#101 2017-04-08 12:42:48

pkkompas
Użytkownik
Dołączył: 2016-12-14

Odp: Kainote - edytor napisów

LagoonCompany napisał:

Ale zdarza się że w subach jest chyba utf-8 i w programie mam sieczkę zamiast literków.
Metoda starożytnych rzymian wywala błąd w programie.
(notepad zapisz jako ansi)
Any solution?

notepad++ potrafi wykryć i ewentualnie (na żądanie, z menu) przekonwertować format/kodowanie pliku tekstowego. i - przy okazji - jest znacznie lepszym edytorem niż systemowy, difoltowy notepad...


https://notepad-plus-plus.org/

Offline

#102 2017-04-08 16:03:39

meowchin
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-23

Odp: Kainote - edytor napisów

A te subki nie są przypadkiem w windows-1250? W Aegi masz "open subtitles with charset", ale w Kainocie nie widzę podobnej opcji.

Ostatnio edytowany przez meowchin (2017-04-08 16:06:23)

Offline

#103 2017-04-08 21:37:33

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Kainote - edytor napisów

LagoonCompany napisał:

Pytanko mam.
Używam sobie kainota do przesuwania czasów w serialach.
Ale zdarza się że w subach jest chyba utf-8 i w programie mam sieczkę zamiast literków.
Metoda starożytnych rzymian wywala błąd w programie.
(notepad zapisz jako ansi)
Any solution?

Upnij jakieś przykładowe napisy.

Offline

#104 2017-04-09 11:37:43

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Kainote - edytor napisów


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#105 2017-04-09 15:15:53

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Kainote - edytor napisów

Plik usunięty.

Offline

#106 2017-04-09 16:22:45

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Kainote - edytor napisów

Dziwne, bo ja mam plik, może to coś w ustawieniach mf.
Inny hosting


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#107 2017-04-10 00:01:35

Mark
Użytkownik
Skąd: Radzyń Podlaski
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Kainote - edytor napisów

Jako że napisy są w formacie srt to Kainote oczekuje że będą kodowane w win-1250 a tutaj są kodowane w utf-8 i skąd problemy z wyświetlaniem polskich liter.

Offline

#108 2017-04-19 23:32:24

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

No i po ponad roku wreszcie mogę udostępnić kolejną poprawkę, jako że zmian jest tyle, że wątpię, by komuś chciało się to czytać, postanowiłem przedstawić te główne na filmiku, a więcej szczegółów jest w pomocy w temacie "Co nowego?".

Filmik z opisem zmian można znaleźć tutaj.

Może w odróżnieniu do wcześniejszych wydań napiszę co mam jeszcze w planach:
- wyświetlanie w polu napisów linijek widocznych na wideo w sposób sensowny by nie odświeżać non stop pola napisów przy odtwarzaniu.
- wczytywanie klatek kluczowych i timecodów w sposób kompatybilny z Aegisubem.
- dorobić trochę brakujących kolorów w motywach, tooltipy, pole tekstowe kolekcjonera czcionek, okna otwierania / zapisu plików i co tam jeszcze natrafię.
- wczytywanie audio osobno z osobnego wątku pozwalając przy tym już pracować w programie.
- narzędzie pozwalające edycję wielu linijek z tagami skali i obrotów.

Jako, że zmian jest tak dużo iż praktycznie nic z buildu 500 nie jest kompatybilne z buildem 700, więc pod żadnym pozorem nie należy podmieniać samego exe.
Aby Dependency Control działało poprawnie w ścieżce nie może być polskich znaków ani nawet spacji.

Ostatnimi czasy antywirus Avast wysyła do testów programy, które uznaje za nieznane, już minimum 2 wersje Kainote do testów sobie wysłał i stwierdził, że nie ma zagrożenia, więc jeśli takie coś u was zrobi, to opcje są dwie, możecie albo czekać na potwierdzenie (ok 2 godziny), albo po prostu dodać go do wyjątków.

Program od jakiegoś czasu oficjalnie znajduje się na Githubie z licencją Open Source GPL3. Więc od dziś usuwam oficjalną wersję z DropBoxa.
Link do programu można znaleźć tutaj.

Wersje z samym exe pojawią się później gdy będą.

A i właśnie, błąd, o którym pisał LagoonCompany jest już naprawiony, powodowany był przez złe rozpoznawanie UTF bez BOM.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#109 2017-04-20 00:52:16

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Kainote - edytor napisów

Szybkie pytanie – czy program dalej ma takie gejowskie GUI jak w ostatniej wersji?


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#110 2017-04-20 08:54:18

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Trzeba było filmik zobaczyć to byś wiedział.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#111 2017-04-20 18:02:36

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Kainote - edytor napisów

Tak, właśnie, naprawione, dzięki smile


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#112 2017-04-20 23:50:45

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Od dzisiaj można też błędy zgłaszać na kanale Kainote na Discordzie dotrą do mnie o wiele szybciej, ponieważ nie bywam na forum za często.
Będę tam także ogłaszał wersje do testów.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#113 2017-05-16 18:23:40

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Kolejna wersja to build typowo poprawkowy. Dzięki pomocy kilku osób poprawiłem sporo szkodliwych błędów. Także ułatwiłem pracę przy typesettingu.

Poprawiony brak przyklejania do klatek kluczowych gdy mamy audio wczytane osobno.

Zwiększenie limitu znaków w polach szukaj, zmień i zaznacz linijki.

Poprawione znikające napisy przy włączonym narzędziu edycji wizualnej i odtwarzaniu wideo.

Poprawione rysowanie ramki powiększenia na pełnym ekranie.

Poprawione usuwanie punktu bądź tworzenie dziwnego trójkąta zamiast rysunku przy przesuwaniu punktu.

Poprawione złe usuwanie punktów wycinku / rysunku przy ponownej edycji.

Dodane przyciski skrótów: mapuj, usuń i przywróć domyślny.

Poprawki skrótów: multiplikacje na liście tego samego skrótu, brak możliwości przywrócenia domyślnego skrótu.

Czas zmienia kolor gdy wideo ma ustawioną klatkę kluczową.

Poprawione odtwarzanie linii / autoodtwarzanie na Direct Show, jeśli tylko codec nie robi przekłamań (format ogm, mp4 ze splitterem LAV) to kończy się tak jak należy.

Poprawka braku zmiany czasów po przejściu do następnej / poprzedniej klatki kluczowej.

Poprawka automatycznego zapisywania zmian przy audio.

Dużo poprawek odnośnie czasów, czasów pobieranych z klatek wideo.

Po przełączeniu na klatki wszystkie pola czasowe również wyświetlają klatki.

Poprawione menu, przy szybkim przejeżdżaniu myszą nie pojawiają się podmenu, a także znikają we wszystkich przypadkach, wcześniej pozostawało szczególnie przy najechaniu elementu "zaznacz linijki".

Kilka poprawek odnośnie czasów, teraz w innych formatach niż ASS są prawidłowe np ustawiając je na wykresie audio bądź przy korekcie po zmianie czasu trwania.

Druga opcja szukania wideo działa nie tylko po kliknięciu ale po każdej zmianie linii.

Dodałem możliwość ustawienia po ilu edycjach w polu edycji będzie zapisywać modyfikacje, 0 wyłącza całkowicie tę możliwość.

Poprawiłem enter w oknie szukaj zmień w polu zmień zmienia pojedyncze wyrażenie, w reszcie przypadków szuka.

Naprawione nie działający enter i escape w oknach dialogowych.

Poprawiony brak zapisu tekstu podczas ustawiania czasu początkowego bądź końcowego do klatki, a także brak przestawiania czasu końcowego gdy początkowy jest wyższy i na odwrót.

Dodana opcja włączenia zmiany przemieszczania aktywnej linii zarówno z shiftem jak i controlem.

Dodana opcja wyłączenia przenoszenia ustawień okna przesuwania czasów z jednej zakładki na drugą.

Poprawione obliczanie znaków na sekundę nie uwzględnia rysunków.

Poprawiony brak skalowania rysunków i clipów z liczbami po przecinku, a także dodany log, który w przypadku nie przeskalowania którejś wartości napisze nam o tym.

Poprawione złe przenoszenie tagów z tekstu oryginalnego a także wstawianie kursora gdy dwa nawiasy były po sobie.

Dodałem możliwość ustawienia maksymalnej ilości plików autozapisu.

Poprawiony błąd całkowitego kasowania cyfr pola czasowego.

Dodane etykietki narzędzi na pasku statusu.

Dodane zatwierdzenie powiększenia enterem.

Ctrl+Shift+Z kasuje powiększenie.

Dodany przycisk edytuj obok listy wyboru stylu.

Dodana obsługa rolki przy powiększeniu wideo.

Dodane ustawianie skrótów dla przycisków wideo przy użyciu shifta.

Zamienione powiększanie okna wideo, teraz działa jak we wszystkich programach.

Poprawki narzędzi wizualnych gdzie nie działało po ich włączeniu ustawianie komentarza i zmiana stylów.

Poprawki odnośnie automatyzacji: więcej logów powodowało zwiechę. Ustawienie skrótu powodowało, że działał on w całym menu niezależnie od elementu. Nie można było używać skryptów wymagających tabulatorów w tekstach z pola tekstowego np. Aegisub Motion.

Poprawiony brak możliwości skasowania tekstu z listy aktor i efekt.

Linie widoczne na wideo teraz są wyświetlane w polu napisów, zmiana następuje także podczas odtwarzania.

Poprawiony brak przewijania tekstu w polu edycji linii podczas zaznaczania.

Poprawione traktowanie przy sprawdzaniu pisowni wszystkich wyrazów po \ jako tagi ASS, teraz tylko \N, \n i \h są brane pod uwagę.

Jako, że przygotowuję powoli Kainote do migracji na Visual Studio 2013, to zmieniłem wersję Icu więc plik boost.dll trzeba podmienić, wraz z plikiem exe.
Release do pobrania tutaj.

Szukam osób do pomocy przy:
- tłumaczeniu anglojęzycznym.
- pisaniu / korekcie pomocy.
- testowaniu programu.
- robieniu tutoriali.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#114 2017-05-27 10:25:15

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Jako że ostatnimi czasy Kostek00 podzielił się kilkoma pomysłami odnośnie nowych ficzerów, które mógłbym zrobić w Kainote postawiłem przeprowadzić małą ankietę.
W jakiej kolejności poniższe z pomysłów powinny trafić do Kainote?

Pomysł 1
Pomysł 2
Pomysł 3


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#115 2017-06-24 19:30:48

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Jako że już nudziło mnie trochę dopieszczanie programu to postanowiłem go wydać, by zająć się jakimś nowym ficzerem.

Lista zmian jest dość pokaźna i nawet trochę nowych rzeczy zrobiłem a przy tym po części każdy z pomysłów Kostka00.

Poprawiona kolejność ostatnio otwieranych a także dodana numeracja.

Poprawione wstawianie tagów w inny nawias niż początkowy przy użyciu przycisków tagów.

Poprawiony brak obsługi \r przy wstawianiu tagów, wczytywało wartości tagów które były przed resetem.

Dodana możliwość przesuwania ostatniej linii karaoke, używając prawego przycisku myszy. W przypadku lewego przycisku przesuwa się wraz z znacznikiem czasu końca.

Poprawione złe przesuwanie linii karaoke przy użyciu prawego przycisku myszy na znaczniku startu.

Poprawione skalowanie z użyciem shifta, teraz działa z każdą osią, a także w sposób bardziej zbliżony do Photoshopa.

Poprawione ciągłe wstawianie nawiasów z tagiem na samym początku po przemieszczeniu kursora poza nawiasy klamrowe w narzędziach edycji wizualnej, skalowania i obracania.

Poprawiony brak dodawania kolorów do ostatnio używanych w colorpickerze.

Poprawione cofanie / przywracanie trybu tłumaczenia.

Dodana opcja zmiany informacji o napisach przy każdym zapisie.

Poprawka blokady zaznaczenia w przypadku, gdy użycia ctrl + kliknięcie w miejscu, gdzie wcześniej była aktywna linia.

Poprawka zmiany głośności, teraz przez FFMS2 przesuwa się suwak audio i głośność zmieniana jest poprawnie, nie jest ograniczona do połowy skali.

Dodane menu pozwalające zarządzać przyciskami tagów.

Zmiana działania shifta z narzędziami edycji wizualnej, teraz przesuwa się w osi, z której odczyta pierwszy ruch, nie przykleja się do niej. Uniemożliwiało przesuwanie punktów o kilka pikseli w jednej osi.

Poprawiony brak zmiany kolorów ostrzeżeń.

Poprawiony brak zmiany kolorów statycznych tekstów.

Dodane szukanie w tekstu oryginału w oknie znajdź i znajdź zamień i poprawa błędu zaznaczania w polu tłumaczenia zamiast oryginału.

Poprawione przejście między oknami znajdź i znajdź zamień, a także oddzielone okno zaznacz linie, które teraz przechowuje własne wyszukiwania.

Dodane filtrowania czcionek by zawierały wpisane znaki, co prawda część ze znalezionych ma te znaki puste, ale tego już zweryfikować nie da się tak łatwo.

Poprawione działanie przesuwania wycinków prostokątnych w zmieniaczu pozycji i dodana możliwość chwycenia gdziekolwiek, bo w przypadku pozycji minusowych nie ma szans w ogóle na przesuniecie.

Dodane skalowanie xbord, xshad, ybord i yshad.

Dodana obsługa skali w wycinkach wektorowych.

Dodana możliwość cofania / przywracania zmian w listach kolorów i skrótów, a także poprawiony błąd braku anulowania zmienionych skrótów.

Dodana opcja niepewne przy włączonym trybie tłumaczenia, ustawianie za pomocą skrótu i przechodzenie po kolejnych niepewnych liniach za pomocą skrótu, a także przechodzenie po nieprzetłumaczonych liniach.

Dodana obsługa shift przy zmiany wielkości okna wideo tak że ustawia taką samą w pozostałych zakładkach.

Poprawione złe wstawianie tagów, gdy w ostatnim nawiasie był sam tekst.

Poprawione kolorowanie przecinków i nawiasów w samym tekście który jest w nawiasach klamrowych.

Poprawiona zła zmiana wysokości okna audio, potrafiło nawet całe pole tekstowe zasłonić, a także blokowało pomniejszenie okna wideo.

Poprawiony brak wstawiania czasu trwania przy użyciu skrótów przyklejania do klatek, a także złe wstawianie, gdy wyświetlanie klatek jest włączone.

Poprawione skalowanie napisów nie zmienia \fax i \fay, co jest niepotrzebne, a także przy rozciąganiu nie rozsypują się rysunki z powodu zbyt dużego \fscx czy \fscy.

Poprawiony kolekcjoner czcionek, by nie uwzględniał rysunków i dobrze przypisywał pogrubienie i kursywę.

Poprawione przestawianie wykresu, by było widać znacznik startowy, po przesunięciu znacznika końcowego. A także, gdy przechodzimy wideo do czasu końcowego wtedy wykres audio jest przestawiany tak, by było widać znacznik czasu końcowego.

Przesuwanie czasów może także przesuwać czasy w tagach \move, \t i \fad, jako że nie wiem dobrze jak fade działa i jakie może przyjmować wartości to nie dodawałem go do obsługi.

Poprawione wklejanie byle czego w pola czasowe i brak zapisu wklejanego czasu.

Dodana możliwość wybrania klatek w polu przesuwania czasów niezależnie od tego, czy w napisach wyświetlane są czasy czy klatki.

Naprawiony nie działający przycisk stop.

Przyspieszone działanie programu przy dużych napisach.

Poprawiony brak wstawiania \p0 za rysunkiem, a także złe wstawianie rysunku gdy w tekście gdziekolwiek było "m ".

Obsługa wielu linijek dla narzędzi wizualnych: ruchu, skali, obrotów i wycinków prostokątnych.

Poprawione mieszanie linijek podczas przesuwania punktów pozycjonowania.

Poprawiony brak przyklejania do klatek kluczowych gdy mamy audio wczytane osobno.

Do poprawnego działania wystarczy podmienić samo exe. Jednakże mając zainstalowane Visual Studio albo inny debugger obsługujący pdb. Pozwoli po umieszczeniu pdb w folderze z Kainote w przypadku crasha może go zdebugować. Udostępnienie mi listy call stack może mi pomóc nawet w 90% naprawić ten bug od ręki.

Release do pobrania tutaj.

Szukam osób do pomocy przy:
- tłumaczeniu anglojęzycznym.
- pisaniu / korekcie pomocy.
- testowaniu programu.
- robieniu tutoriali.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#116 2017-11-21 18:35:43

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Dla ciekawych jak obecnie działa filtrowanie w Kainote zamieszczam filmik.
Po usunięciu błędów wydam tę wersję jako prerelease.
Najnowsza wersja testowa tutaj.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#117 2017-12-27 22:47:05

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

No i po dłuższej przerwie postanowiłem że obecna wersja nadaje się już na kolejne release. smile_big Zważywszy na to, że sporo nowych rzeczy dodałem, z czego, tworząc filtrowanie przewróciłem praktycznie grida do góry nogami.

Zamieszczam listę zmian dostępną też w pomocy:

Dodane okno sprawdzania pisowni.

Dodane okno historii z możliwością cofnięcia edycji nawet do samego początku.

Poprawione rysowanie belki górnej okna przy maksymalizacji.

Poprawiony crash przy anulowaniu wyboru koloru, gdy nie ma wczytanego wideo.

Dodana możliwość wstawiania kopii linijki z czasem klatki wideo.

Poprawione szukanie w zaznaczeniu, nie odznacza, przeskakuje do następnej linijki, gdy szukamy pusty tekst z włączonym początkiem linii.

Poprawiony brak pamięci głośności audio.

Rozszerzone działanie ctrl + alt + klik, można przesuwać teraz zarówno czas startowy i końcowy jak i końcowy i startowy, a zmiana drugiego czasu następuje tylko, gdy czas początkowy jest wyższy od końcowego. Pozwala to na korygowanie tylko jednego czasu, duże ułatwienie gdy mamy ciągłość dialogów.

Poprawiony błąd doznaczania wcześniejszej aktywnej linii, po przejściu do nowej enterem bez edycji i użyciu klik + shift.

Poprawiony brak wstawiania rozdzielczości napisów po konwersji do ASS.

Poprawiony brak pamięci włączenia/wyłączenia edytora.

Poprawione złe działanie ustawiania sposobów wstawiania tagów z przycisków.

Poprawione złe działanie dwóch zakładek wyświetlanych na raz i brak wyłączania porównywania plików po wczytaniu innego pliku bądź usunięciu jednej z porównywanych zakładek.

Poprawione złe numerowanie ostatnio otwartych plików, gdy część z nich nie istnieje.

Dodanie pamięci filtrowania czcionek, a także poprawione filtrowanie po instalacji nowych czcionek, które włączało filtrowanie nawet gdy nie było ono włączone.

Dodane przyciski w oknie wyboru ścieżki, błędu pisowni itp.

Dodane przewijania zakładek na rolce.

Poprawione szukanie nieprzetłumaczonych i niepewnych.

Poprawione włączanie/wyłączanie edytora co powoduje przy nowych kodekach LAV źle wyświetlane wideo.

Poprawiony błąd wczytywania napisów do wideo po otwarciu napisów SRT i usunięcie pytania o zmianę rozdzielczości.

Naprawiony brak pamięci głośności gdy łącznik suwaków audio jest włączony.

Usunięte kasowanie linijek z pustym tekstem przy wczytywaniu napisów w trybie tłumaczenia.

Dodana pamięć wklejania kolumn i kopiowania kolumn.

Wyłączanie narzędzie wizualnych na innym formacie niż ASS.

Dodany pasek przewijania do statycznych tekstów, gdy nie mieści się w oknie.

Naprawiony znikający kursor audio podczas odtwarzania i przesuwania, chwytając za podziałkę czasu bądź paskiem przesuwania.

Poprawione działanie tab w dialogach i ustawienie aktywności na przycisku zatwierdzającym, nie losowych elementach okna.

Poprawione niedziałające skróty klawiszowe, gdy panel z przyciskami na pełnym ekranie jest widoczny.

Poprawiony zły autopodział " w karaoke.

Dodanie filtrowanie, pozwala ukrywać linie z danymi stylami, zaznaczeniami, komentarzami, pokazać tylko nieprzetłumaczone linijki bądź niepewne. Pozwala na autofiltrowanie przy otwieraniu napisów i nakładanie wielu filtrów, a także na filtrowanie odwrócone. wideo może zarówno wyświetlać ukryte linie bądź nie, to samo tyczy się akcji na wielu linijkach, np przesuwanie czasów.

Większa oszczędność pamięci RAM dzięki kopiowaniu tekstów dialogów tylko i wyłącznie, gdy to jest konieczne, a nie zawsze, jak to było do tej pory, przykładowo 20 przesunięć czasów wszystkich linii przy ok 5000 linii oszczę dało ok 70MB mniejsze użycie pamięci RAM. 

Dodane różne opcje porównywania napisów: według czasów, widocznych linii, zaznaczeń, stylów, wybranych stylów. Dodatkowo wyświetla zarówno linie z pasującym tekstem jak i brakiem dopasowania. Porównywanie pokazuje też automatycznie porównywaną linijkę, gdy mamy widoczne 2 zakładki, bądź gdy na jednej jest włączony podgląd napisów.

Dodany podgląd napisów z innych zakładek, pozwala łatwo porównać linie o czasach mieszczących się w przedziale aktywnej linii na wszystkich otwartych napisach.

Poprawiony crash powodowany zamknięciem programu przed wczytaniem skryptów Lua, gdy jest ustawione wczytywanie asynchroniczne.

Dodane doczytywanie brakujących kolorów motywu z domyślnego ostrzegając o tym użytkownika by w razie gdy te kolory niezbyt pasowały do jego motywu po prostu mógł je zmienić.

Poprawione łamanie wierszy w polu edycji tekstu i przestawianie kursora na początek po zmianie jego wielkości.

Dodany zapis otwartego wideo i audio do napisów i pytanie o wznowienie przy ich ponownym otworzeniu z taką różnicą, że pyta tylko o istniejące pliki.

Wczytywanie audio w tle wraz z paskiem postępu w miejscu wykresu audio.

Wielokrotne przyspieszone spektrum audio, u mnie przykładowo z 7fps w pełnym oknie do 33-40fps, wszystko zależy od tego, gdzie audio jest zapisane, bo jeśli na dysk, to sam odczyt z dysku może spowalniać. Użycie RAMu ograniczyłem, by nie dopuścić, aby po zapisaniu całego przetworzonego audio program używał aż do 9GB pamięci w najgorszych przypadkach.

Wiele innych drobnych poprawek błędów, których tu nie wymieniłem, zarówno bardzo starych, jak i powstałych po dodaniu filtrowania.

Od zeszłej wersji zmieniło się kilka rzeczy, boost z icu tymczasowo jest w exe, co naprawiło kilka błędów ale wywindowało rozmiar exe do 30MB, kilka zmian kolorów, więc jeśli ktoś używa MyDeepDark to niech również podmieni ten motyw. Inne własne motywy automatycznie zostaną updatowane o zmienione kolory. Najlepiej zalecam wrzucenie do zupełnie osobnego folderu.

Release do pobrania tutaj.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#118 2017-12-29 00:47:25

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Kainote - edytor napisów

Trochę wersji przeoczyłem i zdaje się, że najwyższa pora (na dobre) pożegnać się ze zwykłym aegi. ^^
Dobra robota.  oczkod

Ostatnio edytowany przez senami (2017-12-29 00:48:20)


sygna.png

Offline

#119 2017-12-29 10:33:46

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Dobrze słyszeć, tak sądzę, że jeszcze jeszcze zrobię obsługę Language Tool i zrobię sobie przerwę na granie. Tak czy owak, temat wymaga sporo kombinacji, a później testów wydajnościowych. Muszę ustalić, czy nadaje się do pracy na żywca, czy trzeba dać mu czas sprawdzić i później jeszcze raz napisy odświeżyć. Z resztą chyba wszystkie programy mają późniejsze odświeżanie błędów pisowni, ale hunspell jest tak szybki, że nawet na bardzo starych kompach sobie radzi na żywca, więc wszystko z nim jest zrobione na żywca.

Jeśli ktoś ma konto na Github i chciałby zgłosić jakieś błędy może to zrobić tutaj.
Teraz już wszystkie błędy tam składuję, nawet jeśli dostaję je na gg/discordzie albo w inny sposób.
W zakładce Insights można zobaczyć jakie błędy ostatnio naprawiałem, a w code można zobaczyć porównanie kodu przed zmianą i po zmianie.
Oczywiście wszystko oprócz wpisywania nowych "Issues" można zobaczyć, nie mając tam konta.

Ostatnio edytowany przez Bakura (2017-12-29 17:03:29)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#120 2018-01-26 18:53:06

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Po miesięcznej przerwie przyszła pora na typowy build poprawkowy.
Lista poprawek i drobnych zmian od poprzedniej wersji:

Poprawka rysowania czasów na pasku czasów audio, dzięki czemu czasy nie powinny już nigdy się nakładać na siebie.

Naprawione niedziałające wstawianie tagów przy pierwszym ruchu narzędzi wizualnych obrotów i skalowania.

Dodana automatyczna zmiana linii przy przechodzeniu do następnej linii i kursorem przy włączonym porównywaniu.

Poprawiony niedziałający podgląd zmiany wielkości czcionki w oknie zmiany czcionki.

Dodany czas w nazwie zrzutów ekranu zapisanych do PNG.

Dodana obsługa tagu <br> przy konwersji z SRT na inny format, a także obsługa konwersji z SRT na MDVD, MPL2 i TMP, a także z nich na format SRT i inne konwersje między tymi formatami.

Poprawione ciągłe wyskakiwanie dialogu, że nie znaleziono więcej błędów pisowni.

Dodana możliwość umieszczenia włączania/wyłączania indeksowania na pasek narzędzi.

Poprawione ukrywanie jednej zakładki, po kliknięciu w pierwszy albo ostatni piksel.

Dodanie czasu na pełny ekran, bardzo przydatne, przy korzystaniu z pełnego ekranu na drugim monitorze, można wtedy normalnie z wideo pracować.

Zmieniony przycisk konfiguracji przycisków tagów, dzięki czemu ikona nie będzie się dłużej rozlatywać po rozciąganiu/zwężaniu okna.

Dodana możliwość przestawienia paska narzędzi na dowolny bok.

Poprawiony crash po zamknięciu wszystkich zakładek, gdy dwie zakładki są widoczne i ponownym zaczytaniu napisów.

Poprawione zmienianie szukanego słowa, gdy pojawiał się dialog z informacją odnośnie ilości zmian bądź, że podana fraza nie została znaleziona. Poprawiony także brak czyszczenia błędów pisowni, co powodowało nieprawidłowe rysowanie.

Dodane otwieranie wielu plików na raz z otwórz napisy i otwórz wideo.

Poprawione wczytywanie napisów TMP, za każdym razem pojawiała się informacja, że format niepoprawny i traktowało jako ASS.

Dodane do kolekcjonera czcionek moje pole tekstowe obsługujące koloryzację, co wyeliminowało kolejny element niepodatny na zmianę motywu.

Poprawione otwieranie dwóch menu na raz w przypadku zepsutej myszki powodującej trójklik prawego przycisku, pozostające menu powodowało crasha przy próbie odwołania. A także poprawione klikanie prawym, teraz każde kliknięcie powoduje przemieszczenie menu w miejsce kliknięcia.

Przyspieszenie obliczania łamań w polu tekstowym dzięki czemu kilkadziesiąt tysięcy linijek z błędem automatyzacji nie powoduje zwiechy.

Poprawiony crash przy otwarciu okna zmiany rozdzielczości napisów bez wideo.

Poprawiony błąd porównywania na dwóch widocznych zakładkach.

Poprawiony błąd braku klatki wideo i wykresu audio po odpaleniu programu z obsługą DirectX na pełnym ekranie.

Release do pobrania tutaj.

Kolejne zabawy z Language Tool zostały odłożone na później z powodu javowstrętu. Już wcześniej nienawidziłem javy, ale teraz nienawidzę ją jeszcze bardziej.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024