#1 2015-04-24 23:01:43

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Wydawnictwo Kotori

Nie przypominam sobie żeby ktoś wspominał o tym na forum, więc przy okazji postanowiłem założyć odpowiedni temat, Kotori wyda dwutomową mangę shoujo-ai Iono the Fanatics.
iono.jpg

Ostatnio edytowany przez ill (2015-08-08 17:54:11)


GG: 1677958

Offline

#2 2015-08-08 17:53:48

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Wydawnictwo Kotori

Zapowiedziano dwie nowe mangi Kotori:

Nemureru Tsuki

Gatunek: Dramat, historyczny, supernatural, shounen ai

zap_nemureru1.jpg

Opis:
Akihiko odwiedza rodzinny dom swego zmarłego ojca. Lecz to nie sentymenty motywują go do wyjazdu. Chłopak postanawia sprawdzić, czy klątwa ciążąca nad męską częścią jego rodziny jest prawdziwa. Jeśli tak – nie pozostało mu zbyt wiele życia.
Już pierwszej nocy po przyjeździe śni o dziwnym mężczyźnie, a kiedy spotyka go naprawdę, ze zdumieniem odkrywa, że przeniósł się w czasie. Powrót do rzeczywistości jest równie zaskakujący. Każdy kolejny dzień przynosi nowe pytania bez odpowiedzi, a Akihiko czuje coraz większą presję, by odkryć rodzinną tajemnicę. Czy byty niematerialne, które zaczął widywać, świadczą o rozchwianiu jego psychiki, czy może są dowodem na to, że klątwa istnieje naprawdę?

Kilka informacji o wydaniu:
– format: 130 x 182 mm
– okładka: ze skrzydełkami
– cena okładkowa: 22,90
Premiera pierwszego tomu przewidziana jest na luty 2016 r.

Konbini-kun

Gatunek: Romans, okruchy życia, yaoi

zap_konbini.jpg

Opis:
Złośliwe plotki sprawiły, że Nakaba przestał chodzić do szkoły. Nie chcąc być ciężarem dla rodziców, postanowił rozpocząć pracę w sklepie. I wszystko pięknie by się ułożyło, gdyby nie jeden ze współpracowników, gburowaty Yamai, który od początku wzbudzał w chłopaku przerażenie. Jednak pewnego dnia wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło podejście Nakaby do kolegi z pracy.

Kilka informacji o wydaniu:
– format: 130 x 182 mm
– okładka: ze skrzydełkami
– cena okładkowa: 22,90
Premiera przewidziana jest na grudzień tego roku.

Ostatnio edytowany przez ill (2015-08-08 18:05:14)


GG: 1677958

Offline

#3 2015-10-18 22:46:44

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Wydawnictwo Kotori

Kotori na asku napisał/a:

Drogie Kotori i jak tam targi? Możecie chociaż zdradzić czy jest jakiś hit w waszych szponach? :> Np. Coś z TYPE-MOON?

[Beata] Obecność hitu w naszych szponach będziemy mogli zdradzić dopiero, gdy podpiszemy papiery. Na chwilę obecną mogę napisać czego na pewno nie dostaniemy, a o co się staraliśmy. Nie wydamy Psycho-Passa, gdyż prawa nie są sprzedawane poza Japonię, i nie wydamy LN Fate/Zero, o którą staraliśmy się. Kodansha poinformowała nas, że są problemy z prawami autorskimi i raczej nie będzie możliwości, żeby uzyskać na to licencję. Nie mniej jednak mam nadzieję, że za jakiś czas uda nam się Was zaskoczyć tytułem, którego w życiu byście się nie spodziewali

Bye Bye F/Z smutny

Offline

#4 2015-10-18 23:10:38

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Wydawnictwo Kotori

max-kun napisał:

Kotori na asku napisał/a:

Drogie Kotori i jak tam targi? Możecie chociaż zdradzić czy jest jakiś hit w waszych szponach? :> Np. Coś z TYPE-MOON?

[Beata] Obecność hitu w naszych szponach będziemy mogli zdradzić dopiero, gdy podpiszemy papiery. Na chwilę obecną mogę napisać czego na pewno nie dostaniemy, a o co się staraliśmy. Nie wydamy Psycho-Passa, gdyż prawa nie są sprzedawane poza Japonię, i nie wydamy LN Fate/Zero, o którą staraliśmy się. Kodansha poinformowała nas, że są problemy z prawami autorskimi i raczej nie będzie możliwości, żeby uzyskać na to licencję. Nie mniej jednak mam nadzieję, że za jakiś czas uda nam się Was zaskoczyć tytułem, którego w życiu byście się nie spodziewali

Bye Bye F/Z smutny

Też mnie to zabolało, ale jeśli mieliby wydać to jak SAO, niech lepiej tego nie tykają.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#5 2015-10-18 23:43:13

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Wydawnictwo Kotori

Ciekawi mnie, czy problem licencji leży na linii Kotori-Kodansha, czy są to jakieś problemy wewnętrzne.

Offline

#6 2015-10-19 09:21:50

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Wydawnictwo Kotori

Marek, masz odpowiedź na swoje pytanie oczkod

Kotori na asku napisał/a:

Można wiedzieć o co chodzi z tymi prawami autorskimi z LN Fate/Zero? Naprawdę nie ma szans na 1000% ? W przyszłości jest nadzieja na jakąś zmiane?
[Beata] Na 100% nie ma w tej chwili na to szans. Jeśli coś się zmieni w temacie mamy dostać "cynk". Ale pan z Kodanshy miał raczej smutną minkę...

Offline

#7 2015-10-19 11:04:09

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Wydawnictwo Kotori

max-kun napisał:

Kotori na asku napisał/a:

Drogie Kotori i jak tam targi? Możecie chociaż zdradzić czy jest jakiś hit w waszych szponach? :> Np. Coś z TYPE-MOON?

[Beata] Obecność hitu w naszych szponach będziemy mogli zdradzić dopiero, gdy podpiszemy papiery. Na chwilę obecną mogę napisać czego na pewno nie dostaniemy, a o co się staraliśmy. Nie wydamy Psycho-Passa, gdyż prawa nie są sprzedawane poza Japonię, i nie wydamy LN Fate/Zero, o którą staraliśmy się. Kodansha poinformowała nas, że są problemy z prawami autorskimi i raczej nie będzie możliwości, żeby uzyskać na to licencję. Nie mniej jednak mam nadzieję, że za jakiś czas uda nam się Was zaskoczyć tytułem, którego w życiu byście się nie spodziewali

Bye Bye F/Z smutny

Przecież to dobrze, że Kotori nie dostanie dobrej LN... Nie rozumiem twojej reakcji.

marek2fgc napisał:

Ciekawi mnie, czy problem licencji leży na linii Kotori-Kodansha, czy są to jakieś problemy wewnętrzne.

Może po prostu Japończycy sprawdzili ich tłumaczenie SAO szalony

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2015-10-19 11:10:03)

Offline

#8 2015-10-19 11:30:52

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Wydawnictwo Kotori

Jakoś mi nie zależy na polskim języku. Ale jeśli to problem wewnętrzny, o wydaniu angielskim też na razie można.pomarzyć.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2015-10-19 11:31:11)

Offline

#9 2015-10-19 11:31:12

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Wydawnictwo Kotori

marek2fgc napisał:

Ciekawi mnie, czy problem licencji leży na linii Kotori-Kodansha, czy są to jakieś problemy wewnętrzne.

Chyba JPF z tym samym wydawnictwem miał problemy przy okazji próby wydawania Fairy Tail, więc przypuszczam, że z tego samego powodu Kotori się nie udało oczkod
Chociaż nie jestem pewien, bo jednak sprzedaż i liczba tomów Faiy Tail to zupełnie inny poziom jezor

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2015-10-19 11:33:14)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#10 2015-10-19 11:38:15

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wydawnictwo Kotori

Owszem, najpierw były jakieś problemy, później obiecywania, że wszystko zależy od sprzedaży SnK, a ostatecznie i tak nie dostali licki na FT. baka
Widocznie Kodansha nie sprzedaje licencji byle komu oczkod.

A tutaj mamy jeszcze Type-Moon i Urobuchiego jezor2, więc powodzenia gwizdze...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#11 2015-10-19 13:25:39

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Wydawnictwo Kotori

Na gildii premierę Gekkou mieli ustawioną na 16, ale póki co na stronie i fb Kotori panuje martwa cisza o tym tytule, więc chyba będę musiał zmienić zmówienie  beznadzieja


GG: 1677958

Offline

#12 2015-10-19 13:44:00

Tempest
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2014-04-13

Odp: Wydawnictwo Kotori

Ponoć czekają na akceptację okładki ze strony japońskiej.

Offline

#13 2015-10-20 22:35:57

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Wydawnictwo Kotori

Nadchodzą ciężkie czasy dla wielbicieli LN (i dobre dla osób, które mają totalnie gdzieś poziom przekładu)

"Powiedzcie na ile shounenów chcecie sie załapać? Oraz tak gdzieś na ile tomów by miało?

Do Frankfurtu jedziemy po jeden, ale myślimy o jeszcze kilku tytułach. Nasz plan wydawniczy na przyszły rok - zakładając, że dostaniemy wszystkie LN, o które się staramy - robi się baaaardzo napięty, więc nie możemy za bardzo szaleć z liczbą licencji. Co do ilości tomów, to na ten moment mogę powiedzieć, że seria jest zakończona i ma mniej niż 10 tomów

Ten seinen i shounen o ktory bedziecie pytac to raczej cos grubego (w sensie bardzo popularnego) czy raczej nie? Wiem ze ciezko to okreslic ale sa tytuly o ktorych latwo powiedziec ze sa popularne smile Wiec? ;P

Raczej coś grubego oczkod

Ten seinen to tez krotszy niz 10tomow i zakonczony? Liczę że to coś fajnego, a nie seinen pokroju Gangsty, Madoki itp.

Krótki. No i raczej niezbyt zabawny.

I

Drogie Kotori i jak tam targi? Możecie chociaż zdradzić czy jest jakiś hit w waszych szponach? :> Np. Coś z TYPE-MOON?

Obecność hitu w naszych szponach będziemy mogli zdradzić dopiero, gdy podpiszemy papiery. Na chwilę obecną mogę napisać czego na pewno nie dostaniemy, a o co się staraliśmy. Nie wydamy Psycho-Passa, gdyż prawa nie są sprzedawane poza Japonię, i nie wydamy LN Fate/Zero, o którą staraliśmy się. Kodansha poinformowała nas, że są problemy z prawami autorskimi i raczej nie będzie możliwości, żeby uzyskać na to licencję. Nie mniej jednak mam nadzieję, że za jakiś czas uda nam się Was zaskoczyć tytułem, którego w życiu byście się nie spodziewali smile

+

Czy któraś z nowelek, o które się staracie, jest dluższa, niz 13 tomow?

Tak.

HDxD R.I.P.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2015-10-20 22:36:27)

Offline

#14 2015-10-20 22:43:16

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Wydawnictwo Kotori

tumblr_mqekrwsKsg1rqfhi2o1_400.gif


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#15 2015-10-20 22:49:11

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Wydawnictwo Kotori

Sacredus napisał:

Nadchodzą ciężkie czasy dla wielbicieli LN (i dobre dla osób, które mają totalnie gdzieś poziom przekładu)

Przewlekły przypadek...

Sacredus napisał:

HDxD R.I.P.

DxD bym się raczej nie spodziewał. Strzał w stopę, kto chciał to przeczytał.

Offline

#16 2015-10-20 23:08:47

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Wydawnictwo Kotori

pyransc napisał:
Sacredus napisał:

HDxD R.I.P.

DxD bym się raczej nie spodziewał. Strzał w stopę, kto chciał to przeczytał.

Wiesz, podobnie myślałem o SAO... No przecież to niemożliwe, żeby wydały tak popularną serię. :/

Tak swoją drogą, teraz przeglądając tamte posty aż chce mi się płakać... I nie chodzi o to, że naprawdę to wydały, tylko o to, co zrobiły z tą serią smutny

A co do tego:

Ten seinen to tez krotszy niz 10tomow i zakonczony? Liczę że to coś fajnego, a nie seinen pokroju Gangsty, Madoki itp.

Krótki. No i raczej niezbyt zabawny.

Przypomniało mi się, że mieli wydać LN z "cyckami"...

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2015-10-20 23:15:38)

Offline

#17 2015-10-20 23:26:58

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Wydawnictwo Kotori

Mnie osobiście ciekawi niechęć innych wydawnictw do wydawania LN w Polsce. Wprawdzie Studio JG się zadeklarowało itd., ale ciągle przesuwają premierę + Waneko z jedną pozycją, ale nie jest to wiele, a przecież Kotori niby tam nieźle na tym SAO zarabia. Nie, żeby mi na tym jakoś bardzo zależało, bo raptem tylko parę tytułów mnie interesuje, ale zastanawiające jest, że Kotori rozszerza swoją ofertę z tego gatunku coraz bardziej, a reszta co najwyżej chce spróbować.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#18 2015-10-21 00:02:22

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Wydawnictwo Kotori

Czemu wydawnictwa nie chcą wydawać LN? Odpowiedź jest prosta. Dużo większego nakładu pracy trzeba na wydanie 1 tomu LN, niż na wydanie 1 tomu mangi.

A jak czytam hejty na tłumaczenie SAO, to ręce opadają. Ja się ciesze, że starają się wydawać coś nowego. Ja kupiłem każdy tom SAO i będę kupował kolejne, staram się wspierać wydawanie LN w Polsce.

Zresztą nie ukrywajmy, poziom LN nie jest najwyższy, to raczej proste książeczki i daleko im do Silmarilliona. W końcu to lekkie nowelki, czyż nie? Więc robienie też jakieś szopki, o słabe tłumaczenie jest trochę przesadzone.

Mam nadzieję, że za przykładem Kotori, pójdą inne wydawnictwa i zobaczymy kilka ciekawych nowelek w troche lepszym wydaniu niż SAO. Ale ja nadal uważam, że lepsze takie SAO, niż żadne.


A co do DxD. Szczerze wątpię, aby kiedykolwiek ktokolwiek wydał tą LN w Polsce. Chciałbym bardzo, kupuje od razu jak tylko będzie pre-order. Ale, wątpię. Zawsze można założyć wydawnictwo... samemu.


FluxBB bbcode test

Offline

#19 2015-10-21 00:16:03

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Wydawnictwo Kotori

Luk4S napisał:

A jak czytam hejty na tłumaczenie SAO, to ręce opadają.

Akurat w tym wypadku są całkowicie uzasadnione. Wyprali książkę o grze z "growego" stylu. Rozumiem jeszcze jakieś drobne lokalizacje/wyjaśnienia dla nieogarów, ale coś, co oni zrobili, nie powinno mieć miejsca. Oni mieli to tłumaczyć, a nie pisać własną wersję.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#20 2015-10-21 00:33:23

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Wydawnictwo Kotori

Luk4S napisał:

W końcu to lekkie nowelki, czyż nie?

giphy.gif

Nie.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2015-10-21 00:33:41)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024