#1 2018-11-21 23:49:47

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Jaki telewizor do oglądania i grania?

Witam,
Chciał bym kupić telewizor na ścianę, będzie do oglądania przez kablówkę, jak i PC (anime) oraz grania na konsoli.

Szukam jakiegoś 43 calowego, LED i Ultra HD (oczywiście nie wykluczam też FullHD o ile będzie lepszym wyborem), dobrze by było od SONY, Panasonic i Philips też mogą być, nie potrzebuje bajerów typu pooświetlanie ściany (ambilight) czy jakieś inne badziewie.
Osobiście wypatrzyłem tylko take pozycje, nie chce wydawać więcej niż 2500zł

https://www.morele.net/telewizor-sony-k … b-4688365/

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ … D-43XF7005

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ … d-43xe7077

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/t … id-1257542

Co sądzicie? Który powinienem wybrać?

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2018-11-21 23:53:32)

Offline

#2 2018-11-22 00:04:21

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

Ostatni ma 49". Więc jaki w końcu chcesz? jezor

Offline

#3 2018-11-22 00:28:48

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

marek2fgc napisał:

Ostatni ma 49". Więc jaki w końcu chcesz? jezor

To akurat wyjątek, ponieważ będzie u mnie w sklepie w promocji za 1400 zł w piątek.

Offline

#4 2018-11-22 01:25:57

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

Osobiście bym szukał takiego w którym podczas oglądania piłki nożnej cz innego sportu nie miałbyś wrażenia, że ekran jest przetarty brudną ścierą.

Offline

#5 2021-02-26 20:54:26

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

Zamierzam kupić TV, powiedzcie na co się zwraca uwagę??? Na jakie parametry, poza ceną jezor


wizard2000.jpg

Offline

#6 2021-02-26 23:38:31

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

wizard2000 napisał:

Zamierzam kupić TV, powiedzcie na co się zwraca uwagę??? Na jakie parametry, poza ceną jezor

Zastanów się nad typem TV: LCD, LED, QLED czy OLED (jeszcze Plasma była, ale tego chyba nikt już nie kupuje), liczbą cali, typem (Android TV), a pomijając parametry, których te TV dotyczą, jakiś czas reakcji itd. Generalnie wszystko zależne jest od tego, co masz zamiar tam oglądać lub bardziej, czego ty oczekujesz od tego TV. Jedni pakują się w 4K, a inni stawiają na to, by dużo nie ciągnął prądu, bo chcą chociaż trochę oszczędzić podczas eksploatacji.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#7 2021-02-27 01:01:04

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

Hunter Killer napisał:
wizard2000 napisał:

Zamierzam kupić TV, powiedzcie na co się zwraca uwagę??? Na jakie parametry, poza ceną jezor

Zastanów się nad typem TV: LCD, LED, QLED czy OLED (jeszcze Plasma była, ale tego chyba nikt już nie kupuje), liczbą cali, typem (Android TV), a pomijając parametry, których te TV dotyczą, jakiś czas reakcji itd. Generalnie wszystko zależne jest od tego, co masz zamiar tam oglądać lub bardziej, czego ty oczekujesz od tego TV. Jedni pakują się w 4K, a inni stawiają na to, by dużo nie ciągnął prądu, bo chcą chociaż trochę oszczędzić podczas eksploatacji.

Szczerze mówiąc nie wiem czym się różni LCD, LED, QLED czy OLED po za tym że to różne technologie ekranów. Myślę tak o jakiś 50calach, tak żeby wygodnie było można było jakiś serial, film czy meczyk obejrzeć. Będzie podpięty pod cyfre+ i pod kompa(co bym filmy, seriale, animce mógł oglądać). Co do użytkowania to im mniej będzie pobierał energii tym lepiej bo często jest po prostu włączony i coś sobie gra jezor . Nie kupuje go na rok czy dwa więc myślę ze te 4k mógł by mieć, natomiast jeśli chodzi o budżet to myślę o jakiś 2,5-3.


wizard2000.jpg

Offline

#8 2021-02-27 02:06:44

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

wizard2000 napisał:
Hunter Killer napisał:
wizard2000 napisał:

Zamierzam kupić TV, powiedzcie na co się zwraca uwagę??? Na jakie parametry, poza ceną jezor

Zastanów się nad typem TV: LCD, LED, QLED czy OLED (jeszcze Plasma była, ale tego chyba nikt już nie kupuje), liczbą cali, typem (Android TV), a pomijając parametry, których te TV dotyczą, jakiś czas reakcji itd. Generalnie wszystko zależne jest od tego, co masz zamiar tam oglądać lub bardziej, czego ty oczekujesz od tego TV. Jedni pakują się w 4K, a inni stawiają na to, by dużo nie ciągnął prądu, bo chcą chociaż trochę oszczędzić podczas eksploatacji.

Szczerze mówiąc nie wiem czym się różni LCD, LED, QLED czy OLED po za tym że to różne technologie ekranów. Myślę tak o jakiś 50calach, tak żeby wygodnie było można było jakiś serial, film czy meczyk obejrzeć. Będzie podpięty pod cyfre+ i pod kompa(co bym filmy, seriale, animce mógł oglądać). Co do użytkowania to im mniej będzie pobierał energii tym lepiej bo często jest po prostu włączony i coś sobie gra jezor . Nie kupuje go na rok czy dwa więc myślę ze te 4k mógł by mieć, natomiast jeśli chodzi o budżet to myślę o jakiś 2,5-3.

IPS - przeważnie mniejsze smużenie niż VA, ale gorsze kontrasty
VA - dobry kontrast, ale smużenie przy przejściach z ciemnych do jasnych barw i na odwrót (przy oglądaniu filmów za bardzo się nie rzuca w oczy)
QLED - z tego co się orientuję to jakaś ulepszona wersja VA
OLED - najlepszy obraz i chyba najmniejsze smużenie, ale przy statycznych obrazach może się wypalić (niestety cena takich telewizorów jest wysoka)

A tak warto jeszcze patrzeć na takie rzeczy jak aplikacje czy np. ma Netflixa, youtube albo jakąś inną apkę niezbędną do życia.
Jak wybierzesz telewizor z tunerem satelitarnym to możliwe choć nie mam pewności, że tacy dostawcy jak Cyfra+ mogą dostarczyć moduły CI, żeby pozbyć się dekodera i odbierać kanały bezpośrednio w TV, oczywiście minus może być taki, że te najtańsze TV często mają ograniczony soft i np. moi rodzice mają Samsunga 43 cale 4K i nie pozwala np. zatrzymywać obrazu TV, co miał najprostszy tuner dvb-t kupiony 5 lat temu, dlatego czasem warto najpierw sprawdzić co oferuje jeżeli dopłacamy do takiego tunera w TV.

Co do podpinania pod kompa w celu oglądania bajek to warto sobie skonfigurować odtwarzacz na lepszy upscaler, żeby animce wyglądały ciut lepiej.
Jeżeli używasz mpc-hc będziesz oglądał głównie animce w 1080p to warto ustawić "Render wideo MPC"

Pokaż spoiler
Y5nVnpT.png

I ustawić sobie w nim Catmull dla chromy i Lanczosa dla upscalingu
Pokaż spoiler
C8tVpX9.png
YKHUBhe.png

Jeżeli będziesz oglądał anime w niższej rozdziałce niż 1080p to warto rozważyć konfigurację madVR (o ile oczywiście posiadasz jakąś sensowną kartę graficzną)
[PORADNIK] MPC-HC + madVR + XYSubFilter

Ostatnio edytowany przez matiasmovie (2021-02-27 07:08:56)

Offline

#9 2021-02-27 10:13:38

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

@wizard2000

W tej cenie bierz tylko Samsung'a. Dobrego OLED'a nie dostaniesz za te pieniądze.
---> Samsung QE50Q80TA
Co do ilości cali, to nie będę się rozpisywać, sam wybierzesz jaki rozmiar Ci odpowiada. Miej tylko na uwadze, że obecnie bardzo często producenci dają lepsze podzespoły w większych rozmiarowo modelach.

Byłem użytkownikiem 4 różnych telewizorów w przeciągu ostatnich 5 lat. Sony się stoczyło i zupełnie nie polecam ich telewizorów. W 2015 roku padł mi po dwóch latach użytkowania. W Polsce mają tragiczny serwis. Prócz tego, na stałe mam w domu dwa Samsungi. Powiem tak, wygaszanie strefowe robi swoją robotę i osobiście wolałem wybrać taki QLED, niżeli średniak OLED, ze słabą jasnością matrycy. Nie chcę się za dużo rozpisywać, ale gdybym miał wymieniać cechy, to cenię Samsunga za:
- świetną jakość obrazu w stosunku do ceny
- wysoką moc głośników
- najlepszy pilot do obsługi na rynku (minimalistyczny i super wygodny, sugeruję szukać wersji aluminiowej)
Jeśli chodzi o system operacyjny, to Android jak zwykle ma problemy z płynnością, tym bardziej w tych budżetowych modelach. Najgorsze jednak jest to, że aktualizują go jak Windows 10. To znaczy, że są na tyle chamscy, iż potrafią usunąć albo zablokować jakieś funkcje, po na przykład dwóch latach od kupna. Dlatego nie polecam go. Samsung wyposażony jest w system TIZEN. Estetyczny, prosty, ale też za dużo w nim funkcji nie ma. Bez problemu odpalisz filmy z dysku, lecz nie skonfigurujesz wszystkiego tak jak w VLC. YouTube i inne podstawowe aplikacje również są na pokładzie. Nie ma problemu z szybkością, ale jest problem z pazernością ich twórców. Mam na myśli aplikację YouTube. Kiedyś używałem jej często, ale teraz zrezygnowałem całkowicie, bo tony reklam niszczą odbiór. Stąd, w tej cenie bez względu co wybierzesz, to nie nastawiaj się na cuda w Smart TV i lepiej przygotuj zewnętrzne urządzenie pod HDMI. Według mnie tak jest najwygodniej, bo nawet jeśli miałbyś VLC w Androidzie, to nie odpalisz na nim bardziej wymagających napisów, takich jakie są w anime. Występują wtedy problemy z płynnością, czcionkami i tak dalej. Natomiast dodam jeszcze, że nawet jeśli chciałbyś oglądać YouTube, to najwygodniej będzie ci go obsługiwać pilotem Samsunga. Jest naprawdę poręczny, w porównaniu do konkurencji.

Wybieraj z roczników 2020, poniżej wstawiam porównanie danych serii. Jeśli chcesz modele z 2021 roku, to musiałbyś poczekać do wiosny, aż pojawią się w sklepach.

Pokaż spoiler
SamsungTV_qqqpshp.jpg

Powodzenia przy zakupie.  oczkod


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#10 2021-02-27 11:03:59

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

OtsukareSama napisał:

Co do ilości cali, to nie będę się rozpisywać, sam wybierzesz jaki rozmiar Ci odpowiada. Miej tylko na uwadze, że obecnie bardzo często producenci dają lepsze podzespoły w większych rozmiarowo modelach.

Wybieraj z roczników 2020, poniżej wstawiam porównanie danych serii. Jeśli chcesz modele z 2021 roku, to musiałbyś poczekać do wiosny, aż pojawią się w sklepach.

Co do wielkości to warto tutaj poczytać https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si … lationship
A tak wadą tych nowych tv z 2020 jest... brak obsługi DivX smile_big

Nie wiem jak ten twój QLED, ale Samsung rodziców (nie mają QLEDa) ma strasznie biedne oprogramowanie do obsługi dvb-t, tunery za 100zł mają więcej funkcji xD

Ostatnio edytowany przez matiasmovie (2021-02-27 11:06:02)

Offline

#11 2021-02-27 11:17:10

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

matiasmovie napisał:

[...]
Nie wiem jak ten twój QLED, ale Samsung rodziców (nie mają QLEDa) ma strasznie biedne oprogramowanie do obsługi dvb-t, tunery za 100zł mają więcej funkcji xD

Twoi rodzice mają model 43 cale. Ponadto każdy producent sprzedaje również telewizory budżetowe, które odbiegają jakościowo od głównych serii. Wcześniej już o tym wspomniałem. Dlatego podkreśliłem, że obecnie poniżej 50 cali nie ma normalnych jakościowo produktów w kategorii telewizorów, gdyż są strasznie wykastrowane. To się tyczy wszystkich marek i należy szukać dokładnych modeli, a każda literka w nazwie może wiele zmienić.

Ostatnio edytowany przez OtsukareSama (2021-02-27 11:17:58)


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#12 2021-02-27 15:46:48

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

matiasmovie napisał:

A tak warto jeszcze patrzeć na takie rzeczy jak aplikacje czy np. ma Netflixa, youtube albo jakąś inną apkę niezbędną do życia.
Jak wybierzesz telewizor z tunerem satelitarnym to możliwe choć nie mam pewności, że tacy dostawcy jak Cyfra+ mogą dostarczyć moduły CI, żeby pozbyć się dekodera i odbierać kanały bezpośrednio w TV, oczywiście minus może być taki, że te najtańsze TV często mają ograniczony soft i np. moi rodzice mają Samsunga 43 cale 4K i nie pozwala np. zatrzymywać obrazu TV, co miał najprostszy tuner dvb-t kupiony 5 lat temu, dlatego czasem warto najpierw sprawdzić co oferuje jeżeli dopłacamy do takiego tunera w TV.

Jakoś specjalnie nie zależy mi na tym 'smart', choć wiadomo fajnie mieć jakieś bajery. Obecnie posiadam jakoś 10letniego LG z wbudowanym DVD i może z trzy razy tego użyłem i pewnie tak samo będzie z tymi funkcjami smart. Co do modułu CI to w Cyfra+ go nie oferują wiec sam musiał bym zdobyć a i podobno różnie z nim jest jak się kartę jakąś podłączy.


matiasmovie napisał:

Co do podpinania pod kompa w celu oglądania bajek to warto sobie skonfigurować odtwarzacz na lepszy upscaler, żeby animce wyglądały ciut lepiej.
Jeżeli używasz mpc-hc będziesz oglądał głównie animce w 1080p to warto ustawić "Render wideo MPC"


I ustawić sobie w nim Catmull dla chromy i Lanczosa dla upscalingu

Jeżeli będziesz oglądał anime w niższej rozdziałce niż 1080p to warto rozważyć konfigurację madVR (o ile oczywiście posiadasz jakąś sensowną kartę graficzną)
[PORADNIK] MPC-HC + madVR + XYSubFilter

Nigdy nie bawiłem się w jakieś większe konfiguracje, nie jestem jakimś maniakiem i ustawianie podstawowe mi wystarczały. No i też najcześciej ściągam 720p a do tego takie ustawienia wystarczają. Natomiast jeśli chodzi o grafe to co prawda mam z 2018 ale to Radeon RX580 Nitro+ więc myślę że daje spokojnie rade.


@OtsukareSama
Właśnie o Sony ostatnio czytałem artykuł, że jakiś facet kupił ich TV OLED w 2017 za 10tysi i po 1,5 roku wystąpiła redencja(czy jak to się nazywa). Oddał go na gwarancji i mu go wymienili na nowy w ramach 'dobrej woli' jak to określili, ale i ten tv po 1,5roku się tak samo popsuł. Tym razem już nie uwzględnili gwarancji z powodu jak to określili z nadmiernego użytkowania i oglądania statycznych obrazów. Co prawda gościu oglądał głownie TVP Info całymi dniami, ale fakt pozostaje faktem że szybko padł i wynika z tego że można je okazjonalnie mieć włączone.
Co do oglądanie jakiś ściągniętych rzeczy to i tak będzie szło to z kompa więc tez jakieś ustawienia odtwarzaczy odchodzą.


wizard2000.jpg

Offline

#13 2021-02-27 18:55:27

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

Powiedzcie mi jeszcze jak się sprawa ma z innymi markami??? Że Sony odpada to już zostało powiedziane a jak się sprawa ma z LG, Panasonic i Philips??? Kiedyś były to porządne firmy, a jak to ma się dziś z ich sprzętem??


wizard2000.jpg

Offline

#14 2021-02-27 20:08:55

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

LG to obecnie topka, mam CXa, obraz pierwsza klasa.


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#15 2021-02-27 20:50:59

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

Lamarus napisał:

LG to obecnie topka, mam CXa, obraz pierwsza klasa.

+1
Generalnie LG > Samsung > Philips.
Sony to crap. Znaczy, są jakieś modele, które są bardzo udane, ale to już trzeba sobie poczytać, bo można trafić jakiś bubel.

Zatrzymać obrazu? PauseMode czy TimeShift? Generalnie do tego dysk jest potrzebny. Część TV tego nie ma od razu, ale już śmiga ta opcja, gdy podłączysz dysk zewnętrzny.

Dużo ludzi przepłaca za jakieś opcje, których nigdy nie użyje. Np. takie związane z konsolami, a w ogóle nie gra z użyciem jakiegoś TV. Maja opcje nagrywania, a nigdy nie nagrywają. Możliwość odtwarzania muzyki z phona, na którym jest odpalony Spotify, a słuchają bezpośrednio z odtwarzacza itd. Nie mówię, że nie warto tego brać, ale radzę się zastanowić, czy nas to interesuje. Mnie osobiście najbardziej interesuje jakość obrazu (głębia kolorów, czasy reakcji itd.), głośniki wbudowane i pobór mocy. Te aplikacje Netflix to już standard i nawet przy TV za 600zł je wrzucają, a dyski mi zwyczajnie zbędne. TV praktycznie nie oglądam, a jeśli nawet, to nic, co bym chciał nagrywać. Konsoli nie mam i nie planuję nabywać, więc wszelkie bajery z nią związane również odpadają. TV to mój odbiornik dla mojego odtwarzacza BD i właściwie w 90% do tego go tylko używam + Netflix czasem.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#16 2021-02-28 08:44:54

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

wizard2000 napisał:

Powiedzcie mi jeszcze jak się sprawa ma z innymi markami??? Że Sony odpada to już zostało powiedziane a jak się sprawa ma z LG, Panasonic i Philips??? Kiedyś były to porządne firmy, a jak to ma się dziś z ich sprzętem??

LG:  W twoim budżecie, czyli około 3500 złotych, masz do wyboru właściwie tylko jeden model z 2020 roku- LG 55NANO863NA z matrycą NanoCell. Bezpośrednim konkurentem tego jest Samsung QE50Q80TA. Wyższe modele, czyli LG NANO90 (też z matrycą NanoCell, która jest tym samym co QLED) lub LG OLED55BX3LB (matryca OLED) już oscylują w kwocie 5000 złotych. LG należy do dwójki największych producentów i jest w porządku, tyle że uważam, iż nie warto kupować ich najniższych i średnich modeli. Przy obecnych cenach, od nich warto brać tylko telewizory za około 6000 złotych i powyżej. Potwierdzają to testy, tutaj masz powyższego Samsung'a, a tutaj tego LG z serii OLED. Średnia jasność matrycy wynosi 625 cd/m2 vs 480 cd/m2. Maksymalna jasność matrycy wynosi 880 cd/m2 vs 505 cd/m2. To jest duża różnica i nawet na wystawie w sklepie można ją zauważyć. Input lag wynosi kolejno 10 ms vs 14 ms. Natomiast jeśli jeszcze porównasz powyższego Samsung'a do tego LG z serii NanoCell, to pierw w oczy rzuca się wyposażenie, czyli na przykład głośniki 60W vs 20W. Trochę lipa ze strony LG, co potwierdza powyższą tezę, że oni skupiają się na droższych OLED'ach, a w dalszym ciągu to Samsung włada średnim sektorem.

Pokaż spoiler
Dopiero w wyrównaną walkę stają modele powyżej 5000 złotych. Mianowicie LG OLED55CX3LA vs Samsung QE55Q90TA. Ten pierwszy, podobno na ogół ma minimalnie lepszy odbiór obrazu przez oko ludzkie, ale masz nadal ryzyko wypalenia się matrycy po jakimś dłuższym czasie. Drugi ma większą jasność matrycy. Design wedle gustu. Oba są niesamowicie wyrównane.

Philips: Ten producent chyba najbardziej zasłynął w ostatnich latach dobrą specyfikacją do ceny, z marchewką w postaci podświetlenia Ambilight. Jest to bajer oświetlający tylną ścianę za telewizorem adekwatnie do palety barw na wyświetlaczu. Na pokładzie masz zainstalowany Android. W praktyce z tego co obserwuję, ich telewizory mają ogromny problem z jakością, ale nie awaryjnością. Możesz poczytać o tym na forach, jest masę tematów na ten temat. W szczególności z nierównomiernym podświetleniem matrycy i niską jasnością. W wyższych modelach pewnie tego nie ma, ale z tego powodu podwójnie uważałbym na ich średnie-niższe serie.

Panasonic: Do tego producenta zawsze jest przypięta łatka króla naturalnych barw. Rzeczywiście, mają najbardziej skalibrowane parametry do naturalnych, czy kinowych wyznaczników. W tej cenie masz do dyspozycji Panasonic TX-49HX900E lub nawet Panasonic TX-55HX940E. Tyle że tak, pod prawie każdym względem w tej samej kwocie znajdziesz coś lepszego. Podkreślam, one nie są złe, tylko nieopłacalne w stosunku do konkurencji. W taki sposób, powyższy model na tle innych ma słabsze głośniki, starsze HDMI, lżejszy HDR, bardziej tradycyjny pilot. W takich rzeczach tkwi problem i nie wiem czym jest spowodowany. Bardzo prawdopodobne, że Panasonic'a po prostu zbytnio nie interesuje nasz rynek, przez co ceny są zawyżone do oferty.

Ostatnio edytowany przez OtsukareSama (2021-02-28 09:42:19)


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#17 2021-02-28 21:00:16

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

Tak przeglądałem dziś co jest w sklepach, bo jakoś nie jestem przekonany do kupna przez neta i myślę żeby coś z tego wziąć

https://mediamarkt.pl/compare
https://www.mediaexpert.pl/compare

Jakieś sugestie co do tego???


@OtsukareSama
55cale odpadają, są za szerokie i nie zmieści mi się na szafkę. Przestrzeń na stoliku ma 120cm wiec i tak 50 już na styk.


wizard2000.jpg

Offline

#18 2021-02-28 22:20:16

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

https://allegro.pl/oferta/telewizor-led … 9588290458
Kupiłem ze względu na ambilighta. Jest taki, jak miał być i działa, jak ma działać. Dla mnie 10/10, ale pewnie zaraz ktoś mnie opr.  smile_big
Edit: Używam do grania kanapowego, netfliksa i oglądania amino z pc. (hdmi)

Ostatnio edytowany przez senami (2021-02-28 22:22:05)


sygna.png

Offline

#19 2021-03-01 00:37:25

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

senami napisał:

https://allegro.pl/oferta/telewizor-led … 9588290458
Kupiłem ze względu na ambilighta. Jest taki, jak miał być i działa, jak ma działać. Dla mnie 10/10, ale pewnie zaraz ktoś mnie opr.  smile_big
Edit: Używam do grania kanapowego, netfliksa i oglądania amino z pc. (hdmi)

Można to ambilight włączyć/wyłączyć??? Jaki masz kolor z tyłu ściany i czy to jakoś wpływa na odbiór??? Pytam bo ja niedawno malowałem i naszło mnie na paski szaro/granatowe i ciekawi mnie jak to by współgrało


wizard2000.jpg

Offline

#20 2021-03-01 07:11:24

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Jaki telewizor do oglądania i grania?

@wizard2000
Wybierzesz co będziesz chciał. Wszystkie wskazówki ci dałem. Dam tylko jeszcze jedną dobrą radę. Jak się się zdecydujesz, to nie kupuj bezpośrednio w sklepie stacjonarnym. Zamów przez internet z odbiorem w salonie. Dzięki temu, w razie czego zwrócisz towar bez podania przyczyny do dwóch tygodni. W przeciwnym razie, będzie to zależeć tylko od dobrej woli kierownika danego obiektu.


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024