#21 2011-02-18 13:44:32

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mangi Waneko

O Saiyuuki się starają.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#22 2011-02-18 15:22:24

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Mangi Waneko

Quithe napisał:

Dobre wieści od Waneko - w zapowiedziach na maj pojawił się nowy tytuł High School of the Dead. Ponieważ kupuję teraz mało polskich mang (2 tytuły...), mają moje złocisze oczkod

F*uck yea! Uwielbiam anime, a manga jest jeszcze lepsza, na pewno będę kupował.
Dzięki za cynk.

Ostatnio edytowany przez Pisak (2011-02-18 15:22:46)


Pisak.png

Offline

#23 2011-02-18 16:51:25

Rudy102
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-13

Odp: Mangi Waneko

Pisak napisał:
Quithe napisał:

Dobre wieści od Waneko - w zapowiedziach na maj pojawił się nowy tytuł High School of the Dead. Ponieważ kupuję teraz mało polskich mang (2 tytuły...), mają moje złocisze oczkod

F*uck yea! Uwielbiam anime, a manga jest jeszcze lepsza, na pewno będę kupował.
Dzięki za cynk.

Manga w przeciwieństwie do anime jest lepsze, ponieważ w anime jest niezła cenzura(skull crashery, oderwane kończyny, itp)

Co do innych mang Waneko w swojej skromniej kolekcji posiadam 5 tomów Black Lagoona, a na tom 6 czekam + dwa pierwsze tomy Paradise Kiss.


Rudy102.png

Offline

#24 2011-02-18 18:49:43

moojej
Użytkownik
Skąd: Radzymin
Dołączył: 2008-05-03

Odp: Mangi Waneko

Hmm, będąc w wydawnictwie na mangowych zakupach usłyszałam, że mają z japoni pozwolenie na 2 tytuły a tu dowiaduje się, że jednak szef przywiózł z podróży 3 tytuł smile niestety nie dla mnie, pozostaje mi dozbierac wcześniejsze serie ^^

Offline

#25 2011-02-18 23:18:55

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mangi Waneko

A czy waneko ma w planach wersje Full Color HighSchool of the Dead, która właśnie niedługo ukaże się w Japonii? Dwa pierwsze tomy już w tym miesiącu (dokładniej 25), a dwa kolejne 25 marca...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#26 2011-02-19 07:30:53

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mangi Waneko

Nie sądzę. Napisali, że wydanie polskie ma wyglądać tak jak japońskie, ale bez szczegółów. Mogę zapytać na ich forum.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#27 2011-02-19 14:49:53

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mangi Waneko

Nie będzie, bo za drogo by wyszło za tom.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#28 2011-02-19 15:45:38

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mangi Waneko

Szkoda, bo na kolorową bym się chętnie skusił xD.
Chociaż nawet w Japonii zwykła kosztuje 580¥, a Full Color 1900¥.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#29 2011-02-20 15:02:32

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mangi Waneko

Sorki za posta pod postem, ale zapomniałem spytać:
jak teraz prezentuje się jakość wydań Waneko?

Bo szczerze mówiąc mam od nich jedynie wszystkie tomy Love Hina...
Brak wesalików, wybiórcze tłumaczenie onomatopej (mogli chociaż dać gdzieś z boku, tak jak w skanlacjach) i ten żółtawy papier (przynajmniej w pierwszy tomach pierwszego wydania, bo później był już białawy, a raczej lekko szarawy).


K5Cqyo6.png?1

Offline

#30 2011-02-20 15:39:03

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Mangi Waneko

W porównaniu do Love Hina to ich aktualne pozycje wyglądają o niebo lepiej. Białe kartki, a nie te szare i z tego co czytam to chyba wszystkie onomatopeje są przetłumaczone.


sokolb.jpg

Offline

#31 2011-02-20 16:00:08

HentaiDymon
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2008-05-11

Odp: Mangi Waneko

A ja otwieram tomik Black Lagoon i prawie żadna onomatopeja nie jest przetłumaczona, a strony są nimi wręcz zalane.

Ostatnio edytowany przez HentaiDymon (2011-02-20 16:03:03)

Offline

#32 2011-02-20 16:57:39

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Mangi Waneko

No dobra to mój błąd. Za szybko chciałem odpowiedzieć i teraz sam sprawdziłem i niestety HentaiDymon ma rację. Onomatopeje nie są tłumaczone, ale przynjamniej kartki są bardzo dobrej jakości smile_big.


sokolb.jpg

Offline

#33 2011-06-11 13:28:10

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Mangi Waneko

Pierwszy tom Highschoola już dostępny. W środę będę we Wrocku to przejrzę, może nawet kupię. Zobaczymy, jak będzie z kasą, bo wolę jednak to odłożyć na GTO. Dobra wieść: jednym z nowych tytułów od Waneko będzie Kuroshitsuji. Ja sam za tym szczególnie nie przepadam,  to chyba bardziej tytuł dla dziewcząt, ale dosyć popularny, więc może wydawnictwo coś zarobi. Nadal liczę, że zapowiadanymi nowymi seriami będzie Saiyuuki Gaiden i Reload.

Mam pytanko do posiadaczy mang. Czy wydania z dodruków są lepsze jakościowo (pod względem papieru itp.) Kiedyś czytałem, że zrąbali GTO, bo słaby papier, ogólnie jakość rysunków (?) etc. Sam jednak ostatnio w empiku widziałem 3. tom i wyglądał naprawdę dobrze.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#34 2011-06-11 13:43:56

Diablos
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2008-02-28

Odp: Mangi Waneko

~Sado nie wiem o co Ci konkretnie chodzi ale jeśli mówisz o mandze na papierze z odzysku (recyklingu(?)) to różnicy nie widać a ekologiczne i lżejsze oraz strony nie są sztywne. No i strony nie są krystalicznie białe lecz lekko żółte co nie przeszkadza w cieszeniu się. Mam nadzieję że pomogłem.

Offline

#35 2011-06-11 14:05:23

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mangi Waneko

Sado, zależy z której fali dodruków. Nowa GTO powinna być w porządku (nawet błędy w nich podobno poprawiają), tym bardziej że cała seria jest od początku wrzucana do Empików.
Na Saiyuuki na jesieni nie masz co liczyć, bo pod romans nie podpada, horror też nie (z tego, co się orientuję).


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#36 2011-06-11 23:49:35

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Mangi Waneko

Sado, zależy z której fali dodruków. Nowa GTO powinna być w porządku (nawet błędy w nich podobno poprawiają), tym bardziej że cała seria jest od początku wrzucana do Empików.

Mówię o tej najnowszej, w której uzupełniają co miesiąc wydania. A więc przyszedł czas na uzupełnienie tomów Nauczyciela ;] Cholera, od pojutrza jest wyprzedaż w siedzibie wydawnictwa, ale aż tak zdesperowany jeszcze nie jestem, by jechać aż do stolicy.

Na Saiyuuki na jesieni nie masz co liczyć, bo pod romans nie podpada, horror też nie (z tego, co się orientuję).

Właśnie sobie wszedłem na forum Waneko (swoją drogą widziałem tam Twój nick ;]), ale mi dwie strony w temacie nie wchodzą: http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t= … &start=900

Mam chociaż małą nadzieję, że Gaidena wydadzą za jakiś czas, bo samo Saiyuuki bardzo mi się podobało.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#37 2011-06-11 23:59:11

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mangi Waneko

Taa, gnębię tam ludzi.


Od wczoraj wieczora forum ma ten błąd, widocznie nie ma komu naprawić. Ogólnie, co do tych dwóch gatunków - zostały zapowiedziane już z dwa miesiące temu. Niby magazyn Arigatou wyciągnął informacje od Waneko, jakie tytuły mają pod nie podpadać i w najnowszym numerze w recenzjach "Special A" i "Battle Royal" mocno sugerował, że te pozycje mają spore szanse ukazać się na naszym rynku. "S A" nie cieszy się zbytnią przychylnością forumowiczów, z kolei do "BR" zainteresowanie jest średnie (ja akurat bym kupował). Co z tego wyjdzie, zobaczymy.

Kwestia Saiyuuki - redakcja napisała na forum, że rozważają. Które z nazwy, nie pamiętam, ale raczej te krótsze.  Tak więc szansa jest, ale nie sądzę, że na ten rok, jak już.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#38 2011-06-12 00:06:36

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Mangi Waneko

Ano właśnie, nie przeczytałem jeszcze nowego numeru Arigato, przejrzę jutro te recenzje. Co do SA to jakoś nie mam zamiaru się brać. O BR za dużo nie słyszałem. Coś tam przeczytałem, że podobne trochę do Gantza. Prawda to?

Co do Saiyuki - ta, czytałem, że prędzej Gaidena wydadzą, Reload nie za bardzo ich interesuje. A szkoda.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#39 2011-06-12 00:38:22

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mangi Waneko

BR - z tego, co wiem, to najpierw była książka, czy też nowela, potem powstał film. Następnie manga (albo w jej trakcie film?), a w niej fabuła jest zasadniczo ta sama, co w pierwowzorze, tyle że każda postać ma pokazaną swoją historię z przeszłości. Tomów jest jakoś 15.
Sado, obejrzyj film, będziesz wiedział, czego spodziewać się po mandze. Poza tym warto.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#40 2012-05-12 10:08:26

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Mangi Waneko

Q, i jak tam, kupujesz BR? Dobre jest? Mam teraz troszkę kasy, to mógłbym uzupełnić zbiory, ale trza jeszcze GTO dokupić parę tomów, bo zalegam. Swoją drogą niezmiernie cieszę się z powodu wydania Welcome to the NHK, na pewno będę kolekcjonował, nawet pokusiłem się o prenumeratę w konkursie, ale udało się chociaż 1. tom wygrać oczkod


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024