#61 2014-05-10 10:23:25

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: Kainote - edytor napisów

z sugestii przydała by się opcja regulacji wielkości okna, szczególnie wideo jakoś procentowo czy coś lub chociaż zmiana szerokości, nie jestem aż tak zaawansowanym userem żeby często używać tych funkcji po prawej stronie do góry, przydało by się żeby w tym dolnym pokazie napisów wszystkie takie pro rzeczy { takie tam funkcje }  pojawiały się jako gwiazdka/trójkącik/słoneczko cokolwiek żeby było czytelniejsze
http://i.imgur.com/Zd6Eb0e.png

Offline

#62 2014-05-10 10:32:07

ZlyLos
Użytkownik
Skąd: Wiele różnych miejsc...
Dołączył: 2009-07-02

Odp: Kainote - edytor napisów

matiasmovie napisał:

z sugestii przydała by się opcja regulacji wielkości okna (...)

Pokaż spoiler Chwyć i pociągnij
slhduo.jpg

Ostatnio edytowany przez ZlyLos (2014-05-10 10:33:10)


Ato wa wakai mono ni makaseru.

Offline

#63 2014-05-10 11:22:22

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Kainote - edytor napisów

Owszem, ale w sumie przydałaby się też taka opcja na prawej krawędzi video - bo np. ja wpierw tam ciągnąłem jezor.
Wpisanie żądanej wielkości wideo w % też by się przydało.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#64 2014-05-10 14:10:24

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Ukrywanie tagów w {} też jest, tyle że nie ma ikony na toolbarze, w menu Napisy przedostatnia opcja.
Faim, twoje "requesty" przyjąłem i powoli będę wprowadzał w życie, przynajmniej najpierw chcę dać wstawianie różnic, początkowa nadaje się spokojnie do \t i \move, ale końcowa to tylko do \fad i \fade. Opcję przełączania audio do ram zrobiłem, ale trzeba będzie jeszcze w przyszłości pomyśleć nad wydajnością, w tym przypadku. Co do procencików przy wideo, można by zrobić, tylko musiałbym pomyśleć jak obliczyć ten procent i do tego jak to ładnie wyświetlić, jakoś nie przepadam za zwijaną listą.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#65 2014-05-10 16:41:08

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: Kainote - edytor napisów

co do procentów zwijana lista przecież nie musi być, może być np + i - wtedy sobie pomniejszasz i powiekszasz o te powiedzmy 10% i wszystko git, a powiekszanie za pomocą w górę dół przesuwając belkę działa, to nie dało by się to oprzeć o wysokośc wideo w procentach? a co do funkcji fajnie jak się kiedyś nowe pojawią jako przycisk czy rozwijana lista do Quick Menu czy coś xD

Offline

#66 2014-05-18 12:21:59

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Kolejna seria poprawek:

-Dodałem wczytywanie audio do RAMu z możliwością zmiany w opcjach.
-Poprawiłem wskaźnik pozycji na wideo, tak by był zawsze widoczny i pozycja też była zawsze widoczna
no i mała korekcja samej pozycji wcześniej brakowało ok 2 piksele.
-Poprawiłem ciągłe wczytywanie kolejnych plików przy anulowaniu indeksowania.
-Zmieniłem kolejność, najpierw indeksuje nowe wideo a później usuwa stare, tak że przy wybraniu anuluj stare zostaje nietknięte,
rozwiązało to problem kraszy powodowanych przez odświeżanie okna głównego w momencie gdy nie ma wideo czy audio, czy też krasze, gdy wczytujemy nowe wideo gdy stare jest odtwarzane.
-Poprawki błędów pola tekstowego edytora i listy stylów.
-Dodałem wstawianie różnic, przydatne w fad, t, move, skróty to ctrl + alt + , dla różnicy początkowej i ctrl + alt + . dla różnicy końcowej, oczywiście te skróty można sobie samemu w opcjach zmienić.
-Dodałem możliwość ustawienia rozdzielczości przy konwersji na ASS.
-Poprawiłem wygląd przycisku do odtwarzania wideo dla aktywnej linijki.

No i to chyba już wszystko, poprawiona wersja do pobrania w pierwszym poście albo tutaj

Procentową zmianę rozmiaru wideo i numerowanie "bez nazwy" uznałem za mało ważne poprawki, więc zostają odroczone w czasie.

W najbliższym czasie możliwe, że zajmę się visualem do robienia clipów rysunkowych co może zająć kilka tygodni albo więcej,
wszystko zależy od direct X który ma swoje odloty i potrafi skutecznie utrudnić życie programiście.
Dla osób, które sobie myślą, jak to przecież mogę skorzystać z kodu Aegisuba od razu wyjaśniam, że on korzysta z openGL,
które działa dobrze pod Linuxem ale na Windzie po prostu ssie, wydajność jest słaba.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#67 2014-10-24 15:05:09

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

No i po dłuższej przerwie znów wziąłem się za poprawki, tym razem ciężko mi wypisać całą listę, bo przez 6 miesięcy niewiele z programem robiłem, ale zdarzyło się, że coś tam poprawiłem i już sam nie pamiętam. Tak czy siak, wypiszę przynajmniej to, co zrobiłem ostatnio.

- Zmieniłem wygląd, to znaczy pousuwałem te szare tła i ustawiłem by miały kolor okien Windowsa i dodałem gradient na pasku zakładek.
- Przestawiłem w oknie przesuwania czasów, by pamiętało ostatnie ustawienia przy zmianie zakładek.
- Dodałem zmianę czasów następnej linijki po przytrzymaniu prawego alta podczas przesuwania znacznika końcowego na wykresie audio, przydatne gdy timingujemy od zera albo timing jest tak popsuty, że następne linijki uciekają przed aktualną.
- Przepisałem całkiem wstawianie tagów przy użyciu przycisków w polu edycji, naprawia to złe wstawianie tagów w "\t", złe wyświetlanie kolorów i czcionki w dialogach.
- Na prośbę Gerarda przerobiłem skróty klawiszowe pola tekstowego na akceleratory, teraz będzie można ustawić np sam delete, home czy end jako globalny skrót klawiszowy i nie będzie on miał wpływu na pole tekstowe.
- Dodałem podświetlanie nawiasów w polu tekstowym, kliknięcie obok jednego automatycznie znajduje drugi i podświetla obydwa.
- Dodałem datę i godzinę buildu.

To wszystko, co pamiętam, a zmian jest na pewno więcej.

Odnośnie visuala do clipów to podjąłem już pierwsze prace nad tym, to znaczy sam clip już potrafi narysować na wideo, ale dx robi to dosyć niechlujnie i miejscami widać małe przerwy albo źle jest nakładany antyaliasing i jedne linie są grubsze od innych, zwykłym gdi bym to zrobił lepiej, a gdi plus już byłoby rewelacyjne, tyle że wydajność mogłaby być jeszcze gorsza niż w Aegisubie czego nie chcę.

Poprawiona wersja w pierwszym poście albo tutaj, dropbox ma to dobre, że ilekroć zrobię reupload to link się nie zmienia^^.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#68 2015-01-07 14:00:35

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Kainote - edytor napisów

e0f1f963e4.png

Brakuje mi tu "kopiuj do folderu z napisami".

Offline

#69 2015-02-28 23:49:25

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

No i po 4 miesiącach znów trochę poprawek się nazbierało. Tym razem changelog jest bardziej dokładny, bo zapisywałem go w notatniku.

-Liczne poprawki błędów pola edycji tekstu (błędne stawianie kursora po łamaniu, rysowanie podświetlania nawiasów i błędów pisowni, obliczanie łamań tekstu).

-Poprawki okna szukaj i zmień (błędne szukanie na początku i końcu tekstu, dodanie obsługi szukania pustych linii, złe zmienianie, gdy znaleziony tekst był na końcu linii).

-Poprawka do menedżera stylów, który wyświetlał pustą listę po wczytaniu napisów z pliku mkv.

-Poprawka błędnie wstawianej wielkości fonta, w oknie dialogowym zmiany czcionki, gdzie fsp, fscx i fscy były brane jako wielkość czcionki i owa wielkość była nieliczbowa przez co wysypywał się Vobsub. To samo tyczy się całkowitego skasowania wielkości czcionki, teraz pozostanie ostatnia wielkość nawet, to samo tyczy się wstawianej wartości czcionki do tekstu.

-Poprawka rzadkiego krasza, który przydarzał się, gdy przy odtwarzaniu wideo wczytanego przez directshow najechało się myszą na okno wideo od spodu.

-Dodanie wersji programu i opisu wyświetlanego w właściwościach.

-Dodanie zmiany długości aktywnej sylaby kliknięciem, a więc nie trzeba jej już przesuwać chwytając za żółtą linię, przyspiesza robienie podziału karaoke szczególnie gdy ostatnia sylaba jest strasznie długa i wszystkie żółte linie uciekają poza ekran.

-Poprawki odnośnie konwersji z ASS na inne formaty, gdzie straszny syf się z napisami robił, to samo tyczy się cofnięcia konwersji na ASS czy SRT.

-Poprawka braku usuwania części tagów ass przy konwersji na SRT.

-Poprawka rozszerzenia zapisu na ASS, gdy został wczytany zwykły tekst.

-Przeniosłem blokadę wygaszacza ekranu z klasy renderera wideo do klasy zakładek dzięki czemu nie tworzy/niszczy wielu instancji tego samego hacka blokującego wygaszacz.

-Poprawka braku pamięci głośności przy włączeniu / wyłączeniu edytora.

-Dodanie opcji ukrywania kolumn pola napisów w jego menu.

-Dodanie w pole napisów kolumny czas na znak.

-Dodanie visuala do tworzenia clipów rysunkowych (włączanie jak na razie w menu napisy), jak na razie nie obsługuje ono jeszcze skali.

-Poprawka krasza występującego przy otwieraniu wideo przez ffms2 i napisów jednocześnie (upuszczenie dwóch plików) a przy okazji poprawiłem mruganie przy wczytywaniu wielu wideo / napisów/ wideo z napisami.

-Dodanie znacznika w menu napisów do przesuwania czasów wg wideo czy audio dzięki czemu nie zależy już ono od pierwszej zaznaczonej linijki. Znacznik domyślnie przesuwa się przy zaznaczaniu linii, ale można go później do woli przestawiać klikając prawym przyciskiem na kolumnę z numeracją linii.

-Zmiana formatu wideo otwieranego przez FFMS2 z YV12 na NV12 co pozwoliło na wyeliminowanie pełnej palety kolorów i użycie domyśnej w wideo, przy efektach mogłby być pewne rozbieżności kolorów między FFMS2 i direct show. W dshow dodałem jeszcze obsługę formatu YUY2 oprócz YV12 i NV12.

-Poprawka złego wstawiania kursywy, pogrubienia itd, dodałem także wstawianie kasowania kursywy pogrubienia itd. gdy zaznaczymy kawałek tekstu.

-Poprawka braku auto zapisu czy też ciągłego autozapisu mimo braku edycji które występowały po zmianie zakładki.

-Poprawka braku pytania o wybór ścieżki przy nowym pliku zapisywanym ctrl+s.

-Poprawka braku zmiany edytowanego stylu przy zmianie zakładki.

-Poprawka źle wstawianego edytowanego stylu gdy zmieniliśmy przedtem stan listy np. usunęliśmy jakiś styl.

-Poprawka cichego krasza (program działa, ale kończy działanie funkcji przed wcześnie i nie odświeża listy ze stylami) przy zaznaczaniu stylów od dołu listy i usinięciu ich.

-Poprawka zmiany rozdzielczości ass, teraz zmienia wielkość czcionki, a skalę tylko wtedy gdy aspect ratio się zmienia.

-Dodanie skrótu do przyklejania czasu początkowego i końcowego do klatki kluczowej bądź czasu końcowego/ początkowego następnej/poprzedniej linijki (działa gdy jest to włączone w opcjach).
Domyślnie jest ustawiony na shift + lewo i prawo, ale raczej zalecam zmianę, bo w polu tekstowym ten skrót zaznacza.

Jeszcze kilka słów na temat tworzenia clipów rysunkowych. Ze względu na to, że nie lubię strasznie latać myszką i przełączać funkcje zrobiłem wszystko na skróty myszowo-klawiaturowe.
-Lewy przycisk myszy - zmienianie pozycji punktów poprzez przeciąganie.
-Prawy przycisk myszy - wstawianie linii.
-Prawy alt + lewy przycisk myszy - wstawianie krzywej Beziera.
-Control + lewy przycisk myszy - wstawianie "move" czyli przemieszczenie kolejnego punktu bez rysowania linii czy krzywej.

Link do programu tutaj
UWAGA!! Oprócz exe należy też podmienić vsfilter_kainote.dll albo wszystko wypakować do osobnego folderu.

Ostatnio edytowany przez Bakura (2015-03-01 13:31:24)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#70 2015-04-07 13:30:10

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Z tą wersją poprawiłem kilka krytycznych i szkodliwych błędów, więc zalecam update.

-Poprawka błędnie konwertowanej skali przy zmianie rozdzielczości.

-Poprawka krasza, który mógł się przytrafiać przy zastosowywaniu skryptów lua.

-Poprawka wyświetlania koordynatów przemieszczanych punktów przy tworzeniu clipa rysunkowego a także dodanie ich przy wstawianiu nowych punktów.

-Zmiana sposobu przechowywania danych, co za tym idzie cofanie i przywracanie jest pewne nawet po wielu operacjach, część funkcji działa szybciej, szczególnie zastosowywanie skryptów Lua przyspieszyło wielokrotnie, sam kod jest bardziej przejrzysty i prostszy, no i exe waży mniej. Odnośnie tego jest jeszcze poprawka błędnego wstawiania oznaczenia edycji, które wcześniej zawsze po cofnięciu było jako niebieskie (nietknięte), teraz są takie jak w momencie do którego cofnęliśmy.

-Poprawka wyłączania timera odtwarzania wideo przez FFMS2, zdarzało się wcześniej że wideo po dojściu do końca nie zatrzymywało timera i nabijało jakiś rekordowy czas.

-Poprawka wczytywania wideo z linii komend, teraz najpierw tworzy okno programu a później otwiera wideo dzięki czemu nie blokuje możliwości anulowania na dialogu postępu.

-Zmniejszyłem wielkość okna przesuwania czasów dając rozwijane listy zamiast radioboxów i usunąłem dzielenie na dwie kolumny.

-Poprawka braku pamięci linijek do przesuwania i sposobu przesuwania czasów w oknie przesuwania czasów.

-Poprawka krasza po wciśnięciu strzałki lewo bądź prawo bez wczytanego wideo.

-Dodałem wyświetlanie edycji aktualnej linijki na wideo bez autozapisu.

-Poprawka braku włączania opcji trybu tłumaczenia po wczytaniu napisów z MKV.

-Poprawka braku zwalniania pamięci bitmapy podglądu stylów.

-Poprawka wycieków pamięci CSRI, interfejsu do renderowana napisów za pomocą Vobsuba.

-Poprawka zwiechy przy włączaniu kolejnego wideo na pełnym ekranie, bardzo rzadko, ale też się zdarzała w oknie.

-Poprawka nie działającego przycisku poprzednie wideo.

-Dodanie skrótu ctrl+click na wykresie audio w dowolnym miejscu przeskakuje wideo do tego czasu (czas wideo jest zaokrąglony do czasu klatek).

-Dodanie opcji odtwarzania audio bądź wideo po zmianie linijki.

-Dodanie automatycznego podnoszenia numeru buildu, a co za tym idzie teraz dodatkowo data i czas buildu wreszcie będą odświeżane za każdym razem.

-Dodanie "zapisz" i "zapisz wszystko" do menu zakładek.

-Poprawka Karahelpera odnośnie wycieków pamięci związanych z CSRI.

-poprawka Bakukary, linie z podziałem pozostają przed efektem karaoke, a nie są z nim pomieszane.

-Update FFMS2.dll, który wczytuje poprawnie wideo w h265 i ma kilka innych poprawek, ale ma jedną wkurzającą wadę gdy zapisuje po raz pierwszy audio na dysk to są same szumy, wtedy wystarczy wczytać audio jeszcze raz albo zaznaczyć w opcjach audio zaczytywanie do RAM.


Odnośnie samego sposobu przechowywania danych to mam jeszcze w planach odciążenie pamięci przy operacjach nie zmieniających tekstu linijki np. przesuwaniu czasów, bo aktualnie kopiuje przy tym cała klasę dialogu, w której najwięcej zajmuje tekst, style i tekst tłumaczenia, gdy tryb tłumaczenia jest włączony.

Zalecam podmienienie wszystkich plików albo przynajmniej exe, vsfiltra, ffms2, (folderów include i packages w przypadku lua).

Nowa wersja do pobrania tutaj. smile_big


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#71 2015-04-07 15:41:20

Dx51
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2010-09-23

Odp: Kainote - edytor napisów

Pierwszy raz go włączam.
Gdy wchodzę do ustawień, jest crash.


o9UqB.png
YPOORzh.gif

Offline

#72 2015-04-07 17:07:45

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Dziwne, może ustawienia się nie utworzyły prawidłowo, albo twoje dotychczasowe ustawienia coś się gryzą?
Masz stare ustawienia, w ogóle ich nie ma?

A i jeszcze jedno, w przypadku podmiany ffms2 należy opróżnić folder indices, bo indeksy nie są kompatybilne między różnymi wersjami ffms2 i zawsze powodują krasze.

Ostatnio edytowany przez Bakura (2015-04-07 17:14:47)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#73 2015-04-07 17:29:20

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: Kainote - edytor napisów

Czysta wersja i ustawienia wywala po wejściu.

Offline

#74 2015-04-07 18:33:26

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Czyli chodzi o stare ustawienia, nie pasują do nowej wersji, bo trochę się pozmieniało.
Mógłby mi ktoś podesłać te ustawienia na których się kraszuje, może rozgryzę co jest jego przyczyną.

Ostatnio edytowany przez Bakura (2015-04-07 18:37:13)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#75 2015-04-08 18:09:37

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Przy pomocy Sacredusa poprawiłem krasz opcji, to nie miało nic wspólnego z samym plikiem tekstowym opcji tylko z przekroczeniem tablicy w jednej z nowy dodanych opcji. Zmorą mojego kompa jest to, że ma zabezpieczenia na ten przypadek, dlatego u mnie krasza nie ma, a na większości laptopów i starszych pcetach będzie się kraszować.

Poprawka do pobrania tutaj.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#76 2015-04-22 16:15:56

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Kainote - edytor napisów

A czy opcja 2 napisow (orginalu i tlumaczenia) nadal jest, bo nie moge tego znalezc. A nie chce mi sie powielac napisow (w ktoryms watku czytalem, ze takie cudo jest w tym programie).


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#77 2015-04-22 16:34:24

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Kainote - edytor napisów

Jest tylko trzeba włączyć tryb tłumaczenia

Włączasz edytor - wczytujesz napisy (gdy chcesz wczytać napisy z pliku mkv musisz kliknąć w edytorze prawym i na samym dole jest "wczytaj napisy z pliku mkv") - i u góry jest tryb tłumaczenia.

Ostatnio edytowany przez ksenoform (2015-04-22 16:38:06)

Offline

#78 2015-04-22 16:35:34

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Jest nadal, wczytujesz napisy angielskie z pliku, bądź z wideo po czym nad polem tekstowym jest haczyk tryb tłumaczenia, zahaczasz i voila.
oczywiście zaznaczam tu od razu że zapisywane napisy będą zawierały linie z pl i angielskim tekstem. Dopiero gdy przetłumaczysz i zapiszesz z menu plik jako tłumaczenie, albo wyłączysz tryb tłumaczenia i zapiszesz to pozbędą one się angielskiego.
I oczywiście jakbyś natrafił na jakiś niechciany błąd, krasz itp. to napisz tutaj, albo na pw. Ogólnie już się przekonałem, że różne komputery, a szczególnie laptopy są bardzo podatne na krasze. Aktualnie nie udostępniam tutaj nowszych wersji, bo jestem na etapie testowania odtwarzania wideo przez ffms2 za pomocą wątku, co zapobiega ścinom na fullscreenie i innym powodowanych przez niewydolność wątku głównego.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#79 2015-06-17 16:14:59

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Kainote - edytor napisów

Po dłuższej przerwie pora na kolejne poprawki:

-Zmieniłem przyciski i paski przewijania wideo.(Podziękowania dla Xandrosa za stworzenie przycisków)

-Zmieniłem paski przewijania w polu napisów i przesuwania czasów, tak że teraz są domyślne z okna windowsa, a nie osobne, przez co później zostawiały po sobie ślad na polu napisów.(przynajmniej strasznie rzuciło mi się to w oczy po zmianie na nowe wx i działając na wersji debug, bo na release jest o niebo lepiej) Dodatkowo zyskałem obsługę rolki myszy w oknie wideo, co mi było potrzebne do poniższej opcji. A także teraz przewijanie napisów rolką wymaga nadania im focusa, to samo tyczy się okna przesuwania czasów, no chyba że ktoś ma lepszą myszkę ze sterownikami które pozwalają przewijać nawet gdy okno nie ma focusa.

-Dodałem zmianę rozmiaru okna wideo za pomocą rozlki myszy przy nadaniu focusa oknu wideo, na pasku z przyciskami rolka przewija suwak głośności.

-Dodałem wklejanie zaznaczonego tekstu linijki do pola znajdź.

-Usprawniłem lekko odświeżanie wideo po zmianie rozmiaru zamieniając całkowite niszczenie dxa i stawianie go na nowo na funkcję reset przed którą i tak trzeba zniszczyć powierzchnie itd,
ale przynajmniej nie niszczy się klasy d3ddevice i d3dobject.

-Poprawiłem niewłaściwe ustawienie proporcji, gdy po wideo 4:3 wczytywaliśmy 16:9.

-Poprawiłem brak odświeżania wideo przy zwężaniu okna wideo.

-Zrobiłem podświetlanie uchwytów suwaków wideo po najeździe.

-Zmieniłem odtwarzanie przez FFMS2 z timera na wątek, który wysyła eventy przerysowywania okna, nie jest to tak skuteczne jak przerysowywanie w samym wątku, którego nie mogę wykorzystać z powodu ułomności FFMS2,
ale samo odtwarzanie jest o wiele płynniejsze, tyle że jeszcze mogą zdażyć się ściny gdy wątki innych okien są zajęte (autozapis, zmiana rozdzielczości okna, przewinanie pola napisów itp).

-Zmieniłem autozapis, teraz tworzy 2 pliki, zapisuje w nich na przemiennie, więc gdyby program przypadkowo wysypał się z powodu zwolnienia, naruszenia pamięci którejś z linijek, to przed uruchomieniem jeden plik na pewno będzie dobrze zapisany.

-Dodałem skrót do pola tekstowego Ctrl+Shift+End, który zaznacza od kursora do samego końca tekstu.

-Dodałem w odtwarzaniu po zmianie linijki odtwarzanie wideo do końca linijki.

-Zablokowałem ponowne wyciąganie z FFMS2 tej samej klatki po edycji, co powodowało realokację pamięci i nadpisywanie innych zmiennych programu i w części przypadków kończyło się kraszem, w zależności od tego czy ta zmienna została wtedy użyta czy nie.

-Dodałem szukanie pustych linijek w Zaznacz linijki.

-Dodałem zapytanie o zmienianie nazwy stylów w linijkach zaraz po zmianie jej w stylu.

-Dodałem kopiowanie kolumn, oczywiście do wklejania tego z powrotem do Kainote to się nie nadaje, do wklejania jest wklej kolumny.

-Usunąłem automatyczne otwieranie avs, bo przy włączonym ffms2 trzeba dorobić jego obsługę z avisyntha, ffms2 sam avs nie obsługuje i powoduje krasza.

-Dodałem pole czasu trwania linii, w którym zmiana wartości od razu zmienia czas końcowy.

-Dodałem kopiowanie pozycji na wideo z jego menu.

-Dodałem zmianę przycisku play/pause na pełnym ekranie.

-Poprawiłem tworzenie clipów rysunkówych, które szlag trafił po dodaniu edycji na wideo.

-Dodałem tworzenie rysunków ass, a także okno z opisem skrótów klawiszowo myszowych.

-Poprawiłem brak przewijania rolką myszy w listach stylów menadżera stylów.

-Dodałem obsługę przycisków multimedialnych (oprócz stop bo nie znam jego kodu).

Poprawek do usprawnień dodanych w tej wersji nie wypisywałem nawet.

W przypadku podmiany samego exe zalecam także wywalenie configu i hotkeysów a także configu audio i hotkeysów audio, bo sporo nazw ujednoliciłem i te ustawienia będą działać nieprawidłowo, szczególnie ustawianie klatek początkowych i końcowych w których przesunięcie wstawia jakąś wysoką minusową liczbę przez co wstawia zasze czasy zerowe.

Nowa wersja do pobrania tutaj, albo w każdym innym linku w tym poście, bo linki dropboxa nie zmieniają się bez względu na to ile razy podmienisz plik.  smile_big

Najnowszą wersję exe (wysyłaną znajomym) można pobrać zawsze tutaj tylko ostrzegam, że te wersje mogą zawierać większe błędy.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#80 2015-07-28 22:56:55

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Kainote - edytor napisów

Pytanko – Kainote może normalnie wyrównywać do sceny na wykresie audio? I dlaczego jest lepsze do timingu od Aegi (ktoś tak pisał)? Aż ciekawy jestem.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-07-28 22:57:10)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024