#281 2018-09-13 10:05:53

wincenty271
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-23

Odp: ACTA a anime w PL

@Pawelr98 to witaj w ekipie chomików animców smile_big
Ja mam coś koło 20TB w HDD (2x3TB + 5x2TB + 1,5TB + 2x1TB) z czego ponad połowa to animce XD

Jestem właśnie w trakcie realizacji pewnego projektu związanego z dyskami, jak skończę to zapodam fotki.


myanimelist_logo_by_gisellenya-da2lg7c.png

Offline

#282 2018-09-13 11:36:40

crat
Użytkownik
Dołączył: 2012-10-27

Odp: ACTA a anime w PL

@Pawelr98 dobrze naliczyłem 9 dysków w obudowie? Jeśli tak, to chyba nie wszystkie są podłączone :?

Offline

#283 2018-09-13 12:48:12

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: ACTA a anime w PL

Już jest efekt ACTA 2, a mianowicie brak zainteresowania tematem tych największych mediów jak gazeta, TVN... jakby temat był mało istotny wbrew burzy w internecie która wczoraj wybuchła i trwa.

Europosłowie nie rozumieją, jak kto jest się wymieniać zdjęciami kotków w internecie, więc łato dali się przekonać, że to proceder szkodliwy dla autora zdjęcia z kotkiem, że inni korzystają nie płacąc mu. Zatem dostawca internetu będzie zgłaszał komu trzeba, że kotki oglądasz w internecie, i zostanie nałożony na ciebie podatek.

Ostatnio edytowany przez Nesbro (2018-09-13 14:42:09)

Offline

#284 2018-09-13 14:40:08

Słowianie
Użytkownik
Skąd: Youtube.com
Dołączył: 2017-01-02

Odp: ACTA a anime w PL

Jeśli PiS nadal będzie u władzy to ACTA 2 będą wprowadzone minimalnie lub wcale. W tv dziś przy śniadanku w tvpinfo mówili jak to obejść, min co 2 tyg zmieniać adresy cloudflare xD (tak tak, pis powiedział jak to obejść), pewnie znajdzie się masa innych sposobów jak zmiany serwerów, domen, rotacja IP itp.


tumblr_inline_orxomc9kpC1uj5efd_540.png Youtube - to moja pasja!

Offline

#285 2018-09-13 18:08:23

nyah2211
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-17

Odp: ACTA a anime w PL

Zawsze pozostają nam jako użytkownikom sieci cebulowe i szyfrowanie ruchu.

Gorzej mają właściciele portali na których "nieodpowiednia" treść się znajduje.


podpisq.png

Offline

#286 2018-09-13 19:37:43

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: ACTA a anime w PL

Jeżeli serwery są poza UE to pewnie nie będzie dużych problemów, gorzej z udostępnianiem samych linków, teoretycznie można by to obejść metodą na zasadzie automatu do maila, że wysyłasz byle jaką wiadomość na konkretny mail, a mail z automatu wysyłałby ci listę anime z linkami, tak jak np. tutaj.

Ostatnio edytowany przez matiasmovie (2018-09-13 19:39:38)

Offline

#287 2018-09-13 22:17:30

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: ACTA a anime w PL

Wszyscy się podniecają, a czuję, że nawet jak to wejdzie, to zmiany będą marginalne.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#288 2018-09-13 23:27:38

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: ACTA a anime w PL

No ACTA weszło i jakiejś super rewolucji nie było, RODO więcej namieszało bo niektóre zagraniczne serwisy spoza Europy zablokowały dostęp do stron.

Offline

#289 2018-09-13 23:46:08

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: ACTA a anime w PL

matiasmovie napisał:

No ACTA weszło

Niby kiedy?

Offline

#290 2018-09-14 01:34:52

Pawelr98
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz/Gdańsk
Dołączył: 2018-07-20

Odp: ACTA a anime w PL

ipos napisał:

To pewnie nieźle grzeje ten kombajn.

Teraz obcięte do 125-130W 24/7.

Wcześniej ~150W.
Generalnie to Athlon II X2 250 + Gigabyte 870A-USB3.
Wyłączony drugi rdzeń, skręcony zegar i zaniżone napięcie.
Za kartę robi poczciwy Ati X600 128MB. Kiedyś kupiłem kilka tych kart po parę zł sztuka.
Kontroler SAS HP P400 z adapterami SAS<->Sata.
Zasilacz Pentagram SilentForce 460W (niedawno 11 urodziny miał, bebechy OK bo sprawdzane).
W sumie wypadałoby wymienić na coś z 80+ Gold(są tanie zasiłki z komputerów DELL) aby poprawić o parę % sprawność.
Wszystko działa pod kontrolą Debiana.

Ma jeszcze zasilanie awaryjne.
Ever Eco Pro 700 CDS z podłączonym akumulatorem samochodowym.
Wymieniałem akumulator w aucie to akurat starszy podpasował.
Ponad godzinę może sobie NAS pracować na czymś takim.

Kiedyś był Core i3 550(mniej prądu brał) ale płyta nie chciała współgrać z kontrolerem SAS(zwiecha przy ładowaniu biosu karty SAS).

crat napisał:

@Pawelr98 dobrze naliczyłem 9 dysków w obudowie? Jeśli tak, to chyba nie wszystkie są podłączone :?

Na tym zdjęciu było 10 dysków.

Jeszcze jeden 1TB na samej górze.

Było (jak na zdjęciu):
6x2TB RAID6- główna macierz
2x160GB RAID1- na ważne dane (zdjęcia z wakacji itp.)
1x40GB-Systemowy
1x1TB-dysk osobny (używałem na długo przed zmontowaniem obecnej macierzy)
Jest:
6x2TB RAID6- główna macierz
2x160GB RAID1- na ważne dane (zdjęcia z wakacji itp.)
1x120GB SSD- systemowy

Dysk 1TB miał nastukane bodajże ponad 38k godzin pracy ciągłej.
To jest ponad 4 lata(pracy,sam dysk starszy). Miał już drobne problemy z sektorami realokowanymi (pierwsze pojawiły się kilka lat temu).
Raz na parę miesięcy pojawiał się nowy sektor realokowany.
Dysk Hitachi Ultrastar więc "profesjonalny". Swoją drogą mówi to coś o wytrzymałości tych dysków.
Nie do zajechania.
No ale lubił się grzać więc w ramach ograniczania zużycia energii poszedł w odstawkę(jako rezerwa) dwa miesięce temu.
Dane przeniesione na główną macierz.

Dysk 40GB miał już sektory UNC więc został dwa dni temu wymieniony.
Inland Professional 120GB z amerykańskiego MicroCenter.
W przeliczeniu dałem nieco ponad 100zł. Tańszego SSD chyba nie ma(osiągi też są "najtańsze" ale i tak o niebo szybciej niż HDD).
Debian przeniesiony żywcem bo nie chciało mi się znowu grzebać w Linuxie.

Planuję też zdemontować 2x160GB również ze względu na zużycie energii.
Przegrać dane i niech sobie leżą bez zużywania energii.
Być może udałoby się też zdemontować jeden wentylator(ta macierz grzeje się konkretnie) bo mógłbym zwiększyć dystanse między dyskami.
Zawsze 1-2W mniej.

Niestety ceny prądu powolutku idą w górę(m.in dzięki Eurosojuzowi) i trzeba ograniczać zużycie.
Jak dobrze pójdzie to może uda się zredukować do ~100W.

Także ten.
Szkoda że internet niedomaga.
TLMC to pobierałem w Gdańsku na internecie 150MBit/s i przywiozłem potem dysk do Bydgoszczy.
"Mniejsze" ilości danych to jeszcze jakoś idzie przepchać po iluś dniach ale jest to męczące.

Mimo to moja baza anime jest całkiem imponująca.

Ostatnio edytowany przez Pawelr98 (2018-09-14 01:37:54)


SI1QgvO.jpg

Offline

#291 2018-09-14 09:11:13

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: ACTA a anime w PL

Prawdziwy fanatyk fetyszysta. szalony

Offline

#292 2018-09-14 15:32:19

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: ACTA a anime w PL

A ja mam 4 dyski: (zewnętrzne) 1, 2, 3 oraz (wewnętrzny) 10 TB i starcza (+2 TB jako dysk wewnętrzny na aplikacje)
Dysk 10 TB wsadzony jest w taką obudowę - https://www.x-kom.pl/p/406261-obudowa-d … zarna.html
Mam zamiar go w przyszłości rozbudować, jednak jak coś się zmieni w kwestii ściągania anime, to może nie będę musiał smile_big

A to mnie nazywają fanatykiem. Niech no tylko zobaczyliby ten post Pawelr98 smile_big


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#293 2018-09-14 15:51:21

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: ACTA a anime w PL

Czy ktoś z narzekających przeczytał tą dyrektywę?


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#294 2018-09-14 16:15:02

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: ACTA a anime w PL

Sidorf napisał:

Czy ktoś z narzekających przeczytał tą dyrektywę?

Obstawiam, że nie. Za dużo tekstu, za mało obrazków. Nie dla pokolenia internetów.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#295 2018-09-14 16:20:31

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: ACTA a anime w PL

Sidorf napisał:

Czy ktoś z narzekających przeczytał tą dyrektywę?

Nie widzieli jej na oczy i łykają wszystko jak prostytutka z 10-letnim stażem.
Ogólnie nie jestem jakimś specjalnym fanem tej dyrektywy ale tam nie ma nic specjalnego. Już poprzednie ACTA w polskim prawie zmieniało 0 (słownie: zero).

Tutaj można sobie poczytać o większości bzdur, które są wypisywane w internetach (nie żeby w internecie kiedyś ludzie pisali coś poza stekiem bzdur):
LINK -< pisane przez prawników

A tutaj taki przykładzik (żeby nie było, że tylko linkuje) np. co do rzekomego filtrowania treści.

Pokaż spoiler Artykuł 13
Korzystanie z treści chronionych przez dostawców usług społeczeństwa informacyjnego polegających na przechowywaniu i zapewnianiu publicznego dostępu do dużej liczby utworów i innych przedmiotów objętych ochroną zamieszczanych przez użytkowników

1.Dostawcy usług społeczeństwa informacyjnego, którzy przechowują i zapewniają publiczny dostęp do dużej liczby utworów lub innych przedmiotów objętych ochroną zamieszczanych przez swoich użytkowników, we współpracy z podmiotami praw podejmują środki w celu zapewnienia funkcjonowania umów zawieranych z podmiotami praw o korzystanie z ich utworów lub innych przedmiotów objętych ochroną bądź w celu zapobiegania dostępności w swoich serwisach utworów lub innych przedmiotów objętych ochroną zidentyfikowanych przez podmioty praw w toku współpracy z dostawcami usług. Środki te, takie jak stosowanie skutecznych technologii rozpoznawania treści, muszą być odpowiednie i proporcjonalne. Dostawcy usług przekazują podmiotom praw adekwatne informacje na temat funkcjonowania i wdrażania środków, a także, w stosownych przypadkach, adekwatne sprawozdania na temat rozpoznawania utworów i innych przedmiotów objętych ochroną oraz korzystania z nich.

2.Państwa członkowskie zapewniają wdrożenie przez dostawców usług, o których mowa w ust. 1, mechanizmów składania skarg i dochodzenia roszczeń, które są dostępne dla użytkowników w przypadku sporów dotyczących stosowania środków, o których mowa w ust. 1.

3.W stosownych przypadkach państwa członkowskie ułatwiają współpracę między dostawcami usług społeczeństwa informacyjnego a podmiotami praw poprzez dialog zainteresowanych stron w celu określenia najlepszych praktyk, takich jak odpowiednie i proporcjonalne technologie rozpoznawania treści, biorąc pod uwagę m.in. charakter usług, dostępność technologii i ich skuteczność w świetle rozwoju technologii.

A tak swoją drogą... filtr antypiracki?
Olaboga, to musi oznaczać koniec internetów. Kasujcie bajeczki, póki jeszcze można.

Szkoda tylko, że np. z filtrów treści korzysta YT. I co, zniknął YT? Nastąpił koniec jutuba w internetach?
Zresztą, co ja sobie będę język strzępił.

Ariakis napisał:

Obstawiam, że nie. Za dużo tekstu, za mało obrazków. Nie dla pokolenia internetów.

Yep, nikt tego na oczy nie widział nawet. A koniec internetu następuje po raz któryś tam. Ostatni zdaje się miał być w momencie wykrycia luk bezpieczeństwa w prockach Intela. Olaboga.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2018-09-14 16:22:15)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#296 2018-09-14 16:26:14

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: ACTA a anime w PL

Te wasze kolekcje animu to tylko wersje TV? jezor Ja to mam BD po 500 mb około i w sumie 4 TB zajęte.

Offline

#297 2018-09-14 17:17:19

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: ACTA a anime w PL

Ariakis napisał:

Obstawiam, że nie. Za dużo tekstu, za mało obrazków. Nie dla pokolenia internetów.

Przecież to jest niecałe 8 stron...
Dla zainteresowanych: https://eur-lex.europa.eu/legal-content … 93&from=PL
od strony 25 do 33.


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#298 2018-09-14 17:46:03

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: ACTA a anime w PL

Kamiyan3991 napisał:
Sidorf napisał:

Czy ktoś z narzekających przeczytał tą dyrektywę?

Nie widzieli jej na oczy i łykają wszystko jak prostytutka z 10-letnim stażem.
Ogólnie nie jestem jakimś specjalnym fanem tej dyrektywy ale tam nie ma nic specjalnego. Już poprzednie ACTA w polskim prawie zmieniało 0 (słownie: zero).

Toć w artykule nr. 13 nie chodzi tylko o to, że dostawca internetu i ANSI będą musiały cie monitorować czy używasz skrinów z animu w swoich postach informujących o udostępnionych napisach, a o coś bardziej poważnego. Jak boty kasujące zrzut ekranu wpisu polityka na Twitterze w którym napisał coś niewygodnego. To nie cenzura? To będzie koniec zasady, że w internecie nic nie ginie. Albo to, że będziesz chciał znaleźć coś w wyszukiwarce, która ci tego nie pokaże, gdyż Google nie zapłacił podatku za umieszczenie linku.

Ostatnio edytowany przez Nesbro (2018-09-14 17:49:36)

Offline

#299 2018-09-14 21:01:24

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: ACTA a anime w PL

I gdzie tam odnalazł się zakaz linkowania, podatek od linków, koniec memów, koniec prawa do cytatu, koniec internetu?

Dobra, macie jeszcze 11.

Pokaż spoiler
Ochrona publikacji prasowych w zakresie cyfrowych sposobów korzystania

1.Państwa członkowskie zapewniają wydawcom publikacji prasowych prawa przewidziane w art. 2 i art. 3 ust. 2 dyrektywy 2001/29/WE w zakresie cyfrowych sposobów korzystania z ich publikacji prasowych.

2.Prawa, o których mowa w ust. 1, nie naruszają jakichkolwiek przewidzianych w prawie Unii praw autorów i innych podmiotów praw w odniesieniu do utworów i innych przedmiotów objętych ochroną zawartych w publikacji prasowej, i nie mają na te prawa żadnego wpływu. Na prawa te nie można się powoływać przeciwko autorom i innym podmiotom praw, a w szczególności na ich podstawie nie można pozbawiać autorów i innych podmiotów praw ich prawa do eksploatacji swoich utworów i innych przedmiotów objętych ochroną niezależnie od publikacji prasowej, w skład której wchodzą te utwory lub przedmioty.

3.W odniesieniu do praw określonych w ust. 1 stosuje się odpowiednio art. 5–8 dyrektywy 2001/29/WE i dyrektywy 2012/28/UE.

4.Prawa, o których mowa w ust. 1, wygasają 20 lat po opublikowaniu danej publikacji prasowej. Termin ten liczy się od dnia pierwszego stycznia roku następującego po dacie opublikowania.

Gdzie są te podatki od linków? Tu chodzi co najwyżej o snippet. Wiesz, co to snippet? Tak myślałem.
Mów do słupa, a słup dupa.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#300 2018-09-14 23:31:00

Infernus
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-28

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024