#1 2015-05-13 12:19:15

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

[ANKIETA] Numeracja i tytuły odcinków specjalnych.

Kolejna ankieta evil.


W tym przypadku do każdego odcinka specjalnego w nawiasie została dołączona informacja, do którego odcinka pasują napisy.

Tu przykład numeracji według aniDB: Shingeki no Kyojin

Pokaż spoiler
Shingeki no Kyojin Special ep01 - Shingeki no Kyojin ep13.5
Shingeki no Kyojin Special ep02 - Special 01
Shingeki no Kyojin Special ep03 - Special 02 itd.

Tu odcinek 00, który na aniDB jest zaznaczony jako special 01.

Weźmy przykład z bardzo starej serii gdzie speciale są po prostu nazwane kolejnymi odcinkami.

Tu jeszcze odcinki specjalne Barakamona, które też są według aniDB.

Tu już jest pół na pół. Ng-Shuu dodane jako speciale, ale 4 inne odcinki już mają własne tytuły. aniDB.

Kolejny przykład to K-ON gdzie dwa odcinki z pierwszego sezonu i trzy z drugiego nie dały się numeracji aniDB.

Yozakura Quartet też umknęła czujnemu oku lilith_ gdyż specjale na aniDB są opisane tak: Yoza-Quar!.

Więc różnie to na tym serwisie bywa i to chyba odpowiednia pora by ustalić jak takie pierdółki dodawać. Jak znacie więcej takich przypadków piszcie w komentarzach

Numeracja taka, by łatwo dało się dowiedzieć, do którego odcinka są napisy.

  1. Za.
  2. Przeciw.
Oddano głosów: 25

Zmiana tytułów, by od razu było wiadomo do czego są napisy.

  1. Za.
  2. Przeciw.
Oddano głosów: 25

Drobna zmiana tytułów poprzez dawanie informacji w nawiasie lub poprzez tytuł alternatywny.

  1. Za.
  2. Przeciw.
Oddano głosów: 25

Goście nie mogą przeglądać wyników ankiety.

Offline

#2 2015-05-13 12:25:28

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: [ANKIETA] Numeracja i tytuły odcinków specjalnych.

"Numeracja taka, by łatwo dało się dowiedzieć, do którego odcinka są napisy." Jak mam to rozumieć?


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3 2015-05-13 13:30:54

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: [ANKIETA] Numeracja i tytuły odcinków specjalnych.

Moim zdaniem autorzy napisów z przykładów postąpili całkiem logicznie, a że nie trzymają się bezwzględnie AniDB nie jest problemem dla mnie i chyba też administracji, także ankieta nie potrzebna.

Offline

#4 2015-05-13 14:15:55

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [ANKIETA] Numeracja i tytuły odcinków specjalnych.

Hunter Killer napisał:

"Numeracja taka, by łatwo dało się dowiedzieć, do którego odcinka są napisy." Jak mam to rozumieć?

Zamiast ładować wszystko w speciale, nazwijmy recap Shingeki no Kyojin odcinkiem 13.5, by resztę speciali numerować po kolei.
Edit: No i jeszcze Barakamon ep00-12 lub (jak jest teraz) ep01-13.

Nesbro napisał:

Moim zdaniem autorzy napisów z przykładów postąpili całkiem logicznie, a że nie trzymają się bezwzględnie AniDB nie jest problemem dla mnie i chyba też administracji, także ankieta nie potrzebna.

Chciałbym żeby tak było, ale w przypadku Shingeki no Kyojin dulu tak ponumerował, więc wydaje mi się, że niektórzy niezauważenie przeszli pod czujnym okiem moderatorów.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2015-05-13 14:21:15)

Offline

#5 2015-05-13 21:42:53

Tensazen
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: 2011-03-06

Odp: [ANKIETA] Numeracja i tytuły odcinków specjalnych.

Besamir już wolę żeby coś się działo a nie tylko stagnacja. Tacy ludzie przynajmniej próbują wprowadzać zmiany, co mnie bardzo cieszy i jak najbardziej jestem za takimi rozwiązaniami smile

Ostatnio edytowany przez Tensazen (2015-05-13 21:43:12)

Offline

#6 2015-05-13 21:57:48

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: [ANKIETA] Numeracja i tytuły odcinków specjalnych.

kane napisał:
Cryla7 napisał:
Brzydal napisał:

Wyświetlany tytuł zostanie zmieniony w ANSI v2  hehe

A w kraju tym będzie ład, porządek i dobrobyt... smile

No chyba, że znajdziemy kogoś do pomocy przy projekcie - to może uda się wcześniej jezor

Gerard, może pomożesz przy projekcie zamiast tworzyć nowe pomysły, które na obecnym "silniku" zapewne nie pójdą?

Offline

#7 2015-05-13 21:59:52

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [ANKIETA] Numeracja i tytuły odcinków specjalnych.

Gerard napisał:
Hunter Killer napisał:

"Numeracja taka, by łatwo dało się dowiedzieć, do którego odcinka są napisy." Jak mam to rozumieć?

Zamiast ładować wszystko w speciale, nazwijmy recap Shingeki no Kyojin odcinkiem 13.5, by resztę speciali numerować po kolei.
Edit: No i jeszcze Barakamon ep00-12 lub (jak jest teraz) ep01-13.

Uściślij te ankiety, bo jak dla mnie to numeracja ze specialami jest lepsza i łatwiej się z niej dowiedzieć, do którego odcinka są napisy.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#8 2015-05-14 07:38:50

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [ANKIETA] Numeracja i tytuły odcinków specjalnych.

Xandros napisał:
kane napisał:
Cryla7 napisał:

A w kraju tym będzie ład, porządek i dobrobyt... smile

No chyba, że znajdziemy kogoś do pomocy przy projekcie - to może uda się wcześniej jezor

Gerard, może pomożesz przy projekcie zamiast tworzyć nowe pomysły, które na obecnym "silniku" zapewne nie pójdą?

Nie umiem programować. No chyba, że w ctrl+c i w ctrl+v mam pomóc to chętnie.

Offline

#9 2015-05-14 09:19:10

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: [ANKIETA] Numeracja i tytuły odcinków specjalnych.

Weź, Gerard pomyśl trochę dłużej nim wrzucisz swoje ankiety. Są mało czytelne i robione  na szybko, potem ludzie nie wiedzą, na co głosują i do czego im to potrzebne. Będziesz ich nadużywał i przeginał, to też się skończy na ostrzeżeniu. :>
W konsekwencji trudno uznać, żeby te ankiety były miarodajne. ^^
Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że jest przesyt, jesteś nadgorliwy, a to już raczej ludzi zniechęca.

A Xandrosowi chyba chodziło o testowanie swoich pomysłów na nowym ANSI, w końcu nie tylko programowaniem możesz pomóc przy ANSI 2.0.

A co do całej spamowej ekipy: moja cierpliwość też ma granice, starajcie się trzymać tematu.

Ostatnio edytowany przez Rein (2015-05-14 11:12:41)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024