#5321 2014-04-04 11:11:26

Xam10
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nowe PV Soul Eater Not. Ogłoszono również obsadę.

PV Dragonar Academy.

PV Knights of Sidonia.

Ostatnio edytowany przez Xam10 (2014-04-04 11:46:02)


podpisq.png

Offline

#5322 2014-04-05 19:26:28

Offline

#5323 2014-04-05 23:04:48

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Że nikt jeszcze nie zrobił podsumowania ostatnio zakończonych anime (tylko Saki Zenkoku-hen pozostał z tego sezonu).

Więc zacznę jako pierwszy.

Kuroko no Basket 2 - wypowiadałem się już w innym temacie, więc tutaj dam tylko streszczenie. Mniej śmieszne, gorzej zrobione i więcej absurdów. Po pierwszej połowie szło prosto na dno. Jedynie kreska i ost na plus. 5/10 za to, że nie było idiotyczne od samego początku.

Hamatora - Seria mająca potencjał, jednak zapchana mnóstwem niepotrzebnych historyjek. Końcówka zostawiła po sobie WTF, dlatego wyczekuję drugiego sezonu. Nie skupiałem się zbytnio na samej fabule. 7/10

Magi 2 - seria, która przyjemnie się oglądało, ale nie skupiałem się na samej historii. Po prostu seria stała się trochę monotonna.
7/10

Gin no Saji 2 - zwycięzca sezonu zimowego 2013/2014. Humor trzymał poziom, jednak było więcej scen życiowych i wszystko było zrównoważone. 8/10

Gundam Build Fighters - tego się nie spodziewałem. Myślałem, że będzie tak samo nudne jak anime na podstawie gier karcianych, jednak Gundam w tytule zobowiązuje. Zawiodłem się na sobie. Walki nie były przeciągane na kilka odcinków, openingi i ost były świetne, ani razu nie poczułem tego, co zdarzyło mi się parę razy przy AGE-u - nudy. 8/10 (szkoda, że nie rozwinęli paru wątków)

Toaru Hikuushi e no Koiuta - Spodziewałem się czegoś dobrego po tym, jak zobaczyłem wcześniej Toaru Hikuushi e no Tsuioku. Jednak srogo się zawiodłem. Te pojazdy latające były durne - znali już parę innych krajów i widzieli, jaki tam mają sprzęt lotniczy. Nie mogli się domyślić, że lecąc na Kraniec Nieba mogą spotkać kogoś o podobnej lub lepszej technologii? W dodatku sceny walk były pozbawione budowania napięcia, przez co nie odczuwałem emocji przy tragicznych scenach. 6/10, bo jakoś jednak wchodziło. Animacja nie była sztywna.  smile_lol

Space☆Dandy - historyjki na jeden raz. Ciekawy pomysł + dubbing angielski na bieżąco. Miałem nadzieję na coś pokroju Bebopa - że będą różne historyjki, ale nie będzie żadnych elementów, przez które niemożliwe jest stworzenie fabuły całości. 7/10 za ciekawe historyjki i m.in. nawiązanie do Kaiby.  smile

Sekai Seifuku: Bouryaku no Zvezda - po 1. odcinku spodziewałem się czegoś mocnego, a dostałem gniot. Przynajmniej jakoś nie skupiali się szczególnie na fanserwisie. Najlepszy odcinek był o walce z palaczami. Po tym odcinku oglądałem to tylko dlatego, że uczestniczyłem w robieniu napisów. Ale przynajmniej ending wpadał w ucho. okej 6/10

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren - niepotrzebny sequel. Dodali nową postać, by zapełnić wątki.

Pokaż spoiler o związku
Związek rozwinął się tylko o jeden tip-top.
Mniej humoru i jakby próbowano pokazać od poważniejszej strony ten syndrom, co niezbyt im się udało. 6/10

Kill la Kill - głupota, absurdy, krew, debilny humor i parodia. Wszystko było tak wyważone, że wchłaniałem odcinki za 1 razem. Podobała mi się animacja - jak w starszych tytułach (nie licząc CGI). OST fajne, ale zbyt ubogie. Naciągane 7/10

Samurai Flamenco - chyba jedno z największych rozczarowań roku 2013. Zbyt nagła zmiana klimatu zepsuła całkowicie odbiór tytułu. Podobała mi się historia do 7 odcinka, podobała mi się historia od 8 odcinka (dobre Super Sentai), jednak między nimi jest zdecydowana przepaść w tematyce. Gdyby zachowano jedną z tych konwencji lub stopniowo przechodzili z jedną w drugą, to byłoby 8/10. A tak dałem 7.

D-Frag! - zwariowana komedia z nieciotowatym bohaterem. Tyle wystarczy, by komedia zasłużyła na 7/10. Więcej się nie spodziewałem i dobrze trafiłem.

Log Horizon - Super, a SAO ssie. Bardzo mi się spodobało. Czekałem na kolejne odcinki z niecierpliwością. Jednak to drugi sezon zdecyduje o tym, jak będę w przyszłości pamiętał ten tytuł, bo zabrakło części podstawowych elementów MMORPG. Obecnie 9/10. Zwycięzca sezonu jesiennego 2013

Noragami - Gdyby zrobili z tego poważniejsze i mroczniejsze anime, mógłby być to kandydat na anime roku. Jednak przez to, co zrobiło z nim studio, najwyżej zasługuje na "najlepsze, nie będące kontynuacją, anime sezonu zimowego 2013". Spodobał mi się ten świat, postacie i ending. Jednak nie wiem, czy to miała być reklamówka mangi czy co. Naciągane 8/10

Uchuu Kyoudai - O podboju kosmosu... Tasiemiec... Przyszłość... Jedno z moich ulubionych anime! Humor, postacie, przeżycia bohaterów, testy, tragedie. Tego nie można opisać słowami. Szkoda tylko, że zostało urwane. Niech jak najszybciej wznowią nadawanie tego serialu. Teraz czekam na film. 9/10 za urwaną historię.

Resztę dopiszę później.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-04-05 23:09:39)

Offline

#5324 2014-04-06 00:17:11

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dobra, to można zrobić takie już w miarę obiektywne podsumowanko.

Kuroko no Basket 2 - znacznie gorszy od poprzednika. Słaba animacja, zeszmacone postacie (długo wyczekiwany Atsushi już w pierwszej scenie okazał się kompletnym leszczem... ), same mecze walą Poruto, Bliczem czy innym syfem.
Mocno naciągana ocena, bo jednak bywały lepsze epki i "jako-tako" się oglądało.
6/10

Hajime no Ippo: Rising - najlepsza sportówka na rynku - bez dwóch zdań. Dobre postacie, świetne momenty pomiędzy meczami (humor!), walki emocjonujące, dynamiczne, a czasami śmiechowe (Aoki = 10/10).
Obawiałem się co prawda wycięcia retrosów Kamogawy, ale jednak znalazły się w adaptacji (ostatnie odcinki).
Produkcja godna polecenia.
9/10

Gin no Saji - godna kontynuacja poprzednika... aczkolwiek nieco słabsza. Ot zdarzały się gorsze momenty, co nie występowało w poprzedniku. W dodatku słabo rozwinięto wątek ojczulka, a akcje z tym bekonem to już była parodia. No ale poza tym było mnóstwo dobrych momentów, szczególnie podobał mi się wątek Komaby.
9/10

Kill la Kill - gniot.
1/10

Samurai Flamenco - ocena za odcinki 1-6, pozostałe uważam za nieporozumienie.
6.5/10

Log Horizon - zwycięzca sezonu. Świetnie oddane MMO, ciekawa fabuła i postacie. Ani razu się nie nudziłem i zawsze czekałem na kolejne epki.
9/10

Magi: The Kingdom of Magic - ocena wynikająca głównie z sentymentu do doskonałej w mojej opinii mangi (polecam), anime co prawda nie jest tak dobre, ale możliwość zobaczenia "tego wszystkiego w ruchu" i z głosami seiyuu w zupełności mi wystarczyła, by świetnie się bawić.
10/10

Golden Time - trudno się tu nawet rozpisać... to było SŁABE! A jeśli wziąć pod uwagę, że autorką jest pani odpowiedzialna za Toradorę... to aż wiadomo co, gdzie ściska.
4/10

Strike the Blood - słaby początek, dobry środek, kiepski koniec... w dużej mierze dlatego, że ciągle klepaliśmy jeden schemat.
5/10

Tokyo Ravens - spore zaskoczenie, to naprawdę dobrze się oglądało. Ogółem lubię anime oparte na intrygach, chociaż niestety nadal nie wiem o co w tym wszystkim chodziło, ale taki już urok adaptacji LN, gdzie materiał nie jest skończony...
7.5/10

Nisekoi - szybki drop... to było po prostu słabe.
Bez oceny.

Kingdom 2 - ogromny postęp graficzny względem pierwszego sezonu i tylko tego, temu anime brakowało.
Jasne - jest tu ogrom schematów, ale realizacja jest tak dobra... że przestają mieć jakiekolwiek znaczenie.
9/10

Hmm... całkiem sporo obejrzałem w tym sezonie.
I to głównie dobrych rzeczy... zazwyczaj jest odwrotnie.
A kolejny sezon zapowiada się nawet lepiej.

Czyżbyśmy powoli odbijali się od dna ooo?

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2014-04-06 00:18:54)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5325 2014-04-06 00:18:28

Robal15
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marek2fgc napisał:

Uchuu Kyoudai - O podboju kosmosu... Tasiemiec... Przyszłość... Jedno z moich ulubionych anime! Humor, postacie, przeżycia bohaterów, testy, tragedie. Tego nie można opisać słowami. Szkoda tylko, że zostało urwane. Niech jak najszybciej wznowią nadawanie tego serialu. Teraz czekam na film. 9/10 za urwaną historię.

Urwali, bo dogonili mangę. Ponoć mają wrócić za rok.

Log Horizon , właśnie zastanawiam się nad tym anime. Boję się, że to jest kolejny gniot pokroju SAO, więc pewnie jeszcze trochę minie zanim to przetestuję.


"Humans aren't just comprised of a single color, but with many different ones. What our true colors are, what our own colors are, we will never know and no one else knows. Progress colorfully and continue to live colorfully. "

Offline

#5326 2014-04-06 00:20:22

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Robal15 napisał:
marek2fgc napisał:

Uchuu Kyoudai - O podboju kosmosu... Tasiemiec... Przyszłość... Jedno z moich ulubionych anime! Humor, postacie, przeżycia bohaterów, testy, tragedie. Tego nie można opisać słowami. Szkoda tylko, że zostało urwane. Niech jak najszybciej wznowią nadawanie tego serialu. Teraz czekam na film. 9/10 za urwaną historię.

Urwali, bo dogonili mangę. Ponoć mają wrócić za rok.

Log Horizon , właśnie zastanawiam się nad tym anime. Boję się, że to jest kolejny gniot pokroju SAO, więc pewnie jeszcze trochę minie zanim to przetestuję.

Nie stawiaj LH obok SAO... jak może porównywać świetne anime do jakiegoś gniota?


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5327 2014-04-06 00:56:02

Puotek
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marek2fgc napisał:

Uchuu Kyoudai - O podboju kosmosu... Tasiemiec... Przyszłość... Jedno z moich ulubionych anime! Humor, postacie, przeżycia bohaterów, testy, tragedie. Tego nie można opisać słowami. Szkoda tylko, że zostało urwane.

Bardzo dobrze, że tak to zakończyli. Wolałbyś oryginalne zakończenie?

Robal15 napisał:

Urwali, bo dogonili mangę. Ponoć mają wrócić za rok.

Nie podali żadnego terminu, pewne jest tylko, że seria zostanie w przyszłości wznowiona.

Space Bros to była moja ulubiona baja z zimowego sezonu. Z jesiennego zresztą też. W zasadzie to z całego 2013 roku. cool

Offline

#5328 2014-04-06 00:59:14

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wiem, że dogonili mangę. Ogólnie mi jest szkoda, że na jakiś czas muszę się pożegnać z braćmi.
Puotek, nie wiem, co masz na myśli, bo nie znam mangi (i nie chcę wiedzieć oczkod).

Offline

#5329 2014-04-06 01:06:44

Puotek
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dobrze, że "zostało urwane" - zekranizowali mangę do pewnego momentu, zamiast wymyślać własne zakończenie. oczkod

Offline

#5330 2014-04-06 12:24:54

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Robal15 napisał:

Log Horizon , właśnie zastanawiam się nad tym anime. Boję się, że to jest kolejny gniot pokroju SAO, więc pewnie jeszcze trochę minie zanim to przetestuję.

W sumie nie jest bardzo podobne do SAO, ale z drugiej strony to zwykły przeciętniak. Nic ciekawego. Drugi sezon już sobie daruje. Według mnie 7/10 to max.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#5331 2014-04-06 12:34:26

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Robal15 napisał:

Log Horizon , właśnie zastanawiam się nad tym anime. Boję się, że to jest kolejny gniot pokroju SAO, więc pewnie jeszcze trochę minie zanim to przetestuję.

Nie mogę zagwarantować, że ci się spodoba, bo nie znam twojego gustu, ale zdecydowanie jest to coś zupełnie innego niż SAO. Całkowicie inne podejście do wszystkiego. Poza fabułą, która z początku wydaje się niemal identyczna (choć tak naprawdę też jest inna), te tytuły nie mają ze sobą za wiele wspólnego. LH skupia się głównie na relacjach graczy i elementach MMO, a SAO leciało w one man show i solowanie gry przez Kirito ze zbieraniem pokemo... eee, haremu po drodze.

Edit: Powstanie 2 sezon Non Non Biyori - http://www.animenewsnetwork.com/news/20 … 2nd-season

Ostatnio edytowany przez Urizithar (2014-04-06 13:10:44)

Offline

#5332 2014-04-06 13:20:59

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mnie tam się podobało w/w Log Horizon oraz Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova i czekam na kontynuacji tych 2 serii.
A co do reszty to jeszcze fajnie mi się oglądało Silver Spoon IIi Nagi no Asukara. Reszta chłam:)


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#5333 2014-04-06 14:21:05

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ninja Slayer zostanie zekranizowane przez Trigger.

Pokaż spoiler obrazek
h8ZuHsL.jpg

Offline

#5334 2014-04-06 15:20:57

Rudy102
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zapowiedziano drugi sezon Non Non Biyori
LINK

Musiałem nie zauważyć, przepraszam.

Ostatnio edytowany przez Rudy102 (2014-04-06 16:26:38)


Rudy102.png

Offline

#5335 2014-04-06 15:24:56

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Rudy102 napisał:

Zapowiedziano drugi sezon Non Non Biyori
LINK

cojest

#5331

Offline

#5336 2014-04-07 20:20:50

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Do 14 tomu Tytanów zostanie dołączona kolejna OVA http://myanimelist.net/forum/?topicid=1137955

Offline

#5337 2014-04-08 09:22:56

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Manga Kuragehime dostanie kinówkę w 2015
http://myanimelist.net/forum/?topicid=1139353

Manga Ookami Shoujo to Kuro Ouji dostanie TV serie
http://myanimelist.net/forum/?topicid=1139351

Offline

#5338 2014-04-09 20:37:40

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

O, znalazłem perełkę sezonu: No Game No Life
Pierwszy odcinek bardzo mi się podobał, dodatkowo widać duży potencjał smile
No i nie można zapomnieć że to anime ma to, co dobre anime musi mieć, czyli imouto loli jezor Co niektórych pewnie uspokoi wygląda na to że to są normalne stosunki brat-siostra.

Ostatnio edytowany przez Foris (2014-04-09 20:38:23)

Offline

#5339 2014-04-10 08:24:44

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

M3 - Sono Kuroki Hagane TV PV - ANN / MAL, aniDB

Pokaż spoiler
There is distorted, deep blackness everywhere. That place, in which blackness swallowed everything and took away everything, has become known as the Avidya Zone. Strange beings assume the very form of the despair and chaos of humanity. They are known by this name: Imashime.

An expedition surveys the Avidya Zone which consumes human spirits. So, in the intricate intersection between the present in impending crisis and the destiny of the past … can eight boys and girls, assembled to confront the Imashime, find the bright future that lies before the Avidya Zone?

K: Missing Kings Movie PV - ANN / MAL, aniDB

Pokaż spoiler
The "Academy Island Incident" in which four "kings" cross paths... Since then, Silver Clansmen Kuroh Yatogami and Neko have been searching for their master, Shiro. Without finding any clues to Shiro's whereabouts, the two became disheartened. However, one day, they see HOMRA members Rikio Kamamoto and Anna Kushina being chased by someone.

Mekakucity Actors TV PV - ANN / MAL, aniDB

Pokaż spoiler
Shintaro Kisaragi, a HikiNEET who shut himself inside his room for 2 years, had been living his life normally until he met a cyber girl named Ene, who appeared in his computer screen when someone anonymously sent him a mysterious e-mail one year ago. One day, Ene messes with Shintaro's PC which causes him to go outside for the first time in two years.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2014-04-11 11:34:09)

Offline

#5340 2014-04-11 11:36:56

Silla
Użytkownik
Dołączył: 2010-11-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Manga Nanatsu no Taizai dostanie anime
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 … s-tv-anime


podpisq.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024