#1 2011-11-05 02:22:02

Gepard
Użytkownik
Dołączył: 2011-11-05

program do hardsubw *ass

Witam!
Proszę nie mówcie mi, że było bo szukałem na nie jednym forum... a same programy podawane przez użytkowników nie spełniają moich oczekiwań.
Np. VirtualDub nie radzi sobie z plikami mkv które mają 2 rodzaje prędkości np. domyślna i aktualna... jakoś tak jest to tam opisane. napisy rozchodzą się ale żeby było zabawniej z przodu i z tyłu w środku jest OK...
mam fajny programik o nazwie Total Video Converter... ale on nie bradzo sobie z odwrotnym zapisem kolorów... w ass jest w hexie a on czytan na upartego to jak rgb dlatego z żółtego wychodzi błękitny.... ale tutaj można ręcznie pozmieniać kolory... tyle że plików sporo a chciałbym jednak znaleść coś co:
potrafi poradzić sobie z MKV
obsługuje poprawnie napisy ASS
nie wykrzacza się przy 2 bitratach
jest w miarę szybkie (VD konwertuje o 40-60% dłużej niż TVC)
(wymóg nie jest konieczny - możliwość wtapiania dwóch plików z napisami)

Testowałem też fremake video converter... ale on nie zachowuje kolorystyki czcionek i rodzaju czcionki.

Proszę podawajcie wasze propozycje programików a ja je sobie na spokojnie przetestuje... jak narazie topowym dla mnie jest TVC ale ilość kolorów napisów jaką musiałbym zmienić mnie przeraża smutny

Z góry dzięki jesteście moją ostatnią nadzieją a jako, że już nie raz słyszałem sporo dobrego o tej społeczności to postanowiłem spróbować wśród specjalistów smile

Offline

#2 2011-11-05 02:50:54

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: program do hardsubw *ass

WinAvi video converter sprawuje sie dobrze  smile

Ostatnio edytowany przez matiasmovie (2011-11-05 02:51:50)

Offline

#3 2011-11-05 09:45:54

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: program do hardsubw *ass

Gepard napisał:

Witam!
Proszę nie mówcie mi, że było bo szukałem na nie jednym forum...

Ale nie szukałeś tutaj. Jest tego od groma i jeszcze trochę. Sam stworzyłem poradnik, który też gdzieś w odpowiednim temacie wisi.

Gepard napisał:

Z góry dzięki jesteście moją ostatnią nadzieją a jako, że już nie raz słyszałem sporo dobrego o tej społeczności to postanowiłem spróbować wśród specjalistów smile

To źle słyszałeś.  szalony


wladza1.png

Offline

#4 2011-11-05 10:10:05

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: program do hardsubw *ass

Z góry dzięki jesteście moją ostatnią nadzieją a jako, że już nie raz słyszałem sporo dobrego o tej społeczności to postanowiłem spróbować wśród specjalistów smile

LOL. Myślałem, że jest kompletnie na odwrót xD Chyba się pomyliłeś, bo wiele osób mówi, że to forum jest "unfriendly" smile_big

Na fansubs.pl poszukaj tematów o kodowaniu. Ja polecam MeGui. Ale musisz się troszkę z nim zaznajomić, aby nie robić baboli.

Offline

#5 2011-11-05 10:11:42

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: program do hardsubw *ass

Gepard napisał:

(...) a jako, że już nie raz słyszałem sporo dobrego o tej społeczności (...)

Ta, nie słodzi się soli.

=> MeGUI.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#6 2011-11-05 12:54:59

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: program do hardsubw *ass

MeGUI to dobry pomysł, chociaż bez poradnika (np. tego bodziowegonp. tego bodziowego) chyba się nie obejdzie.

Z narzędzi prostszych i nieco mniej potężnych (ale wystarczających casualowemu użytkownikowi) powinien ci podpasować FormatFactory. Niby kombajn do konwersji między formatami, ale jednak trochę opcji przy kodowaniu zostawia (można nawet bawić się z AVS-em).

Zawsze możesz iść drogą hardkora i znaleźć na tym forum prosty skrypt AVS, ustawienia kodeka x264 i jechać bez żadnego GUI jezor
Wbrew pozorom rozwiązanie proste - ot, zmiana kilku wartości w gotowym skrypcie bez przebijania się przez dziesiątki okienek.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-11-05 12:57:19)

Offline

#7 2011-11-05 13:10:21

Wooren
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-16

Odp: program do hardsubw *ass

lolGUI jest dobrym pomysłem, bardzo łatwo załapać podstawy, a potem rush na baty. Sam uczyłem się na MediaCoderze, polecam go do zabawy. Program nie jest idealny, ale ciągle mam do niego sentyment.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024