#681 2019-09-16 19:41:56

Hunter Killer
Użytkownik

Odp: Mangi Waneko

Kolejną nowością od Waneko jest...

Waneko napisał:

Fire Force

Pokaż spoiler
1.jpg

Gatunek/tematyka: akcja, komedia, dramat, ecchi, shounen, supernatural
Autor: Atsushi Ohkubo
Ilość tomów w Japonii: 19, nadal powstaje
Sposób wydania: format standardowy
Cena: 22,99 zł
Premiera:  13 grudnia 2019

Opis fabuły
Drżał przed nim cały świat…
„Ludzki zapłon” to zjawisko, w wyniku którego niewinni ludzie nagle stają w ogniu i zmieniają się w „płomiennych” – gorejące potwory siejące zniszczenie bez opamiętania. Zadaniem Specjalnych Sił Przeciwpożarowych jest ich zwalczanie, a także rozwiązanie zagadki tego niezwykłego zjawiska i uratowanie ludzkości przed płomieniami! Właśnie dlatego Shinra Kusakabe, młodzieniec nazywany „demonem”, chcąc zostać „bohaterem”, wstępuje do Specjalnych Sił Przeciwpożarowych, gdzie każdego dnia wspólnie z towarzyszami rzuca się w wir walki z ogniem!

Przed Wami płomienny bitewniak fantasy!

Może nawet bym i to zbierał, ale ta liczba tomów... W każdym razie wybór całkiem nieźle trafiony.

rQzwOGW.jpg zZSldjt.png

#682 2019-09-16 21:02:32

Zajdar
Użytkownik

Fire Force imo nic specjalnego. W formie bajki to najlepszą i jedyną na prawdę wyróżniającą się na tle konkurencji rzeczą jest bajeczna animacja walk i ognia. W formie mangi animacji nie uświadczymy, zostaje tylko średniawa historia z nijakimi i schematycznymi bohaterami wyrwanymi z każdego jednego typowego shounena. Do tego dochodzi sporo ecchi. Tytuł do pominięcia, nic ciekawego.

#683 2019-09-16 21:28:52

ill
Użytkownik

Jak ktoś czytał Soul Eater tego samego mangaki, to wie czego można się spodziewać. Trochę mniej absurdalne, ale poza tym bardzo podobne.

GG: 1677958

#684 2019-11-16 21:56:05

Hunter Killer
Użytkownik

Lekko spóźniony news:

Waneko napisał:

GEKKAN SHOUJO NOZAKI-KUN
(tytuł roboczy: Mistrz romansu Nozaki

Pokaż spoiler
1-718x1024.jpg

Gatunek/tematyka: komedia, romans, shounen
Autor: Izumi Tsubaki
Ilość tomów w Japonii: 11, nadal powstaje
Sposób wydania: format powiększony
Premiera: 24 lutego 2020

Opis fabuły
Nozaki Umetarou to przystojny, dobrze zbudowany, opanowany i małomówny chłopak. Nic więc dziwnego, że Sakura Chiyo jest w nim zakochana i w końcu postanawia wyznać mu swoje uczucia.
Niestety, nie wszystko idzie po myśli dziewczyny – poddenerwowana, zamiast przyznać mu, że żywi do niego uczucia, oznajmia mu, że… jest jego fanką! W odpowiedzi Nozaki daje jej autograf i zaprasza do swojego domu.
Okazuje się, że chłopak jest mangaką tworzącym mangi dla dziewcząt, który postanawia wykorzystać zdolności plastyczne Sakury i oferuje jej pozycję swojej asystentki.
Przed Wami zwariowana komedia o miłości i mandze!

rQzwOGW.jpg zZSldjt.png

#685 2019-12-06 18:00:11

Dennoss
Użytkownik

Waneko napisał:

Kimetsu no Yaiba
(tytuł roboczy: Miecz Zabójcy Demonów
Podtytuł: Kimetsu no Yaiba)

Pokaż spoiler
1-650x1024.jpg

Gatunek/tematyka: akcja, przygoda, dramat, fantasy, komedia, supernatural, shounen
Autor: Koyoharu Gotouge
Ilość tomów w Japonii: 18, nadal powstaje
Sposób wydania: format standardowy
Premiera: 18 marca 2020

Opis fabuły

Tanjirou Kamado jest głową rodziny składającej się z niego, jego matki i pięciorga rodzeństwa. Pewnego dnia gdy wrócił do domu okazało się, że cała jego rodzina została brutalnie zamordowana. Przetrwała tylko ciężko ranna Nezuko, która jak się okazuje, została zmieniona w demona. Na domiar złego pojawia się przed nimi Zabójca Demonów – Giyuu Tomioka, który chce zabić dziewczynę, jednak odpuszcza, gdy widzi, że rodzeństwo chroni się nawzajem. Nezuko wciąż wykazuje oznaki ludzkich myśli i uczuć, a Tanjirou ma potencjał by stać się wyśmienitym szermierzem. Giyuu wysyła ich więc do swojego mistrza. Tanjirou postanawia zostać Zabójcą Demonów i przywrócić Nezuko człowieczeństwo.

Cóż za niespodzianka! Kompletnie nikt się tego nie spodziewał hehe

#686 2019-12-06 19:26:40

Nesbro
Użytkownik

Od dawna wiadomo, że wydawnictwa żerują na pracy fanowskiej. I nie jedną mangę która zyskała popularność przejęli. Ale i tak będą mieli fandom za złych piratów.

#687 2019-12-06 20:11:32

Kamiyan3991
Użytkownik

Nesbro napisał:

Od dawna wiadomo, że wydawnictwa żerują na pracy fanowskiej. I nie jedną mangę która zyskała popularność przejęli. Ale i tak będą mieli fandom za złych piratów.

Rodzina wie, że ćpiesz? Tej przeciętnej mangi nikt nie znał przed premierą równie przeciętnego anime. Nawet w Japonii.

#688 2019-12-06 20:34:00

Nesbro
Użytkownik

Kamiyan3991 napisał:
Nesbro napisał:

Rodzina wie, że ćpiesz? Tej przeciętnej mangi nikt nie znał przed premierą równie przeciętnego anime. Nawet w Japonii.

A któż by to znał w Polsce gdyby nie fanowskie tłumaczenie anime na polski? ANSI, online i grupki od mang i LN to dzięki nim Waneko i inne sprzedają mangi u nas.

#689 2019-12-06 20:54:58

Hunter Killer
Użytkownik

Nesbro napisał:
Kamiyan3991 napisał:
Nesbro napisał:

A któż by to znał w Polsce gdyby nie fanowskie tłumaczenie anime na polski? ANSI, online i grupki od mang i LN to dzięki nim Waneko i inne sprzedają mangi u nas.

Najpierw napisałeś "I nie jedną mangę, która zyskała popularność, przejęli", a teraz o fanowskich tłumaczeniach anime? Coś mieszasz. Zresztą kogo obchodzą skanlacje. Inna sprawa, że oni często się chwytają za pozycje, których trwają adaptacje i są popularne - inna sprawa, że polscy fani ich czasem o nie proszą.

@Kamiyan3991
Nie wiem, mnie się tam podobało do tego stopnia, że mnie manga zainteresowała. Jak innym nie, nie wiedzą, co tracą. W każdym sezonie mam wiele gorszych od tego tytułów, więc może dlatego mi się wybiło. Czekam na kontynuację oczkod

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2019-12-06 20:55:41)

rQzwOGW.jpg zZSldjt.png

#690 2019-12-06 20:56:38

Eftar
Użytkownik

Znać znał chociażby przez anicharty, anilisty, male czy inne portale o bajkach.

#691 2019-12-06 21:10:47

Kamiyan3991
Użytkownik

Hunter Killer napisał:

@Kamiyan3991
Nie wiem, mnie się tam podobało do tego stopnia, że mnie manga zainteresowała. Jak innym nie, nie wiedzą, co tracą. W każdym sezonie mam wiele gorszych od tego tytułów, więc może dlatego mi się wybiło. Czekam na kontynuację oczkod

Znaczy wiesz, ja nie mówię, że to jest jakieś tragiczne. Nawet się oglądało w miarę dobrze od pewnego momentu.
Po prostu ten tytuł jest strasznie przehajpowany. A "dziewiątkę" na MAL-u to chyba boty nabiły.

#692 2019-12-06 21:30:19

Hunter Killer
Użytkownik

Kamiyan3991 napisał:

Po prostu ten tytuł jest strasznie przehajpowany. A "dziewiątkę" na MAL-u to chyba boty nabiły.

Oceny na MAL-u to odrębny temat. Przehajpowanych serii i absurdalnych ocen jest tam masa. Gintamy strasznie wysoko czy najlepsze z cyklu Monogatari okazuje się... "Owarimonogatari 2nd Season". Przemilczę to. Często generalnie nowsze serie (sprzed max kilku lat) mają wysokie noty, bo ludzie zaczynają oglądać od nich anime i dają im dobre oceny. Przynajmniej tak to sobie tłumaczę.

rQzwOGW.jpg zZSldjt.png

Stopka forum

© Animesub.info 2019