#1 2015-05-09 09:31:34

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

[ANKIETA] Zmiany w FAQ

Zaproponuję wam teraz (wy też możecie) parę zmian dotyczących FAQ. Przed komentowaniem przeczytajcie sobie jak to obecnie wygląda: FAQ.

Najpierw post Kane:

- nie zdziw się, jeśli nic nie wnoszące komentarze typu "Poprawione. Dzięki.", "Ocena i uzasadnienie w ostatnim odcinku" zostaną usunięte bez podania przyczyny

Dulu pisał, że mu się to nie widzi, a użytkownicy też do tego nie przywykli, więc można usunąć ten punkt.

Jak wstawiać zdjęcia (miniaturki) na forum?
Należy skorzystać z usługi hostingu zdjęć w Internecie, np: serwis imageshack lub fotosik.pl.
Jeśli chcesz dodać duże zdjęcie najlepiej ukryj je w opcji spoiler lub dodaj odnośnik.

Zmieniłbym na:

Pokaż spoiler v1*
Jak dodawać obrazy na forum?
Jeśli są to duże obrazy ukryj je w opcji spoiler lub dodaj miniaturkę z odnośnikiem do tego zdjęcia. Z hostingów polecamy serwisy takie jak:
imageshack.us, liczniki.org, tinypic.com, ifotos.pl, zapodaj.net. Możesz oczywiści dodawać zdjęcia za pomocą takiego programu jak: puush.me i jemu podobnych.

Chcę sprzedać anime - dać ogłoszenie na forum
Proszę bardzo, o ile jest to anime oryginalne smile Ofertę możesz złożyć w tym dziale.
Ogłoszenia z których wynika, że oferujesz anime nielegalnie będą usuwane.

Po ostatnim incydencie trzeba zaktualizować link, bo aktualnie przenosi nas do już nieistniejącego działu.

Jak tytułować wątki?
Tytuły wątków powinny być konkretne i treściwe (a jednocześnie w miarę możliwości krótkie), tak, by oddawały jasno treść posta oraz pisane bez błędów (i najlepiej z użyciem polskich znaków) - to wszystko, oprócz estetyki, znacznie ułatwia korzystanie z forumowej wyszukiwarki.
Przykładowo: wszelkie tematy typu "Pomocy!", "Mam problem", "Szukam" itp. nie wchodzą w grę. Jeśli szukasz piosenki z endingu anime XY, wpisz w temacie wątku "Szukam - ending XY" albo samo "Ending XY" (jeśli wątek jest w dziale "Skąd wziąć", to z reguły chodzi w końcu o poszukiwanie czegoś); jeśli właśnie pali ci się komputer, wpisz w temacie "Pomocy! - właśnie pali mi się komputer!".

Jest to punkt, który najbardziej chciałbym zmienić i pamiętam, że kiedyś w jakieś dyskusji ludzie byli za jego zmianą. Propozycja:

Pokaż spoiler v1*
Jak tytułować wątki?
- tytuły wątków powinny być konkretne i treściwe, a jednocześnie w miarę możliwości krótkie (mają jasno oddawać treść posta oraz być bezbłędne)
Przykładowo: wszelkie tematy typu "Pomocy!", "Mam problem", "Szukam" itp. nie wchodzą w grę. Jeśli szukasz piosenki z endingu anime XY, wpisz w temacie wątku "Szukam - ending XY" albo samo "Ending XY" (jeśli wątek jest w dziale "Skąd wziąć", to z reguły chodzi w końcu o poszukiwanie czegoś); jeśli właśnie pali ci się komputer, wpisz w temacie "Pomocy! - właśnie pali mi się komputer!".

- we wszystkich działach i podforach grup wątki dotyczące anime mają być tytułowane według oficjalnych nazw na aniDB, by nowi użytkownicy mogli je bezproblemowo znaleźć.
Przykładowo: wszelkie tematy typu "Magiczne Dziewuszki", "Pedały w rajtuzach", "Cycki i Cycki" itp. nie wchodzą w grę.

I na koniec:
(...) za co można dostać warna - w temacie tym nie działa odnośnik do regulaminu. Poza tym przeczytajcie sobie punkt o dużych obrazach...

A teraz post Freeman'a:

Skąd ściągnąć anime [ tu wstawić tytuł ] ?
Przeczytaj temat wyszukiwarki torrentów lub na AniDB wyszukaj interesujący cię tytuł (będzie tam krótki opis anime i lista grup które je tłumaczyły), następnie na stronach tych grup poszukaj linków, torrentów itp. Użyj też popularnych programów p2p, Google lub zapisz się do akcji Anime za Free smile

Pierwszy temat, do którego przekierowuje nas link trzeba zaktualizować.

Szukam informacji o anime [ tu wstawić tytuł ], ile ma odcinków, kiedy premiera itp.
Zacznij od AniDB, ANN, Anime Calendar i Google.

Zmieniłbym na:

Pokaż spoiler v1*
Szukam informacji o anime [ tu wstawić tytuł ], ile ma odcinków, kiedy premiera itp.
Informacji szukaj na: AniDB, AnimeNewsNetwork, Anime Calendar, MyAnimeList, Anime-Planet, Random Curiosity

Szukam ciekawego anime...
Poczytaj recenzje na stronach Azunime lub Tanuki.
Strony anglojęzyczne:
AnimeNfo, Baka-Updates
Nie zakładaj wątków typu "Jakie anime polecacie...", "Anime o...", "Anime podobne do..." itp. Będą one kategorycznie i natychmiastowo kasowane.

Zmieniłbym na:

Pokaż spoiler v1*
Szukam ciekawego/podobnego anime...
Przede wszystkim zajrzyj do działu dyskusje o anime. Jeśli nadal nie znalazłeś niczego dla siebie odwiedź strony wymienione w punkcie wcześniej lub polskie serwisy typu: tanuki.

Skąd ściągnąć teledyski anime? (AMV)
Największy znany nam serwis z AMV to www.AnimeMusicVideos.org, zapraszamy też na Anime.com.pl oraz amv.com.pl

Skąd ściągnąć muzykę (mp3) z anime?
Wielu użytkowników poleca Gendou.com (wymaga bezpłatnej rejestracji)

Teraz wystarczy mieć odpowiednią wtyczkę do przeglądarki i można pobierać skąd się chce np. DownloadHelper i nawet serwis chomikuj mi nie straszny jeśli chodzi o mp3.

Szukam tekstów piosenek z Anime...
Sprawdź na AnimeLyrics.com

Zmieniłbym na:

Pokaż spoiler v1*
Szukam tekstów piosenek z anime.
Strony: tekstowo.pl, animelyrics.com, opening-anime.pl. Sprawdź też ten temat.

Skąd ściągnąć dobre tapety z mangi/anime?
Np: z Galerii tapet ANSI smile

Z google.

I na koniec: Podręczniku Fansubbera. Link padł.

*Opinie użytkowników będą brane pod uwagę, więc wszystko może się zmienić.

Czy jesteś za zmianą punktu: Jak tytułować wątki?

  1. Tak.
  2. Nie, lubię przekopywać całe forum by coś znaleźć.
Oddano głosów: 67

Goście nie mogą przeglądać wyników ankiety.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2015-05-12 07:29:52)

Offline

#2 2015-05-09 12:37:01

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Zrób tę ankietę należycie.

Offline

#3 2015-05-09 14:59:49

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Sasha1 napisał:

Zrób tę ankietę należycie.

Nie da się edytować ankiet. Poza tym ankieta uwzględnia tylko ten punkt, ponieważ Kane chce poznać opinie ludu.

Offline

#4 2015-05-09 15:28:47

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Jak dla mnie to tematy typu "Cycki i cycki" nie stanowią problemu. Zagłosowałem na nie.


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#5 2015-05-09 15:43:11

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Sidorf napisał:

"Cycki i cycki" nie stanowią problemu.

+1


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#6 2015-05-09 15:57:37

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Lamarus napisał:
Sidorf napisał:

"Cycki i cycki" nie stanowią problemu.

+1

Ludziska, nie zaczynajcie spamu. Oddajcie głos w ankiecie, po to ona jest.


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#7 2015-05-09 16:09:53

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Zmiany w FAQ <= tak powinna wyglądać nazwa tematu.
A jeśli odmieniać... FAQ-u.
EOT.


wladza1.png

Offline

#8 2015-05-09 18:35:39

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Sidorf napisał:

Jak dla mnie to tematy typu "Cycki i cycki" nie stanowią problemu. Zagłosowałem na nie.

We wszystkich działach i podforach grup wątki dotyczące anime mają być tytułowane według oficjalnych nazw na aniDB, by nowi użytkownicy mogli je bezproblemowo znaleźć.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#9 2015-05-09 19:30:09

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Dobrze, że moje dotyczą samych napisów. Ot, taka różnica. smile_lol

Ostatnio edytowany przez Sasha1 (2015-05-09 19:31:28)

Offline

#10 2015-10-26 09:24:38

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Zabrakło jeszcze jednej rzeczy. Zakaz podawania linków skąd można ściągnąć anime, które zostało zlicencjonowane w Polsce.

Offline

#11 2015-10-26 09:35:32

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Z tymi licencjonowanymi anime to jest taki problem, że pewnym można być wyłącznie takich pozycji, które można znaleźć w sklepach. A poza tym to ciężko powiedzieć co ma licencję, kto ją ma i czy w ogóle stare licencje są aktualne.


GG: 1677958

Offline

#12 2016-03-10 18:29:10

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Po tym punkcie Jak tytułować wątki? proponowałbym dodanie:

Pisanie postów.
-co tam Kane uważa za stosowne...
-odstęp pomiędzy jednym napisanym przez nas postem a następnym wynosi x godzin

Offline

#13 2016-03-10 18:35:10

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: [ANKIETA] Zmiany w FAQ

Każda kolejna twoja propozycja jest coraz bardziej absurdalna od poprzedniej. To może jeszcze uregulujmy, w jakich odstępach użytkownikom wolno się wypróżniać? Im więcej wprowadzonych sztucznie ram i zasad, tym bardziej martwe będzie to forum. oczkod


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024