#4281 2013-04-05 21:48:53

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Te rysunki w Aku no Hana nie są zbyt realistyczne, są po prostu brzydko wystylizowane. Animacja sama w sobie dobra, interesująca (chociaż fakt, że jest rotoscoped nieco uwłacza, jednak tracing i w ogóle) z tego co widzę, ale brzydkie to to jak cholera. Jak ktoś chce realistycznie wyglądającą animację to niech sobie obejrzy "Stary człowiek i morze" Petrova, przynajmniej jest piękne ;_;


Qashqai.png

Offline

#4282 2013-04-05 22:13:31

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@zerono lub ktokolwiek, kto czytał mangę,

Pokaż spoiler
chwyciłem tylko za pierwsze rozdziały, może dwa, nie pamiętam, czy dalsza akcja toczy się bardzie w myśl: jeśli świat się o tym dowie, to wykluczą mnie ze społeczeństwa, już lepiej się zabić - czy w drogę komedii/ romansu, gdzie wiadomo, jak dziewczyna wykorzysta tę informację? Coś w stylu Nazo no Kanojo X czy bardziej mrocznego, psychologicznego?


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#4283 2013-04-05 22:20:48

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

L0NG3r ja przypadkowo trafiłem na 26 chapter i tam był:

Pokaż spoiler
reverse rape na głównym bohaterze wykonany chyba przez tą dziewczynę której ukradł strój

więc trochę mroczne jest ale nie wiem czy to tylko taki epizod czy jest tam coś więcej.

Offline

#4284 2013-04-05 22:28:13

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Myślałem, że naprawdę jest tragicznie. Co prawda jest źle, porównując  to do rysunków z mangi, ale nie jest tak, żeby mnie odrzucało od monitora czy cuś. Suma sumarum, da się jakoś przetrawić. Gorzej z fabułą, bo praktycznie w ciągu tych 20 minut nic się nie zdarzyło, same pitolenie o szopenie beznadzieja


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4285 2013-04-05 22:37:39

zerono
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

L0NG3r napisał:

@zerono lub ktokolwiek, kto czytał mangę,

Pokaż spoiler
chwyciłem tylko za pierwsze rozdziały, może dwa, nie pamiętam, czy dalsza akcja toczy się bardzie w myśl: jeśli świat się o tym dowie, to wykluczą mnie ze społeczeństwa, już lepiej się zabić - czy w drogę komedii/ romansu, gdzie wiadomo, jak dziewczyna wykorzysta tę informację? Coś w stylu Nazo no Kanojo X czy bardziej mrocznego, psychologicznego?

Psychologiczne. Naprawdę ciekawie prowadzona historia, chociaż z czasem postacie mogą irytować. Jeśli chodzi o to pierwsze, to w sumie można tak powiedzieć, ale niezbyt im na tym zależy, w końcu i Nakamura, i Kasuga są wyrzutkami.

Anime obejrzę do końca tylko ze względu na mangę... A może lepiej nie... Kto wie.

Ostatnio edytowany przez zerono (2013-04-05 22:47:48)

Offline

#4286 2013-04-05 22:38:30

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Foris napisał:

[...] reverse rape [...]

Ale że jak? Gwałciciel gwałci, a potem zmiana i gwałcona gwałci gwałciciela?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4287 2013-04-05 22:45:36

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

arystar chłopak gwałcony przez dziewczynę. Link na potwierdzenie słów:
http://www.urbandictionary.com/define.p … rse%20rape

Offline

#4288 2013-04-05 23:09:39

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Co te feministki nie wymyślą... To nawet na polskiej scenie takiej nowomowy nie ma.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4289 2013-04-05 23:23:31

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ginga Kikoutai Majestic Prince - strasznie kiepskie, nawet jak na kiepskie mecha oczkod. Absolutny brak logiki. Niby śmieszne sceny wcale nie śmieszą. mruga W scenie walki ani nie czuć jej beznadziejności czy dramatyzmu, ani jej zajebistości ziew.
Co prawda nie skreślam jeszcze tego tytułu, ale coś czuję, że dość szybko wyląduje w koszyku "kiedyś się obejrzy". baka

Hataraku Maou-sama! - jest szansa na dobrą komedię, o ile tego nie zwalą. gwizdze


K5Cqyo6.png?1

Offline

#4290 2013-04-05 23:58:18

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Właśnie obejrzałem to cudo animacji i... Wow...
Przede wszystkim to raczej nie będzie tytuł dla przeciętnych animutardów. Nie ma walk na miecze, loli, moe. Praktycznie niczego podpadającego pod konwencję animu (poza samym faktem użycia animacji, ma się rozumieć). Jest powolna, typowo filmowa narracja, mocna koncentracja na wnętrzu protagonisty. Obserwacja człowieka, w którym wkrótce coś pęknie (czy raczej wyrośnie). No i genialnie dopasowany creepy ending. Dzięki ci, najwyższy, za jakieś niezłe, nieinfantylne animu (które się nie sprzeda, bo większość widzów ma mózgi przeżarte kjutnymi dziewojami i szybką akcją dla 13-latków).

Żałoba nad wartswą graficzną też jest przesadzona. Tła są narysowane cholernie dobrze. Szczegółowość pierwsza klasa. Jeżeli to pokryte zdjęcia/filmy, to prawie tego nie widać. To, co zrobiono z postaciami, to imo ciekawy zabieg. Przyczepiłbym się tylko do beztwarzowości osobników z dalszych planów.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2013-04-05 23:59:27)

Offline

#4291 2013-04-06 00:05:02

HentaiDymon
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2008-05-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Skoro Panu Asowi się podoba, to jest duża szansa, że mi również będzie. Już się kończy pobierać smile

Offline

#4292 2013-04-06 00:31:16

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:

Tła są narysowane cholernie dobrze. Szczegółowość pierwsza klasa.

Tak, je wypadałoby pochwalić, są naprawdę staranne i ładne. Chyba cały budżet poszedł właśnie na nie.  smile_lol

Trapeze też kiedyś wykorzystywał miejscami animację rotoskopową, ale tam była psychodela i takie rzeczy bardziej pasowały.

Offline

#4293 2013-04-06 02:02:16

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

FAiM napisał:

Mnie tam bardziej to wygląda na jakiś kiepski filtr nałożony na materiał live niż przerysowanie ruchów aktorów...

Zenek, żul spod dworca, jak dać mu komputer i wybulić 3 jabole ponakładałby je lepiej.
Zresztą tak na dobrą sprawę nie rozumiem zabiegu. Jakby to była adaptacja choćby noweli, gdzie można pozwolić sobie na jakaś swobodę w chara-designie to ok.
Ale walić brzydko przerysowanymi, brzydkimi małymi Japońcami, w sytuacji, gdy robi się anime na podstawie mangi?
Brzydkich małych Japońców można w live-action sobie pooglądać. A ładne obrazki w galerii.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#4294 2013-04-06 08:16:35

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Toaru Kagaku no Railgun S

Japanese channel AT-X has recently aired several character promo ads for the upcoming second season of Railgun, entitled 「Toaru Kagaku no Railgun S」. The commercials feature a preview of the opening theme, “sister’s noise,” by fripSide.

The Toaru Kagaku no Railgun S sequel from studio J.C. Staff premieres April 12th at 23:30(JST) on AT-X.

Character Promos: http://youtu.be/PunBra0zVZA

OP Radio Rip: http://youtu.be/IVfh-0be3wI Ta muza  evil

Ostatnio edytowany przez Gerard (2013-04-06 08:21:22)

Offline

#4295 2013-04-06 09:34:11

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Aku no Hana - to jest całkiem niezłe. Takie lo-fi w anime.  hehe
Tła majstersztyk; niestandardowa animacja; zobaczymy jak się rozwinie, ale podpada to pod anime bez jakiś infantylnych żartów, fanserwisu i głupkowatych postaci z absurdalnymi zachowaniami. Na chwilę obecną, narracja powolna (mozolna wręcz, trochę jak w niszowych filmach). Nietypowe podejście, twórcy mają gdzieś aktualne ideały nowych otaku - to lobię.  los


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#4296 2013-04-06 11:56:21

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nah, jakby chcieli zrobić niestandardową animację, mogliby powrócić do lat 80, albo walnąć coś w stylu Kemonozume.

Moja dusza estety cierpi widząc rotoskopowe postaci w tym animu.

Pokaż spoiler
hyougemono2cheeks.jpg
btw: Doremi dokończyło subowanie Hyouge Mono (co prawda nie jest to poziom tłumaczenia wczesnych odcinków od huzzah). Każdy narzekający na syf w tym sezonie, niech obejrzy ten majstersztyks ASAP.

Offline

#4297 2013-04-06 13:12:41

Kaze
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Obejrzałem pierwszy odcinek Aku no Hana i szczerze przyznam, że rozumiem skąd się wzięły takie niskie oceny na malu itp. Problem tego anime leży w tym, że... za mało tam wielkich piersi, za mało cukierkowych postaci, za mało wybuchów i kobiecych westchnień. Przynajmniej natężenie pokazywanych majtek stoi jeszcze na przyzwoitym poziomie. Najgorsze anime tego sezonu, nie oglądajcie tego. Hyakka Ryōran, HENNEKO, czy Date A Live to będą perełki tego sezonu. Nie ma co tracić czas na takie pokręcone gówno jak Aku no Hana:P

Offline

#4298 2013-04-06 13:21:24

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kaze napisał:

Obejrzałem pierwszy odcinek Aku no Hana i szczerze przyznam, że rozumiem skąd się wzięły takie niskie oceny na malu itp. Problem tego anime leży w tym, że... za mało tam wielkich piersi, za mało cukierkowych postaci, za mało wybuchów i kobiecych westchnień. Przynajmniej natężenie pokazywanych majtek stoi jeszcze na przyzwoitym poziomie. Najgorsze anime tego sezonu, nie oglądajcie tego. Hyakka Ryōran, HENNEKO, czy Date A Live to będą perełki tego sezonu. Nie ma co tracić czas na takie pokręcone gówno jak Aku no Hana:P

To odnośnie Date A Live:

bodzio napisał:

Dlaczego zaczęło się znośnie, ale koniec pierwszego odcinka zwiastuje jeden z gorszych crapów ever? jezor

max-kun napisał:

Ja oglądałem 1 epek i powiem krótko- zapowiada się best gniot ever


Chyba perełki wśród gniotów... Pierwszy sezon Hyakka był taki sobie...

Offline

#4299 2013-04-06 13:33:04

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Gerard napisał:

Chyba perełki wśród gniotów... Pierwszy sezon Hyakka był taki sobie...

Kaze użył ironii  szpan

Kaze napisał:

Obejrzałem pierwszy odcinek Aku no Hana i szczerze przyznam, że rozumiem skąd się wzięły takie niskie oceny na malu itp. Problem tego anime leży w tym, że... za mało tam wielkich piersi, za mało cukierkowych postaci, za mało wybuchów i kobiecych westchnień. Przynajmniej natężenie pokazywanych majtek stoi jeszcze na przyzwoitym poziomie. Najgorsze anime tego sezonu, nie oglądajcie tego. Hyakka Ryōran, HENNEKO, czy Date A Live to będą perełki tego sezonu. Nie ma co tracić czas na takie pokręcone gówno jak Aku no Hana:P

Takie smutne, lecz takie prawdziwe.


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#4300 2013-04-06 13:48:29

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jakie smutne że jeśli kogoś odrzuca po prostu bardzo brzydka kreska (kwestia estetyki) jest uważany za osobę dla której liczy się tylko:

za mało tam wielkich piersi, za mało cukierkowych postaci, za mało wybuchów i kobiecych westchnień. [...] pokazywanych majtek

Mam wrażenie że na tym forum bycie turpistą jest trendi a reszta to nie potrafiący docenić sztuki plebs   ej

Ostatnio edytowany przez Foris (2013-04-06 13:54:01)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024