#41 2012-06-15 13:45:24

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Ten special ( S2 Midnight Sun) to zarazem 13 odcinek, czyli kontynuacja.

Offline

#42 2012-06-15 19:40:53

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

FAiM napisał:

Jakie sceny? Czyżby coś mnie ominęło?

Razem jest 14 minut dodatkowych scen.
A co do speciala... SHAFT jest SHAFTem, więc to jest bardziej 13 odcinek niż OVA. Po prostu w serii TV go zabrakło.

W każdym razie - dzięki za synchro. Sporo to zajęło i nie obyło się bez pomocy Mon, która nie należy do RTT, ale najważniejsze, że się udało i przestanę wam biadolić xD


flzQwEU.jpg

Offline

#43 2012-06-15 19:54:27

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Tym postem przekonałeś mnie, że jednak nie warto dawać samych synchronizacji. Na drugi raz, jeżeli będą w planach też hardy, to dam synchronizacje równocześnie z nimi bądź wcale.

Offline

#44 2012-06-15 21:15:05

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

A macie jakąś wypiskę tych dodatkowych scen, bo nie chce mi się tego całego oglądać od nowa jezor


K5Cqyo6.png?1

Offline

#45 2012-06-15 21:34:26

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Weź sobie obczaj nasze napisy na ANSI, dodatkowe sceny są oddzielone od reszty linijkami oznaczonymi jako komentarz, na domyślnych ustawieniach w Aegisubie są one zaznaczone kolorem niebieskim, nie sposób ich przeczyć, i będziesz wiedział, gdzie są dodatkowe sceny (w niektórych odcinkach nie ma żadnych dodatkowych scen).

Niemniej musi ci się naprawdę nudzić, skoro tak cię ciekawi te dodatkowe kilkanaście minut bezowocnej paplaniny.

Offline

#46 2012-06-15 21:44:36

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Oglądałem jakiś czas temu tą wersję BD, więc powiem, że ciekawych to może było z 3-4 minuty tych dodatkowych scen.

Offline

#47 2012-06-15 22:08:34

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Jeżeli chcesz, to mogę dalej się dopraszać 13 odcinka i hardów smile

A jeżeli chodziło Ci o to, że nie będę ściągał hardków to wybacz, ale jestem zdania, że polskie hardki czasem nie mają sensu i lepiej dawać samo synchro lub patche (np. tak jak bodzio - zamienia czyjeś wydanie w swoje oraz dodatkowo 'poprawia' nikomu nie potrzebny FLAC). Powody są proste - trzeba na nie za długo czekać, często nie ma gdzie ich wrzucać lub torki szybko padają. Chociaż głównie o to pierwsze chodzi. Są osoby na ANSI, które robią synchro do BD, jak tylko pojawi się eng relek w sieci, z kolei na wydania od grup trzeba czekać miesiącami. Sry, ale BD pojawiają się na tyle wolno, że aż takie opóźnienia nie powinny mieć miejsca, kiedy nad projektem pracuje kilka osób. To nie tak, że na raz wychodzi box z 12 odcinkami.
W dodatku, Twój ostatni post nie napawa nadzieją na rychłe ukończenie projektu:

LordCrane napisał:

W każdym razie gdybym sam to miał tłumaczyć, to chyba bym się za to wziął za ruski rok. jezor

Ile osób po takiej wiadomości będzie nadal czekać na relek od RTT? Odpowiedz sobie sam.
Sprawa wygląda inaczej, kiedy ktoś przyjdzie za dwa lata, będzie chciał obejrzeć to anime, wejdzie na AniDB i znajdzie info o polskim relku. Jak oglądam coś starszego a jest polskie wydanie to się nie zastanawiam. Ale, kiedy na coś czekam, to nie będę tego robił w nieskończoność. Są serie, gdzie warto wydawać samemu a są takie, gdzie synchro lub patch są wystarczające, bo jakość jakiegoś innego wydania jest świetna a w dodatku można je pobrać łatwiej i szybciej. Po co coś robić skoro nie ma komu, nikomu się nie chce a później nie ma co z tym zrobić?

Jeżeli miałeś na myśli coś innego to wybacz za ścianę tekstu. Waszego hardka nadal zamierzam pobrać - jestem jeszcze bardziej leniwy niż Ty, mój HDD jest mały, wydanie CG zajmuje 5.6 GB. Za jakiś czas, kiedy nabiję ratio na bakabt z moim 45 kB/s wysyłania i zechcę mi się przekodować FLAC oraz zmuxować ponownie odcinki, będę chciał wrzucić Denpę na DVD - jeżeli wtedy, będę miał pod nosem coś gotowego, to nawet nie będę się zastanawiał...

Oczywiście to mój punkt widzenia. Widza. Pytanie czy relki robicie dla widzów, czy 'dla siebie'. W każdym razie - przypomnę się, kiedy projektowi stuknie roczek.

btw.

Na drugi raz, jeżeli będą w planach też hardy, to dam synchronizacje równocześnie z nimi bądź wcale.

Twój wybór. Wątpię czy będziecie mieli wiele projektów, w których będą dodatkowe linijki do przetłumaczenia a w innym wypadku zrobienie własnego synchro do odcinka to kwestia max minuty. Ale wtedy nie znajdzie się nikt, kto odwiedzi forum lub wejdzie w komentarze aby wyrazić swoją wdzięczność. I znowu można się pytać po co w ogóle coś robicie i czy zadowolenie widzów, które IMO powinno być dla grupy zapłatą (zwykle czuje się satysfakcję, jeżeli zrobi się coś dla kogoś i ta osoba jest wdzięczna - nawet, jeżeli to coś małego), coś dla was znaczy.
Może sposób i cele działania polskich grup fansuberskich są poza moją logiką xD Z jednej strony chcecie abyśmy ściągali hardki, z drugiej wymagacie anielskiej cierpliwości i czekania miesiącami aż coś się ruszy z projektem. Tu jest mała sprzeczność, biorąc pod uwagę dostępność angielskich wydań i łatwość zrobienia własnego synchro czy nawet remuxu (np. aby wywalić FLAC, niepotrzebny dubbing, mieć wszystko w jednym pliku) - a to potrafi każdy kto nie zadowala się anime online, czyli imo każdy kto mógłby/chciałby pobrać polskie wydanie.

Tyle ode mnie. Możesz zrobić z tym co chcesz, potraktować jako komentarz do działania grupy (a raczej tego, że robienie hardków niektórych anime nie ma sensu) lub zignorować, bo whateva, I do what I want .
Do zobaczenia za miesiąc.


flzQwEU.jpg

Offline

#48 2012-06-15 22:18:42

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Subarashi napisał:

Sry, ale BD pojawiają się na tyle wolno, że aż takie opóźnienia nie powinny mieć miejsca, kiedy nad projektem pracuje kilka osób.

  rotfl
Popracuj kiedyś w grupie, zrozumiesz, czemu śmiechłam w tym momencie  wow


Ty dulowaty userze!

Offline

#49 2012-06-15 22:49:02

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Jeżeli zadowala cię jakość Denpy od CG, która jest straszna (przynajmniej 1 wolumin wyglądał okropnie), to nie mamy o czym mówić.

W każdym razie dlatego przyjąłem inną strategię. Po co robić TV i później męczyć się z synchronizacjami do BD? Omegę zrobię od razu pod BD. Oczywiście ja mówię w swoim imieniu, a nie grupy. Inni sobie robią, jak im się żywnie podoba.

Offline

#50 2012-07-30 18:01:30

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Czas zacząć wydawać Zakręconą, która zdążyła już sfermentować u mnie na dysku. Z racji tego, że sporo wody w Wiśle upłynęło od czasu pojawienia ostatnich odcinków od nas, postanowiliśmy je najpierw odświeżyć. Także robimy niejako restart serii, a pierwsze 4 odcinki będziecie mogli ściągnąć w wersji drugiej. Tak jak ostatnio mam w zwyczaju, serię wydamy woluminami, oczywiście nie będą one wydawane w równych odstępach czasowych, ale o tym chyba nie muszę przypominać. Na początek możecie ściągnąć Volume 01, czyli pierwsze dwa odcinki serii, linki znajdziecie w pierwszym poście.

Najważniejsze zmiany w wersji drugiej:
- całkowicie nowe 10bitowe encody
- znacząco poprawiona czasówka
- dodane rozdziały
- poprawione błędy techniczne (np. łamanie linii, zbyt długie zdania)
- inne drobne poprawki

Okładka (dwustronna) woluminu pierwszego:

Pokaż spoiler

DenpaVol01_a.jpg

DenpaVol01_b.jpg

Offline

#51 2012-08-16 14:04:06

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Można pobierać 2 wolumin w wersji drugiej. Tym samym wróciliśmy do punktu wyjścia.

Okładeczka:

Pokaż spoiler

DenpaVol02_a.jpg

DenpaVol02_b.jpg

Offline

#52 2012-09-04 16:42:59

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

W pierwszym poście znajdziecie linki do odcinków trzeciego wolumina, czyli 5 i 6.

Okładka:

Pokaż spoiler
DenpaVol03_a.jpg

DenpaVol03_b.jpg

Offline

#53 2012-11-23 18:09:08

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Można pobierać 4 wolumin Zakręconej, czyli odcinki 7 i 8. W tym ostatnim jest prawdziwa masa dodatkowych scen, które razem trwają ponad 5 minut, zatem długość samego odcinka wynosi prawie 30 minut.

Pokaż spoiler

DenpaVol04_a.jpg

DenpaVol04_b.jpg

Offline

#54 2012-11-23 18:11:10

Wooren
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-16

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Jeszcze z rok i skończymy :]

Offline

#55 2012-12-18 22:45:10

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Można pobierać 5 wolumin Denpy.

Pokaż spoiler
DenpaVol05_a.jpg

DenpaVol05_b.jpg

Offline

#56 2013-01-09 20:15:36

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Można wreszcie pobierać 6 wolumin Denpy, seria zostaje tym samym zakończona.

Okładeczki:

Pokaż spoiler

DenpaVol06_a.jpg

DenpaVol06_b.jpg

PS. OVA i torrent ze wszystkimi odcinkami (włącznie z tą OVA) będą dostępne za kilka dni... No na pewno do końca miesiąca.  gwizdze

Offline

#57 2013-01-13 15:17:40

Wooren
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-16

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Witam serdecznie. Dodaję torrenta, jak Crane znajdzie chwilkę, to wrzuci go do pierwszego posta. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Wooren (2013-01-13 15:18:16)

Offline

#58 2013-01-13 17:09:57

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Wrzuciłem. Przy okazji informuję, że w torrencie znajdziecie też OVA (czyli ten 13 odcinek). Ten odcinek to w sumie siódmy wolumin. Po stosunkowo długim czasie projekt można uznać za zakończony. Lepiej późno niż wcale.

A tutaj jego okładeczka:

Pokaż spoiler
DenpaVol07_a.jpg

DenpaVol07_b.jpg

Offline

#59 2013-01-13 17:45:24

animefan2009
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-03-08

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

Dzięki za całą serię. Cierpliwość popłaca.
Wyczaiłem 2 literówki w OVA, może się przydadzą:
Dialogue: 0,0:11:56.78,0:11:59.23,Default,,0000,0000,0000,,Bohaterem tego laata!
- lata
Dialogue: 0,0:14:05.53,0:14:06.95,Default,,0000,0000,0000,,To wciąż tahemnica.
- tajemnica

Offline

#60 2013-01-13 18:11:45

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT & Animan] Denpa Onna to Seishun Otoko (Zakończony)

animefan2009 napisał:

Dzięki za całą serię. Cierpliwość popłaca.
Wyczaiłem 2 literówki w OVA, może się przydadzą:
Dialogue: 0,0:11:56.78,0:11:59.23,Default,,0000,0000,0000,,Bohaterem tego laata!
- lata
Dialogue: 0,0:14:05.53,0:14:06.95,Default,,0000,0000,0000,,To wciąż tahemnica.
- tajemnica

Panie kochany, będzie tego więcej, bo akurat nikt nie chciał poprawiać tego bonusowego odcinka (a pół roku czekać na korektę mi się nie chciało), no ale obejrzeć można, jakichś straszliwych błędów nie powinno być.  szalony

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024