#121 2015-01-21 01:12:47

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy ASS

LagoonCompany napisał:

O ja miałem ostatnio problem w aldonoah

"Found 'Gentium Book Basic' at 'C:\Windows\Fonts\GenBkBasR.ttf'
'Gentium Book Basic' is missing the following glyphs used: ąę
Used in styles:
- ED-eng2"

Oryginalny font rzeczywiście nie posiada tych dwóch polskich liter diakrytycznych - pozostałe (tj. ć, ł, ń, ó, ś, ź i ż) już tam są.
Zapewne tę wersję masz zainstalowaną w systemie, dlatego musisz pobrać tego fonta z linka podanego przez autora napisów - gdzie ktoś dorobił te brakujące znaki - i go ponownie zainstalować.

LagoonCompany napisał:

~Ill tak samo miałem z innymi wydaniem od DarkMnicha, Outbreak, a dokładniej z czcionką  Clannad Round.
Ciekawe co FAiM powie jezor

Znalezienie tej czcionki nie było łatwe (jedynie jakiś ruski torrent ją miał), jednak wersja którą znalazłem nie zawiera żadnych polskich liter diakrytycznych.
A link podany przez autora napisów już nie działa, więc nie mam jak sprawdzić.

Dlatego nadal czekam wskazanie fontu, który zawiera w sobie polskie znaki, ale nie są one wyświetlane.

Napiszę to po raz kolejny, fonty z dorobionymi polskimi znakami powinny mieć dodane PL do swojej nazwy. cholera


K5Cqyo6.png?1

Offline

#122 2015-01-21 01:17:09

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Napisy ASS

Czyli miałem rację pisząc do do grupy, że czcionki nie miały pl znaków.
Ale ~ill wyjaśnił parę fajnych rzeczy.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#123 2015-01-21 02:10:07

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Napisy ASS

FAiM napisał:

... Znalezienie tej czcionki nie było łatwe (jedynie jakiś ruski torrent ją miał), jednak wersja którą znalazłem nie zawiera żadnych polskich liter diakrytycznych.
A link podany przez autora napisów już nie działa, więc nie mam jak sprawdzić...

Właśnie z tym mam problem, autorzy tłumaczeń tworzą często własne czcionki pod dane anime, podają linki skąd pobrać
a po jakimś czasie linki martwe a autora szukaj wiatru w polu.
Stąd moje pytanie o jakieś konkretne strony z fontami pl, gdzie nawet po latach można by pobrać dane fonty.
A może na ansi 2 stworzyć jakąś bazę fontów do anime smile

Offline

#124 2015-01-21 08:05:25

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Napisy ASS

Na bazę fontów nie licz ze względów prawnych. Część z nich jest co prawda darmowa, ale nie wszystkie.

Ostatnio edytowany przez ill (2015-01-21 08:05:39)


GG: 1677958

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024