#1 2015-04-23 22:13:54

Xandros
Użytkownik

[Tutorial] Napisy i Wideo | jak wyciągnąć i wgrać

Lista programów:

Lista poradników:

TODO:

Wgranie ścieżek do MKV
Wyciągnięcie ścieżek z MP4
Wgranie napisów do MP4 
Wgranie ścieżek do MP4
Wyciągnięcie ścieżek z .ts i .ts2m

##########
Poradnik zrobiony, gdyż na forum ciężko wyszukać jakiekolwiek informację na ten lub inny temat.

Pytanie do administracji czy coś takiego może być? Jak się nie podoba | uważacie, że się nie przyda, możecie usunąć.
Jak dodam wszystkie opcje to zajmie sporo miejsca, więc nie wiem czy nie lepiej zrobić to w osobnych tematach, a w jednym zrobić zbiór odnośników do tego typu tematów.
##########
Po uzgodnieniu z modem zmieniam trochę format, gdyż temat trochę długaśny by wyszedł, a tak będzie łatwiej szukać.

Ostatnio edytowany przez Xandros (2015-04-24 21:28:32)

#2 2015-04-23 22:17:21

Kamiyan3991
Użytkownik

Odp: [Tutorial] Napisy i Wideo | jak wyciągnąć i wgrać

Mogłeś zacząć od drogi na skróty – Anime Tosho i ta ruska strona.
Większości bardziej się przyda taka informacja.

#3 2015-04-23 22:45:54

Takto ^_^
Użytkownik

fu934j.jpg

#4 2015-04-24 00:54:19

marek2fgc
Użytkownik

MKVExtractGui jest od jakiegoś czasu porzucony (i ma czasami problemy z nowszymi wersjami mkvtoolnix). Teraz jest gMKVExtractGUI.

Na głównej stronie ~MasaGratoR
MyAnimeList VNDB Chomik i MEGA
Make ANSi Great Again!

#5 2015-04-24 01:31:32

Xandros
Użytkownik

Bardzo podobny do MKVExtractGui2...
Skoro ma problemy z niektórymi wersjami, to jutro (dziś) przerobie trochę ten punkt

#6 2015-04-24 01:36:50

Kamiyan3991
Użytkownik

marek2fgc napisał:

MKVExtractGui jest od jakiegoś czasu porzucony (i ma czasami problemy z nowszymi wersjami mkvtoolnix). Teraz jest gMKVExtractGUI.

W sumie nawet nie chce mi się sprawdzać, który mam, ale miałem czasem problem z wyciąganiem napisów właśnie (wyciągało tylko same zakomentowane).
Miałem chyba nawet szukać rozwiązania, ale w dobie Anime Tosho jest to zbędne.

#7 2015-04-24 12:29:25

kostek00
Użytkownik

Do wyciągania z MKV możesz dopisać też MKVcleaver.

Kamiyan3991 napisał:

Mogłeś zacząć od drogi na skróty – Anime Tosho i ta ruska strona.
Większości bardziej się przyda taka informacja.

Czytać tytułu nie potrafisz? To jest poradnik o wyciąganiu napisów z plików, a nie o pobieraniu ze stron.

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2015-04-24 12:31:00)

logo.png
Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

#8 2015-04-24 13:44:03

Kamiyan3991
Użytkownik

kostek00 napisał:

Czytać tytułu nie potrafisz? To jest poradnik o wyciąganiu napisów z plików, a nie o pobieraniu ze stron.

Rusz głową. Większość ludzi interesuje przede wszystkim samo wyciągnięcie napisów. Jeśli mnie tu przekieruje z google i wyczytam, że mogę po prostu pobrać ze stron, to po mam tracić czas na czytanie poradnika i ręczne wyciąganie napisów? Ano tak, zła nazwa, przecież to strona dla nazistów, a nie zwykłych ludzi, przepraszam.

Zresztą to właśnie główny problem tej strony. Jak na niej nie siedzisz to jakiś labirynt albo google w google (druga elektroda), w którym nic nie idzie znaleźć. No bo skąd człowiek ma wiedzieć, że w "tłumaczeniu bajkuf" jest temat "jak to przetłumaczyć", skoro logika podpowiada, że powinien być w "pomocniku". Potem tylko 20 nic nie wnoszących komentarzy (NIE TEN TEMAT) i bonusowe docinka od moderatora w stylu: "ty debilu bez guugli".

Dobrze, że taki poradnik powstał (bo google kija pomaga, a sam za pierwszym razem szukałem), ale jednak takich informacji potrzebują początkujący/nieobeznani, więc bardziej pomocne jest dodanie informacji o Anime Tosho itd., a jak ktoś będzie sobie sam chciał wyciągać, to doczyta. I patrz, jaki elaborat musiałem napisać, żeby wytłumaczyć Ci coś, na co przeciętnie inteligentny człowiek powinien wpaść sam.

PS: swoją drogą to temat też przydałoby się dać w innym miejscu. "Tworzenie filmów", heh? Podpis też mało intuicyjny.

Tworzenie i edycja napisów
W czym i jak tworzyć napisy.

Dodać tam jeszcze "jak wyciągać i tworzyć napisy" czy coś w ten deseń i wszystko jest jasne.
Ale nie, na tej stronie wszystko musi być w cały świat.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-04-24 13:49:26)

Stopka forum

© Animesub.info 2017