#1 2015-12-19 10:54:38

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Kizumonogatari

roYmYiv.png baFA93K.png

Długo wyczekiwana adaptacja 3 tomu, po ponad 4 latach od pierwszej zapowiedzi, już niedługo stanie się faktem oczkod.
Najwidoczniej Shaftowi spodobało się podejście Petera Jacksona do adaptacji, bo również czekają nas trzy filmy. brakslow

Pierwszy, trwający 60 minut, będzie miał premierę już 8 stycznia 2016 [źródło (jap)].
Natomiast premiera drugiego filmu jest planowana na lato 2016 [źródło (jap)].
     >> PV <<
FT5DGbd.jpg

Kizumonogatari:
• Part 1: Blood and Iron - 8.01.2016
• Part 2: Passionate Blood - 19.08.2016
• Part 3: Cold Blood - 6.01.2017


Pokaż spoiler Linki do poprzednich tematów:
‣ First Season:
   - Bakemonogatari
   - Nisemonogatari (brak tematu?)
   - Nekomonogatari: Kuro
Monogatari Series Second Season: Nekomonogatari (Shiro), Kabukimonogatari, Hanamonogatari, Otorimonogatari, Onimonogatari, Koimonogatari
‣ Final Season:
   - Tsukimonogatari
   - Owarimonogatari

Ostatnio edytowany przez FAiM (2016-08-19 07:24:49)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2 2015-12-19 11:24:31

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Kizumonogatari

FAiM napisał:

Pokaż spoiler Linki do poprzednich tematów:
‣ First Season:
   - Bakemonogatari
   - Nisemonogatari (brak tematu?)
   - Nekomonogatari: Kuro
Monogatari Series Second Season: Nekomonogatari (Shiro), Kabukimonogatari, Hanamonogatari, Otorimonogatari, Onimonogatari, Koimonogatari
‣ Final Season:
   - Tsukimonogatari
   - Owarimonogatari

Czasem Nisemonogatari i Kizumonogatari to nie to -> http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=256897

FAQ-u odnośnie serii: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=cmt&id=53357

Ostatnio edytowany przez Gerard (2015-12-19 11:29:58)

Offline

#3 2016-03-25 14:14:44

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: Kizumonogatari

A na BD 27 lipca 2016 jezor
Klik.

Offline

#4 2016-03-25 14:23:26

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Kizumonogatari

NWW_Station napisał:

A na BD 27 lipca 2016 jezor
Klik.

Przy tempie Commie pewnie obejrzymy sobie to już kilka dni później.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5 2016-07-30 14:08:16

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Kizumonogatari

Pora na małą recenzję. Uprzedzam, że to z punktu widzenia osoby, która czytała książkę.

A więc tak, ten film, a raczej cała trylogia jest dość specyficzna. Jeśli oczekujecie tutaj kolejnego Bake czy SS, to możecie nawet nie pobierać. Mamy tu do czynienia z typowym thrillerem, w którym cały nacisk poszedł na akcję i fajerwerki. Hiperbole widać tutaj na każdym kroku, szczególnie na początku i na końcu (w książce mieliśmy tylko krótkie opisy, tutaj dramaturgia trwa bite 5 minut). Ogółem jest to zrobione dość ciekawie, chociaż nie obyło się bez wad. Przede wszystkim w niektórych scenach można odnieść wrażenie, że SHAFT pierwszy raz zabrał się za CGI. Poza tym sama jakość obrazu niczego nie urywa – to typowy film, więc mamy pasy (1920x816), a sam proces produkcyjny to HD, jak nie niżej, więc faktycznie mamy tutaj 1280x544, które wygląda trochę jak SD. No ale narzekał zbytnio nie będę, bo idzie się przyzwyczaić do tej gorszej ostrości niż w seriach TV. Zresztą samo Kizu wygląda bardzo specyficzne — zupełnie inna kolorystyka i tak dalej.

Wydaje mi się, że sama adaptacja miała z założenia być inna niż książka. Tzn. o ile Bake czy SS pewnie przypomina LN, jest tam pełno rozkmin bohatera i takich tam, to tutaj ugryziono temat inaczej. Czy wyszło to filmowi na dobre? Podejrzewam, że tak, bo treść z książki ciężko byłoby sensownie przenieść na ekran, ale przez to dla czytelników oryginału całość wygląda na dość... wybrakowaną. Podejrzewam zresztą, że nie tylko dla nich, bo czuć taki inny klimat. Ogólnie, jak mówiłem na początku, całość poszła na akcję. Z jednej strony pasuje to do tej części, a z drugiej sprawia wrażenie pewnego niedosytu. Na przykład taki dialog Araragiego z Hanekawą był o wiele bardziej rozbudowany (przez to Hanekawę można inaczej odebrać) i przy czytaniu zwijałem się ze śmiechu.

Pokaż spoiler Nic dziwnego
W końcu Araragi najpierw przez jakieś trzy strony opisuje widok majtek Tsubasy, a potem dochodzi do wniosku, że dzięki temu poczuł się lepszym człowiekiem, ot, wzbił się na wyżyny ludzkiej cywilizacji.

Trochę chaotycznie to opisałem, ale kiepski ze mnie recenzent.
W każdym razie w całym filmie nie podobały mi się tylko trzy rzeczy:

1) Wspomniany brak przemyśleń bohatera (w książce jest tego pełno).
2) Dziwnie zrobili scenę z łowcami wampirów:

Pokaż spoiler
W książce najpierw mówią w obcym języku, a potem stwierdzają, że należy mówić w języku kraju, w którym się znajdują. Dlatego potem mieliśmy normalny dialog i dowiedzieliśmy się sporo o Oshino. Przy okazji uciekł gdzieś detal związany z imionami — oni mówią na nią Heart Under Blade, podczas gdy Araragi zwraca się do niej Kiss-Shot. O ile dobrze pamiętam, Meme też na początku powiedział "Kiss-Shot", na co ona odparła, że ma do niej mówić "Heart Under Blade".

3) Było trochę QUALITY i przesadzonych scen. Niby musieli to jakoś dramatycznie nakręcić, ale opisy z książki nadal podobały mi się bardziej.

Ode mnie naciągane 8/10. Kolejne filmy powinny być lepsze.
Swoją drogą, jeśli ktoś rozważa zakup książki, to z czystym sumieniem polecam. Wydawnictwo Vertical odwaliło naprawdę kawał dobrej roboty — to chyba najlepiej przetłumaczona LN, jaką miałem przyjemność czytać. Już nie mogę się doczekać ich wydania Bake.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-07-30 14:12:52)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#6 2016-08-19 07:22:46

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Kizumonogatari

SZCeRCFl.jpg
Premiera 3 filmu 6 stycznia 2017.


K5Cqyo6.png?1

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024