Dołączył: 2008-04-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Trudno się nie zgodzić z tą opinią (aby napewno? Na MALu większość się rozpływa nad tym odcinkiem/anime). Anime zapowiadało się na dość fajne i było takie do pewnego momentu. Niestety Kirino jest tak niesamowicie wkurzająca, że głowa mała.

Niby oglądamy anime dla przyjemności itp. ale jak tu się nie wkurzyć, gdy siostrzyczka tak sobie poczyna. I to z bohaterem, którego "gra" jeden z imo fajniejszych męskich seiyuu. Przemoc wobec kobiet jest wysoce nie wskazana (really? patrz Railgun i Index II :/) więc aniki powinien przemówić swej siostrze do rozumu słownymi argumentami, lecz on woli płaszczyć się w jej imieniu w każdej możliwej sytuacji. Kiedyś (no raczej teraz też) w anime starano się propagować (?) system "fajtłapa i harem", by siedzący w domach otaku mieli jakiekolwiek złudne nadzieje, że nie trzeba być "kimś" by wyrwać kawaii dziołchy. No ewentualnie, by pofapować do monitara, ale mniejsza z tym oczkod. W ten sposób sprzedawano wiele tytułów, ale co "Ore no Imouto" ma przekazywać i czym przyciągać fanów?

Tym, że twoja siostra ma w szafie pełno eroge i marzy by przytulać małe dziewczynki? Nieee, o tym marzą chłopcy w Japonii... To szukajmy dalej - siostra mnie bije, nikt mnie nie kocha, po co mam żyć? Słaaabe. Siostra coś do mnie czuje i przez to mnie bije, to może kisu? Dawajcie dalsze propozycje, bo w tym anime jest nieskonczenie wiele ukrytych znaczeń.

Offline

#1807 2010-12-04 20:08:11

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

lipa3000 napisał:

Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai ep 9.
Tym razem nie opiszę sam odcinka. Zapraszam jednak do przeczytania tego posta na forum Tanuki. W stu procentach pokrywa się on z moją opinią o najnowszym odcinku.

Po przeczytaniu sam wziąłem się za oglądanie. I jak w poprzednich odcinkach poziom przeciętny/słaby. Zgadzam się prawie ze wszystkim, co napisał ten facet w tamtym poście. Kirino to jedna z najbardziej denerwujących bohaterek, z jakimi się spotkałem. Praktycznie przez nią odechciewa się oglądać anime. Jeśli chodzi o mnie, to wkurza mnie też główny bohater. Praktycznie zero asertywności, zero myślenia. Ciągle się na wszystko zgadza, pomaga swojej rozpieszczonej siostrze, nawet jeśli sam się tym upokarza. Taki typ postaci jest prawie tak samo wkurzający jak Kirino. Jak dla mnie cała seria oscyluje w granicach 4-5/10.

Kolejnymi rozczarowaniami są Yosuga no Sora i Togaimu no Chi. Liczyłem, że obie serie będą całkiem niezłe, ba, myślałem, że nawet jedne z najlepszych sezonie. I to na nich najbardziej się zawiodłem. Nie polecam. Ocena tak samo jak wyżej.

Obawiam się też, że druga seria Hakuouki będzie o wiele słabsza od pierwszej, która i tak za dobra nie była. Póki co obejrzałem tylko jeden odcinek, więc trudno mi oceniać, ale do drugiego mnie jakoś nie ciągnie.

Po The World God Only Knows także się spodziewałem trochę więcej, ale w tym przypadku nie jest tak źle. Tutaj mógłbym dać spokojnie 6/10, bo seria nie denerwuje, da się oglądnąć, ale dobra też za bardzo nie jest.

Jedyną tendencję wzrostową wraz z odcinkami to posiada chyba tylko Panty & Stocking with Garterbelt. Na początku mi się niezbyt podobało, taki średniaczek, ale im dalej, tym lepiej. Humor całkiem niezły, chociaż czasami mi się nie podoba, ale to kwestia gustu. Dodatkowo bardzo fajna scena transformacji z świetnym kawałkiem w tle, którego nie mogę znaleźć "czystego", bez wersji z anime. Narazie 6/10

Dalej - Letter Bee Reverse  . Wow, prawie żadnych fillerów! Co to się stało? Ale pewnie zdążą jakieś walnąć niedługo. Trzyma poziom pierwszej serii bez fillerów, tak więc ode mnie 7/10. Szkoda tylko, że na jeden odcinek poświęcają tylko 1 chapter, a mogliby według mnie spokojnie to rozbić na dwa.

No i dwie, według mnie, najlepsze serie w tym sezonie, które oglądam. Bakuman i Sora no Otoshimono: Forte. Mangę Bakumana uwielbiałem, więc nie mogłem się doczekać animacji, chociaż uważam, że wersja telewizyjna jest trochę gorsza. Te wszystkie minki bohaterów w mandze wyglądały o niebo lepiej. Co do Sory, to pierwsza seria też mi się strasznie podobała. Może to dosyć dziwne, bo toż to zwykłe ecchi, w którym fabułą występuje w co drugim/trzecim odcinku. A mimo to mi się bardzo podoba. Humor jest świetny i rozbraja mnie za każdym razem, prawie doprowadzając do łez. Bardziej się śmiałem chyba tylko przy DMC, Maria Holic i GTO (może jeszcze przy czymś, mogło mi się zapomnieć). Obie serie oceniam na 8/10.

Na deser zostawiłem sobie jeszcze drugą serię Arakawy i Indexa. Liczę, że nie zawiodę się na tym drugim tytule, bo pierwsza seria była dla mnie wyśmienita i świetnie się przy niej bawiłem. 

Dodatkowo są jeszcze anime, które lecą od zeszłego sezonu.

Amagami SS - Wymiękłem po 5 odcinku. Za nudne dla mnie, aczkolwiek takie złe nie było. Dałbym nawet między 5 a 6/10.

Nurarihyon no Mago - Bardzo miły shounenik. Świetna seria, żeby się troszkę odmóżdżyć i oglądnąć coś lekkiego. Szkoda tylko, że nie trzymają się bardziej mangi, ale da się zrozumieć, skoro muszą się zmieścić w 24 odcinkach. Takie 7/10

Shiki - Design postaci strasznie mnie odrzucał. Akurat w trakcie oglądania obejrzałem wszystkie serie Higurashi + Umineko, więc mam całkiem dobrą podstawę do porównania. I w tej serii nie ma tego czegoś, co mnie początkowo denerwowało w Higurashi, a do czego zdążyłem się później przyzwyczaić. Chodzi mi właśnie o to "przesłodzenie" głównych bohaterek i mieszanie tego z hektolitrami krwi i szalonym zabijaniem. Seria naprawdę ciekawa, a im dalej, tym lepsza. Całkiem niezłe zwroty akcji i fajna historia. Na razie 8/10, a może być nawet wyżej. 

No i seria, która najbardziej mnie wciągnęła, czyli Densetsu no Yuusha no Densetsu. Początkowo myślałem, że seria będzie strasznie sztampowa, fabuła słaba, a bohaterowie nudni. Początkowo nawet jakoś fajnie się nie zapowiadało. Zaczęło się rozkręcać dopiero w trzecim odcinku. A potem było prawie zawsze coraz lepiej. Świat bardzo mi się podoba, bohaterowie są także ciekawi. Czasami seria wydaje się trochę chaotyczna, ale mimo tego świetnie się przy niej bawię. Jak dla mnie wyśmienite fantasy. -9/10

No. To tyle jeśli chodzi o aktualne anime. A co do tego, co będzie w przyszłym sezonie, to zabiorę się na pewno za Kimi ni Todoke 2 (pierwsza seria bardzo mi się podobała) i Beelzebuba (bardzo fajna manga). Zapewne też Fractale i Gosick. Co do reszty, to musiałbym trailery zobaczyć.

Ostatnio edytowany przez Sado (2010-12-04 20:11:05)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#1808 2010-12-04 20:26:40

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado, a Kuragehime nie oglądasz? Jeśli nie, to polecam obejrzeć! smile moim zdaniem zostawia wszystkie inne serie z tego sezonu daleko w tyle, przynajmniej jeśli chodzi o to, co oglądam (chociaż wcale nie jest źle, sporo całkiem fajnych serii w tym sezonie). Bardzo pozytywne zaskoczenie sezonu. Trochę kojarzy się z Nodame Cantabile albo Honey and Clover. Niesamowicie zabawna seria (chociaż nie wiem, czy humor przypadnie ci do gustu, bo np. dla mnie Sora no Otoshimono było nudne, a Kuragehime jest świetne, więc... U ciebie może być odwrotnie?). smile
Następny sezon zapowiada się blado smutny interesuje mnie Gosick i Hourou Musuko, pokatuję się też pewnie drugą serią Kimi ni Todoke.


Qashqai.png

Offline

#1809 2010-12-04 20:33:05

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Qashqai napisał:

Sado, a Kuragehime nie oglądasz? Jeśli nie, to polecam obejrzeć! smile moim zdaniem zostawia wszystkie inne serie z tego sezonu daleko w tyle, przynajmniej jeśli chodzi o to, co oglądam (chociaż wcale nie jest źle, sporo całkiem fajnych serii w tym sezonie). Bardzo pozytywne zaskoczenie sezonu. Trochę kojarzy się z Nodame Cantabile albo Honey and Clover. Niesamowicie zabawna seria (chociaż nie wiem, czy humor przypadnie ci do gustu, bo np. dla mnie Sora no Otoshimono było nudne, a Kuragehime jest świetne, więc... U ciebie może być odwrotnie?). smile
Następny sezon zapowiada się blado smutny interesuje mnie Gosick i Hourou Musuko, pokatuję się też pewnie drugą serią Kimi ni Todoke.

Wczoraj mnie zainteresowało, ale na tym się skończyło. Zobaczyłem, że wysoko jest oceniane na anime-planet i w ogóle się kapnąłem, że są polskie suby. Skoro polecasz, to pewnie zobaczę. Jutro obczaję pierwszy odcinek. Jak mi się spodoba, to zassam następne. Swoją drogą u mnie z humorem to różnie. Raz podoba mi się taki, a raz taki. A co do tego, że następny sezon będzie raczej słaby, to niestety muszę się zgodzić.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#1810 2010-12-04 21:11:54

Rudy102
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sezon zimowy zapowiada się słabiutko. Jedyne na co czekam stamtąd to Bleach Jigoku-hen, Black Lagoon Roberta's Blood Trail 3. Beelzebub, Mitsudomoe 2 i Gosick. Zainteresował mnie też Wolverine, druga cześć Marvel Anime.
Za pierwszym Iron Manem mnie nie ciągneło, ale w młodości lubiałem popatrzeć X-Menów smile


Rudy102.png

Offline

#1811 2010-12-04 21:17:33

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

bardzo fajna scena transformacji z świetnym kawałkiem w tle, którego nie mogę znaleźć "czystego", bez wersji z anime

FLY AWAY NOW?
29 grudzień, wtedy wyjdzie OST. Ja sam czekam na niego głównie ze względu na Chokolat i muzyczkę z przemiany diabelskich sióstr.
Co do samego Panty&Stocking, to według mnie odcinki potrafią być naprawdę dobre -między innymi 6(RUUURUU) i druga część 9(strata waifu dla tylu otaku nie może być zła)-, jak i kompletnie beznadziejne, jak pierwsza, fanserwisowa część 9 odcinka, historia o wydawaniu filmu i najnowszy ep który dla mnie ratuje tylko klip muzyczny na zakończenie.

Co do reszty...
Soredemo machi wa mawateiru, seria jest naprawdę przezabawna, aż dziw bierze, że nikt tu o tym nie pisze.
Arakawa pod mostem mostem, pierwszy sezon średnio mi się podobał ale tu już jest o wiele lepiej, też potrafi nieźle rozbawić.
Shiki, bardzo klimatyczne i wciągające, w końcu jakieś anime, które może równać się z Higurashim, problemem może być wygląd postaci, ale da się do tego przyzwyczaić.
Index 2: Loli dostawiające po ryju? Jak można tego nie lubić?
TWOGK, nie przepadam za romansami, ale tu to wszystko wygląda nawet nawet, dodatkowo plus za świetny opening.
Ore no imouto..., najbardziej denerwująca główna bohaterka jaką widziałem, generalnie nie przepadam za postaciami tsundere, ale ona bije dla mnie wszelkie rekordy. Sama seria z początku była całkiem ciekawa, ale im dalej tym gorzej.
Yosuga no Sora, romans oklepany do bólu + scenki erotyczne, meh już do tego 12 epa dobije.

Z nadchodzącego sezonu na pewno zobaczę Mirai Nikki i drugi sezon Mitsudomoe.


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#1812 2010-12-04 22:37:06

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Jedyną tendencję wzrostową wraz z odcinkami to posiada chyba tylko Panty & Stocking with Garterbelt.

Qashqai napisał:

Kuragehime nie oglądasz? Jeśli nie, to polecam obejrzeć! smile

Thebassa napisał:

Soredemo machi wa mawateiru, seria jest naprawdę przezabawna, aż dziw bierze, że nikt tu o tym nie pisze.

Moje trzy ulubione serie z tego sezonu, każda z nich jest dobra na swój specyficzny sposób.

Ponadto lukam też na tego młodego Austina Powersa z PSP i niedorozwiniętą "demonicą/demonką" (shitowe to, ale jak zaczynam coś oglądać to nie mam zwyczaju porzucać, ciekawe że wrzucają tam referencje, których zapewne większość widzów takich pierdółek nawet nie wyłapie). Star Driver zabija ilością homo przekazu, (jedyna dobra rzecz w tej serii to animacja niektórych walk). Produkcję z tą siostrą grającą w seksogejmy i bratem też czasem zerknę, pfff... można przejść dalej. Ostatnim kawałkiem tego sezonowego tortu jaki łykam jest Demon Maiden Zakuro, historia durna i odtwórcza, przebieg akcji i relacje między postaciami wiadome, ale wygląda to po prostu pięknie i miło mi się to ogląda.

Miałem wziąść się jeszcze za to Shiki i drugi sezon Arakawy (pierwszy dopiero niedawno skończyłem, z początku mi się nie podobało zbytnio, ale pod koniec się wkręciłem i było spoko). Oba tytuły nadrobię pewnie przy okazji sezonu zimowego, bo patrząc się na to co będzie raczej dużo z niego nie obejrzę.


Thebassa napisał:

muzyczkę z przemiany diabelskich sióstr.

To chyba remix remixa.

Edit:
Wbiłem na trollowisko, gdzie akurat mieli temat z nową wersją tej listy.
71066720.th.jpg

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2010-12-04 23:02:17)

Offline

#1813 2010-12-05 15:22:43

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

SoreMachi też jest świetne, jak większość produkcji SHAFTu smile druga seria Arakawy też jest przezabawna.
Co do Zakuro, fakt, fabuła jest przewidywalna i niezaciekawa, ale właśnie ładnie to wygląda i w zasadzie nie nudzi. Też oglądam. jezor
Ogólnie ja z tego sezonu oglądam jakieś 10 serii, i faktycznie, Kuragehime, SoreMachi i PSG są najlepsze. No i Arakawa jezor Shiki jeszcze muszę nadrobić.

Zarathustra napisał:

71066720.th.jpg

Najciekawiej z tego sezonu zapowiadają się chyba OVA/OAD... xD ech, liczę na jakieś pozytywne zaskoczenie~

Ostatnio edytowany przez Qashqai (2010-12-05 15:26:49)


Qashqai.png

Offline

#1814 2010-12-05 16:17:11

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Za każdym razem, zdarza się, że jakaś niepozorna seria (albo i więcej) zaskakuje i robi niezłe zamieszanie... pytanie tylko, która?


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#1815 2010-12-05 17:12:03

seba609
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mazinkaiser SKL #1 - Fuck yea!


Lupin, he's a nice man. Why he's cool, you know, he uses his walther. Yeah, the machine cries, bang bang.

Offline

#1816 2010-12-15 15:32:09

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jeszcze się nie rozpoczął sezon zimowy, a ktoś już spłodził listę na kolejny.

v1spring.th.jpg

Offline

#1817 2010-12-15 15:47:36

Krid
Użytkownik
Skąd: Szczerców
Dołączył: 2005-12-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wow, kinówka od Makoto Shinkai!
IMO must see.


Krid.jpg

Offline

#1818 2010-12-15 16:58:32

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jeśli chodzi o wiosenny sezon, to wygląda on naprawdę nieźle.
- Wznowienie Gintamy
- 2 sezon Kami nomi
- Steins;Gate
- Denpa Onna to Seishun Otoko
- Deadman Wonderland
- Sket Dance
- Ao no Exorcist
- Hanasaku Iroha

Jak dla mnie sezon byłby super, ale powiedzieć tak nie można, bo osoba robiła "prawdopodobny sezon", bo wiele anime z tych co jest na plakacie umieszczonych - nie mają potwierdzonej daty rozpoczęcia emisji.

Ostatnio edytowany przez Pisak (2010-12-15 17:00:16)


Pisak.png

Offline

#1819 2010-12-15 20:42:30

Vendice
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2010-12-14

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Woahhh.....niezwykle pomocne informacje,a tym bardziej dla takiego kogos kto lubi ogladac a nie koniecznie czytac jezor


Vendice.jpg
[size=1]Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/size]

Offline

#1820 2010-12-15 22:37:08

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z zimy: Wolverine - mam nadzieję, że będzie coś lepszego niż Iron Man; Supernatural The Animation - myślę, nie, ja wiem, że będzie kozak; Ago Nashi Gen to Ore Monogatari - nie jestem tego pewny, ale sądzę, że może być ciekawe.

Wiosna: oczywiście Gintama - sequel naprawdę świetnej serii, więc zawieść mnie nie może; Tiger & Bunny - niby ma być podobne do Sunreda, więc jest dobrze; X-Men - trzeba sprawdzić, kolejna Marvelowska seria (trzecia); Gits - obowiązek; może coś jeszcze oczkod.

BTW 1., szkoda, że nie ma w rozpiskach Berserka, ale co zrobić...

BTW 2., Kaibutsu Oujo (2010) - kto nie oglądał, niech nie ogląda, bo tandeta, a ja jeszcze jak ten głupi to tłumaczyłem smutny.

Ostatnio edytowany przez arystar (2010-12-15 22:38:12)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024