#681 2019-09-16 19:41:56

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Mangi Waneko

Kolejną nowością od Waneko jest...

Waneko napisał:

Fire Force

Pokaż spoiler
1.jpg

Gatunek/tematyka: akcja, komedia, dramat, ecchi, shounen, supernatural
Autor: Atsushi Ohkubo
Ilość tomów w Japonii: 19, nadal powstaje
Sposób wydania: format standardowy
Cena: 22,99 zł
Premiera:  13 grudnia 2019

Opis fabuły
Drżał przed nim cały świat…
„Ludzki zapłon” to zjawisko, w wyniku którego niewinni ludzie nagle stają w ogniu i zmieniają się w „płomiennych” – gorejące potwory siejące zniszczenie bez opamiętania. Zadaniem Specjalnych Sił Przeciwpożarowych jest ich zwalczanie, a także rozwiązanie zagadki tego niezwykłego zjawiska i uratowanie ludzkości przed płomieniami! Właśnie dlatego Shinra Kusakabe, młodzieniec nazywany „demonem”, chcąc zostać „bohaterem”, wstępuje do Specjalnych Sił Przeciwpożarowych, gdzie każdego dnia wspólnie z towarzyszami rzuca się w wir walki z ogniem!

Przed Wami płomienny bitewniak fantasy!

Może nawet bym i to zbierał, ale ta liczba tomów... W każdym razie wybór całkiem nieźle trafiony.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#682 2019-09-16 21:02:32

Zajdar
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2017-12-22

Odp: Mangi Waneko

Fire Force imo nic specjalnego. W formie bajki to najlepszą i jedyną na prawdę wyróżniającą się na tle konkurencji rzeczą jest bajeczna animacja walk i ognia. W formie mangi animacji nie uświadczymy, zostaje tylko średniawa historia z nijakimi i schematycznymi bohaterami wyrwanymi z każdego jednego typowego shounena. Do tego dochodzi sporo ecchi. Tytuł do pominięcia, nic ciekawego.

Offline

#683 2019-09-16 21:28:52

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Mangi Waneko

Jak ktoś czytał Soul Eater tego samego mangaki, to wie czego można się spodziewać. Trochę mniej absurdalne, ale poza tym bardzo podobne.


GG: 1677958

Offline

#684 2019-11-16 21:56:05

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Mangi Waneko

Lekko spóźniony news:

Waneko napisał:

GEKKAN SHOUJO NOZAKI-KUN
(tytuł roboczy: Mistrz romansu Nozaki

Pokaż spoiler
1-718x1024.jpg

Gatunek/tematyka: komedia, romans, shounen
Autor: Izumi Tsubaki
Ilość tomów w Japonii: 11, nadal powstaje
Sposób wydania: format powiększony
Cena: 22,99 zł
Premiera: 24 lutego 2020

Opis fabuły
Nozaki Umetarou to przystojny, dobrze zbudowany, opanowany i małomówny chłopak. Nic więc dziwnego, że Sakura Chiyo jest w nim zakochana i w końcu postanawia wyznać mu swoje uczucia.
Niestety, nie wszystko idzie po myśli dziewczyny – poddenerwowana, zamiast przyznać mu, że żywi do niego uczucia, oznajmia mu, że… jest jego fanką! W odpowiedzi Nozaki daje jej autograf i zaprasza do swojego domu.
Okazuje się, że chłopak jest mangaką tworzącym mangi dla dziewcząt, który postanawia wykorzystać zdolności plastyczne Sakury i oferuje jej pozycję swojej asystentki.
Przed Wami zwariowana komedia o miłości i mandze!


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#685 2019-12-06 18:00:11

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Mangi Waneko

Waneko napisał:

Kimetsu no Yaiba
(tytuł roboczy: Miecz Zabójcy Demonów
Podtytuł: Kimetsu no Yaiba)

Pokaż spoiler
1-650x1024.jpg

Gatunek/tematyka: akcja, przygoda, dramat, fantasy, komedia, supernatural, shounen
Autor: Koyoharu Gotouge
Ilość tomów w Japonii: 18, nadal powstaje
Sposób wydania: format standardowy
Cena: 22,99 zł
Premiera: 18 marca 2020

Opis fabuły

Tanjirou Kamado jest głową rodziny składającej się z niego, jego matki i pięciorga rodzeństwa. Pewnego dnia gdy wrócił do domu okazało się, że cała jego rodzina została brutalnie zamordowana. Przetrwała tylko ciężko ranna Nezuko, która jak się okazuje, została zmieniona w demona. Na domiar złego pojawia się przed nimi Zabójca Demonów – Giyuu Tomioka, który chce zabić dziewczynę, jednak odpuszcza, gdy widzi, że rodzeństwo chroni się nawzajem. Nezuko wciąż wykazuje oznaki ludzkich myśli i uczuć, a Tanjirou ma potencjał by stać się wyśmienitym szermierzem. Giyuu wysyła ich więc do swojego mistrza. Tanjirou postanawia zostać Zabójcą Demonów i przywrócić Nezuko człowieczeństwo.

Cóż za niespodzianka! Kompletnie nikt się tego nie spodziewał hehe

Offline

#686 2019-12-06 19:26:40

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Mangi Waneko

Od dawna wiadomo, że wydawnictwa żerują na pracy fanowskiej. I nie jedną mangę która zyskała popularność przejęli. Ale i tak będą mieli fandom za złych piratów.

Offline

#687 2019-12-06 20:11:32

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mangi Waneko

Nesbro napisał:

Od dawna wiadomo, że wydawnictwa żerują na pracy fanowskiej. I nie jedną mangę która zyskała popularność przejęli. Ale i tak będą mieli fandom za złych piratów.

Rodzina wie, że ćpiesz? Tej przeciętnej mangi nikt nie znał przed premierą równie przeciętnego anime. Nawet w Japonii.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#688 2019-12-06 20:34:00

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Mangi Waneko

Kamiyan3991 napisał:
Nesbro napisał:

Od dawna wiadomo, że wydawnictwa żerują na pracy fanowskiej. I nie jedną mangę która zyskała popularność przejęli. Ale i tak będą mieli fandom za złych piratów.

Rodzina wie, że ćpiesz? Tej przeciętnej mangi nikt nie znał przed premierą równie przeciętnego anime. Nawet w Japonii.

A któż by to znał w Polsce gdyby nie fanowskie tłumaczenie anime na polski? ANSI, online i grupki od mang i LN to dzięki nim Waneko i inne sprzedają mangi u nas.

Offline

#689 2019-12-06 20:54:58

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Mangi Waneko

Nesbro napisał:
Kamiyan3991 napisał:
Nesbro napisał:

Od dawna wiadomo, że wydawnictwa żerują na pracy fanowskiej. I nie jedną mangę która zyskała popularność przejęli. Ale i tak będą mieli fandom za złych piratów.

Rodzina wie, że ćpiesz? Tej przeciętnej mangi nikt nie znał przed premierą równie przeciętnego anime. Nawet w Japonii.

A któż by to znał w Polsce gdyby nie fanowskie tłumaczenie anime na polski? ANSI, online i grupki od mang i LN to dzięki nim Waneko i inne sprzedają mangi u nas.

Najpierw napisałeś "I nie jedną mangę, która zyskała popularność, przejęli", a teraz o fanowskich tłumaczeniach anime? Coś mieszasz. Zresztą kogo obchodzą skanlacje. Inna sprawa, że oni często się chwytają za pozycje, których trwają adaptacje i są popularne - inna sprawa, że polscy fani ich czasem o nie proszą.

@Kamiyan3991
Nie wiem, mnie się tam podobało do tego stopnia, że mnie manga zainteresowała. Jak innym nie, nie wiedzą, co tracą. W każdym sezonie mam wiele gorszych od tego tytułów, więc może dlatego mi się wybiło. Czekam na kontynuację oczkod

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2019-12-06 20:55:41)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#690 2019-12-06 20:56:38

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Mangi Waneko

Znać znał chociażby przez anicharty, anilisty, male czy inne portale o bajkach.

Offline

#691 2019-12-06 21:10:47

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mangi Waneko

Hunter Killer napisał:

@Kamiyan3991
Nie wiem, mnie się tam podobało do tego stopnia, że mnie manga zainteresowała. Jak innym nie, nie wiedzą, co tracą. W każdym sezonie mam wiele gorszych od tego tytułów, więc może dlatego mi się wybiło. Czekam na kontynuację oczkod

Znaczy wiesz, ja nie mówię, że to jest jakieś tragiczne. Nawet się oglądało w miarę dobrze od pewnego momentu.
Po prostu ten tytuł jest strasznie przehajpowany. A "dziewiątkę" na MAL-u to chyba boty nabiły.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#692 2019-12-06 21:30:19

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Mangi Waneko

Kamiyan3991 napisał:

Po prostu ten tytuł jest strasznie przehajpowany. A "dziewiątkę" na MAL-u to chyba boty nabiły.

Oceny na MAL-u to odrębny temat. Przehajpowanych serii i absurdalnych ocen jest tam masa. Gintamy strasznie wysoko czy najlepsze z cyklu Monogatari okazuje się... "Owarimonogatari 2nd Season". Przemilczę to. Często generalnie nowsze serie (sprzed max kilku lat) mają wysokie noty, bo ludzie zaczynają oglądać od nich anime i dają im dobre oceny. Przynajmniej tak to sobie tłumaczę.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#693 2019-12-09 21:44:12

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Mangi Waneko

Ostatni tytuł z okazji 20-lecia to...

Waneko napisał:

MW

Pokaż spoiler
mw-1024x752.jpg

Gatunek/tematyka: dramat, psychologiczny, seinen, tajemnica
Autor: Osamu Tezuka
Ilość tomów w Japonii: 3, zakończona
Sposób wydania: format powiększony (taki jak w Ayako), oprawa twarda z obwolutą, 3 w 1 (ok 792 strony)
Cena: 69,99 zł
Premiera: 8 maja 2020 (Pyrkon 2020)

Opis fabuły
Michio Yuki ma wszystko: jest przystojny, inteligentny, pochodzi ze wspaniałego rodu specjalizującego się w sztuce Kabuki, ma przed sobą obiecującą karierę w bankowości, a kobiety go uwielbiają. Nikt jednak nie wie, że pod tą przyjemną i perfekcyjną fasadą, kryje się coś co może wstrząsnąć fundamentami tego świata…

Gdy Yuki był małym chłopcem ledwie przeżył zatrucie gazem, składowanym przez wojsko na jednej z południowych wysp w pobliżu Okinawy. Mimo iż wyciek gazu zabił wszystkich mieszkańców w tym miejscu, władze zatuszowały wypadek. Zostawiono jednak świadka, którego postrzeganie zła i dobra zostało zniszczone.

Obecnie, piętnaście lat później, w ciągu dnia Yuki bryluje w śmietance towarzyskiej polityki i finansów, a nocą używa swojego talentu i znajomości sztuki Kabuki by odtwarzać wygląd swojej ostatniej kobiecej ofiary i brutalnie mordować kobiety i dzieci. Nie ma żadnych zasad moralnych, nie czuje empatii, jednak ma jasno określony cel. Chce zdobyć śmiertelny gaz, nazwany MW i zniszczyć wszystkich, którzy przyczynili się do jego „stanu” i pozbawili go niewinności.

Jest tylko dwóch mężczyzn, którzy są w stanie go powstrzymać: jednym jest genialny prokurator, chcący zebrać dowody i postawić psychopatę przed sadem, drugim zaś ksiądz Iwao Garai, którego łączy z Yukim przeszłość i sypialnia…

Oczywiście biorę, Tezuki właściwie wszystko smile_big


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#694 2020-01-21 15:44:38

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Mangi Waneko

Waneko napisał:

Tokyo Ghoul: Zakki (Official book)
(Tytuł roboczy: Tokyo Ghoul: Zapisk <<Official Book>>)

Pokaż spoiler
61f0XL6nenL-722x1024.jpg

Gatunek/tematyka: akcja, dramat, horror, seinen
Autor: Sui Ishida
Ilość tomów w Japonii: 1, zakończona
Sposób wydania: format standardowy (taki jak tomiki Tokyo Ghoul), obwoluta
Cena: 29,99 zł
Premiera: 8 maja 2020 (PYRKON)

Opis:
W książce znajdziecie komentarze, szkice i kolorowe ilustracje autora serii Tokyo Ghoul.

Waneko wyda artbook z Tokyo Ghoula smile

Ostatnio edytowany przez Dennoss (2020-01-21 18:39:05)

Offline

#695 2020-01-21 16:25:29

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Mangi Waneko

Artbook w formacie mangi?


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#696 2020-01-21 18:12:52

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Mangi Waneko

Hunter Killer napisał:

Artbook w formacie mangi?

Taki skrót myślowy, bo znajdują się tam głównie obrazki narysowane przez Ishidę oczkod

Offline

#697 2020-01-21 18:15:14

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Mangi Waneko

Niektóre to miniaturki, jak te z mojej kolekcji Masamune Shirow PIECES. Dla porównania INTRON DEPOT.

Offline

#698 2020-01-21 21:18:25

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Mangi Waneko

Artbook mi się zwykle kojarzył z powiększonym formatem, dlatego się zdziwiłem. Fajnie, fajnie. Generalnie niby Tokyo Ghoul im się bardzo dobrze sprzedaje, dlatego idą za ciosem.

Swoją drogą zapowiedzieli jeszcze:

Waneko napisał:

NO GAME NO LIFE – ZERO –

Pokaż spoiler
81qcM1Eu9mL-732x1024.jpg

Gatunek/tematyka: dramat, seinen, przygoda, fantasy, romans, supernatural
Autor: Yuu Kamiya
Ilość tomów w Japonii: 1, zakończona
Sposób wydania: format powiększony (taki jak tomiki NGNL manga i NGNL Light Novel), manga w pełni kolorowa, obwoluta
Cena: 29,99 zł
Premiera: 8 maja 2020 (PYRKON)

Opis
Czy opowiedzieć Wam liczącą ponad sześć tysięcy lat historię o mężczyźnie, który rzucił wyzwanie światu i doprowadził do zakończenia wyniszczającej „Wielkiej Wojny”, oraz towarzyszącej mu młodej dziewczynie?

Poznajcie zatem „Najstarszy Mit” – historię, która nie zachowała się ani w księgach, ani w ludzkiej pamięci, a której „ja” nigdy nie zapomnę.


TOKYO GHOUL:RE LIGHT NOVEL – QUEST

Pokaż spoiler
Tokyo_Ghoul_re_quest_cover.png-767x1024.jpg

Gatunek/tematyka: dramat, akcja, horror, seinen, psychologiczny
Autor: Shin Towada, Sui Ishida
Ilość tomów w Japonii: 1, zakończona
Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
Cena: 27,99 zł
Premiera: 8 maja 2020 (Pyrkon)

Opis fabuły
Czwarta z serii light novel Tokyo Ghoul.

Tokyo zamieszkują dwie siły. Ghule i  BSG, czyli polujący na nie ludzie…
Kochająca sen i gry dziewczyna, będąca częścią Quinx…
Zagubione dziewczę, próbujące odnaleźć swoje miejsce w „Drzewie Aogiri”…
Przygotowywanie słodyczy dla elitarnych inspektorów…

BSG na festiwalu…

Przed Wami książka opowiadająca historie, których nigdy nie ukazano w mandze!

To NGNL:Zero to po prostu kadry z filmu i doklejone dymki, czy mi się tylko zdaje? Jeśli tak, nigdy nie zrozumiem sensu takich tworów jezor


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#699 2020-01-21 22:07:41

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Mangi Waneko

Hunter Killer napisał:

To NGNL:Zero to po prostu kadry z filmu i doklejone dymki, czy mi się tylko zdaje? Jeśli tak, nigdy nie zrozumiem sensu takich tworów jezor

Tak, i lepiej dla nich, żeby to wyraźnie zaznaczyli, jak robi to JPF.

Tu podgląd:
https://www.amazon.co.jp//dp/B07GP4FWMX

Offline

#700 2020-01-22 20:49:40

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Mangi Waneko

Mało zapowiedzi od Waneko? To lecimy z kolejnymi xD

Waneko napisał:

ANO HI MITA HANA NO NAMAE O BOKU-TACHI WA MADA SHIRANAI.
(tytuł roboczy: Kwiat, który widzieliśmy tamtego dnia.)

Pokaż spoiler
61IiW0SbHkL-656x1024.jpg

Gatunek/tematyka: dramat, komedia, tajemnica, romans, supernatural, shounen 
Autor: Mitsu Izumi, Chou Heiwa Busters
Ilość tomów w Japonii: 3, zakończona
Sposób wydania: format powiększony, obwoluta
Cena: 22,99 zł
Premiera: 1 kwietnia 2020

Opis fabuły
Jinta Yadomi żyje spokojnie, prawie nie opuszczając swojego domu. Odpuścił sobie liceum i zamiast się uczyć, poświęca czas na granie w gry na konsoli. Upalnego, letniego dnia odwiedza go przyjaciółka z dzieciństwa, Mieko „Menma” Honma i prosi chłopaka, aby spełnił zapomnianą obietnicę. Jinta puszcza te prośby mimo uszu, w końcu Menma nie żyje już od kilku lat… Chłopak początkowo myślał, że coś jest z nim nie tak, jednak w końcu przyznaje przed samym sobą, że ma do czynienia z duchem Menmy i zrozumiał, że czas rozliczyć się z przeszłością.

Po śmierci dziewczynki, paczka przyjaciół do której należeli rozpadła się, jednak aby dusza Menmy mogła zaznać spokoju, Jinta i pozostała czwórka ponownie muszą się zebrać, działać razem i spełnić obietnicę złożoną wiele lat temu. Młodzi ludzie zmuszeni będą do ponownego zmierzenia się z bolesną przeszłością i poczuciem winy. Czy będą w stanie pomóc nie tylko Menmie, ale uleczyć i swoje serca?

SPY X FAMILY

Pokaż spoiler
9197XG2zTL-648x1024.jpg

Gatunek/tematyka: dramat, komedia, akcja, shounen
Autor: Tatsuya Endou
Ilość tomów w Japonii: 3, nadal powstaje
Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
Cena: 22,99 zł
Premiera: 30 kwietnia 2020

Opis fabuły
Perfekcyjny szpieg o kryptonimie „Twilight” spędza swoje życie na misjach pod przykrywką, by móc spełnić swoje marzenie o lepszym świecie.
Kolejna misja Twilighta jest niezwykle trudna: aby nie dopuścić do wojny musi prześwietlić prominentnego polityka. Szpieg musi zbliżyć się do niego przez najmniej oczekiwane miejsce…
Aby to było możliwe musi założyć rodzinę! I tak oto Twilight znajduje dla siebie żonę i adoptuje sześcioletnią dziewczynkę.
Nie wie jednak, że do swojego życia wprowadził płatną zabójczynię i małego espera!
Poznajcie historię tej wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju rodzinki!

Jeśli mam być szczery, to po ich 20-leciu, gdzie wydawali naprawdę fajne pozycje, teraz mnie nawet nie dziwią takie średniaki. W sumie to dobrze, bo w tym roku mnie JPF bardzo pozytywnie zaskoczył swoimi zapowiedziami, więc mam i tak co kupować jezor


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024