#3161 2013-07-31 14:54:04

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Anonsik napisał:

@Demonis Angel
Nawet jeżeli mało osób weźmie to sobie do serduszka, to myślę że i tak warto to zrobić. Rzuciłem pomysł, ludzie nie muszą go koniecznie wprowadzać w życie. oczkod

Hmmm, a jest gdzieś jakaś wypiska(lub coś innego) do kogo się trzeba zgłaszać po napisy do danej serii? Czy też muszę śledzić tematy poszczególnych tłumaczy żeby wiedzieć co robią po kryjomu?

Wielu tłumaczy wpisuje się na listę w temacie "Co kto tłumaczy", ale warto też sprawdzać tematy poszczególnych tłumaczy i grup. Jeśli nie ma żadnych informacji, pisz na pw.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#3162 2013-07-31 16:56:30

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

marek2fgc napisał:

Gdy wychodziły oznakowane wydania OKW do Valvrave, to uploader zaczął sam tłumaczyć (z marnym skutkiem). Tym razem też tak będzie.  papa

Ale chyba o to właśnie chodzi?
Chyba, że jednak o 'tłumaczeniową' martyrologię...


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#3163 2013-07-31 17:38:11

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

max-kun napisał:

Pokaż spoiler
Wam dalej dupsko ściska że shinden ma tyle wejść. A longr kradzież nie wiesz co to jest to przyswój definicje bo jej w ogóle nie rozumiesz. Pisząc kradniecie odnosisz się do prawa. W sumie jak jest i ten 100 to co z tego 2/3 idzie na serwery i extra transfer. Ech inne stronki z epkami online z własnych serwerów to smiech waża one 80mb i mówią o świetnej jakości HD.

A po zatym cieszcie się że za nieodprowadzanie podatków od zbiórek pieniężnych na serwery was skarbówka nie ściga.

Post z siundena naszego znanego troll-złodzieja rikuo

Płakać czy się śmiać   rotfl

Co tam jest napisane?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3164 2013-07-31 17:56:38

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Yagami_Raito8920 napisał:
max-kun napisał:

Pokaż spoiler
Wam dalej dupsko ściska że shinden ma tyle wejść. A longr kradzież nie wiesz co to jest to przyswój definicje bo jej w ogóle nie rozumiesz. Pisząc kradniecie odnosisz się do prawa. W sumie jak jest i ten 100 to co z tego 2/3 idzie na serwery i extra transfer. Ech inne stronki z epkami online z własnych serwerów to smiech waża one 80mb i mówią o świetnej jakości HD.

A po zatym cieszcie się że za nieodprowadzanie podatków od zbiórek pieniężnych na serwery was skarbówka nie ściga.

Post z siundena naszego znanego troll-złodzieja rikuo

Płakać czy się śmiać   rotfl

Co tam jest napisane?

Też się zastanawiam.  cojest

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-07-31 18:38:38)

Offline

#3165 2013-07-31 18:37:02

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Macie problem y przeczytanie posta w spoilerze. To macie :
"Wam dalej dupsko ściska że shinden ma tyle wejść. A longr kradzież nie wiesz co to jest to przyswój definicje bo jej w ogóle nie rozumiesz. Pisząc kradniecie odnosisz się do prawa. W sumie jak jest i ten 100 to co z tego 2/3 idzie na serwery i extra transfer. Ech inne stronki z epkami online z własnych serwerów to smiech waża one 80mb i mówią o świetnej jakości HD.
A po zatym cieszcie się że za nieodprowadzanie podatków od zbiórek pieniężnych na serwery was skarbówka nie ściga."

Offline

#3166 2013-07-31 18:39:29

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

max-kun napisał:

Macie problem y przeczytanie posta w spoilerze. To macie :
"Wam dalej dupsko ściska że shinden ma tyle wejść. A longr kradzież nie wiesz co to jest to przyswój definicje bo jej w ogóle nie rozumiesz. Pisząc kradniecie odnosisz się do prawa. W sumie jak jest i ten 100 to co z tego 2/3 idzie na serwery i extra transfer. Ech inne stronki z epkami online z własnych serwerów to smiech waża one 80mb i mówią o świetnej jakości HD.
A po zatym cieszcie się że za nieodprowadzanie podatków od zbiórek pieniężnych na serwery was skarbówka nie ściga."

Nie zajarzyłeś, o co im chodzi, nie?

Offline

#3167 2013-07-31 18:40:11

Wolfram
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jakiś translator by się przydał. Z gimbusowego na język polski.

Offline

#3168 2013-07-31 18:43:34

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wolfram napisał:

Jakiś translator by się przydał. Z gimbusowego na język polski.

Translator nic tu nie da. To jest chyba jakiś szyfr.  zezik

Offline

#3169 2013-07-31 18:53:24

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sasha1 napisał:
max-kun napisał:

Macie problem y przeczytanie posta w spoilerze. To macie :
"Wam dalej dupsko ściska że shinden ma tyle wejść. A longr kradzież nie wiesz co to jest to przyswój definicje bo jej w ogóle nie rozumiesz. Pisząc kradniecie odnosisz się do prawa. W sumie jak jest i ten 100 to co z tego 2/3 idzie na serwery i extra transfer. Ech inne stronki z epkami online z własnych serwerów to smiech waża one 80mb i mówią o świetnej jakości HD.
A po zatym cieszcie się że za nieodprowadzanie podatków od zbiórek pieniężnych na serwery was skarbówka nie ściga."

Nie zajarzyłeś, o co im chodzi, nie?

Zdarza się smile_lol


Ty dulowaty userze!

Offline

#3170 2013-07-31 18:59:44

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nom zdarza się i to bardzo  smile_lol

Offline

#3171 2013-07-31 19:06:25

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Anonsik, ty mówisz o zwykłej notce w subach? Już co poniektórzy dawali jakieś info, czy też, że nie wyrażają publikacji ich subów na onlajnach. Przejdzie jeden epek, góra dwa, to uploader będzie sprawdzać i po prostu usuwać przed zmuxowaniem video z napisami.

Offline

#3172 2013-07-31 19:07:19

HentaiDymon
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2008-05-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

max-kun napisał:

Nom zdarza się i to bardzo  smile_lol

No skoro "bardzo" to aż nie dziw, że się zdarza  smile_lol

Offline

#3173 2013-07-31 19:45:04

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida, wychodzisz z założenia, że to obejrzy?
Masz błędne założenia. smile_big


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#3174 2013-07-31 19:51:09

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Rikuo jest emigrantem z Kambodży ojej


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3175 2013-07-31 20:09:49

fanthomas
Użytkownik
Dołączył: 2011-05-27

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Za bardzo nie rozumiem ich postawy, zamiast siedzieć cicho i unikać jakiejkolwiek dyskusji to zaczynają jakąś chorą polemikę.  Może rozwiązaniem byłoby funkcjonowanie strony jak  <przykład> http://lizards-subs.pl?

Offline

#3176 2013-07-31 20:20:31

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Anonsik, ty mówisz o zwykłej notce w subach? Już co poniektórzy dawali jakieś info, czy też, że nie wyrażają publikacji ich subów na onlajnach. Przejdzie jeden epek, góra dwa, to uploader będzie sprawdzać i po prostu usuwać przed zmuxowaniem video z napisami.

Bodaj ze stronę temu rechotaliście z wstawki w OP.
Jakiś czas temu proponowałem, żeby robili hardsuby (gdzie zmuxowanie to chwila roboty i upload robi się sam - przynajmniej wg 98% specjalistów wypowiadających się w tym temacie), to usłyszałem, że to bez sensu, żeby robić wszystko na gotowe dla onlajnów.

Z powyższych, a także z tuzina innych sytuacji można więc wnioskować, że onlajny wrzucą wszystko jak leci, byle było. Czyli próbować warto.

Aczkolwiek może jednak chodzić o M&M - czyli męczeństwo i masochizm niektórych tłumaczy i powiększanie e-penisa części użyszkodników, a nie trwałe i satysfakcjonujące rozwiązania. Lub choćby próby ich wprowadzenia.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#3177 2013-07-31 20:48:57

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis, nie wiem kto to wy, ale nie wrzucaj mnie do tego worka.

Ariakis napisał:

Jakiś czas temu proponowałem, żeby robili hardsuby (gdzie zmuxowanie to chwila roboty i upload robi się sam - przynajmniej wg 98% specjalistów wypowiadających się w tym temacie), to usłyszałem, że to bez sensu, żeby robić wszystko na gotowe dla onlajnów.

Po części prawda.
Co do jakiegoś masochizmu, niektórym zależy, niektórym mniej, czy to trafi na onlajn czy nie. Taką postawą aż samemu chcę się walnąć jakiegoś onlajna, w ogóle widać, że onlajnów pojawia się ostatnio od groma.
Gdybym należał do grona tłumaczy i do osób które nie lubią robić za murzyna, wpierw należałoby zrobić związki zawodowe tłumaczy  smile_big
A na serio, jedna, dwie serie które nie zostaną przetłumaczone, jakieś informacje, ludzie mają to gdzieś. Nie ma subów, pojawi się jakiś newbie i zrobi. Jakieś informacje w epkach? Gdy popatrzy się na komentarze i wpojoną propagande dzieciakom, to tłumacze odpierdol dostają za takie coś. Tu jest Polska, takie bezsensy na każdym kroku.
Żeby wpierw coś robić, większe grono tłumaczy musi się zaangażować. Wpierw organizacja kto pomoże, później co robić, bo plan powinien iść stopniowo.
A jeżeli większość pasuję aktualny stan rzeczy, onlajnów będzie coraz więcej. W końcu to jak pieniądze które leżą na ziemi. Lekki wkład na początku, to potem te pieniądze ludzie będą podnosić za ciebie i wkładać do kieszeni  smile

Offline

#3178 2013-07-31 21:01:03

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Bodaj ze stronę temu rechotaliście z wstawki w OP.
Jakiś czas temu proponowałem, żeby robili hardsuby (gdzie zmuxowanie to chwila roboty i upload robi się sam - przynajmniej wg 98% specjalistów wypowiadających się w tym temacie), to usłyszałem, że to bez sensu, żeby robić wszystko na gotowe dla onlajnów.

Muxowanie odcinka to nie robienie hardsuba, tylko softsuba. Po zmuxowaniu odcinka, mozna latwo wyciagnac napisy i je zedytowac rownie prostoni szybko jakbys sciagal suby prosto z ansi.
Zrobienie hardsuba jest niewiele bardziej skomplikowane i pochlania wiecej czasu. oczkod

ps.
Moze u siebie na forum tez zrobie online... xD
Bedziecie mnie potem nienawidzić? ;d

@down
Wybacz oczkod
Wiem, robie bledy niestety...

Ostatnio edytowany przez tymek88 (2013-07-31 21:12:59)

Offline

#3179 2013-07-31 21:03:59

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

tymek88 napisał:

Zrobienie hardsuba jest niewiele bardziej skąplikowane i pochlania wiecej czasu. oczkod

Oczy mi zaczęły krwawić (wiem, że jest tego więcej, ale to najbardziej mnie zabolało).  ej

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-07-31 21:04:45)

Offline

#3180 2013-07-31 21:06:02

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

tymek88 napisał:

ps.
Moze u siebie na forum tez zrobie online... xD
Bedziecie mnie potem nienawidzić? ;d

My i bez tego...  smile_lol


wladza1.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024