#81 2013-03-31 11:37:47

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

winlux napisał:

5.Levi-czan
Nic czeba czekać.
ty to morze wiesz

Ach, ci fani Fairy Tail...


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#82 2013-03-31 12:41:44

DeadSoul
Użytkownik
Dołączył: 2008-09-26

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Owszem kusi, wciąż stawiam opór, by tam nie zajrzeć:P


DeadSoul.png
30272.png

Offline

#83 2013-03-31 14:29:22

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Sado napisał:
winlux napisał:

5.Levi-czan
Nic czeba czekać.
ty to morze wiesz

Ach, ci fani Fairy Tail...


you make my day bro respekt


ara ara...

Offline

#84 2013-04-02 12:39:27

DeadSoul
Użytkownik
Dołączył: 2008-09-26

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Moim zdaniem zakończyli teraz sezon z powodu wydarzeń, których jeszcze nie było w FT.
Patrząc na to co ma się stać, podejrzewam, że drugi sezon będzie bardziej brutalny, nawet parę bohaterów zginie.
Co za tym idzie musieli zakończyć serię, by odgrodzić te dwa różne poziomy, zapewne zmieni się ograniczenie wiekowe oraz godzina emisji będzie późniejsza. Można powiedzieć, że po tych latach emisji seria nieco dorosła razem z widzami, którzy oglądali od początku:)


DeadSoul.png
30272.png

Offline

#85 2013-04-02 14:13:20

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

DeadSoul napisał:

Moim zdaniem zakończyli teraz sezon z powodu wydarzeń, których jeszcze nie było w FT.
Patrząc na to co ma się stać, podejrzewam, że drugi sezon będzie bardziej brutalny, nawet parę bohaterów zginie.
Co za tym idzie musieli zakończyć serię, by odgrodzić te dwa różne poziomy, zapewne zmieni się ograniczenie wiekowe oraz godzina emisji będzie późniejsza. Można powiedzieć, że po tych latach emisji seria nieco dorosła razem z widzami, którzy oglądali od początku:)

515gMSi-4TL._SL500_SS500_.jpg

Po prostu ekranizacja dogoniła mangę, a nie chcą dawać z dupy filerów w środku arcu.

Ostatnio edytowany przez KieR (2013-04-02 14:16:37)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#86 2013-04-02 14:21:20

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Biedni fani próbują dojrzeć plusy w tym. Fairy Tail było, jest i będzie bajką dla dzieci (brak krwi i ci dobrzy zawsze wygrywają bez żadnych poniesionych strat). Nie mam zamiaru drugiej serii zaczynać. smile_big Wątpię, aby zrobili tak, jak w HxH, gdzie przez pierwsze 30 odcinków też nie było krwi, a potem lało się hektolitrami, bo tego wymagała fabuła. smile

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-04-02 14:30:10)

Offline

#87 2013-04-02 16:13:47

Rudy102
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-13

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Nie wiem, jak jest z mangą Hunter X Hunter, ale chyba do czasu walki z Ryodanem po prostu krwawych momentów nie było, ale mogę się mylić, bo mangi nie czytam.


Rudy102.png

Offline

#88 2013-04-03 02:15:21

Gela19
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-04-20

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Ja obstawiam, że to był celowy zabieg by podnieść widzom ciśnienie a koniec końców odwrócı się niby przeznaczenie, Natsu uratuje świat i prawie wszystkich przyjaciół. Do tego odnajdzie swojego "ojca" lub jego grób i będzie chciał go pomścić. Lucy będzie umierała a on żeby ją ratować się poświęci, lub ktoś inny umrze :p hehe A co do laski która Jellal śledził, to chociaż mangi nie czytałam, odrazu sie domyśliłam kto to smile może być ciekawie :p


Osoki hi-no tsumorite tooki mukashi-ka-na.

Offline

#89 2013-07-11 18:02:34

Xam10
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-27

Offline

#90 2015-10-22 07:53:40

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Yo. Odgrzebuję stary temat, bo mam mały problem. Znajoma przygotowuje cosplay Erzy. Niby łatwe, ale Ona jest ambitna i przygotowuje cosplay Erzy w zbroi "Heaven's Wheel". Potrzebna mi informacja, bo sam nie pamiętam, czy Erza nosząc tę zbroję mogła swobodnie poruszać skrzydłami? Jeżeli ktoś ma namiar na odcinek, w którym Erza używa tejże zbroi, to też będę wdzięczny


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#91 2015-10-22 08:43:14

Xam10
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-27

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Mammoth napisał:

Yo. Odgrzebuję stary temat, bo mam mały problem. Znajoma przygotowuje cosplay Erzy. Niby łatwe, ale Ona jest ambitna i przygotowuje cosplay Erzy w zbroi "Heaven's Wheel". Potrzebna mi informacja, bo sam nie pamiętam, czy Erza nosząc tę zbroję mogła swobodnie poruszać skrzydłami? Jeżeli ktoś ma namiar na odcinek, w którym Erza używa tejże zbroi, to też będę wdzięczny

Na tym filmiku nimi rusza na moje oko. jezor

Ew. jak chcesz to w odcinku, który zekranizował 14 chapter powinna być ta zbroja na żywo. jezor

Ostatnio edytowany przez Xam10 (2015-10-22 08:48:07)


podpisq.png

Offline

#92 2016-02-21 21:59:31

Amored
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-16

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Fairy Tail było w sumie moim pierwszym anime, które obejrzałam do końca (mówię tu o serii z 2009 roku), mając świadomość, z czym mam do czynienia. Po Kuroshitsuji, które niezbyt mnie porwało (swoją drogą, wypadałoby zrobić do tego drugie podejście), byłam dość specyficznie nastawiona do seansu. Przyciągnęła mnie postać Jellala, a.k.a mojego pierwszego męża w 2D. Oczywiście FT musiało mnie wciągnąć, inaczej prawdopodobnie nie pisałabym teraz tego postu. Swojego czasu przechodziłam też przez syndrom "ulubionego anime", czyt. wychwalałam FT, ile popadnie. Pisałam nawet fanfiction, które wytrzymało jakieś dwa lata, zanim straciłam wszelkie chęci.

Fabularnie mamy typowy shounen. Jest grupka głównych bohaterów przeżywająca kolejne przygody. Podobało mi się dodanie otoczki magii, chociaż z wykonaniem bywało raz lepiej, raz gorzej. Jedne jej rodzaje rzeczywiście miały w sobie pewien majestat (np. magia kluczy, chociaż i tutaj widzę pewien minus, o czym wypowiem się za moment), inne natomiast wydawały się być absurdalne i wciśnięte na siłę, by stworzyć "zabawną postać". Odnośnie Smoczych Zabójców...

Pokaż spoiler
Swojego czasu był to wątek naprawdę ciekawy - wszystkie te tajemnicze powiązania z siódemkami, zniknięcie Smoków, wciśnięcie do tego Zerefa i Mafis oraz sam fakt, że magia ta jest niezwykle rzadka. A raczej była bo na tym etapie mamy miliard jej rodzajów, występujących co kilka arców.
Szczerze mówiąc, z czasem Fairy Tail stało się inne i przestało mnie tak wciągać. Nie wiem czy to znudzenie, czy bardziej irytacja wolnym ciągiem fabularnym (no ale czego ja się spodziewałam po tasiemcu?!). Osobiście mam do nadgonienia kilka ostatnich rozdziałów mangi i wiem, na czym mniej-więcej seria stoi. Sądzę, że swój najlepszy okres miała do odcinków/rozdziałów z wyspą Tenrou.
Pokaż spoiler
Siedmioletni przeskok nie miał większego sensu. Najważniejsi bohaterowie (siłą prawie wciśnięci na tę wysepkę) nie postarzali się ani trochę, a ci, którzy zostali (z wyjątkiem Romeo i kilku starszych wyjadaczy), specjalnie nie różnią się wyglądem od swoich poprzednich wersji. Już logiczniej wypadł ostatni przeskok o bodajże rok?

Plusem FT jest na pewno to, że potrafi wzruszyć. Pamiętam nawet, że prawie uroniłam łzę w kilku momentach (z naciskiem na prawie bo tytułów, gdzie otwarcie płakałam jest naprawdę mało). Za swoje ulubione arci uważam Phantom Lord (ogólnie żałuję, że skasowano tę gildię i zapomniano o części postaci z niej), Loke (za wzruszający wątek Loke'a/Leo) i Wieżę Niebios (Jellal Jellal Jellal historia Erzy). Ewentualnie jeszcze wątek Laxusa i jego drużyny. Fillery, przyznaję bez bicia, pomijałam - mam tu na myśli pełne sagi, bo pojedyncze odcinki jeszcze potrafiłam zdzierżyć, przy czym nie wychodziły wcale aż tak źle. Przy niektórych śmieję się po dziś dzień.

Jeżeli mowa o kresce - wybitna ona nie jest, ale też nie razi specjalnie oczu. Mam pewien sentyment do tej z pierwszego sezonu, chociaż pod koniec wydawała się taka dziwnie plastikowa. Ta z 2014 roku była śliczna na początku. Teraz mam wrażenie, że twórcy nie przykładają aż tak dużej wagi do estetyki. Sama ścieżka dźwiękowa jest jednak cudowna, idealna, boska, [wstaw wiele innych pozytywnych określeń]. Spośród wszystkich postaci zaś najbardziej lubię Jellala (szok!) i Juvię, nad którą ubolewam. Czekam, aż dostanie jakiś porządny wątek. I to taki własny, a nie, gdzie tylko asystuje. Ah, ten ból istnienia.

Z piątki głównych bohaterów (Natsu, Lucy, Gray, Erza i Wendy) najbardziej lubiłam do pewnego czasu Erzę. Podobała mi się ta jej oschła i niezależna postawa oraz zbroje, które w większości wypadały bardzo dobrze. Szkoda tylko, że mocno zredukowano jej charakter. Po Wieży Niebios, kiedy stawała się bardziej otwarta, jeszcze było w porządku. Teraz to już jakaś przesada. Wendy jest całkiem urocza, chociaż szczególnie nie wybija się na tle innych postaci. Lucy przemilczę bo to jedna z tych postaci, które przez większość czasu antenowego przyprawiają mnie o białą gorączkę. Powiem tylko, że irytuje mnie rozwiązanie z jej magią. Myślałam, że szlag mnie trafi, kiedy

Pokaż spoiler
Yukino planowała oddać jej swoje złote klucze...
Natsu i Happy pozostają całkiem sympatyczni, ale jednocześnie nie wybijają się szczególnie poza schemat. Gray... Czasem go lubię, czasem nie. Zależy od scen z jego udziałem. Generalnie Fairy Tail miło wspominam, ale też nie uważam za jakiś majstersztyk. Przynajmniej nie tak bardzo jak kiedyś.

Offline

#93 2018-10-07 12:15:33

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Ktoś mi wytłumaczy co się stało między poprzednim sezonem, a tym, że niby gildia się rozpadła?


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#94 2018-10-07 12:47:57

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Mammoth napisał:

Ktoś mi wytłumaczy co się stało między poprzednim sezonem, a tym, że niby gildia się rozpadła?

Masz,
https://anime.stackexchange.com/questio … -disbanded

A tak w skrócie:

Pokaż spoiler
Makarov celowo rozwiązał gildie, by Lumen Histoire nie wpadło ręce Zerefa plus, aby członkowie gildii nie wdali się walkę z Imperium Alvarez i nie zostali pozabijani

Offline

#95 2018-10-07 13:39:11

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

To wiele wyjaśnia, dzięki smile_big


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#96 2018-10-07 17:07:18

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

Mammoth napisał:

Ktoś mi wytłumaczy co się stało między poprzednim sezonem, a tym, że niby gildia się rozpadła?

W ostatnim odcinku walki z Tartarosem Makarov rozwiązuje gildie i jest o tym jeszcze w 2 ostatnich odcinkach jak Natsu wrócił.


wizard2000.jpg

Offline

#97 2018-10-28 23:23:30

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

W najnowszym epku przygód magów pojawia się smartfon. Ma to sens?


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#98 2018-10-29 00:32:49

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Fairy Tail - Wersja TV

U nich to pewnie jakaś przenośna lakryma komunikacyjna. xD

Tak btw to wydaje mi się czy w tym sezonie zamiast idiotycznego przeciągania jest jeszcze więcej fanservice?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024